Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe modele broni


Recommended Posts

A odnośnie SAS to osobiście odnoszę wrażenie ze brytole żyją troszkę mitem swojego pierwszeństwa w jednostkach specjalnych i po prostu lubią się wyrozniac na tle innych specjalsow.
Odnosisz absurdalne wrażenie lub też przenosisz własne emocje na innych. Potrzeba wprowadzenia do uzbrojenia subkarabinka wynika z doświadczenia zebranego z pola walki, a nie z infantylnej chęci "wyróżniania się". Na siłę - jak ktoś bardzo, ale to bardzo musi - o kwestii wyróżniania się można mówić o wprowadzaniu "kombinezonów roboczych" w kamuflażu odmiennym od używanego w siłach zbrojnych danego państwa, a nie w przypadku tworzenia założeń taktyczno-technicznych dla nowej konstrukcji strzeleckiej.

 

Przy okazji mam taką prośbę do moderacji - czy ktoś może wyciąć z tego wątku bełkot generowany przez niektórych sfrustrowanych matołków? Naprawdę rozumiem, że niemal każdy Mały Jasio chce pokazać, że Jest i Ma Własne Zdanie, jak również obsikać teren (tego rodzaju prymitywne umysły po prostu tak postępują), ale to co się tutaj dzieje jest pewną przesadą.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(...)Nowa giwera w US Army oznacza dla wielu producentów wyschnięcie źródełka z forsą, jaką są wygrane przetargi na dostawy.(...)

Nie nie wyschną.

Bo:

1. Rynek wewnetrzny w SZA jest ogromny a broń z rodziny AR-15 znajdzie nabywców tak cywilnych jak i państwowych oraz stanowych.

2. Na świecie jest cała masa państw kupujacych broń z rodziny emek z przyczyn politycznych i/lub finansowych. I nie oglądają się na nową giwerę w US ARMY, USMC czy flocie imperialnej. I jest to jakaś połowa Ameryki południowej, częśc Azji i Europy. Do tego SF lubi wałśnie emki i tyle.

Równie dobrze można powiedziec, że dla producentów emek tragedią jest przejście IDF z emek na rodzime Tavory. Co za tragedia. Producenci emek zbankrutują.

Link to post
Share on other sites

Przez ostatnie lata uważałem ten portal za miejsce gdzie można logicznie wymienić poglądy z osobami znającymi się w kwestii uzbrojenia , mundurów etc. czy też dowiedzieć się czegoś nowego. A dzięki personom takim jak Lemon , Brodacz czy inne formy życia w sieci odpowiedzi na palące kwestie nikną w natłoku ich bełkotu i oskarżeń za swoja głupotę . Przykład z tej dyskusji . Przez takowe formy musiałem przebijać się przez stertę kretyńskich i bezsensownych postów [?] by znaleźć odpowiedź na moje małe pytanie. Chcecie powjeżdżać? to odwal**e się od normalnych dyskusji i idźcie gdzie indziej pitolić o swoim braku mózgu. Tu jest forum dotyczące konkretnych tematów , no chyba że to ja jestem tak glupi że fora pomyliłem.

Link to post
Share on other sites

Nie zdążyłem z edycją, ale warto chyba post pod postem. Wygląda, ze wybrano H&K na producenta IAR dla US Marines.

 

http://www.marinecorpstimes.com/news/2009/...ne_IAR_120209w/

 

 

Corps chooses H&K to make SAW replacement

By Dan Lamothe - Staff writer

Posted : Thursday Dec 3, 2009 14:06:02 EST

The Marine Corps has selected the infantry automatic rifle made by Heckler & Koch as the weapon that will replace the M249 Squad Automatic Weapon in infantry fire teams, a senior service official told Marine Corps Times on Wednesday.

 

The H&K IAR “was truly the best in the class on multiple levels and will finally allow the billet of automatic rifleman to be performed as intended without the disruption of the squad integrity that the M249 created,” Chief Warrant Officer 5 Jeffrey Eby, the Corps’ senior gunner, said in an e-mail.

 

The final contract competition also included two models from Colt Defense LLC and one model from FN Herstal.

 

Like the SAW, each IAR finalist is built for 5.56mm ammunition. Unlike the SAW, they are not designed to operate with a 200-round drum, a point of contention for some Marines concerned about a loss of firepower. The IAR is designed to use the same 30-round magazine used with the M16, although industry, including FN Herstal, is also developing high-capacity 5.56mm magazines for the weapon that could hold 100 or 150 rounds.

 

The H&K IAR is the lightest of the four weapons the Corps tested this summer, after selecting finalists for the competition in December 2008. It weighs 7.9 pounds empty, with a barrel length of 16.5 inches and a collapsible stock that extends from 33 to 36.9 inches, company officials have said. It has a gas-operated system and fires from the closed-bolt position.

 

Marine Corps Systems Command, based at Marine Corps Base Quantico, Va., had not announced the winner of the IAR competition as of Wednesday morning. SysCom officials said in September that they expected a decision on the IAR to be made in October, but have declined interviews since. Eby, who oversees the Corps’ infantry weapons experts, said he has known who won the contract for about a month, but referred questions about why it has not been announced to SysCom.

 

A formal protest was filed with the Government Accountability Office by FN Herstal to a Marine contract decision on Oct. 30 and updated on Nov. 23, but GAO officials declined to discuss whether the protest was related to the IAR decision. Colt currently has no contract protests filed with GAO.

 

Eby said initial operational testing is scheduled to take place from January to May in locations ranging from Panama to the Marine Corps Mountain Warfare Training Center and Marine Corps Air-Ground Combat Center in California.

 

“If successful and awarded full-rate production approval, then we should see initial operational capability by late summer 2010,” Eby said.

 

Company officials could not immediately be reached for comment.

 

For more information, see next week’s Marine Corps Times.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ja dobrze rozumiem, że jest to powrót to idei "broni wsparcia" w postaci lekko zmodyfikowanych (dwójnóg, ciężka lufa) karabinków automatycznych, czyli coś od czego się w innych armiach odchodzi/odeszło? Czy Marines chcą zastąpić karabinki kaszynowe czymś na kształt AUG-Hbar, czy L86?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Taka ciekawostka:

 

http://www.thefirearmblog.com/blog/2008/09...size-m14-power/

 

Wiedziałem, że Hamburgery mają sentyment do M14, ale żeby aż taki? :P

W każdym razie jestem pod wrażeniem.

 

( jeżeli post umieściłem w złym topiku, to proszę o przeniesienie )

 

D.

 

[Gdybyś dał normalnego linka to by było fajnie...]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Czy ktoś wie, co obecnie dzieje się z IARem dla Marines?

Z ostatnich informacji wynika, że tylko HK zakwalifikowało się do dalszych testów, ale cały program został wzięty pod lupę, gdyż pojawiły się sugestie, że Korpus, nie oglądając się na inne gałęzie sil zbrojnych US, chce tylnymi drzwiami wprowadzić nowy podstawowy wzór karabinka.

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odgrzeje bo ucichlo,

Teraz nieco obszerniej byl prezentowany HK 416c na SS2011

Czy bedzie ta wersja dostepna na rynku cywilnym?

Chodzi mi dokladnie o rozsowana kolbe i upper albo lower z mocowaniem na slidery do niej. Na fotkach nie widze dokladnie gdzie to jest zamocowane.

I czy ktos zapowiedzial replike 416c??

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Teraz nieco obszerniej byl prezentowany HK 416c na SS2011
Bardziej "obszernie", niż na DSEi w 2009? ;)
Czy bedzie ta wersja dostepna na rynku cywilnym?
Nie sądzę.
Chodzi mi dokladnie o rozsowana kolbe i upper albo lower z mocowaniem na slidery do niej.
Może mi ktoś przetłumaczyć tą dziecięco-młodzieżową nowomowę na normalny język? Wówczas postaram się odpowiedzieć.
I czy ktos zapowiedzial replike 416c??
Prawa do zabawek sygnowanych logo H&K ma Umarex.
Link to post
Share on other sites

Może mi ktoś przetłumaczyć tą dziecięco-młodzieżową nowomowę na normalny język?

 

Remov - chodzi o to, że na tym forum repliki/karabinki z rodziny M-16 / M4 mają lołer i aper risiwery oraz bolt-kacze :)

Komora zamkowa czy spustowa albo dźwignia zatrzasku zamka brzmi mniej lansersko i nie występuje w opisach na witrynach sklepów asg :wink:

Link to post
Share on other sites

Bardziej "obszernie", niż na DSEi w 2009? ;) Nie sądzę.

Może mi ktoś przetłumaczyć tą dziecięco-młodzieżową nowomowę na normalny język? Wówczas postaram się odpowiedzieć.

 

 

Dla mnie ten film to poki co najwiecej informacji na temat tego karabinka wraz z prezentacja :

 

Zreszta wynika z niego iz 416c dostali na pare dni przed targami.

 

Cytat Remov :

 

"Swoją drogą, zastanawiam się jak poprawnie tłumaczyć to "lower receiver" i "upper receiver" w przypadku tej "dwuczęściowej" budowy M16. W każdym razie owe nowe karabinki to wymieniona górna część szkieletu broni (lufa, komora nabojowa, łoże etc.) M16 albo M4."

z tematu http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/3766-amunicja-68-x-43mm/

 

Pytam czy prowadnice kolby przy skladaniu wchodza w tubusy ktore sa integralna czescia "lower" czy "upper receiver'a"

 

Pozdrawiam

 

Co do tlumaczenia o co chodzilo chyba najprosciej zapytac u zrodla. Zaoszczedzimy sobie w ten sposob wypowiedzi dyletantow wypowiadajacych sie w imieniu innych osob.

Edited by Idzior
Link to post
Share on other sites
Zreszta wynika z niego iz 416c dostali na pare dni przed targami.
To, że Amerykanie dostali coś nowego na kilka dni przed targami, to nie oznacza, że świat nie znał tego od dwóch lat. No, ale cały czas zapominam, jaka jest siła przekazu tej Ameryki ;)
Cytat Remov :
Z 2003 roku? O rany, dobrze, że nie pisałem na Sieci jak byłem w przedszkolu, bo teraz jakiś podobny Tobie "specjalista" wygrzebałby fragmenty, jak to określałem karabinek mianem "spluwa". Następny raz liczę, że wygrzebiesz moje cytaty z 1995, bo wówczas zacząłem przygodę z Siecią i napisałem pierwszy list na grupę dyskusyjną - zatem do dzieła! Oczywiście rozumiem, że w odpowiedzi dostanę bełkotliwe tłumaczenia, z których będzie wynikało, że całe życie powinienem być tak samo mądry i mieć taką samą wiedzę (już tutaj to jakiemuś matołkowi tłumaczyłem, który również wygrzebał wiadomość sprzed niemal dekady, ale nie pojął, inteligencja w końcu nie jest dana wszystkim) :)
Pytam czy prowadnice kolby przy skladaniu wchodza w tubusy ktore sa integralna czescia "lower" czy "upper receiver'a"
Wyjaśniam Ci zatem - i możesz to teraz cytować w przyszłości cytować, bo nie ulegnie to zmianie - że górna część to komora zamkowa, a dolna część to komora spustowa. Zapamiętałeś? Powtórzyć? Wbij to sobie teraz do głowy. A teraz zadaj pytanie raz jeszcze, używając poprawnych pojęć.
Co do tlumaczenia o co chodzilo chyba najprosciej zapytac u zrodla. Zaoszczedzimy sobie w ten sposob wypowiedzi dyletantow wypowiadajacych sie w imieniu innych osob.
Na razie w oczy rzucają mi się wypowiedzi tylko jednego dyletanta. Ciebie. I mogę w razie czego zacytować "slidery" z 2010, jeżeli chcesz ;)
Link to post
Share on other sites

Tak faktycznie amerykanie dostali go w stosunku do Europy z opoznieniem jednak w porownaniu do Twoich zdjec z 2009 roku widac dosc znaczne roznice w budowie mechanizmu ktory trzyma prowadnice.

Stad sie pojawilo moje pytanie.

 

Odnosnie cytowania wpisz w google'u "lower receiver tlumaczenie" i wyskoczy Ci wlasnie ten post. Czysty traf. Jezeli nabierasz inteligencji z czasem to gratuluje.

Okreslanie mojej osoby przez Ciebie Drogi Removie mianem "specjalisty" jest bledne, ja siebie za takiego nie uwazam i nie jest to na miejscu. Wlasnie pytajac tutaj na forum licze na udzielenie odpowiedzi niekoniecznie przez Ciebie. Gdyz jak dotad nie byles jej w stanie udzielic.

 

Tyle w temacie i czekam na info jezeli ktos cos wie a nie na osobiste wycieczki tych prawdziwych "Specjalistow".

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Tak faktycznie amerykanie dostali go w stosunku do Europy z opoznieniem jednak w porownaniu do Twoich zdjec z 2009 roku widac dosc znaczne roznice w budowie mechanizmu ktory trzyma prowadnice.
Biorąc pod uwagę pierwotne pytanie, czy prowadnice umieszczone są na komorze zamkowej czy spustowej, to jakie znacznie mają widoczne przez Ciebie "dość znaczne różnice w budowie"? Zaczynasz mieszać.
Odnosnie cytowania wpisz w google'u "lower receiver tlumaczenie" i wyskoczy Ci wlasnie ten post. Czysty traf. Jezeli nabierasz inteligencji z czasem to gratuluje.
Nie inteligencji, jak to sobie uroiłeś, ale wiedzy. Jeżeli Ty jej nie nabywasz podczas życia, nie rozwijasz się i nie dowiadujesz nowych informacji, to pozostaje mi jedynie współczuć. Naprawdę. Na razie współczuję nieumiejętności czytania prostego tekstu w języku polskim ze zrozumieniem, albo po prostu nie masz pojęcia, jaka jest różnica znaczeniowa między słowem "inteligencja", a "wiedza", czy też "mądrość". Czy za te braki chcesz winić polski system edukacyjny czy tylko siebie?
Wlasnie pytajac tutaj na forum licze na udzielenie odpowiedzi niekoniecznie przez Ciebie. Gdyz jak dotad nie byles jej w stanie udzielic.
Do tej pory nie byłeś w stanie zadać pytania. Jeżeli uda Ci się je sformułować w języku mniej gówniarskim, a bardziej po polsku z przyjemnością odpowiem. Ponieważ cały czas masz z tym problem, ba - kompletnie bezsensownie poświęciłeś czas na chęć udowodnienia czegoś (co dobrze widać wyżej) - zamiast skupić się na temacie, pozwolisz, że Twoje coraz bardziej głupawe wtręty będę traktował w sposób, w jaki zawsze traktuje tego rodzaju wypowiedzi? Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć, albo nauczyć, to arogancja jest akurat najgorszą z dróg, którą mogłeś sobie wybrać. Zwłaszcza w stosunku do jednej z niewielu osób tutaj, która akurat zna odpowiedź. Ale oczywiście, możesz w odpowiedzi się nadąć jeszcze bardziej ;)
Link to post
Share on other sites

Remov, bardzo Ci dziekuje za polemike na tym forum w tym watku.

Oprocz standardowych odpowiedzi typu "czytaj ze zrozumieniem" nie spodziewalem sie przeczytac duzo wiecej. Aczkolwiek troche sie dowiedzialem. Wiedzy takiej jak Ty nie mam co jest oczywiste i nie chcialbym zebys mnie porownywal ze soba bo dzialamy w zupelnie odmiennych branzach oraz jestesmy w zupelnie innym wieku.

 

Znaczenie maja. Gdyz tubusy w pierwszych zdjeciach sa prowadzone praktycznie po calej dlugosci na zlaczeniu obudowy komor a na nowych jest to tylko krotki tubus i na koncu maly pierscien w ktory rozumiem zlozona prowadnica kolby wsowa sie zeby ja zastabilizowac.

Ze wzgledu na to ze na wielu forach rozni ludzie sie wypowiadaja na ten temat, dlatego tez pytalem tutaj liczac na to ze bedziesz w stanie odpowiedziec jako ze zajmujesz sie tematem profesjonalnie.

Jak widac do tej pory ze znikomym skutkiem.

Coz widac nie dane mi bylo posiasc ta tajemna wiedze ;)

Link to post
Share on other sites
Remov, bardzo Ci dziekuje za polemike na tym forum w tym watku. Oprocz standardowych odpowiedzi typu "czytaj ze zrozumieniem" nie spodziewalem sie przeczytac duzo wiecej.
No to dostałeś to, czego się spodziewałeś. Bo oczywiście napisanie swojego pytania z użyciem poprawnych polskich określeń to jest zadanie, które przerosło Twoje siły. Pewnie korona spadłaby Ci z głowy, albo coś w tym stylu. Honor przed chłopakami byś utracił, czy jakoś tak.
Znaczenie maja. Gdyz tubusy w pierwszych zdjeciach sa prowadzone praktycznie po calej dlugosci na zlaczeniu obudowy komor a na nowych jest to tylko krotki tubus i na koncu maly pierscien w ktory rozumiem zlozona prowadnica kolby wsowa sie zeby ja zastabilizowac.
Twoje pierwotnie pytanie dotyczyło ulokowania prowadnic kolby. Nie wiem, co to jest "złączenie obudowy komór", natomiast w obu przypadkach prowadnice są umieszczone w tym samym miejscu - na górnych ściankach komory spustowej. Co mogę dokładnie ocenić, bo robiłem w jednym i drugim przypadku zdjęcia. Szczerze mówiąc, to dawno bym je wkleił, ale dla kogoś takiego, jak Ty szkoda mi czasu na ich obróbkę i wrzucenie na serwer. I temu również sam sobie jesteś winien.
Ze wzgledu na to ze na wielu forach rozni ludzie sie wypowiadaja na ten temat, dlatego tez pytalem tutaj liczac na to ze bedziesz w stanie odpowiedziec jako ze zajmujesz sie tematem profesjonalnie.
I już kilka razy odpowiedziałem, że mam na ten temat wiedzę, ale chciałbym uzyskać odpowiednie pytanie. A Ty zamiast to zrobić zająłeś się generowaniem bełkotu i udowadnianiem, że masz rację nawet wówczas, gdy jej nie masz. Jeżeli - z powodów ambicjonalnych - lubisz w ten sposób tracić czas, to miej pretensje jedynie do siebie, a nie do swoich rozmówców.
Link to post
Share on other sites

Nie mam do nikogo pretensji :)

Na moje pytanie odpowiedzial mi producent po tym jak zaczela sie cala ta przepychanka na zasadzie : "wiem ale nie powiem" i "juz ja cie naucze po polsku pisac".

Jezeli szkoda Ci czasu dla kogos takiego jak ja to nie rozumiem czemu komentujesz moje posty.

Niemniej jednak dziekuje za poswiecona uwage i stracony cenny czas :)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...