Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

StG-44 [AGM]


Recommended Posts

Czy opłaca się go kupić ? Oraz czy jest to broń do "walki" czy raczej na ścianę ? I jak wygląda sprawa wytrzymałości części wewnętrznych, bo z tego co czytam niektóre zewnętrzne nie są zbyt mocne.

Edited by Belegpz
Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy opłaca się go kupić ? Oraz czy jest to broń do "walki" czy raczej na ścianę ?

 

Osiągi ma niezłe, do walki się nadaje. Ja co prawda jeszcze nie miałem okazji "walczyć" za jego pomocą, ale w sumie przedtem miałem stockowe mp40 i byłem zadowolony, a STG ma jednak sporo większe osiągi.

Myślę że w tej kwestii wszystko zależy od oczekiwań. Ja kupiłem stg bo się stylizuję na Niemca i współczesne bronie mnie po prostu nie interesują. Jak komuś zależy wyłącznie na kwestiach czysto strzelankowych, to na pewno znajdzie coś tańszego, lepszego itd.

 

Co do flaków, to niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo za bardzo się na tym nie znam.

 

Poza tym jest długi i ciężki, co dla kogoś może być problemem.

 

PS. Ponawiam pytanie - czy magazynki od Krakmana pasują do Stg firmy GFC?

Edited by lehoslav
Link to post
Share on other sites

Jak tam wasze STG-44? Są jakieś problemy?

 

Jak na razie na strzelance miał je mój brat, był zadowolony.

Ja wystrzelałem już parę tysięcy kulek do tarczy (mieszkam za granicą, a podczas ostatnich pobytów w domu miałem akurat pecha jeśli chodzi o strzelanki :( ) i nic się jeszcze nie zepsuło :)

 

Trzeba uważać na osłonę muszki (wyżej ktoś o tym już pisał, mój kumpel też ją zgubił) bo przy przy puknięciu o coś robi brzdęk i leci w niewiadomym kierunku.

Coś też trzeba zrobić z tą klapką w magazynku przez którą wsypuje się kulki, bo potrafi się ona otworzyć w czasie obracania giwery w walce, i kulki wysypują się do środka.

Link to post
Share on other sites

Po wysłaniu kilku mailów do krakmana oto efekt:

Witam, te magazynki sa opcjonalnym rozszerzeniem AGM i pasuje do mp44

Pozdrawiamy
Ekipa KRAKMAN
Marek Bobrowski
************************************************************
Prosimy nie usuwać/wycinać treści całej korespondencji.
Usunięcie poprzednich informacji z wątku może spowodować brak
odpowiedzi
lub jej opóźnienie z naszej strony.
************************************************************


www.taiwangun.com

KRAKMAN S.C.
31-227 Krakow
Vetulaniego 1A
POLAND
tel/fax: +48 012 415 17 74

 

To kupujemy magi od AGM-a.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

 

Witam, te magazynki sa opcjonalnym rozszerzeniem AGM i pasuje do mp44

 

 

To że magazynek AGM'a do STG44 pasuje do STG44 AGM'a było chyba od początku jasne 8)

Natomiast nie widzę w tym mejlu informacji, że ten magazynek pasuje również do STG44 GFC.

Jest to oczywiście na 99,9% pewne, podobno jest to tak naprawdę jedna firma, ale pytałem się dla 100% pewności.

Edited by lehoslav
Link to post
Share on other sites

Strzelanie z tego StG44 to czysta przyjemność. Mechanicznie jest niemal jak eMka: GB v2 a komora też ta sama + stabilizator. Ciekawostką jest koszyk na silnik. Bebechy są wytrzymałe i nawet cięgłe stukanie na auto do tej pory nie zaszkodziło giwerze.

 

Lufa, którą możemy wymienić jest długości ok 460mm czyli taka dedykowana do AK. I jako tako jest to jedyny element niekojarzony z eMką.

 

Jak ktoś ma za dużo kasy to komorę też można wymienić na KA czy Elt'ta ale ta co jest spełnia swoją rolę wyśmienicie.

 

Gumka jest na tyle twarda, że powinna działać do 500fps i nie ma potrzeby jej wymieniać. Kręci bardzo ładnie.

 

Strat powietrza nie ma ani na komorze ani w cylindrze - widać to sprawdzając pod wodą a nawet słychać podczas strzelania.

 

Jedyne do czego można się przyczepić to zbyt mało miejsca w kolbie na aku: wchodzi stik lub LiPo i koniec. Pozostałe problemy z pinami są do wyeliminowania z pomocą supergluta: wyciągniąte piny oblać odrobinę klejem i po wyschnięciu wsunąć - 3ma dość sztywno.

 

Magazynki produkcji GFC czy AGM pasują - są identyczne. Nazewnictwo StG44 i MP44 jest stosowane zamiennie i obie nazwy są prawidłowe.

 

Mi osobiście strzela się z tego lepiej niż z innych współczesnych giwer ale bawię się w inny okres historyczny i inną armię więc biegać z tym nie będę.

 

Fot nie wrzucę bo ładowarka do aku w aparacie przepadła :cry:

Link to post
Share on other sites

Ach ten STG można by powiedzieć, że sam miód i orzeszki, sam ową replikę posiadam już parę miesięcy i z całą świadomością ku uciesze serc i ogórków mogę potwierdzić, że jest to kawał zacnej repliki a na marginesie szkoda, że są tylko Hi capy do tego cacka jak to kiedyś ktoś powiedział nie można mieć wszystkiego a cierpliwi i tak zostaną nagrodzeni.

Pozdrawiam Ahmed

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z braku możiwości edytowania :D

 

No i stało się, pomimo zachwytu oczywiście umiarkowanego nad STG :D i nie dokręceniu wszystkiego, co było trzeba pozbyłem się ostatniej niedzieli suwadła - Wykręciło się.

Tak, więc polak mądry po szkodzie radzi - Zanim cacuszko w pole wyniesiesz sprawdź wszystko by nie było bólu i cierpienia :D

Pazdrawiam

Ps., Jeżeli ktoś ma wymiary owej części będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czyli GFC44 i STG44 AGMu to dwa identyczne karabiny, wewnetrznie też?

 

A z wypadków:

Magazynek - ząbek byl za dlugi i nie podawalo kulek jak nalezy.

Pin - juz raz zasialem, ale znalazlem oO

bateria - UWAGA! bateria ma tez to do siebie ze kable sa do dupy zamocowane z bateria, mi sie urwal ten krotszy. Koszt naprawy 30zł.

Klapka od magazynka - boże. Nie można było zrobic na spreżynce jak w m14 Agm? Bodajże w m14 agmu widziałem najprzyjaźniejszy hicap na świecie :D

Podkrecenie maga - mam wrazenie ze ile bym nie podkrecil po 50 kulkach musze to zrobic raz jeszcze :D

 

Ogólnie mam zrabany magazynek pewnie. Karabin na stocku miał 475 fpsów jak kupowalem, teraz ma 440 :P Zakochalem sie, jedynym minusem wzrokowym jest tylko za jasna lakierowana kolba (sialala sialala papier scierny, bejca i wszystko graaaaaaa) :wink:

 

Ja w przeciwieństwie do innych chce mid i low capy do tego :D

 

A co do celności - na kulkach 0.28 wygralem pojedynek ogniowy ze snajperem. Dostał heada bodajże 8 kulka z singla :D na 40 metrach ^^ na 0.30 naprawdę, może lecą wolno, ale za to jak spam na wp. nie wazne, czy pada czy wieje lekko. I tak jak koles mial dostac to zbierze :D teraz wymieniam sobie lufe i gumke prezesa. Mocowo replika jest świetna :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobre zdjęcia tej repliki można wprawdzie znaleźć na Gunfire, gdyby jednak ktoś szukał innej perspektywy prezentuję mojego Stg tuż po wyjściu z pudła:

 

http://www.sendspace.pl/file/30a89f7af853dcab5f11097

(długi czas ściągania)

Trailer:

 

9118.gif

 

9120.gif

 

9121.gif

 

9122.gif

 

9123.gif

 

..i po ubraniu:

 

dscf8669q.th.jpg

 

Jak na razie mucha nie siada:

 

9119.gif

 

 

_jeśli ktoś zna namiar na replikę ładownic tańszych niż 250 zł - proszę o PW.

Link to post
Share on other sites

 

Pin - juz raz zasialem, ale znalazlem oO

bateria - UWAGA! bateria ma tez to do siebie ze kable sa do dupy zamocowane z bateria, mi sie urwal ten krotszy. Koszt naprawy 30zł.

Klapka od magazynka - boże. Nie można było zrobic na spreżynce jak w m14 Agm? Bodajże w m14 agmu widziałem najprzyjaźniejszy hicap na świecie :D

Podkrecenie maga - mam wrazenie ze ile bym nie podkrecil po 50 kulkach musze to zrobic raz jeszcze :D

 

A co do celności - na kulkach 0.28 wygralem pojedynek ogniowy ze snajperem. Dostał heada bodajże 8 kulka z singla :D na 40 metrach ^^ na 0.30 naprawdę, może lecą wolno, ale za to jak spam na wp. nie wazne, czy pada czy wieje lekko. I tak jak koles mial dostac to zbierze :D teraz wymieniam sobie lufe i gumke prezesa. Mocowo replika jest świetna :D

 

Kilka uwag a propos:

Pin "wylata" bo jest niedoróbką. Można poprawić lepiej niż przy pomocy superglue -

1. zrobić obrączkę ze spinacza

http://img14.imageshack.us/my.php?image=bolec.jpg

2. zamówić i znajomego tokarza oryginalny pin rurkowy ze sprężyną (Shoei takie daje)

http://img14.imageshack.us/my.php?image=bolec2.jpg

 

Celność potwierdzam. Na 10 m 0,2g

http://img14.imageshack.us/my.php?image=tarcza2.jpg

 

Najnowsza usterka (może tylko mojego) - po przesunięciu selektora nie zabezpiecza i dalej po naciśnięciu spustu wali jak głupi. Okazało się po rozbiórce - nieskomplikowana - 2!!! wkręty hex, przedni i środkowy (od lewej strony), tylny (od kolby) to atrapa, odłączyć kolbę - pin i od przeciwnej strony odkręcić maluśkiego Phillipsa tuż nad tylną częścią chwytu) wtedy, patrząc w kierunku wylotu lufy można po dodatkowym odkręceniu śruby na lewej stronie chwytu na dole (UWAGA łebek jest TORX! i to nietypowy na naszym rynku - chyba T8; Phillips może go rozwalić i wtedy będzie problem bo całkiem mocno jest wkręcony) zdjąć całą lewą ściankę. Przyczyna nie działania bezpiecznika - występ suwaka umieszczonego od wnętrza tej ścianki nie dosuwa płytki selektora wystarczająco do przodu (żle się z nią zazębia) aby zadziałała blokada. Naprawa - odkręcić dwa małe Phillipsy mocujące ten suwak i zdjąć go (UWAGA - uważać żeby nie zgubić kulki zatrzasku) a następnie przy pomocy np. kawałka spinacza owinąć występ suwaka współpracujący z wycięciem w selektorze tak aby był bardziej odchylony do wnętrza broni. Dodatkowo korzystając z pilnika-iglaka wydłużyć szczelinę o 2-3 mm do przodu. Potem tylko wszystko złożyć do kupy. Trzyma i solidnie zabezpiecza.

I jeszcze jedno ostatnio kupowałem zapasowe magazynki też w Gunfire i niedrogo.

Pas nośny z kar89 Boyi lub innej firmy od ok. 80 do 90 pln. Naprawdę pomaga przy taszczeniu tej naprawdę ciężkiej armaty.

http://img14.imageshack.us/my.php?image=stgvsak.jpg

;-)

Link to post
Share on other sites

Na taiwangunie są o wiele tańsze.

 

Zwracam honor. Chociaż tu nie płacę za przesyłkę.

 

"Dobrzy ludzie, czy magazynek do STG AGM to na 100% to samo co magazynek do STG GFC? "

 

Osobiście się przekonałem że to to samo. GFC samo nic nie produkuje i tylko robi to co ten świstak.

Link to post
Share on other sites

Kilka uwag a propos:

 

Niebawem na jedendojednego zamieszczę zdjęcia dotyczące pewnych rzeczy związanych z STG AGM/GFC. Identyczność potwierdziło samo Gunfire w swoim ostatnim poście (ostatnie zdanie). Tylko, żeby umieszczali w ogóle jakieś instrukcje, chociażby tak jak to robi CYMA.

Edited by walther38
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...