Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

spoko tez mam ta komorę. dzięki serdeczne.

Ps. miałeś problem z dyszą z WiTecha ? moja jest za ciasna pod stokową dyszę tłoka :/. Jakieś rady ?

 

Mam jeszcze pyt. znalazłem dwa sklepy które oferują te magi:

 

http://azteko.pl/amo...-sl-p-8799.html

 

http://redberet.pl/p...-magazynki.html

 

Cena się znacząco różni. Czy te magi z azteko bedą dobre?

Edited by Hammerdammen
Link to post
Share on other sites

jakieś tam problemy z dyszą były, ale mój serwisant rozwiązał je bez żadnych problemów.

Szczegółów nie znam.

Ceny magazynków są znacząco różne, bo (jak mniemam) te z azteko to własnie wersja ekonomiczna.

Ja swoje kupuję na ehobbyasia.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

witam jestem szczęśliwym posiadaczem masady od krakmanów ACR CQB a&k , chciałbym troche odkopać temat magazynków do tej repliki. Magazynek który dostałem razem z repliką to hi cap który lata w gnieździe magazynka, bardzo lata.... bardzo bardzo.

 

Tak wiem już ze zestaw wiitecha rozwiązuje problem magazynków ale obecnie nie stać mnie na taką inwestycję.

 

testował ktoś jakies magazynki ostatnimi czasy ? chodzi mi głównie o real capy mid capy które siedziały by sztywno w gnieździe i podawały grzecznie kuleczki?

 

odchodząc od tematu magazynków, replika wykonana perfekcyjnie jesli chodzi o spasowanie body, problem to gumka hop up która powoduje ze kulki sie blokują i czasem strzela kilkoma na raz czasem normalnie a czasem w cale, z tego co udało mi sie ustalić stockowa jest za sztywna.

Link to post
Share on other sites

witam jestem szczęśliwym posiadaczem masady od krakmanów ACR CQB a&k , chciałbym troche odkopać temat magazynków do tej repliki. Magazynek który dostałem razem z repliką to hi cap który lata w gnieździe magazynka, bardzo lata.... bardzo bardzo.

 

Tak wiem już ze zestaw wiitecha rozwiązuje problem magazynków ale obecnie nie stać mnie na taką inwestycję.

 

testował ktoś jakies magazynki ostatnimi czasy ? chodzi mi głównie o real capy mid capy które siedziały by sztywno w gnieździe i podawały grzecznie kuleczki?

 

odchodząc od tematu magazynków, replika wykonana perfekcyjnie jesli chodzi o spasowanie body, problem to gumka hop up która powoduje ze kulki sie blokują i czasem strzela kilkoma na raz czasem normalnie a czasem w cale, z tego co udało mi sie ustalić stockowa jest za sztywna.

 

Czołem,

w mojej Masadzie A&K z pierwszej serii ładnie siedzą (minimalny ruch na boki, znacznie mniejszy niż przy stockowym hi-capie) i podają PMAGi Beta Project, również krótki mid bodajże PJ nie sprawiał kłopotów, natomiast polimerowy Airsoft Systems (ten z "dziwną" górą w okolicy podajnika) nie pasuje w ogóle.

Odnośnie gumek, włożyłem niebieskiego Madbulla (nowy wypust) i wszystko śmiga pięknie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

to może taka relacja z odwiedzin GF dzisiaj, tak jak kolega kubal wspomniał, polimerowy Airsoft Systems nawet sie nie "zatrzaskiwał" w gnieździe magazynka. Kolejny na testy poszedł metalowy low cap od specna arms. Siedzi idealnie nie za luźno nie za ciasno ! podaje kulki az miło , moge polecić :)

 

dzięki za poradę z gumką jak tylko przyjdzie mi lufa wewnętrzna sprawdzę ją :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam jestem szczęśliwym posiadaczem masady od krakmanów ACR CQB a&k , chciałbym troche odkopać temat magazynków do tej repliki. Magazynek który dostałem razem z repliką to hi cap który lata w gnieździe magazynka, bardzo lata.... bardzo bardzo.

 

Tak wiem już ze zestaw wiitecha rozwiązuje problem magazynków ale obecnie nie stać mnie na taką inwestycję.

 

testował ktoś jakies magazynki ostatnimi czasy ? chodzi mi głównie o real capy mid capy które siedziały by sztywno w gnieździe i podawały grzecznie kuleczki?

 

odchodząc od tematu magazynków, replika wykonana perfekcyjnie jesli chodzi o spasowanie body, problem to gumka hop up która powoduje ze kulki sie blokują i czasem strzela kilkoma na raz czasem normalnie a czasem w cale, z tego co udało mi sie ustalić stockowa jest za sztywna.

 

W przypadku mojej masady, pierwszej generacji, przed montażem zestawu wiitecha świetną robotę robiły magi Dytac Invader. Totalny brak luzów, siedzą tak ciasno, że za pierwszym razem gdy je wsadzałem, myślałem, że nie pasują i że będę musiał odsyłać.

Co do gumki, także gorąco polecam niebieskiego madbulla.

 

PZDR

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witajcie i poratujcie niezaznajomionego:

 

widzi mi się kupić 3 Masady: krótką do CQB, średnią na ogół i długą jako parasnajpę. I teraz pytania:

 

1. Jak wygląda niezawodność obecnych generacji, bo kiedyś jak się strzelałem, to sporo złego słyszałem o A&K

2. Jak się zachowa krótka masada przy podkręcaniu ROF-a

3. Jak się zachowa średnia przy zrobieniu z niej 450 fps auto

4. Jakie są perspektywy zrobienia z długiej Masady parasnajpy powyżej 500fps?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://gunfire.pl/pr...MSD-czarna.html

http://gunfire.pl/pr...Sniper-tan.html

http://gunfire.pl/pr...MSD-II-tan.html

 

1. Która z nich według Was jest najlepsza?

2. Co należy na starcie wymienić? Podobno jest problem z tymi dyszami, na jaką wtedy zamienić?

3. Która bateria sprawdzi się najlepiej?

4. Oraz czy takie magazynki będą pasować? (nieco odstają wyglądem, ale te akurat już mam)

Link to post
Share on other sites

1/ pierwsza i druga to wersja pierwsza tej repliki - różnią się tylko lufą (i szczegółami), trzecia to wersja druga - warto brać

2/ na starcie nie musisz nic wymieniać - replika strzela. Dysza jest niestandardowa - polecany jest zestaw WiiTech'a

3/ taka która Ci się zmieści w chwyt - ja mam trzy-listkowe lipo 2000mAh

Link to post
Share on other sites

1/ pierwsza i druga to wersja pierwsza tej repliki - różnią się tylko lufą (i szczegółami), trzecia to wersja druga - warto brać

2/ na starcie nie musisz nic wymieniać - replika strzela. Dysza jest niestandardowa - polecany jest zestaw WiiTech'a

3/ taka która Ci się zmieści w chwyt - ja mam trzy-listkowe lipo 2000mAh

To jeszcze takie krótkie pytanka:

A jak sądzisz, lepiej wrzucić lipo czy nimha z większym napięciem (i jakim żeby nie przesadzić)?

Jeśli lipo, to którą polecasz i z jaką ładowarką bo nie mam kompletnie pojęcia o nich :(

Kulki 0,25g?

 

P.S. A to ciekawostka, 1 022,18 PLN za czarną wersję, 954,03 PLN za tan (w wersji I kolory w tej samej cenie) :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

sensownego nimh nie wrzucisz do tej repliki (brak wystarczającej ilości miejsca we froncie)

LiPo 2000mAh 20c będzie ok - byle dzielony. Co do ładowarki ... sensowne wydają się być, np. redoxy (na GunFire spójrz)

Dla stockowej konfiguracji 0,25g będzie ok.

Link to post
Share on other sites

sensownego nimh nie wrzucisz do tej repliki (brak wystarczającej ilości miejsca we froncie)

LiPo 2000mAh 20c będzie ok - byle dzielony. Co do ładowarki ... sensowne wydają się być, np. redoxy (na GunFire spójrz)

Dla stockowej konfiguracji 0,25g będzie ok.

Dzięki za wszelkie sugestie, jeszcze tylko żeby uściślić to zasilanie.

 

Przepraszam, że tak dopytuje ale zupełnie już zgłupiałem.

Piszesz o 7,4 czy 11,1?

Ładowarek na gunfire znalazłem dużo, ale teraz jest problem, czy w nich są normalne kable jak do gniazdka elektrycznego w domu czy potrzeba jakichś innych? I co jak z tymi wtykami, czy kupować przejściówki deans/tamiya mała?

Link to post
Share on other sites

Piszę o baterii 11,1V.

W większości sprzedawanych, na gunfire, ładowarek zasilacz jest w zestawie.

Jeśli go nie ma - jest to wyraźnie zaznaczone

Dobra, dzieki jeszcze raz.

Już w nocy zamówiłem i padło na http://gunfire.pl/product-pol-1152201721-Akumulator-Redox-LiPo-1800mAh-7-4-20C.html[\url], trochę się boję 11,1 na razie dawać do tego. No i przejściówka deans-tamiya mini plus ładowarka redoxa alpha v2 z zasilaczem. Myślę, że będzie okay.

Link to post
Share on other sites

No dobra, przyszła do mnie ta Masada II (A&K) http://gunfire.pl/product-pol-1152205320-Replika-karabinka-MSD-II-tan.html.

Dosyć ciężka. Selektor ognia chodzi dosyć dziwnie, ale jest klik i tak dalej, Kolba ma kilka stopni, chowa się na bok (lata trochę ale odlatuje całkiem), jeśli ktoś wpadnie na pomysł łapania repliki za kolbę to generalnie nic się nie stanie dopóki się nią lekko nie potrząśnie albo zrobi to gwałtownie. Wtedy rozsuwa się sama. Od połowy w dół replika jest z tworzywa, góra z metalu/stopu. Dobrze spasowana, luzów nie ma.

 

Nie miałem okazji jeszcze jej przestrzelać z kulkami ale są dwa główne mankamenty:

  1. Liczne nadlewki, praktycznie wszędzie. Dużo rzeczy do powiedzmy wypolerowania samemu, żeby się nie pozahaczać.
  2. Po podłączeniu baterii i oddaniu kilku strzałów na pusto, pękła regulacja hopka ;)

O strzelaniu się nie wypowiadam bo jeszcze nie próbowałem, ciekawe co będzie z tym hopupem jak mi regulacja odpadła (zobaczymy co na to gunfire odpowie).

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda sprawa z montażem risów na łoże ? widziałem gdzieś takie zestawy, ale nie wiem czy tu pasują bezproblemowo

 

oraz jak wygląda sprawa z montażem zawieszenia bo z tego co slyszalem montowanie na kolbie nie za bardzo sie sprawdza

Jak dasz na kolbę to kolba ci sie rozsunie jak to założysz.

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda sprawa z montażem risów na łoże ? widziałem gdzieś takie zestawy, ale nie wiem czy tu pasują bezproblemowo

 

Cześć,

ja mam założone szyny z "zestawu polimerowych szyn RIS do chwytu MOE" - pasują bez problemu względem otworów w łożu, jedyny zgrzyt jaki miałem - przy szynie założonej na bok łoża musiałem odpowiednio ustawić te owalne "nakrętki" (odpowiednio = poziomo), inaczej łoże nie chciało się nasunąć na górną część frontu.

Pozdrawiam.

Edited by KubaL17
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...