Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trip mine


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miny są już od dawna używane , choćby balonik zakopany zaraz pod ziemią albo

http://allegro.pl/item560943293_bezprzewod...wi_i_okien.html

Przymocowane do soczku z rurką aby nadać takiej minie masę oraz wymiar , na ostatnim nocnym MilSimie w WWA naprawdę było genialnie jak przed północą zaraz pod naszą bazą zaczęły się takie uruchamiać .

Link to post
Share on other sites

 

3-Trzeba jakoś porządne przymocować górne kolanko , raz tłok je wyrwał i poleciał z 2 m

 

 

Mogę Ci polecić http://www.screwfix.com/prods/14295/Plumbi...nt-Cement-250ml ale niestety nie znalazłem polskiego odpowiednika :poddanie: Trzeba poszukać w hydraulicznym.

Gwarantuje, że prędzej połamiesz rurkę niż ten klej "puści". :twisted:

Edited by jaruta
Link to post
Share on other sites

Jakieś pomysły skąd wziąć sprężyny? Gdzie i za ile kupić? :) Z 10 szt wystarczy a nie mam kompletnie pomysłu...

 

Poza tym - patent naprawdę świetny :) Jak tylko kupię "substraty" to napewno wytestuję :)

 

Zapomniałem :D Czy rolę tłoczka może pełnić poprostu korek od butelki ? Sama rurka byłaby cienka - fakt ale ułatwiłoby to robotę :D

Edited by Yautja
Link to post
Share on other sites

Co do tłoka to ebola_85 ma rację :) Chłopaczek na filmiku używał miedzianych zaślepek do rur. W kwestii sprężyn można użyć z pistoletów zabawek tzn. tych znacznie znacznie tańszych od naszych :lol: ale nie wiem jak z wydajnością. Tak swoją drogą to przydał by się hurtowy zakup.

P.S. cezii mnie ubiegł :P

Edited by jaruta
Link to post
Share on other sites

No to git :) Pozostaje kwestia sprężyny... Skąd braliście swoje ?

 

A pogadaj ze znajomymi co grzebią w replikach , może Ci dadzą za browara jakieś chińskie albo inne co się zbiły bo to i tak się do repliki nie nadaje , ja odkładając tak uzbierałem ich 13 .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Strzała!

 

Oglądnąłem filmik z TEGO topika i coś mnie natchnęło any to dziadostwo skopiować :D

Dzisiaj skończyłem bebechy, mogę powiedzieć że działa jak trza i kulasy mają nawet ładny zasięg (lobem 30 - 40 metrów, nie mierzyłem dokładnie, czyli na minę w sam raz, puszki nie przebija).

Jutro przetestuję to na ludziach, oraz postaram się dorobić jakąś sexi obudowę i nóżki do wbicia w ziemię.

Fotken:

tutaj jak to tałatajstwo wygląda z profilu

p1010668.th.jpg

na to kładziemy kulki

p1010669.th.jpg

szmateczke na wierzch, coby dziady nie pouciekały

p1010670.th.jpg

zablokować

p1010671.th.jpg

i jak się za tę żyłkę pociągnie, to kulki lecą :D

p1010672.th.jpg

 

 

 

Koszt z wszystkimi bajerami - na razie koło 20 złotych, jeszcze będzie obudowa z blachy i nóżki, ale więcej niż 3 dyszki nie wyjdzie

Fajniejsze niż wasze gazrurki, tak wam powiem :P

 

 

Niedługo będzie wysyp takich potykaczy na zlotach, to jest pewne :D

Link to post
Share on other sites

A ja myślałem że znowu Amerykę odkryłem... nie lubie cie! :P

 

A co do wyliczanki - owszem, tą rurke prościej zrobić, może taniej (nie wiem, nie liczyłem), pewnie szybciej (mniej elementów), ba jest nawet mniej awaryjna (no bo mniej elementów :D) ale szybkość rozstawienia? Taka sama.

Link to post
Share on other sites

Testy na uciekających obiektach zakończone.

 

Mina ma sporo poniżej 300 fps, bez zadnych zastrzeżeń można to ustawić nawet matr od przewidywanego szlaku ofiary. Właściwie, minę bardziej słychać niż czuć, wygląda to trochę jak bycie obsypanym garścią grochu. Na odległości 2 metrów spokojnie zdejmie 5 ludzi :D

 

Opinie z pola boju w poniedziałek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...