Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Wolfran - Lepiej jak ktoś Tobie to suwadełko zrobi, lub kilka ich sztuk. Musze przyznać, że ten "regulator" HU jest największą wadą komory jak nie wnętrzności Masady A&K.

Może na dremlu bym był w stanie dorobić. W jednej replice mam to zastąpione drucikiem takim... Odkupiłem Masadę od kogoś a tutaj taki patent... Kijowy ale jest.

Hehe :D

 

@JarekM - Jedyne co to może coś z G36, gdyż duże podobieństwo jest z tym od Masady.

Największy pakiet jaki wcisnąłem to 3 dzielny akumulatorek LiPO 11,1 V 2200 mAh :v Dodam, że standardowy front z szynami (po bokach i na dole).

Edited by Miszcz120
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Odkupiłem od kogoś wersje z RISem, takowa jest na gunfire za nie cały 1000, inna wersja zespołu lufy zewn.

 

W środku niespodzianka, "możliwość szybkiej wymiany sprężyny", prowadnica bez łożyskowania, po części z tworzywa...

Czerwona głowica cylindra, tłoka i tłok.

Innych różnic w porównaniu do starych serii nie dostrzegłem.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A czy ktoś coś może powiedzieć o wersji sniper?

 

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg-2/aeg-acw-sniper-dark-earth-a-k

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg-2/aeg-acw-sniper-black-a-k

 

...szczególnie ta HU jest niepokojąca, tak patrząc po zdjęciach :/

 

Bo kwestia taka, że przymierzam się (bardzo powoli - może na nowy sezon) do czegoś nowego i najbardziej (patriotycznie ;)) chciałbym MSBS, ale chyba nie ma jeszcze nic takiego? :)

Link to post
Share on other sites

komora i dysza jest niestandardowa.

W stocku działa, ale rewelacji nie ma...

Na rynku są dostępne części zamienne, choć nie jest to towar masowy.

Wymiana na zestaw airsoftpro lub (lepiej) wiitech-a uwolni Cię od kłopotów.

Cała reszta to normalny (choć dość przyzwoity) chińczyk :)

Link to post
Share on other sites

pytanko - bo widzę tutaj:

 

http://mlemart.com/i...product_id=4975

 

że w zestawie z komorą HU jest dysza i zastanawia mnie czy wymiana dyszy jest konieczna przy wymianie HU, czy to tylko w celu uszczelnienia bo rzeczywiście dysza "zajmuje" bardzo sporo miejsca w komorze HU (dlatego, jak sądzę, dysza jest w zestawie)

 

Chodzi o to, że u KRAKMANÓW otwieranie GB jest zaplombowane...

 

Lekki OT:

...choć i tak, po każdej ich "naprawie" coś innego się w replice spier...a - np. dokręcili mi w moim Mk 12 chwyt pistoletowy WKRĘTAMI zamiast ŚRUBAMI (!) = konieczność gwintowania GB, co się nie udało do końca (pierwszy raz) i musiałem "robić" nowy gwint z poksyliny [działa eleganto, ale na jak długo]

Edited by mothzart
Link to post
Share on other sites

pytanko - bo widzę tutaj:

 

http://mlemart.com/i...product_id=4975

 

że w zestawie z komorą HU jest dysza i zastanawia mnie czy wymiana dyszy jest konieczna przy wymianie HU, czy to tylko w celu uszczelnienia bo rzeczywiście dysza "zajmuje" bardzo sporo miejsca w komorze HU (dlatego, jak sądzę, dysza jest w zestawie)

 

Chodzi o to, że u KRAKMANÓW otwieranie GB jest zaplombowane...

 

Lekki OT:

...choć i tak, po każdej ich "naprawie" coś innego się w replice spier...a - np. dokręcili mi w moim Mk 12 chwyt pistoletowy WKRĘTAMI zamiast ŚRUBAMI (!) = konieczność gwintowania GB, co się nie udało do końca (pierwszy raz) i musiałem "robić" nowy gwint z poksyliny [działa eleganto, ale na jak długo]

 

W linku masz komorę do Masady PTSa !!!!!!! Ty powinieneś kupić zestaw do A&K :)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

@jarekM: domyślam się że precke też dokupiłeś i jakąś konkretną gumeczkę i pytanie teraz - czy chronowałeś replikę? (w stocku miała 450fps?)

 

Bo cały mój zamysł to zmiana lufy i komory tak żeby było chociaż te 500-510fps (teraz na Mk 12 mam 460-470 zrobione z 430 za pomocą:

gumka GG->

->komora RetroArms (regulacja jak w gietach - wygoda, jakość, niezawodność, precyzja - rewelka!!!)->

->preclufa guardera

->serwisowanie (podładkowanie itd.) GB w serwisie w ŁDZ

 

Co do dyszy to boję się jednak o "gwarancję KRAKENÓW", wolałbym mieć, bo mam wybitnego pecha z replikami od nich, i z ich naprawami też. A tak jak coś spier..ą to zawsze mogą się wymigać, że grzebałem w GB. Ewentualnie jak wszystko będzie śmigać ładnie to po paru strzelankach rozkręcę GB i dam dyszę z zestawu.

 

BTW: Czy u KRAKMANA rozkręcenie GB = utrata gwarancji na całą replikę czy tylko na uszkodzenia GB?

Link to post
Share on other sites

nie wiem ile miała w stocku, sprawdziłem tylko czy działa (strzela) :)

kupiłem lufę KH Head.

Nie wiem jaka jest gumka (nie grzebię w replikach).

Poza szkieletem gb, zębatkami i silnikiem wszystko inne zostało wymienione...

w tej chwili ma stabilne 470-480fps na sprężynie M120.

Link to post
Share on other sites

nie sądzę... a nawet jestem pewny.

Ten zestaw jest do Masady A&K

 

To proponuje Ci upewnij się jeszcze raz bo wprowadzasz innych w błąd:

 

Spisane ze strony

"Wii Tech Masada (Magpul) Hop-up Chamber, air-tight nozzle and hop up bucking"

 

WT083000C-640x480.jpg

01303d.jpg

WT083000G-640x480.jpg

 

A teraz A&K:

 

 

p-wii-1301.jpg

 

1012_8-850x715.JPG

*To nie jest, żadne hejt, tylko poprawiam błędne info.

Jako MOD/ADMIN możesz to wyczyścić :)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

WiiTech'a w Polsce nie widziałem...

Kupiłem na UNCompany (87USD z przesyłką). Dwa wątki wyżej są linki do jakiegoś brytyjskiego sklepu

Na airsoftpro można kupić czeskie zestawy, ale po przeczytaniu tego wątku zdecydowałem się na WiiTech'a jako absolutnie bezproblemowego w użytkowaniu.

Link to post
Share on other sites

Panowie, jaki jest sprawdzony sposób wykonania uchwytu do zawieszenia w tej replice na koncu body gdzie zaczyna sie juz kolba ?

Interesuje mnie zakup tej repliki, ale brak uchwytu zawieszenia w tym miejscu kompletnie wyklucza dla mnie replike

Link to post
Share on other sites

Airsoftpro wyjdzie mi 45 dolarów z przesyłką, czy bardzo oddstaje od WiiTecha?

Tapnięte. Bo mogę.

wg. większości wypowiedzi w tym wątku - odstaje, choć (jak wspomniałem) zdania są podzielone.

WiiTech jest oceniany jako absolutnie bezproblemowy

 

Panowie, jaki jest sprawdzony sposób wykonania uchwytu do zawieszenia w tej replice na koncu body gdzie zaczyna sie juz kolba ?

Interesuje mnie zakup tej repliki, ale brak uchwytu zawieszenia w tym miejscu kompletnie wyklucza dla mnie replike

są do kupienia uchwyty (przykręca się je śrubami (przelotowymi) przez te dwa otwory które znajdują się w miejscu mocowania kolby.

Ja przeciągnąłem przez nie kawałek paracordu - można użyć drutu itp.

Link to post
Share on other sites

Widziałem to kiedyś, niestety nie pamietam gdzie to było. Próbowałęm już szukać jakiś czesci do masady/acr, lecz niestety nie znalazlem nic więcej poza czesciami do gb, kolbami, chwytami ris i metalowego zwalniacza maga

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...