Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Planuję w tym roku wyposażyć się w pierwszą replikę powyżej 450fps, dokładniej to celuję w ~550fps. I pytanie: czy sensowne jest branie jako podstawy takiej oto "długiej" masady?: http://gunfire.pl/product-pol-1152194773-Replika-karabinka-MSD-Sniper-tan.html

 

Czy jest szansa tak ją wymaksować, by strzelała w tych prędkościach i nie psuła się? I (pi razy drzwi) jaki byłby to koszt, nie wliczając kosztu samej repliki?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Szanse są, ale żeby repliczka była epicka jak chcesz zapewne, to drugie tyle na tjuning :)

Podstawa to wymiana komory hop-up z dyszą w tej replice z gumeczką rzecz jasna. Później na pewno silnik, zębatki i układ cylinder-tłok. Największy koszt to na pewno układ komora-lufa, bo byle precki chyba nie chcesz wrzucać, chociaż półprecki Aresa czy KWA zdają egzaminy (bynajmniej w mojej Masadzie 450 fps na auto i semi).

Co do stocka to nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo zakupiłem samą stuningowaną, ale słyszałem i czytałem od wielu, że lepiej wymienić prawie cały GB by było wszystko OK. To jest A&K, więc prócz body, to w GB szału nie ma.

 

Aha, no i kable z mosfetem i dobrym zasilaniem 11,1V to pewna oczywistość, której chyba nie muszę wspominać :)

 

Chociaż najbardziej wkurzającą rzeczą jest selektor ognia w tej replice :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Owszem, ktoś kiedyś się bawił. Tokarka i narzynka 14mm lewa niezbędne. Jeśli masz dużą wprawę w obsłudze tokarki to bez narzynki się obejdzie. Skracałem też blok gazowy. Wszystko z bardzo miekkiego metalu i łatwo się obrabia. Ogółem wyszło tak:

DSC03311.JPG

 

Tutaj masz link do całej galerii:

 

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witajcie.

 

Po raz kolejny nabyłem Masade :D

 

No, ale trzeba ją troszkę podreperować :|

 

Szukam jakiejś pomocnej duszy, co porobiłaby mi dokładne fotki zasłony "okna wyrzutni łusek".[?]

Głównie chodzi mi o fotki jak to jest ułożone w body, blacha, ta "rurka" i rączka przeładowania.

Z tym prosiłbym n PW.

 

A co do gumki. Przy dyszy i komorze WI-Tech

Polecam niebieskiego Madbulla.

Super szczelność, zero zacinek w porównaniu do G&G czy Systemy.

 

Z góry dzięki za pomoc :P

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Cały mechanizm przeładowania jest felerny i trochę z tym walczę. Znajomy musiał mi jedną część dorobić, ponieważ ułamał się jej fragment. Postaram się wrzucić fotki niebawem jak to wygląda i jaki element musiałem dorobić oraz dlaczego. Także jak ktoś bawi się suwadłem to prędzej czy później to go czeka. Chociaż blaszkę zakrywającą okienku wyrzutu łusek, też by wypadało troszku grubszą i porządniejszą dorobić, niż to co oferują fabrycznie.

 

Ja mam pytanie do użytkowników Masady A&K. Czy ktoś ma jakąś receptę na ten selektor ognia oraz na przyciski zwalniacza magazynka ? Pierwsze wiadomo o co się rozchodzi, a o to drugie, to coś mi teraz luźno chodzi o magazynki często gęsto mi wypadają, a izolka jest średnim patentem (pasek na magazynku usztywniający magazynek).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za fotki. Pomogą mi na pewno :)

 

A co do zwalniacza maga, ja zrobiłem w swojej taki patent :D

Zużywa się po dłuższym czasie i trzeba go ponowić, ale jak się przyłożysz to będziesz miał na długo.

W ICSie też tak poprawiałem zatrzask maga.

Kawałek blaszki i klej dwuskładnikowy, musi być mocny, twardy i nie kruchy :P

Jak ktoś za dużo nadrobi, to delikatnie szlifować, aż do perfekcji :))

 

IMG_20150223_213751.jpg

 

IMG_20150223_213800.jpg

IMG_20150223_213808.jpg

IMG_20150223_213817.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Lepsza sprężynka dała radę jak najbardziej w replice i magazynki już nie mają prawa wypaść :)

 

Teraz mam troszku czasu i chęci, to pochwalę się jakoś na dniach moimi modyfikacjami, które mam nadzieję usprawnią działanie repliki i zwiększą bezawaryjność.

 

PS. Wiecie gdzie można kupić ucho do zawieszenia, które można zamontować na body, lub kto by mnie fajne, metalowe zrobił (no i za jakie dolany) ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Od wczoraj jestem posiadaczem tej repliki którą nabyłem już po sporych modyfikacjach wewnętrznych od użytkownika wyżej.

Generalnie wszystko pięknie śmiga, niesamowity zasięg jak i szybkostrzelność, jedyne co razi w oczy to napis "Made in China" z prawej strony repliki. Jutro postaram się wrzucić jakieś zdjęcie.

Btw. Polecam użytkownika xenon500.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Miszcz ja mam coś takiego:

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?products_id=3137&osCsid=03218be090bff215dd160

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?products_id=1721&osCsid=03218be090bff215dd160

Do tego dysza Wii-Techa

I jest pięknie :D

 

Panowie, szukam suwadełka od komory hopka do Masady, ma ktoś taką wolną, ponieważ moja jest połamana.

a7310892e65c.jpg

Albo wie gdzie mogę taką dostać w Polsce ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...