Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Nie jestem zainteresowany (przynajmniej na razie) wkładaniem castorurki do jakiejkolwiek repliki, więc nie proszę o żadne komentarze dotyczące jej przydatności, jakości, itd. Tak aby nie wywoływać niepotrzebnej dyskusji.

 

Do czego służy castolufa normalnym ludziom? :D Pytam, bo w sieci tego nie znalazłem, a jak bym wszedł do sklepu budowlanego, to nie będę przecież prosił o lufę do asg. A bardzo mnie to nurtuje.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak robisz jak napisałeś - wchodzisz do castoramy i prosisz o rurke o przekroju 6mm :P niektórzy chyba potem zamawiali i tokarza stalowy pręcik o średnicy 6.01mm i wbijali bo w rurkę żeby mieć kontrolowaną średnicę... ale nie siedzę w temacie więc to tylko mgliste wspomnienia, niekoniecznie trafne :P

Link to post
Share on other sites

1) Ja swojego czasu zrobiłem wtrysk do miotacza hadronów. Niestety źle przyciąłem rurkę i efektem była awaria na 400 milionów euro. Na pewno o tym czytałeś w Szwajcarii .

2) Poza tym ostatnio używałem jej do mieszania farby w puszce.

3) Aha...i można sie nią podrapać po plecach- tylko nie za mocno, bo się wygnie.

 

Masz u mnie punkt za to pytanie.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites
Do czego służy castolufa normalnym ludziom? Pytam, bo w sieci tego nie znalazłem, a jak bym wszedł do sklepu budowlanego, to nie będę przecież prosił o lufę do ASG. A bardzo mnie to nurtuje.

Obawiasz się że pracownik nie będzie wiedział gdzie w sklepie tego szukać, czy wstydzisz się powiedzieć, że potrzebujesz rurki na lufę do karabinu-zabawki?

Jednym z zastosowań takich rurek może być przytrzymywanie chodników na schodach, tyle że zazwyczaj używa się do tego rurek mosiężnych lub miedzianych.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew. Ale nadal nie za bardzo wiem, do czego one tak właściwie są.

 

Do dcm_Marecheq; nie wstydzę się, zresztą mogę powiedzieć, że robię coś w rodzaju wiatrówki wg własnego pomysłu, a taka rurka byłaby idealną lufą do mojego cuda, więc to problemem nie jest. O kompetencje sprzedawcy też się (raczej) nie boję, chociaż mój kolega nie znalazł takiego artykułu ani w OBI, ani w jakimś inny sklepie (nie pamiętam nazwy, ale to nie był naprawdę duży market budowlany) nawet z pomocą sprzedawcy. Ale tu właśnie doszedłem do sedna - po prostu ciekawi mnie co to właściwie jest. Jak pewnie wielu innych.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedz brzmi - jest to rurka aluminiowa (lub z innego materialu ale aluminiowe widzialem na 100 %) dlugosci 1 m lub 2 m o zrednicy zewnetrznej 8 mm grubosci scianki ok. 1 mm (wiec wewnetrzna 6 mm - prawie jak do asg - dlatego ze zazwyczaj ma te 0.2 mm za malo zeby przeleciala kulka). Sluzy do robienia pseudo precyzyjnych luf do asg - pseudo, dlatego ze nie jestes w stanie zrobic wewnatrz idealnej kuli o srednicy 6.02 mm. Mowimy tu o dokladnosci rzedu 0.01 mm

Ani szlifujac to ani polerujac ani przepychajac nie uzyskasz takiej dokladnosci.

Zastosowanie castoprecki - zazwyczaj do baardzo tanich snajperek, shotgunow chinskich oraz dla desperatow ktorzy chca przedluzyc sobie lufe i nie stac ich nawet na pseudoprecke Elementa.

Koszt wykonania pseudoprecki jest zazwyczaj wiekszy niz kupno pseudoprecki elementa...

Wiem - przerabialem, bawilem sie... w shotgunie smiesznie to wygladalo i nawet zdawalo egzamin. Ale zabawa nie warta wysilku.

Duzy minus - w zime przy -10 st celsjusza lufa kurczy sie tak ze nie przelatuja kulki ;p

Link to post
Share on other sites

Są alu, miedziane, i mosiężne. W Castorami i Praktikerze można je dostać jak i w większości hurtowni budowlanych. Do czego? Mosiężne i miedziane są uzywane np w instalacjach CO i wodociągowych.

 

Aluminiowe nie mam pojęcia pewnie jako jakies elementy stelarzy, itp.

 

Jak szukać? Pytasz gdzie macie państwo na pólkach rury i rurki aluminiowe/miedziane/mosiężne o średnicach poniżej 20 mm i już wiesz.

 

Jeżeli chcesz z tego strzelać to jak wyżej kup lepiej jakąś preckę Elementa czy SRC bo z tych "castorur" nic się sensownego nie da zrobić. Nawet jeżeli uda Ci się jako tako przygotować rurę wewnątrz, to się okaże, że nie pasuje z zewnatrz do komory HU np ;) Chyba, że wszystko robisz sam to możesz się pobawić ale nie będziesz zachwycony efektem.

Link to post
Share on other sites

Polecam sklepy modelarskie ;]

Mają tam nawet rurki węglowe ale nie wiem jak się zchowują podczas przeciskania przez nie metalowej kulki w celu poszerzenia.

Tak jak thor_ napisał, efekt nienajlepszy a już napewno nie odzwierciedla włożonego nakładu pracy...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...