Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prześledziłem cały temat, post po poście lecz jedno mnie dalej zastanawia, gdyż ta sprawa nie została poruszona.

 

Jak wygląda obecnie sytuacja z Masada i jej podowaniem magazynków ? Czy nowe wersje też mają tę przypadłość ?

Jeżeli tak, to w jaki sposób można pozbyć się tego problemu ? Wiele osób już wymieniało różne komory, dysze, zwalniacze magazynków - czy tego typu wymiany podzespołów zmieniały cokolwiek w kwestii podowania magazynków ?

Link to post
Share on other sites

Z tego wątku wyczytałem, iż wymiana na komplet wiitech'a ((komora, dysza, a w szczególności loading muzzle) sprawia, iż znikają wszelkie problemy z podawaniem kulek przez różne magazynki.

Testowałem u siebie na 3 (albo czterech ) rodzajach różnych magów i żadnych problemów nie napotkałem.

Link to post
Share on other sites

No cóż, dotarłą do mnie nowa masada w wersji z risem i mam 2 nowinki :icon_smile:

 

Pierwsza rzecz jest taka, że dotarła do mnie wersja bez oznaczeń. Body jest gołe, bez jakiegokolwiek napisu Masada/PTS oraz jakże nienawidzonego Made In China

 

Druga sprawa, która najczęściej w tym temacie ludzi trapi to kwestia magazynków.

Moje mid-capy DYTAC siedzą w Masadzie idealnie. Brak jakiegokolwiek luzu, zapinają się na styk i siedza idealnie sztywno. Kulki bez problemowo są podowane na pełnym stocku. Za to oryginalne magazynki P-Mag mid cap (już nieprodukowane) do Masady pasują, lecz nieco latają w gnieździe

 

Narazie kombinuje z tym uchwytem zawieszenia, bo zwykły paracord jest za gruby aby przejść na wylot przez piny trzymające body

 

 

Replikę narazie wstępnie przestrzelałem wypluwając 2 magi i do osiągów nie mam zastrzeżeń. Hop up reaguje bardzo dobrze, kulki lecą całkiem daleko i celnie. Na dniach postaram się dokładnie ją przechronować oraz zmierzyć dokładnie na ile metrów nosi

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

Widzę że wiele osób ma problem z montażem zawieszenia - stwierdziłem że podziele się moim rozwiązaniem. Choć nie jest ono może zbyt estetyczne, to wymaga jedynie wciśnij kropka (ewentualnie dwóch) i pozwala na zamontowanie 1/2-punktowego zawieszenia. Użytkuje je tak od roku, i nie miałem jakichkolwiek problemów dotychczas.

 

Wygląda to w następujący sposób:

https://drive.google...iew?usp=sharing

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

Tak naprawdę to opiera się na przełożeniu tulejki pod wciśnij kropka na tył korpusu. Na mojej instrukcji pokazuję jak to wygląda z odwrotnej strony, gdyż nie chciało mi się ponownie zmieniać układu :maniak_jezyk2: .

Żeby to zrobić należy:

1. Wykręcić tuleję wraz ze śrubą nr 1 z odwrotnej strony

2. Wykręcić śrubę inbusową nr 2 i wkręcić w jej miejsce tuleję wraz z dłuższą śrubą nr 1

3. Wykręcić śrubę nr 3 i wkręcić w jej miejsce śrubę nr 2

4. Wkręcić śrubę nr 3 z odwrotnej strony w miejsce nr 1

 

Przełożenie wynika z różnic w długościach śrub, po przełożeniu wszystko powinno bezproblemowo się trzymać, ewentualnie można trochę podkleić klejem do gwintów. Wciśnij kropki się trzymają solidnie, nie raz wypuszczałem z rąk replikę i jak dotąd nigdy nie zawiodły.

 

Swoją droga, wszystkim nowym użytkownikom zalecam bardzo ostrożnie obchodzić się ze składaniem kolby - zaczep jest niestety bardzo podatny na złamanie..

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem pomiary na Chrono swojej repliki. Niestety na dokładne testy zasięgu nie miałem czasu bo zastała mnie noc.

Replika pełny stock, a pomiary FPS wskazały moc strzałów w przedziale 420-422 fps.

Reasumując - bajka

 

Czytając topic, oraz słuchając opinie użytkowników Masady, byłem już nastawiony w 100%, że czekają mnie z nią wydatki. Jak widać się myliłem.

Do tego w replice siedzi mosiężna dysza (o ile dobrze kojarzę, to kiedyś była ona plastikowa ale mogę się mylić)

Hop-up stockowy bardzo dobrze reaguje na regulację. Podkręcanie na bardzo dobrym poziomie. Szczerze to jest zdziwiony, bo to pierwsza replika w której daruję sobie wymianę gumki na SYSTEMĘ (a przynajmniej narazie, zobaczymy jak będzie z biegiem czasu, oraz przy niskich temperaturach)

 

Replikę kupiłem w Cytadeli.

Link to post
Share on other sites

Panowie, takie pytanie skierowane do tych, co rozbierali swoje masady.

 

Czy aby zdemontować kolbę wraz z jej mocowaniem, należy wykrecić śrubę trzymającą prowadnice sprężyny oraz wybić dolny pin z tylnej czesci body ?

Pytam, bo po zrobieniu tego co opisalem, kolba cały czas siedzi sztywno i ani drgnie. Czy coś pominąłem, czy to po prostu tak mocno wciśnięte jest ?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Pytanko jeszcze może na przyszłość, gdyż mnie się znajomy pytał, a w Polsce jak zwykle bieda.

Gdzie najszybciej i niekoniecznie najtaniej (ale nie drogo!) można dorwać komorą WiiTech'a ?

 

Ja obecnie mam aluminiową wersję od A&K i chyba spisuje się dobrze, ale czy WiiTech'a jest lepsza od tej ??

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam,

z racji tego, że przeprowadziłem tuning wewnętrzny swojej masady (praktycznie całe bebechy) i szkielet gearboxa tego nie wytrzymał, przymierzam się do zakupu nowego szkieletu. I teraz pytanie, co polecacie? Zaznaczam, że patrzę na górna półkę (Retro Arms, SHS, PPS, Core), wiecie aluminium, cnc i te sprawy. Niedawno gdzieś czytałem, że z RA są problemy i trzeba troszkę przerabiać. Ktoś zmieniał na GB tych firm? Jak pasują, czy są z nimi jakieś problemy?

Link to post
Share on other sites

Mam RA, i niestety delikatnie przesunięty otwór pod "łącznik" przekładni selektorów nie pozwala na poprawne ich działanie.

Aktualnie muszę korzystać tylko z jednego, mam nadzieję, że to tylko odosobniony przypadek, jednak musisz się z tym liczyć że może nie pasować.

Górny pasek GB zajmuje za dużo miejsca i zasłona cylindra samoistnie po zwolnieniu bolta nie wraca.

 

Ogólnie trzeba się przygotować na delikatne szlify :)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie selektora, jak to się ma do faktu, że plastik od wewnętrznej strony lubi się wyrabiać, przez co łatwo go rozregulować. Aktualnie mam z tym gigantyczny problem, bo wystarczy, że lekko "przegnę" go w jedną lub drugą stronę i tracę auto :v

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...