Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 - Magazynki do P90 wszelkiej maści


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W tej cenie wolę kupić sobie chińczykowe 2 low-capy. Przynajmniej mam atrapy pocisków. Za 45zł by się opłacało. Ale teraz to ciemność widzę :P.

 

A co do low-capów chińskich. Miałem psikusa, że dostałem magazynek bez części która trzyma kulki.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

No to panocki mam teraz nie licząc chińskiego hi-capa wszystkie dostępne u nas magi do p90. Krótka relacja:

 

Lowcap chiński:

Wbrew temu co wcześniej mówiłem, magazynki wykonane są słabo. Plastik jest giętki i trzeszczący, dwa pierwsze naboje trzeba jakoś dokleić bo latają sobie po magu dość swobodnie. Nie ma też imitacji sprężyny pchającej pociski, jak to ma miejsce w tm. Podaje za to bardzo dobrze, tyle, że ja mam batkę 8,4. Nie wiem jak będzie na wyższych woltażach, ale nawet przy ładowaniu strzykawą czuć, że sprężyna jest słabsza niż w tm.

 

Midcap Maga:

Wizualnie to się nad nim nie pozachwycamy-zwykły czarny plastik. Jakość tego plastiku na wysokim poziomie, zdecydowanie lepszy niż chiński low cap, nic się nie gnie i nie trzeszczy. Problemy zaczynają się gdy chcemy go naładować do poziomu deklarowanej pojemności. Swobodnie to wchodzi do niego ~60 kulek, do ~80 trzeba zwiększyć siłę, upchanie tam większej ilości kulek jest prawie niemożliwością, poza tym gdy pchamy na siłę, kulki źle się układają i żeby je potem wyciągnąć to trzeba wyciągać sprężynę i przepuszczać kulki przez tył kanalika. Może się rozrusza, jeśli nie to według mnie za tą cenę lepiej kupić dwa chińskie low capy.

 

Hicap&lowcap tm:

Tych chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Hi-cap jak wszystkim wiadomo potrafi się przyciąć, ale to rzadkość, poza tym podaje świetnie. Low wygląda i podaje świetnie, ale jak już mówiłem pękł mi kanalik trzymający kulki. Mimo tego pęknięcia podaje bezproblemowo.

 

 

Wszystkie magi testowane na p90tm. Ciekawostką może być, że do gniazda najlepiej wchodzi mag chiński, w resztę trzeba czasem trzepnąć, żeby pewnie usiadły w gnieździe. Zdam kiedyś relacje po dłuższym użytkowaniu.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie prze kleić z naszego WLKP działu, jakie mam doświadczenie z magami mid-cap MAG.

 

-Dwa razy ładowany mid-cap Kulki podaje wszystkie (zasilane lipol'em), ale....

a) Ładowanie jednego maga to 15 minut roboty, kulki ładowane są dwu torowo, i mają dwa zakręcenia, trzeba masę siły i pancerną szybko ładowarkę do naładowania owego maga, dwie straciłem.(Jedna TM i jedna STII)

b) Jeden magazynek po załadowaniu do pełna się rozbebeszył :(

 

A więc straty na dzień dobry, zabieram się za naprawę maga i szybko ładowarki.

 

PS. Jak by ktoś znał namiar na pancerne szybko ładowarki dajcie namiar, bo zwykłe ciężko działają :(

Kulki ładowane są dwu torowo, do moich magów chce wejść 50-70 kulek (liczone) dalej nie chce iść, jak dochodzi do pierwszego zawinięcia to już jest kaplica.

 

Zacinki w tych magazynkach będą występować z tego tytułu że mag ładowany jest dwutorowo i ma jeden nie przemyślany patent, powinien być reduktor do jednej kulki schodzącej do komory(tak jak w magazynkach pistoletowych), a tak do komory wlotowej wpadają dwie kulki jednym Ciągiem co sprowadza się do tego że mogą się zakleszczyć, podczas dodatkowych testów wieczorem, 2 razy mi się tak zdarzyło.

 

Żeby nie było magazynki ładowałem 10,20,30,40,50 i max doszedłem do 70, potem już się bałem o kolejną szybko ładowarkę ;) poprostu już nie chciało dalej iść. Tylko dwa razy udało mi się naładować maga na max'a ale kosztowało mnie to dwie szybko ładowarki.

 

Rozbebeszenie polegało na tym że magazynka zrobił się balon, magazynek nie rozleciał się typowo na dwie połówki tylko zrobił się między połówkami balon, hmmm żeby łatwiej zobrazować to dwie połówki zrobiły coś takiego => () :)

 

Szaszo to nie była desperacja tylko chojractwo, co Mi nie wejdzie ;)

Bartas najciekawsze jest to że jak dwa razy udało mi się magi naładować to podało wszystkie jednym Ciągiem, ale mocno podejrzewam że kiedy bym próbował strzelać krótkimi seriami to by się już cięły.

 

Dla mnie za 89 zł to magazynek nie spełnia nawet minimalnych wymagań:

Bo nawet idąc w tok rozumowania że bez problemu wchodzi 50-70 to sprężyna po czasie by się ubiła i wszystko było by Si, to po tym co wczoraj z nimi przeżyłem, mam w planie ich zwrócenie.

Dla mnie po prostu tuleja wlotowa do kulek jest źle zbudowana i sprężyna za mocno dociska, dzisiaj jak oddawałem magi specom to przekazałem im swoje spostrzeżenia, miejmy nadzieje że przekażą spostrzeżenia do producenta, i następna partia została by ulepszona, bo tej partii niestety przyszłości nie wróżę :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja tylko dodam, że pokatowałem mojego mid capa trochę i posprawdzałem na różnych kulkach, no i nastąpiła lekka poprawa. Na kulkach 0.25 G&G i TM do maga swobodnie wchodzi~90 kulek i wszystkie podawane są bez problemu. Jak się trochę pomęczymy to i 100 wejdzie. Kilka razy udało mi się nawet wcisnąć całego speed loadera(~120bb)i magazynek także wszystkie kulki wypluł bez problemu. Spróbowałem załadować go też kulkami madbull, ale podziękowałem, bo mag na powrót zaczął się zacinać.

Nadal jednak podtrzymuję opinie, że za tą cenę lepiej kupić dwa chińskie low capy, albo dopłacić i wziąć lowa marui, te magazynki przynajmniej od początku podają tak jak powinny.

Link to post
Share on other sites

Po paru miesiącach korzystania z chińskich magów stwierdzam, że low-capy są bardzo dobre - mimo bardzo słabej sprężyny (przy opróżnianiu niewystrzelonego maga kulki leniwie się wysypują) podają kulki co do jednej, nie zdarzają się puste strzały - ogólnie elegancko, nie ma się do czego przyczepić. Atrapy pocisków leżą na swoich miejscach, nic mi się nie odkleiło.

 

Co do chińskich hi-capów... jednak jest to syf jakich mało! Po nakręceniu da się oddać kilkanaście, kilkadziesiąt strzałów, po czym przeważnie przestaje podawać kulki i odwija się sprężyna. BADZIEW!

Link to post
Share on other sites

Elo mam zamiar kupić P90

link1 http://www.taiwangun.com/shop,show,1502

albo

link2 http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5202

 

I mam pytanie bo temat został założony dla magów czy jak kupie p90 z link1 to bede mógł do niego wkładać magazynki z innych firm czy tylko : http://www.taiwangun.com/shop,show,1417

 

PS: która P90 lepsza?? bo na 1 for. mówią że echo , a na 2 że ta z taiwan 9link1)

Dzięki za odpowiedż .

Link to post
Share on other sites

Chińskie magi pasują do tm, więc podejrzewam, że magi tm podpasują do chińskiego P, tak samo midy maga(których nie polecam). Generalnie chińskie P jest zerżnięte z Marui więc większość rzeczy pasuje do jednego i drugiego.

Nie od tego temat, ale, żeby ci ułatwić... Ja bym brał to P od krakmana: ładniejszy tłumik, mniejsza cena i jeszcze front metalowy(na sepcu nie ma o tym słowa).

 

P.S. tego hi-capa co dałeś link nie bierz, one są do niczego. W ogóle olej hi-capy i weź low capy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Wreszcie SilverBacki pojawiły się ponownie w Specshopie. Jakość wykonania jest trochę lepsza niż w przypadku chińskich lowow chociaż są podobnie giętkie. Brak wklęsłych miejsc w korpusie w miejscach gdzie low ma śruby.

Zatrzaskuje się trochę gorzej niż chińczyk, trzeba go dociskać w dół i do siebie ale nie jest to problem. Po prostu trzeba mu przywalić pod skosem bo pionowo nie zawsze chce zaskoczyć.

Przynajmniej w moim TM.

Ładuje się ciężej niż lowy ale nie jest tak źle jak w TM pod sam koniec. Wchodzi deklarowane 150 kulek, więcej nie chciałem upychać tym bardziej, że kulki "wieszały" się przy załadowaniu na maxa. Przez kilka pierwszych strzałów trzeba było walić w maga żeby się odblokowały.

Na razie miałem czas tylko na kilka prób w których magazynek załadowany 135-140 kulkami działał bez problemu od pierwszej do ostatniej przy rofie 25k/s. Zapowiada się nieźle.

Edited by frorider
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Parę informacji dotyczących magazynków SilverBack:

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6196

 

Magazynek pasuje doskonale do repliki P90 z ACM. Zatrzaskuje się bez najmniejszego problemu (subiektywnie - nawet lepiej niż low-capy), siedzi pewnie w replice. Magazynek testowany na amunicji G&G 0.25g.

 

Niestety jak na razie jestem nim rozczarowany - mimo podwójnego nasmarowania (I - silikon do środka, II - ładowany spryskanymi dodatkowo silikonem kulkami, po 10->20->30->40 szt. itd.) amunicja notorycznie zacina się podczas podawania. Jak to opisał frorider - kulki "wieszają się" i odblokowują dopiero po dość silnym uderzeniu w magazynek. Jednak u niego problem był po naładowaniu do pełna, u mnie zdarza się to nawet, gdy w magazynku pozostaje 30-40 kulek.

Innym problem: od dwóch dni usiłuję naładować go do maxa. Światełkiem w tunelu jest to, że przedwczoraj szczytem moich osiągnięć było 75-80 szt, dziś udało mi się dojść do poziomu 110-120 kulek. Z tym, że w porównaniu z mid-capami MAG do M4, jakie kiedyś testowałem, ładowanie SilverBack wymaga żelaznej ręki i pancernej szybkoładowarki jaka taki proces wytrzyma.

 

 

Będę pracował nad nim nadal, jednak tak szczerze to powoli tracę wiarę w sens zakupu mid-capów. Low-capy z ACM ładniej wyglądają, podają jak po sznurku, ładują się milutko, a mają "tylko" 2x mniejszą pojemność (co rekompensuje fakt, że są 2x tańsze).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Również nabyłem kilka sztuk mid-capów Silverback do P90. Narazie testowałem tylko jednego, bo na więcej nie miałem czasu. Przed załadowaniem pierwszych kuleczek rozkręciłem go, aby zobaczyć jak wygląda od środka, jak z solidnością, itd. Mag był w środku dość obficie przesmarowany olejkiem silikonowych - wyczyściłem wszystciutko.

 

Odnośnie wykonania, środek magazynka jest ok, plastik wygląda na w miarę solidny, jednak śrubki łączące obie połówki należy wkręcać bardzo umiejętnie - bo niestety bardzo łatwo wyrobić gwint w magazynku lub rozwalić go całkowicie. Dlatego też owinąłem środek maga na końcach i w środku taśmą izolacyjną - tak na wszelki wypadek, żeby przy pełnym naładowaniu się nie rozbebeszył. Patent na wyciąganie sprężyny jest wygodny, więc rozkręcanie magazynka w przypadku czyszczenia nie jest kłopotliwe, nie trzeba kombinować. Jednak z uwagi na delikatne gwinty wewnętrzne w magazynku, lepiej ograniczać czyszczenie jak tylko to możliwe.

 

Obudowa maga, niestety podobnie jak chińskie, ma tendencje do trzeszczenia przy mocniejszym ściśnięciu. Jest dużo lepiej niż w chińczykach, ale nadal to występuje. Co ciekawe w niektórych egzemplarzach trzeszczenie praktycznie nie występuje. Sam plastik z jakiego jest wykonana obudowa jest lepszej jakości niż w chińskich low'ach, sprawia wrażenie też dużo solidniejszego.

 

Jak już wcześniej pisałem, testowałem tylko jednego maga. W środku wyczyszczony, zupełnie suchy, nie smarowany. Standardowa procedura na początek, 10, 20, 30... Bez problemu doszedłem do deklarowanych 150. Pod koniec faktycznie lekko nie jest, ale wg. mnie tragedii nie ma.

 

Z podawaniem kulek problemów również nie było, przy 22k/s podawał b. dobrze na semi i na auto, do ostatniej kulki. Używałem G&G 0,2g. Jeśli pozostałe midy okażą się równie dobre, zakup uznam za udany. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie było problemów, banglają jak trzeba. Niestety, jak już pisałem wcześniej, gwinty są bardzo delikatne i rozkręcanie dobrze jest ograniczyć do absolutnego minimum. Ewentualnie dać sobie spokój ze śrubkami i środek okleić izolką. Jestem zadowolony z przesiadki z chińskich low-capów, na pewno była to zmiana na plus.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z midami innych firm?

Sporo tego jest teraz w chińskich sklepach.

Mag to poracha, ale widzę pojawiła się wersja 170 kulkowa (jest nadzieja na poprawne działanie ?)

 

Do tego silverback, pro arms i w kilku sklepach mic bez firmy.

 

Ceny są niezłe bo w okolicach 11-15 $ za sztukę, tylko żeby nie było z tym jakz Mag-owymi ze speca, gdzie nie nadaje się to do niczego- sam widziałem jak to działa...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...