Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bore up Systema Vs Guarder


Recommended Posts

Jeżeli było to byłbym wdzięczny za link i zamknięcie tematu- nie mam czasu szukać, a potrzebny mi czas

Moje pytanie: Jaki Borek lepszy? Guarder, czy systema? Spotkałem się z rozbieżnymi opiniami. Tutaj również gra rolę ceną- 100 zł przewagi Systemy to jednak trochę jest. Proszę o wypowiedzi i z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guarder vs Systema:

W skrócie:

Wykonanie i właściwości 1:1

Cena 1:0

Guarder 2:1 Systema

W rozbiciu:

Wykonanie i jakość tych produktów stoi na tym samym poziomie, i dlatego bez problemu można brać Guardera, zaoszczędzisz przy okazji.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to nie koniecznie jest tak to co tańsze musi być lepsze. Systema ma najdłuższe dyszy w porównaniu do innych firm - co przedkłada się na szczelność połączenia dysza-gumka hop-up. Czasami te dziesiąte części milimetra mogą się przekładać na parę fpsów więcej.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Powiem tak, miałem wiele odpowiedników BU Systemy i Guardera, i obydwa zestawy są szczelne, są bardzo dobrze wykonanie, i odpowiadając na Twoje pytanie Viamoris posłużę się własnym przykładem miałem rok borka Guardera w M4G&P ze springiem SP130 Guardera, podczas moich przeglądów "od czasu do czasu" nie zauważyłem śladów zużycia. Dlatego brałbym w ciemno Guardera przed Systemą ponieważ efekt identyczny a cena o 100zł mniejsza. Można kupić dodatkowo springa, smar i podkładki ;)

 

@Kermit w pewnym sensie nie sposób się z Tobą nie zgodzić, ale zgadzam się w 100% z Adrianem w tym przypadku.

Link to post
Share on other sites

Guarder niezły jest. U mnie też asgshop składał, przy M130 Guardera i jego borku + promyk 469mm = ok 470fps. Teraz zmienili mi spreżyne na M120 guardera a ja lufe na 363 km head i mam ok 400fps (na promyku było ok 420fps). Może coś się zużyło albo im się pomyliło.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Systemkę do lufy Promyka 590mm/6.03 i spring M140 Systemy + reszta bebechów czyli łożyskowania itp.

 

Na chrono miałem wyniki koło 515fps.

 

Jadę tylko na semi.

 

Ale kilku znjaomych ma Guardery i też śmigają. Jednak jak się nie bawisz w tuningi >M140 to Guarder będzie oki.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Mój docelowy set to będzie M130 Guardera, do tego Borek tej samej firmy, no i lufa Promyk 469. Widzę pozytywne opinie, w takim razie nic mnie już nie wstrzymuję =). Pozostawmy temat do dyskusji.

 

Btw- Czy zębatki Super Torque UP z CA uciągną M130 bez problemów? Jak z Kulturą pracy? Może inne zębatki byście polecili? Zależy mi na wydaniu max 250 zł, niezawodności i nienajgorszej kulturze pracy (tak porównywalnie do stocku G&P)

Piszę ponieważ nie chce zakładać nowego teamu, a widzę że dyskusja gorzeje.

Edited by Kubiz
Link to post
Share on other sites

Powinny uciągnąć, aczkolwiek mi padła zębatka silnikowa STU z CA przy m140. Co dziwne: nie urwał się żaden ząb, tylko zęby stykające się z silnikiem chodziły luźno względem tych stykających się z zębatką środkową.

Po wymianie silnikowej na nową, zębatki chodziły jeszcze długo, a potem replikę sprzedałem.

Link to post
Share on other sites

Ale kilku znjaomych ma Guardery i też śmigają. Jednak jak się nie bawisz w tuningi >M140 to Guarder będzie oki.

A która część zestawu rozpada się przy mocniejszych?

Mam głowicę tłoka od Guardera w borku CA i jadę tak od 1,5 roku na M170, wszystko działa jak trzeba. Głównie pojedynczy ogień, ale serie też bywały. ;-)

Pozdro

Edited by zdzisiu
Link to post
Share on other sites

Ktoś pisał, że głowice. Najczęściej cylindra przy springu ponad M150, ale to wyższa strefa.

 

Nie wiem po co ludzie kładą M170-M190 w AEGU skoro ja na M140 i innych kosmicznych technologiach mam 520fps?

 

Dla tego 650fps ludzie wydadzą 10k?

 

Później teksty w sygnaturach tylko: Mam 650fps i ROF 30k/sek i ciężki palec i nie potrzebuję więcej... mówią same za siebie.

 

Pozdro.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Jak już to M170 i MS190.

 

Dla tego 650fps ludzie wydadzą 10k?

 

Później teksty w sygnaturach tylko: Mam 650fps i ROF 30k/sek i ciężki palec i nie potrzebuję więcej... mówią same za siebie.

 

Pozdro.

 

Daruj sobie. Już było tyle dyskusji na ten temat i żadna nic nie wniosła. Tak samo mogę powiedzieć o tobie, paro miesięczny staż i już masz 520. Pamiętaj że to co tobie wydaje się dziwne dla innych jest normalne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...