Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam mały problem.

W replice mam li-pola 7,4V 1700 30C

Do stocka wsadziłem SP130 Guarder.

Wciskam spust i iskra w bezpieczniku(przepalił się)

Dlaczego? Na myśl nachodzi mi zbyt duże opory na tłoku.

Bo trochę więcej sznurka pod o-ringa dałem niż normalnie aby było lepsze uszczelnienie i może przedobrzyłem.

Albo na prowadnice poszło za mało smaru.

Chyba że silnik potrzebował większego kopa by 130 naciągnąć a bezpiecznik był za słaby(lipolek ma potencjał 51A)

 

omg wyrzuć ten "sznurek" spod głowicy tłoka przedewszystki, potem bezpiecznik, i potem sprawdź czy działa.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Posiadam cm.048m a w nim SP120 i kable niskooporowe.

Czy taki aku zmieści się pod pokrywę:

http://taktyczny.com/asg,843,akumulator_power_bean_7_4v_1400_mah_20c_1.html

Chwilowo nie mam jak sprawdzić. I jakiej batki NiMh jest on odpowiednikiem?

 

Ew. czy ten by sie zmieścił:

http://taktyczny.com/asg,848,akumulator_power_bean_11_1v_1200_mah_15c_1.html

Obecnie posiadam FireFoxa 9.6v 1500mAh i chodzi mi o to aby nie kupić Lipola, który da słabszego rofa.

Aktualny rof to 14-15 rps. Chciałbym ~18-20 rps nie większego.

 

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Oba powinny się zmieścić, chociaż drugi może być ciut za gruby. Ja mam http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/akumulator_li-po_1600mah_11_1v_20c_firefox-1797.html i rof jest bardzo dobry, coś koło 20 na pewno. Ostatnio wywaliłem na nim 2k kulek i nie był jeszcze rozładowany.

 

Testowałem też 7.4V 1400mAh 15C i rof był beznadziejny. Replika stock.

Link to post
Share on other sites

Pytanie być może się powtórzyło jednak nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi - a jeszcze nie przeczytałem całego tego tematu.

 

Czy Cyma 040 ma wszystko identyczne (poza zewnętrznym wyglądem) co CM 048 ?

Mam okazje kupić 048 w bardzo dobrej cenie, rzecz w tym że bardziej podoba mi się czarne.

Jeśli kupiłbym 048 to da radę kupić gdzieś chwyty jak w 040 ?

Czy takie coś załatwiłoby sprawę ? http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=58&products_id=481

W przyszłości założyłbym kolbę CTR - czy taki adapter załatwiłby sprawę - może znacie gdzieś jeszcze inne ?

 

O gustach się nie dyskutuje więc proszę darować sobie odpowiedzi w stylu "AK tylko w drewnie"

Link to post
Share on other sites

Tak, 040 i 048 mają takie same bebechy.

Ten chwyt ze zbrojowni powinien pasować, ale lepiej zadzwoń i zapytaj, mają w ofercie te cymy, więc powinni wiedzieć.

Co do kolby to nie mam pojęcia, bo dla mnie AK to tylko w drewnie, hehe :P (sorry, nie mogłem się powstrzymać)

Link to post
Share on other sites

Do M120 tylko sprężynę, M130 tłok na taki z metalowymi zębami. Do M140-M150 głowica tłoka i cylindra, prowadnica. Zębatki bym zostawił bo są stalowe i jak kiedyś pękną to dopiero wymienił, podobnie ze szkieletem. Jak dasz dobre LiPo, to i silnika do M150 możesz nie wymieniać.

 

EDIT: no a kable i mosfet to podstawa :]

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Karabin kupowałem na Gunfire.pl więc czy jak jakiś inny serwis zacznie w nim grzebać to nie stracę gwarancji? Zależy mi na niej gdyż jej termin jest jeszcze bardzo długi. Gunfire nie ma w swojej ofercie mosfetu, ale gdybym im go dostarczył może mogli by go zainstalować...

Link to post
Share on other sites

W sumie powinieneś robić to w gunfire - zależy jakie są warunki gwarancji - ale możesz kupić części w innych sklepach i kazać aby w gunfire Ci to złożyli - łaski nie robią bo klient płaci i wymaga

 

Sklepy

taiwangun.com

redberet.pl

zbrojownia.linux.pl

blacksword.pl

Na stronie głównej wmasg masz tam na dole reklamy kilku sklepów - tego jest pełno

Link to post
Share on other sites

Wątpię, żeby sklep założył mosfet, który sam dostarczysz i dał gwarancję na poprawne funkcjonowanie repliki na nieznanym im podzespole. Oni mosfetów w ofercie sklepu nie mają, więc będzie z tym problem.

 

Inna sprawa jest taka, że sklepy mają masę roboty i nie zawsze przykładają się do poprawnego złożenia i spasowania repliki, a poza tym korzystają tylko z tych części, które mają w ofercie. Najlepiej to olej gwarancję i daj replikę jakiemuś dobremu wmasgowemu serwisantowi, np Poldeckowi czy AnR. Sto razy bardziej wolałbym mieć solidnie złożoną replikę przez któregoś z nich, niż możliwość oddania na gwarancję do sklepu.

Link to post
Share on other sites

Przewertowałem temat i jakoś nie znalazłem odpowiedzi mianowicie pytanie kieruje do użytkowników CM040

 

Jaką macie długość lufy? bo gdzieniegdzie czytałem że cm040 ma lufę długości: 455 lub 464 lub 456 lub 509 lub 490mm czy mógłby ktoś mi określić dokładnie bo się lekko zakręciłem...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...