Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 - Magazynki do P90 wszelkiej maści


Recommended Posts

Witam,

Z racji tego, iż zaczął się ruch w kwestii magów do P90, zakładam niniejszy temat, aby wszystkie informacje i opinie porozrzucane po forum zebrać w jednym miejscu.

 

O magach TM chyba napisano już wszystko, teraz wkraczają magi produkcji chińskiej.

 

Moim skromnym zdaniem są tandetnie wykonane, delikatne, trzeszczące, ale mniejsza o to- największa wada to widocznie słabsza sprężyna w lowach w porównaniu do TM.

 

Przy dużym rofie magi zwyczajnie nie podają. Na początku jest ok, ale ostatnie 20 kulek podawanych jest przerywanymi seriami. I to dzieje się w nowych magach. Jak będzie spisywać się sprężyna po kilku- kilkunastu miesiącach użytkowania? Z pewnością nie lepiej :źle:

z tym lowcapem wygląda tak że jak puszczam serię wylatuje ok. 10 -15 kulek potem nic, przerywam ogień, ponownie puszczam serie znowu kilkanaście kulek wylatuje i to samo. Na hicapie TM poza standardowymi zacinkami takiego efektu nie zauważyłem.

 

Chciałbym ostrzec też przed kupowaniem magów w tym sklepie http://stores.ebay.com/ProBlot

Rzekomo sprzedaje on magi o pojemności 80 BB, producent Cyma, dla sprawdzenia zamówiłem jedną sztukę i okazało się, że to zwykły chiński mag o pojemności 68 BB.

 

MAG CYMA 80 BB

 

Nadzieja pozostaje jeszcze w midach na 130 BB, teoretycznie są tutaj http://hotspotairsoft.com/catalog/product_...roducts_id=2715, ale cena pozwala przypuszczać, że będą raczej miernej jakości.

 

Magi CA Hi capy miał okazję testować Antol, mówił, że działają w miarę, ale cena jest absurdalna (obecnie 125 zł).

 

Wszelkie uwagi z użytkowania, nowinki wrzucajcie do tego tematu, nie będzie potrzeby przeszukiwania kilku wątków o P90.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A więc:

mam 4 magi low cap, chińskie... Każdy musiałem rozkręcić, przykleić dwa przednie naboje bo zwyczajnie są tam przyczepiane z nadzieją że będą się trzymać... nie trzymają, kropelka załatwia sprawę. Reszta naboi to jeden kawałek plastiku więc się nie odczepią ;)

 

Magi trzeszczą dosyć mocno, z boku mają napis "P90 HIGH CAPCITY MAGAZINE-5.7X28 RESTRICTED LAW ENFORCEMENT/GOV.USE ONLY" magi z TM też coś takiego mają?

 

Sprężyna fakt faktem słaba, ale kulki podaje, można będzie ją chyba wymienić, trzeba tylko znaleźć jakiś zamiennik.

 

Wygląd zewnętrzny, nie ma porównania z TM ale wyglądają dosyć ładnie:) Moje nie mają żadnych nadlewek/niedoróbek, te dwa jaśniejsze punkty z lewej strony to zatrzaski...

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Chińskie magi:

1. stokowy low od ACM/JG/GFC/Echo1 - bardzo dobry mag, o dziwo nie ma z nim problemu i na podkręconym TM i na omal_że_stokowym GFC, podaje ładnie, powtarzalność strzału bardzo duża, wykonanie niezłe, bardzo ładnie wykonane atrapy pocisków i napisy.

2. hajkap producent j/w KLIK - tragedia nie magazynek ;-), podkręca się tak jak TM`a od spodu, dobre nakręcenie wystarcza na wywalenie całego magazynka jedną serią (testowano). Teraz babole:

- wykonanie - nazwijmy rzecz eufemistycznie - nader średnie

- powtarzalność strzału - eufemizm jak powyżej - omalże zerowa, co 4-5 kulka spada z 5-10m przed lufą, kulki latają jak chcą

- materiał - szit plastik porównywalny tylko z szit metalem, łamliwy, trudno to pokleić sensownie, psuje się nader szybko (potrzebowałem 20 min w polu, żeby go łachmytę popsuć pierwszy raz). Ogólnie bardzo słabe wrażenie, może gdyby zastosować patenty z TMowskiego haja coś by to dało i lepiej by podawał.

Link to post
Share on other sites

Ma niestety. Jak Ci będzie źle podawał.

A jeżeli by nie miało, to jak wytłumaczysz następujące zjawisko: ta sama replika, te same kulki, nie zmienione ustawienia i dwa różne magazynki po podłączeniu których inaczej latają te same kuleczki, na nie ruszanym hopie? Cud Panie normalnie ;-)

Link to post
Share on other sites

- powtarzalność strzału - eufemizm jak powyżej - omalże zerowa, co 4-5 kulka spada z 5-10m przed lufą, kulki latają jak chcą

 

Na pewno nie masz tego maga uciapranego czymś w środku? Bo też średnio widzę zależność między magiem i powtarzalnością strzału, na semi tak samo jest?

 

z boku mają napis "P90 HIGH CAPCITY MAGAZINE-5.7X28 RESTRICTED LAW ENFORCEMENT/GOV.USE ONLY" magi z TM też coś takiego mają?

 

Tak.

Link to post
Share on other sites

[OFF_TOP=on]

Dżina miałem jeszcze do wczoraj, ale poległ jak zaczęliśmy współpracować z Małożonką nad jego dewastacją ;-)

[OFF_TOP=off]

 

A co do tematu, jak Ci będzie źle podawał, będzie tak miał, kulki się będą ustawiać np. za garbem hopa i wtedy nie kręci, podaje po dwie naraz itp, itd. Nie tylko ja tak miałem przy kijowym magazynku.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

A co do tematu, jak Ci będzie źle podawał, będzie tak miał, kulki się będą ustawiać np. za garbem hopa i wtedy nie kręci, podaje po dwie naraz itp, itd. Nie tylko ja tak miałem przy kijowym magazynku.

Takie argumenty mnie nie przekonują, przecież kulkę do komory popycha dysza, rola maga sprowadza się do wypluwania z siebie kulek w kierunku komory...

 

Jednocześnie nie zaprzeczam, że u Ciebie dzieje się tak a nie inaczej, znane są złośliwości rzeczy martwych jak i zawiłości działania AEGów- złożę rozłożę działa, złożę rozłożę identycznie jeszcze raz- nie działa. :roll:

 

Mnie również nęka problem "szmat" wylatujących z lufy, a mam magi TM. Zrzucałbym to raczej na poczet komory lub popychacza, ale z racji, że problem występuje jedynie na semi, odpuściłem sobie śledztwo i używam tak, jak jest.

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia chińskich low-cap'ów kupionych na www.RSOV.com - wersja do E90 Echo1 (pewnie różniąca się od innych tylko napisami)

 

c08b714020c3316fm.jpg e26820382ecaf85dm.jpg f544f7a458e8284bm.jpg 311c9bbb9584416dm.jpg d7c3a274f5ca4ae4m.jpg d3c0378d7840f041m.jpg d99333f7835290fcm.jpg ef108e03f25e15fbm.jpg

 

Magi w porządku, podają równo do ostatniej kulki (przy stockowym ROFie). Wykonanie OK, ale bez rewelacji. Po prostu działają jak trzeba.

 

 

Zdjęcia chińskich hajkapów kupionych na www.RSOV.com

 

864cf58b612e54c5m.jpg 2c4b1b6a5df54e1dm.jpg 0b5ae952fbbabaf6m.jpg d31a673b22369b13m.jpg 258df4a8c74d219cm.jpg 4534d85f89af7438m.jpg e2c50194a6c3079am.jpg

 

Na razie wystrzeliłem jeden pełny mag w piwnicy do pudła oddalonego o ok. 7-8 metrów. Jedno pełne podkręcenie wystarcza efektywnie na wystrzelenie ok. 2/3 kulek z magazynka, później replika strzela dalej, ale zdarza się coraz więcej pustych strzałów.

Zdarzają się też "szmaty", ale zauważyłem jakieś max 3-5 takich strzałów (czyli standard jak w każdym innym hi-capie).

Ogólnie skorupa magazynka jest identyczna jak w chińskich lowach (na 1szy rzut oka wydaje się, że lowy są lepiej wykonane, ale to tylko złudzenie wynikające z tego, że w środku są atrapy pocisków).

 

BTW, Magi przychodzą bez instrukcji obsługi i dopiero na YT musiałem wejść, żeby zobaczyć jak się je ładuje w ogóle :P

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszła paczka od Krakmanów z KS low-capem na pokładzie. Porównując z zewnątrz z Marui z kilometra widać który jest który, chiński jest wykonany z kiepskiej jakości plastiku, trzeszczy to i wygina się. Nadlewki/niedolewki tu i tam, znacznie gorsza precyzja wykonania, co najśmieszniejsze chiński magazynek jest minimalnie dłuższy. Miałem obawy czy nie będzie problemu z działaniem w P90 TM ale po niewielkim spiłowaniu weszło.

Jak na razie sprężyna przy ROFie na 9.6V podaje, złego słowa powiedzieć nie można, natomiast nie wierzę żeby ten magazynek sprawnie działał za parę miesięcy użytkowania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Widziałem dzisiaj low capa gfc i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Mag rzeczywiście wygląda troszkę gorzej od tm(chociaż to kwestia gustu). Obudowa maga wydaje się troszkę ciemniejsza, przez co atrapy pocisków są nieco przyćmione, jak komuś na lansie nie zależy to nie będzie to problem. W stocku tm na 8,4 podaje bez problemu, a do gniazda wchodził mi wręcz lepiej niż mój stockowy low cap. Jak tylko będę miał kasę kupuję jednego takiego dla siebie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Do Speca doszły midy MAG-a, w sprzedaży będą jednak dopiero od ok. połowy przyszłego tygodnia.

 

Miałem w rękach, budowa bardzo solidna, absolutnie nie da się ich skręcać tak, jak chińskie lowy/hicapy. Śruby mają duże łby, dwukrotnie większe, niż Marujowe, wszystko porządnie poskręcane.

 

Całość wygląda bardzo dobrze, jedynym mankamentem może zatem okazać się sprężyna. W przyszłym tygodniu kupię i będę w stanie napisać coś więcej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...