Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

C-mag a milsimy


Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sztuczne ograniczanie ilości amunicji np stacjonarnego minimi zainstalowanego w okopie jest kompletnie bez sensu i oderwane od realiów pola walki.
Nielimitowanie amunicji do jakiejkolwiek broni jest kompletnie bez sensu i oderwane od realiów pola walki.

 

W rzeczywistości taki SAW może prowadzić ciągły ogień tylko z przerwą na zmianę lufy trwającą kilka sekund. Regulamin zakłada wymianę lufy w czasie poniżej 10s (więcej czasu trwa zmiana maga ASG w minimi.)
A ile takich luf posiada strzelec SAW? Bo przypominam, że SAW nie ma obsługi 2-osobowej, jak np. CKMy.

 

Przy stacjonarnej obronie nabiera znaczenia kwestia zaopatrzenia, transportu amunicji itp. Oczywiście stosując sztuczne limity cały ten smaczek pomijamy.
A bo każdy okop jest postawiony na magazynie zataśmowanej amunicji?

 

Twierdzenie że m249 jest tak samo mobilny jak m4 to za przeproszeniem pie... nieprawda.
Owszem, nie jest, ale jest już duużo mobilniejszy niż jego poprzednik - M60.

 

Każdy element konstrukcji m249 jest przeznaczony do celnego siania ołowiem na duże odległości
Raczej niecelnego. Celny km jest zaprzeczeniem zasady kmu.

 

ale przecież można dać limicik amunicji i zmusić go do jeżdżenia 60km / h tak jak reszta ;-) bo co ma lufę i kolbę czemu ma być inaczej traktowany.
Jasne, może dać mu nielimitowaną ilość amunicji i niech się poczuje jak Arnoldzik...
Link to post
Share on other sites

 

Czy nie mozesz wyjsc z zalozenia ze cmag to poprostu 3 polaczone ze soba standardowe magi

 

a hicap to 15 połączonych lowcapów ;-)

airsoftowy c-mag jest nieporównywalnie poręczniejszy od prawdziwego

 

O ile różnica międz 0,1kg plasytkowym magiem asg a 0,5 kg realem na 30 kul nie jest przy wadze broni istotna to różnica między 0,2 kg magiem c-mag asg a ponad 2kg realem który niemal podwaja wagę Mki to istotna różnica.

 

A ile takich luf posiada strzelec SAW? Bo przypominam, że SAW nie ma obsługi 2-osobowej, jak np. CKMy.

 

Te lufy nie zużywają się nie trzeba mieć wielkiego zapasu, wystarczy odczekać aż wystygnie i ponownie można jej użyć.

 

Qcze ma M249 i uważa że powinien strzelać ile mu się chce bo ma M249 i tyle. Nikomu innemu nie wolno i już... To taki przez mnie "widziany" punkt widzenia...

 

Nie, Qcze uważa że to ile się strzela jest uzależnione od sytuacji i śmieszy go gdy ktoś biega z chlebaczkiem po lesie z m249 w rękach i nagle wywala 1000 kulek bo taki ma przydział i nie ma różnicy czy łazi po lesie czy siedzi w umocnionym okopie w bazie.

 

Poza tym Qcze ma również inne repliki i chciałby żeby każda miała swoje "właściwe" miejsce.

 

Bo zdania tych którzy mieli m249 i uważają że je za bardzo lekkie i poręczne, a to że właśnie zostało sprzedane albo dumnie leży na półce to tylko kwestia gustu i przypadku Qucze dobrze zna ;-)

 

Fajna ta wasza dyskusja.

Ale zdajecie sobie sprawe, ze i tak kazdy organizator ustali sobie w grze limity tak jak bedzie chcial?

 

Niemniej dyskusje działają opiniotwórczo i generalnie do tego służy forum ;-)

Edited by gcze
Link to post
Share on other sites
a hicap to 15 połączonych lowcapów

airsoftowy c-mag jest nieporównywalnie poręczniejszy od prawdziwego

 

Możesz poprzeć to czymś konkretnym? W jaki sposób jest poręczniejszy? Jest mniej poręczny niż karabinek z podwieszonym granatnikiem? Dosć ciekawa koncepcja... Może nie mieści się w otwartych drzwiach i trzeba go wrzucać przez okno?

 

Może wmówisz mi i innym oraz poprą Cię pewnie przeciwnicy C-magów że 450 sztuk amunicji 5,56 upchane w 30-nabojowych magach ważące razem 6,99kg jest dużo bardziej poręczne niż 1 C-mag i 12 magazynków po 30 sztuk ważące razem 7,772kg jednocześnie dając o 10 nabojów więcej do dyspozycji?

 

Proszę postaraj mi się to udowodnić... A potem udowodnij mi i innym zwolennikom, że duzo poręczniejszy jest ersoftowy C-mag bo po wystrzeleniu z niego 100 kulek i zostając z 12 magami "zwyklymi" tak łatwo jest go transportować ze sobą...

 

różnica między 0,2 kg magiem c-mag asg a ponad 2kg realem

 

Hmm ile wg Ciebie waży ersoftowy C-mag?? Może przygotuj się lepiej do dyskusji co? jakos przechodzi mi ochota na dyskutowanie z mitomanami którzy nawet nie potrafią sobie naleźć podstawowych parametrów które to tak ponoć istotne są w ich argumentacji... Podpowiem że baterie zasilające C-mag'a do eMki ważą chyba więcej niż to co sobie do głowy wbiłeś...

 

Bo zdania tych którzy mieli m249 i uważają że je za bardzo lekkie i poręczne, a to że właśnie zostało sprzedane albo dumnie leży na półce to tylko kwestia gustu i przypadku Qucze dobrze zna

 

Widzisz są tacy którzy kupują takie repliki po to żeby sobie były bo stosując IRRACJONALNE sposoby przydziałów amunicji na imprezach nie widzą sensu w dźwiganiu takiego czegoś z racji sposobu działania.

Link to post
Share on other sites
Może wmówisz mi i innym oraz poprą Cię pewnie przeciwnicy C-magów że 450 sztuk amunicji 5,56 upchane w 30-nabojowych magach ważące razem 6,99kg jest dużo bardziej poręczne niż 1 C-mag i 12 magazynków po 30 sztuk ważące razem 7,772kg jednocześnie dając o 10 nabojów więcej do dyspozycji?

 

Oczywiście to żadna różnica czy nosi się ciężar w rękach czy w ładownicach.

Bez sensu te oporządzenie i plecaki, od dzisiaj wszyscy zasuwają z reklamówkami.

 

Hmm ile wg Ciebie waży ersoftowy C-mag?? Może przygotuj się lepiej do dyskusji co? jakos przechodzi mi ochota na dyskutowanie z mitomanami którzy nawet nie potrafią sobie naleźć podstawowych parametrów które to tak ponoć istotne są w ich argumentacji... Podpowiem że baterie zasilające C-mag'a do eMki ważą chyba więcej niż to co sobie do głowy wbiłeś...

 

Mój błąd zapomniałem o bateriach airsoftowy c-mag jest tylko 3 razy lżejszy od prawdziwego.

 

Moja główna argumentacja jest ileś tam postów wcześniej.

C-mag każdą emkę i inny ogryzek na airsoftowym polu walki zamienia w pełnoprawny rkm i to jest chore ale niektórzy nie chcę tego widzieć bo tak im wygodniej.

 

Ale jak wspomniałem wcześniej na taką pokrętną logikę jest odpowiedź.

Tasiemka, plecaczek i można cały przydział wywalić w jednej serii, tylko styropianu KONIECZNIE trzeba do niego dobrze napchać żeby było REALNIE.

 

Dla mnie tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites
Mój błąd zapomniałem o bateriach airsoftowy c-mag jest tylko 3 razy lżejszy od prawdziwego.

 

O czym Ty piszesz? Może porównuj stosunek masy realnych magow między sobą i ersoftowych co? Tak czy siak next time odrób prace domową zanim zaczniesz o czymś pisać...

 

C-mag każdą emkę i inny ogryzek na airsoftowym polu walki zamienia w pełnoprawny rkm i to jest chore ale niektórzy nie chcę tego widzieć bo tak im wygodniej.

 

Taaa skoro dla Ciebie eMka czy inny karabinek z jednym magiem na 100 kulek to RKM to chciałbym wiedzieć czy wg Ciebie replika m249 z 200 kulkami to już KM/CKM??

Link to post
Share on other sites

drogi qcze prosze Cie nie pitol jak potluczony. ajersoftowy Cmag z akumulatorem wazy 800gr. Twoj mag do M249 ktory tez jest hicapem wazy 600gr. Moj Cmag jest lzejszy od oryginalu 3 razy, wiec o ile jest lzejszy twoj mag od SAWa? Co do nieporecznosci o ktorej wspomnial Thor, to jakbys pouzywal go troche to bys wiedzial ze nie jest tak pieknie, rozpycha Ci karabinek, gorszy chwyt, powieksza ciezar. W oporzadzeniu musisz miec specjalna ladownice na niego bo zuzytego nie wrzucisz do dumpa lub kieszeni, wiec przez to zmniejsza Ci sie powierzchnia uzytkowa kamizelki. Pozatym jak M4 z Cmagiem robi Ci RKM kiedy wg przelicnika 1:1 mam tylko 100kulek wiec 2 x mniej niz Twoj wspanialy SAW?

Edited by Moses
Link to post
Share on other sites

SAW nie jest jedynym karabinkiem wsparcia, są inne z karabinki z ciężkimi lufami dla których c-mag by się świetnie nadawał ale nie airsoftowy M4.

 

W moim magu zwykle zalegają dodatkowe baterie jako balast co w połączeniu ze stalową lufą i bateriami w chwycie daje prawidłową wagę zestawu.

 

Może SAW ma 200 kulek ale po ich wystrzeleniu jesteś ugotowany.

W airsofcie zestawem c-mag + zwykłe magi uzyskasz wyższą szybkostrzelność praktyczną.

Szybkie dosypanie kulek czy wymiana maga w trakcie akcji są przy minimi nie do zrealizowania.

A jeśli działania są prowadzone w nocy staje się to kompletnie niemożliwe.

 

Dzięki czemu realne staje się nierealne ;-)

 

 

To nie jest mój wspaniały SAW tylko broń wsparcia używana przez wiele armii świata.

Najwidoczniej jeszcze nie dowiedzieli się że to bezużyteczny złom.

 

Podział na klasy uzbrojenia w realu obroni się sam, w airsofcie nie.

 

Jaśniej już tego nie potrafię napisać może mnie ktoś wspomoże ;-)

Link to post
Share on other sites

Masz problem z wymiana maga albo uzupełnieniem amunicji w swoim m249?? To tylko problem Twój i Twojego oddziału który nie potrafi dać Ci w odpowiednim momencie "chwili" na wymianę. m249 powinien mieć minimum 500-600 fpsów i tylko 200 kulek a każdy karabinek nawet z C-magiem max 400 i wtedy wszystko jest OK. karabiny wsparcia powinny uziemiać przeciwnika ryzykiem trafienia jedną z tych 10-30 kulek w serii. A nie zasypywać wiadrem kulek które nie są w stanie dolecieć do celu...

 

Pewnie w realu jak na przeciw gościa z m249 wyjdzie 2-3 z C-magiem koleś "zamawia" i idzie bawić się do innej piaskownicy... :wink:

Link to post
Share on other sites

Ok ale w realnym nie potrzeba tyle ceregieli przy zmianie.

W nocy to nawet chwila nie wystarczy. Kombinowałem już na wszystkie sposoby, nawet zrobiłem specjalny lejek. W nocy, przy zerowej widoczności w stresie to prawie niewykonalne( większość trafia na trawę a nie do maga). 400fps do 500-600fps to dałoby jakiś balans ale.. mam 500 i w sytuacji kiedy jestem blisko oddziału bo daję wsparcie a nie jestem snajperem to więcej niż 500fps bym trochę się bał. Chociaż ff jeszcze mi się nie przytrafił.

Większość chinoli ma teraz 420fps i więcej więc więc to 400fps w szturmie jest mało realne.

 

Pewnie w realu jak na przeciw gościa z m249 wyjdzie 2-3 z C-magiem koleś "zamawia" i idzie bawić się do innej piaskownicy... sciana.gif

 

Jeśli dystans wynosiłby 400m i pierwszy bym ich zobaczył to jakoś bym się pewnie szczególnie nie stresował w takiej sytuacji ;-)

 

W asg nie byłoby tego komfortu.

Link to post
Share on other sites
Ok ale w realnym nie potrzeba tyle ceregieli przy zmianie.
Podkreślenie moje

 

W nocy to nawet chwila nie wystarczy. Kombinowałem już na wszystkie sposoby, nawet zrobiłem specjalny lejek. W nocy, przy zerowej widoczności w stresie to prawie niewykonalne( większość trafia na trawę a nie do maga).
Sam napisałeś o zmianie. Gdybyś w ostrym chciał w nocy pod ostrzałem taśmować amunicję i pakować do pudła byłoby podobnie. Skoro porównujesz zmianę magazynka w ostrym, to porównaj ją do zmiany w replice. Że magazynki drogie? Życie, nikt nie zmuszał Cię do wyboru hobby, ani repliki.
Link to post
Share on other sites

Jałowa dyskusja i tak wszystko zależy od decyzji organizatorów milsimów. Jest kilka szkół w tej dziedzinie i choćbyście nie wiem ile napisali to i tak będzie tak jak pewna mniejszość o mocno ugruntowanych przekonaniach postanowi i zrobi coś dla was i zorganizuje milsima.

Link to post
Share on other sites

Khaos takie pitolenie osob ktore chca sobie ulatwic zycie

 

 

Taaa zwykle te osoby zaczynają ułatwianie od wymiany lufy na 3 razy cięższą bo tak jest dużo łatwiej i poręczniej.

 

W całkowitym odróżnieniu od masochistów promujących midy jako reale w m4 ;-)

 

Kurde, a to nie jest tak, ze na poprzednich stronach zostalo stwierdzone(i nikt nie zaprzeczyl), ze w ersoftowym Minimi o wiele latwiej(i funkcjonalniej) jest dosypac kulek do boxa niz podlaczyc innego?

Czyli dokladnie odwrotnie niz w ostrym egzemplarzu?

 

Oczywiście bo dosypywanie i tak jest wygodniejsze, chyba że jara kogoś posiadanie kupy magów z powyrywanymi kablami.

 

Nie zmienia to faktu że oba sposoby są marne i znacząco bardziej niewygodne niż ta sama czynność w ostrej wersji.

 

Jałowa dyskusja i tak wszystko zależy od decyzji organizatorów milsimów. Jest kilka szkół w tej dziedzinie i choćbyście nie wiem ile napisali to i tak będzie tak jak pewna mniejszość o mocno ugruntowanych przekonaniach postanowi i zrobi coś dla was i zorganizuje milsima .

 

A niejałowa dyskusja to co powinna być zakończona ustawą ;-) ?

 

A ci organizatorzy to zapewne jakaś tajemna siła zakopana w ziemi i ujawniająca się raz do roku na okoliczność organizowanej imprezy ;-)

I w ogóle to najlepiej się nie odzywać

Link to post
Share on other sites

Qcze prawde mowiac przestan sie tak podniecac ze masz lufe wymieniona na 3 razy ciezsza, kiedy kulki do maga dosypujesz. POwyrywane kabelki? od czego od baterii od karabinu? Jakbys tak bardzo pragnal realizmu to bys wyprowadzil batke z maga do AN/Peqa, olalbys replike tasmy i bez problemowo moglbys zmieniac magazynek. Ty mozesz miec latwiej i nie nosic kilku boxow i zmieniac magi, a ja nie moge miec latwiej i miec w replike maga pozwalajacego miec wiecej kulek? Czyzbys mialbyc rowniejszy niz ja?

 

POraz kolejny powtarzam i sadze ze kilka osob sie pod tym podpisze, jestes dziwna osoba w pogoni za niby realizmie myslisz o wadze broni, magazynkow, o tym jak zmienia sie waga podczas wymiany ognia, ale w swoim przypadku zapominasz o takiej subtelnosci jak wymiana magazynka. Zastanow sie nad tym zanim znowu zabierzesz "autorytatywny" glos.

Edited by Moses
Link to post
Share on other sites

Qcze prawde mowiac przestan sie tak podniecac ze masz lufe wymieniona na 3 razy ciezsza, kiedy kulki do maga dosypujesz. POwyrywane kabelki? od czego od baterii od karabinu? Jakbys tak bardzo pragnal realizmu to bys wyprowadzil batke z maga do AN/Peqa, olalbys replike tasmy i bez problemowo moglbys zmieniac magazynek. Ty mozesz miec latwiej i nie nosic kilku boxow i zmieniac magi, a ja nie moge miec latwiej i miec w replike maga pozwalajacego miec wiecej kulek? Czyzbys mialbyc rowniejszy niz ja?

 

POraz kolejny powtarzam i sadze ze kilka osob sie pod tym podpisze, jestes dziwna osoba w pogoni za niby realizmie myslisz o wadze broni, magazynkow, o tym jak zmienia sie waga podczas wymiany ognia, ale w swoim przypadku zapominasz o takiej subtelnosci jak wymiana magazynka. Zastanow sie nad tym zanim znowu zabierzesz "autorytatywny" glos.

 

Nie nie podniecam się po prostu mam i tyle ale widzę że Ciebie to podnieca.

Baterie mam pod lufą w chwycie, nie odczuwam potrzeby podłączania akumulatora samochodowego do m249.(miałem na myśli ustrojstwo wystające z maga dosyłacz kulek, kabel od sterowania magiem/przewód sterujący dźwiękiem)

Oczywiście powinienem olać replikę taśmy ... jedyny realistyczny element przeładowania zamieniając to na debilną walkę z przepinaniem ustrojstwa wyrastającego z maga repliki tiaaa to jest prawdziwy realizm.

Bo w prawdziwym żeby pozbyć się maga trzeba się nie lada napracować ... jeden ruch palcem.

 

Jaka to pokrętna logika pozwala Tobie zauważyć że promując realne ekwiwalenty wagi amunicji i inne pomysły chcę ułatwić sobie życie. (operatorowi który zwykle nosi jej najwięcej przy sobie)

W którym to miejscu zapominam o wymianie maga ? Wyśmiewając debilny pomysł majtania kabelkami i rurkami w replice przy niby zmianie niby maga.

Jeśli moja podstawowa wiedza na temat obsługi oryginału jakoś Ciebie boli i brzmi "autorytatywnie" to już nie mój problem.

Dla mnie EOT

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...