Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szklane kulki.


Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlaczego od razu nie ołowiane?

 

No sory nie mogłem się powstrzymać.

Uprzedzając odpowiedzi: mam nadzieję że nikt się z tego nie strzelał.

 

Przynajmniej nie do ludzi.

 

Tyle już było o biovalach itp.

Edited by Yanooo
Link to post
Share on other sites

Kulki chyba po to są robione z kompozytu żeby były elestyczne i nie wyrządzały tyle szkód nie? :poddanie: :poddanie:

Cezii, za ta wypowiedź powinieneś się sam nominować do kategorii "Najgłupsze / najśmieszniejsze..."

 

A kulki są pięknie przepłacone - na pierwszy rzut oka to zwykłe BB Maxy, tyle że prawie czterokrotnie droższe... jak ktoś chce, mogę sprzedać po 100 kulek, wypróbujecie ich 'straszną" moc

Link to post
Share on other sites

Kulki jak kulki - przy uderzeniu w ciało, boli tak samo.

 

Jeśli ktoś używa niewłaściwego zabezpieczenia oczu - tzw. klasa 'niskiej ochrony' (do 40 m/s przy 0,88 g), to rozwalić mu bryle / gogle można i zwykłą kulką przy 400 fps.

 

Kulki BBMax są nieco mitologizowane - ani nie dają cudownej przewagi, ani nie sieją specjalnego zniszczenia - przypomnę, że postrach wzbudziły, gdy wgniotły kilka karoserii i stłukły kilka szyb samochodowych.

 

Tak jak pisze Olo - ich test jest na wmasg-u

 

A Ciebie Cezii, za niefortunne sformułowanie umieszczać nigdzie nie będę ;)

Link to post
Share on other sites

Ja jestem ciekaw jak wyregulować na nich HU i jak w ogóle gumka je łapie. Alternatywa dla Czarnych kulek? (Gdyby jeszcze tylko cena była bardziej ludzka).

 

 

 

P.S

 

No i nie ma problemów z bąblami powietrza w kulkach. Widać je na pierwszy rzut oka.

Edited by MaxXxi47
Link to post
Share on other sites

Masz oczka ? masz rozumek ? to powinieneś zauważyć, że te kulki z hartowanego szkła są matowe a zarazem lekko szorstkie na powierzchni, z widzialnością ich też nie będzie problemu bo nie są przezroczyste.

 

ani nie są matowe, ani szorstkie, ani nie maja pęcheżyków powietrza i są doskonale widoczne w słoneczny dzień - bo to właściwie soczewki są :lol: . Hop siup podkręca je doskonale, leca równo, prawie do samego końca

Link to post
Share on other sites

Ciekawa opcja.

Dlaczego od razu nie ołowiane?

Tez mnie to martwi.. niestety olow jest zbyt gesty i za lepki chyba zeby slizgal sie w lufach naszych. Poza tym jest dosc plastyczny co jest chyba atutem tutaj bo energia strzalu rozklada sie dodatkowo na plastyczna deforamcje kulki? Nie wiem jak bardzo jest plastyczny i czy widac jakies efekty przy predkosciach airsoftowych.

Offtopem mowiac rdzen pociskow przeciwpancernych tez jest plastyczny:>

 

Jesli wagomiar kulek bylby wiekszy z checia bym je przetestowal.. ciekawe tylko czy sa rzeczywiscie tak dokladne jak zarzeka sie dystrybutor :)

Link to post
Share on other sites

Pomijając kwestię twardości, jak się zachowują te kulki przy spotkaniu z metalowym body replik lub lub betonem, pewnie równie dobrze można by biegać po hałdach szklanej stłuczki...

 

... pod tym względem zdecydowanie wolał bym kulki łożyskowe ;]

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Śmieszą mnie pytanie typu "a co jak się rozbiją?" itp. Taaa, bo kulki tak często rozbijają się przy uderzeniu w ciało. A uderzenia w metal body? No nie wiem, ja jakoś tak często w replikę nie dostaję. Jeszcze rzadziej dostaję w nią z bliskiej odległości. A jeszcze rzadziej kulka się o nią rozbija. Pomine milczeniem to, ze przeciez nagle wszyscy airsoftowcy nie zaczną stosować tych kulek, tylko jeden na kilkudziesięciu... Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że jeśli jedna taka kulka na miesiąc rozbije się komuś o replikę/oporządzenie to będzie "sukces". A to jest raczej dalekie od "biegania po hałdach szklanej tłuczki" :wink: Jak dla mnie to historia taka sama jak metalowe kulki... "przecież to metal, to się nie rozbije o ciało" itp... Taaaa, na pewno przeleci na wylot. Bo kompozytowe kulki to się zawsze o skórę rozbijają i tym sposobem ich energia się rozprasza ;-) :wink: Ale tak to jest, jak ktoś się bawi w komandosa a boi się zadrapać. A nawet nie zadrapać - bo możliwość zranienia jest tu taka sama jak w przypadku zwykłych kulek - to jest po prostu jakiś paranoiczny lęk przed tym co nowe.

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

Głownie chodziło mi o to, że szklane odłamki nie są fajne.

Ale skoro poldeck testował, że tak łatwo nie pękają, to może nikogo odłamki nie pokaleczą przy udeżeniu w kamień czy scianę obok której ktoś by stał...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...