Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po ok 5k ammo przebiegu, na 130-tce i reszcie stockowej nic złego się nie stało, wiec można by sie pokusić nawet o 140 przy ewentualnym wzmocnieniu części gearboxa, ale po co, już teraz na 0.25 daje stabilne 435fps ;)

 

Jeżeli chodzi o link: Ohh chwycie RISowy, gdyby tylko sprzedawali Cie osobno gdzieś za dobre pieniądze. Poza tym lufa krótsza ;) takie wygodniejsze maleństwo już i tak wygodnego karabinu

Link to post
Share on other sites

Co do blokady lufy, to pomierzyłem miejsce na nią w komorze hu, zrobiłem projekt w cadzie i kolega wydrukował mi to z absu - pasuje jak ulał.

Szukam jeszcze uszczelnionej dyszy do masady, podobno pasuje dysza z m60 a&k, ale jest wszędzie niedostępna. Może ktoś wie gdzie można dostać taką dyszę (35mm)?

Edited by azzaval
Link to post
Share on other sites

Jeżeli o dysze chodzi to wielokrotnie wspominany Wiitech, którego mogą ściągnąć Ci Panowie z Milcorda lub samemu ;)

 

http://www.wiitech.com.hk/eshop/product_info.php?cPath=69&products_id=333

 

albo

http://gunfire.pl/product-pol-1152204197-Dysza-Bore-Up-do-replik-typu-MASADA-A-K.html

 

gdzieś był link do sklepu który oferował dysze wszelkich wielkości ale przypomnieć sobie nie mogę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam pytanie odnośnie mechanizmu przeładowania.

Jest gdzieś może na rynku w PL, jakiś odpowiednik paru części, gdyż mi poszła blaszka od okienka i blaszka trzymająca rączkę od przeładowania... No i teraz muszę latać bez całego mechanizmu. Dla mnie to nie problem, ale wypadałoby, gdyby replika wyglądała jak należy :)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko, czy istniej jakiś magiczny sposób montażu gb żeby działał selektor obustronny? Pomimo obejrzenia kilku filmików nadal mam z tym problem ... Jeżeli ktoś byłby miły i napisał łopatologiczną instrukcję, to by było miło :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Czy ktoś ładował do Masady inny szkielet niż 2GX ? Jak jest kompatybilnością szkieletów alu ? Czy może warto rozważyć tańszy szkielet (np wzmocniony JG) + sorbopad ?

 

U mnie po paru miesiącach strzelania z wymienionymi bebechami, na stockowej sprężynie pękł szkielet w przedniej części.. Co miałem wymienione w gb:

speedowy lekki tłok

głowica tłoka ALU

głowica cylindra uszczelniona

zęby 14:1 łożyskowane

łożyska kulowe

speedowy silnik

dysza WiiTech

reszta stock

 

Powyższy zestaw dawał przyjemne ~445 fps i 17 k/s na lipku 7,4V, oczywiście z zestawem WiiTecha.

Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki - możecie się pochwalić jakie głowice cylindra siedzą w waszych masadach? Jestem na etapie poszukiwań, i chętnie skorzystam z waszych doświadczeń :) Słyszałem już, że sprawa nie jest tak prosta jak by się mogła wydawać - niektóre głowice do emek mają zbyt szeroką prowadnicę dyszy i nie chcą ładnie pracować z masadowym niestandardowym wynalazkiem którego i tak wymieniam (u mnie prowadnica dyszy w głowicy musi śmigać z dyszą wiitecha). Możecie coś doradzić? Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, pomocy, problem mam.

Podczas strzelania, raz na (powiedzmy) 7 kulek mam zacinkę jak na poniższym zdjęciu:

https://www.dropbox....roblem.jpg?dl=0

 

Za każdym razem kulka zacina się na podwiniętym kołnierzu. Czym to może być spowodowane ? Za bardzo wystający kołnierz, zły montaż gumy, zbyt miękka guma (zielony guarder), a może w zestawie wii techa (dysza + komora) powinna się znaleźć guma od wii techa ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...