Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mało tego Krakmani nigdy nie opisywali żadnej repliki w takich superlatywach (wg. mnie) ale co mnie zadziwiło METALOWA KOMORA HOP UP - super :) czyżby śmierć replikom japońskim była dzisiaj xD czy jeszcze trochę musimy poczekać żeby za nie wielkie pieniądze można było kupić coś porządnego?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do tej niestandardowej komory to były one stosowane dawno temu w starych cymach tych z plastikowym korpusem gdzie gb miał zaledwie 290fps. Teraz już od jakiegoś dłuższego czasu w cymach z plastikowym jak i metalowym korpusem mamy standardową komorę hop up także nie ma czego się bać :)

Link to post
Share on other sites
Ciekawe czy do tej komory HU będą pasowały precki bo do wcześniejszych modeli ak cymy z tego co się orientuje żeby zamontować lufę prec trzeba było komorę wymienić.
Tak jak Wyborowiec napisał - obecnie wszystkie kałachy Cymy mają komorę w standardzie TM. AKM CM.036 kupiłem jako jeden z pierwszych w Polsce i miał standardową komorę, więc i w tym przypadku nie ma się o co martwić :uśmiech:

 

Nowy AKM drewna ma dobre, sklejkowe i na pewno lepsze od "boazerii" serwowanej w CM.036A.

Łoże jest trochę dziwne, bo powinno być bez "sprężyny" (takiej jak w łożu AK-74).

Szkoda też, że nie opracowano nowej formy dla magazynków "bakelitowych" i wciąż mają żeberka i brak zgrubienia z przodu.

 

Ale mimo wszystko wygląda świetnie. Na pewno lepiej od poprzednich AKMów (036), a kosztuje tylko dwie dychy więcej.

Trzeba zbierać kasę ;-)

Link to post
Share on other sites
Co do tej niestandardowej komory to były one stosowane dawno temu w starych cymach tych z plastikowym korpusem gdzie gb miał zaledwie 290fps.

Mylisz się, kolego ;).

 

W roli sprostowania - "stare cymy z 290 fps na pokładzie", to pierwsza generacja replik wypuszczanych pod oznaczeniami CM.028 oraz CM.031 .

 

Co nie zmienia faktu, że zarówno CM.022 jak i I generacja CM.028 mają niestandardową komorę hop-upa.

 

Jeśli chodzi o cymowe kałachy z plastikowym gearboxem - jest tylko CM.022 i ma on nie więcej niż 200 fps (na początku ;)).

 

stick pod pokrywę czy coś większego do kolby?

Jeśli już jest stała kolba, to pewnie podobnie jak w reszcie cymowskich kałachów ze stałą - bateria będzie montowana właśnie tam. Są to jednak tylko moje domysły więc pomyłka możliwa.

 

Pozdrawiam.

Edited by Bajeczny1990
Link to post
Share on other sites

Mylisz się, kolego .

Nie, kolega się nie myli- istotnie te niestandardowe komory były w pierwszych AK47 i AK74 Cymy. Chodziło o plastikowe body, a nie GB.

Tak gwoli uzupełnienia- była też wersja przejściowa CM031, jeszcze bez metalowego body, ale już ze standardową komorą.

CM.022 jest plasticzaną repliką i z powyższymi nie ma nic wspólnego, nie wiem po co go przytaczasz.

Link to post
Share on other sites

była też wersja przejściowa CM031, jeszcze bez metalowego body, ale już ze standardową komorą.

eee... od kiedy CM031 ma metalowe body? I z 031 jest tak samo jak 028, pierwsza generacja miała niestandardowe komory HU, następne normalne, ale metal body nie było. Chyba że mówisz o jakichś odmianach z krótszym frontem o innych oznaczeniach, ale to już jest co innego

Link to post
Share on other sites

Kolego Bajeczny pragnę zauważyć że już odpowiedziałem na pytanie gdzie mieści się bateria ;) A co do komory hop up to być może się pomyliłem - nie wiem ale w zasadzie moja pomyłka nic nie zmieni jeśli chodzi o karabin o którym toczy się dyskusja ponieważ komora jest w nim na pewno normalna :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No i się doczekałem.

Dostawa dość szybka - wysyłka była wczoraj, dzisiaj już kurier zadzwonił do drzwi.

 

Na początek pudełko:

 

480e5056b55ace9cm.jpg

 

Po otwarciu widzimy jego zawartość:

 

8f70ba5d3ebd0e6em.jpg

 

e2ec6b2b7e21b565m.jpg

 

Po wyjęciu z pudełka i włożeniu magazynka AKM prezentuje się następująco:

 

9599bffb52a4d321m.jpg

 

Mały rzut oka ( a raczej obiektywu) na rurę gazową:

 

5c2c01ce34f11574m.jpg

 

niestety rura gazowa, podstawa szczerbinki, muszka i lufa zewnętrzna wykonane są ze ZnAl'u

 

Za to kolba prezentuje się naprawdę nieźle i co najważniejsze - w dotyku jak oryginał :-)

 

8f0c2cfd20641f19m.jpg

 

No i w końcu najważniejsze - STALOWE body :

 

25f80eb8b023268bm.jpg

 

i po kolei:

 

Lufa:

 

4273af5180a2139am.jpg

 

Cały karabinek:

52b812247d8e0afem.jpg

 

Selektor:

1fca5c3236ced7f2m.jpg

 

METALOWY Hop-up:

 

b42c1451febe83ccm.jpg

 

Widok od spodu:

 

63685092d62bd1b1m.jpg

 

Wnętrze kolby ze złączką baterii mini:

1a93862ee973fb15m.jpg

 

Bateria - Krakman miło uprzedza że pomimo napisu 1400 mAh wg nich ma 1200:

 

0eceb4d99de572dfm.jpg

 

Boczny montaż:

 

ab9f436a7e836d1em.jpg

 

No i jak dla mnie najfajniejsze - wygląd ze stalowym magazynkiem:

 

86885361fc4493efm.jpg

 

Teraz o wrażeniach.

Bardzo przyzwoicie wykonana replika.

Trzymając ją w ręku ma się wrażenie oryginału (a mam porównanie).

Drewno to prawdziwa sklejka.

Generalnie karabinek musi przejść trochę strzelanek, w celu dotarcia.

Mnie osobiście razi brak wcięć w rurze gazowej oraz brzydki magazynek załączany do zestawu.

Waga zbliżona do oryginału.

 

Generalnie w tym egzemplarzu zamontowano preckę i gumkę Systemy oraz kable niskooporowe. Będę także używał innych magazynków. Prawdopodobnie także zmienię baterię na 9,6V.

 

Co do wrażeń z użytkowania - to niestety jeszcze ich nie posiadam.

Przy okazji proszę o pomysły na jakiś ludzko wyglądający kolimator do tej repliki - montaż na szynę RIS.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...