Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

StG-44 [AGM]


Recommended Posts

Na razie jeszcze oficjalnie nie ma StG-44 w Polsce (poza pewnym portalem aukcyjnym), ale już pojawiają się opisy z "pierwszej ręki" :).

 

"W piątek wysłany z Hong Kongu dzisiaj rano kurier przyniósł :)

Pierwsze wrażenie, ZAJEBISTY !!! W porównaniu do poprzedniego produktu firmy AGM czyli MP40, skok jakościowy jest naprawde duży. Drewno wygląda dużo lepiej niż na fotkach reklamowych, nie ma na sobie jakiejś politury jak na meblach, jest matowe. Wrażenie robi masa repliki, prawie 5kg czyli niewiele mniej od oryginału, cudownie leży w rękach. Wykończone jest na czarny mat, ale po przetarciu kawałkiem materialu z olejem nabiera metalicznego wyglądu. Nie mam pod ręką magnesu ale większość wyprasek musi byc ze stali, część ze ZnAlu, osłona rury gazowej jest z miedzi. Całość jest wierną kopią modelu SHOEI. W pudle oprócz MP44 mamy: magazynek HICAP, pasek (badziewie), małą paczuszkę kulek, wycior, instrukcje obsługi, baterię 1200mAh i ładowarkę. Ostatni element nadaje sie do kosza, niby wtyk jest europejski ale da się ją włączyć tylko do płaskich gniazdek bez bolca, u mnie w domu takich nie ma.

 

Najbardziej bolesna część tej zabawki to cena, przy prywatnym imporcie detalicznym:

 

152USD+140USD kurier UPS+3% CLA + 22% VAT, czyli jak by nie liczyc 1200 zl.

 

Ale radość z faktu posiadania BEZCENNA :) "

 

Forum "Odkrywcy".

 

http://www.*****.pl/ to na początek dla tych, co bardziej chcieliby zagłębić się w tajniki "ostrej" wersji StG-44.

 

Ze względu na możliwe "zawirusowanie" adres strony zostaje ocenzurowany.

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Avast lubi robić szopki jak coś jest skopane na stronie. Niedawno tak było z serwerami Netii, ale bez Avasta też nie działały.

 

Co do repliki 1200 zeta za AGM!?!?!?!?!? :wink: Ja rozumiem, że wrażenie z posiadania jest bezcenne, ale jak wytrzymałość jest taka jak innych replik tej firmy to... no cóż zobaczymy.

Link to post
Share on other sites
ale jak wytrzymałość jest taka jak innych replik tej firmy to...

Oj widzę, że kolega nie nadąża za nowościami; eMki oraz 416 AGM są baaardzo wytrzymałe. Wyobraź sobie przebieg 3600 kulek w 15 minut na M150 Systemy na jednej, druga M150 Prometheus'a. Inne części nie były wymieniane a zestawu wymieniono aku. Obie giwery do tej pory działają bez problemu a ich przebieg przekroczył 20tys. strzałów na sztukę.

 

Oczywiście w wielu przypadkach dużo zależy od sposobu użytkowania bo wielu z nas nie szanuje swoich zabawek lub nawet nie czyta instrukcji. A szkoda bo to zawsze mniej problemów z zabawą.

 

Ale wracając do tematu to mam teraz w ręku tego StG44. Jak tylko będę miał wszystkie wnioski to wrzucę opis i foty :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Witam,

Od dwóch dni jestem posiadaczem tego sprzętu dostałem go z Gunfire i chyba nie jest taki zły w porównaniu z np. oryginałem który miałem w rękach w ostatnie wakacje na rekonstrukcji historycznej bitwy nad Bzurą w Brochowie. ale do rzeczy, w porównaniu do chinczyków z przed roku czy dwóch drewno w moim stg44 jest drewnem a część blach obudowy korpusu jest ze stali (magnes się trzyma) wygląda ślicznie choć ma kilka wad konstrukcyjnych(do usunięcia we własnym zakresie). między innymi zbyt luźno osadzona kolba, wysuwający się pin, pare nieścisłości z orygiałem ale broń leży i waży jak orginał, po 1000 kulek strzela całkiem nie żle około 425fps i tylko trzeba się do niego przyzwyczaić bo kawał broni i dlugi mag. Ja należę do GRH Wehrmachtu mam kilka mundurów i innych sprzętów z epoki ale ten jest najlepiej wykonaną kopią oryginału(oczywiście za te pieniądzę). Sprawdził się też w boju w ostatnią niedzielę w częstochowie. Pozdrawiam.Minior :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Ze stali w tej "replice" są:

Przedni chwyt i osłonka muszki. Reszta to ZnAl.

 

W środku gearbox od M16 na mosiężnych łożyskach 8mm. Silnik na cholernie mocnych magnesach... czyli standard.

Komora hopup identyczna jak w M4.

 

Poza tym żadnych rewelacji nie ma, a znawcy napewno zauważą rzucające się w oczy różnice między repliką a wersją ostrą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ludziska tak podobno opanowały sklep Guna że w parę chwil sprzedały się wszystkie repliki stga, przychodzi druga partia i koniec promocji :wink:

Na nasze szczęście są też inne sklepy, tylko na litość boską czemu jeszcz nie można doczekać się jakiejś konkretnej recenzji ???? owego gnata.

pozdrawiam Ahmed

Link to post
Share on other sites

Wczoraj zaznajomiłem się ze swoim STGiem. Ogólnie:

 

1) Pasek to akcesorium typu "lepiej, żeby w ogóle nie dawali". Nie o to chodzi, że nijak się ma do oryginału, ale że można sobie nim bardzo brzydko porysować kolbę i giwerę. Ja od razu zamówiłem sobie pasek od Mausera i jest piko belo.

 

2) Ze stali jest przedni chwyt, osłona muszki i magazynek.

 

3) Wielkość i waga robią wrażenie, kawał giwery trzeba nosić :)

 

4) Póki co nie zauważyłem żadnych większych niedoróbek, kolba ma minimalne luzy, ale żeby je zniwelować wystarczy skrawek papieru.

 

5) Bardzo wygodnie się celuje i strzela. Wszystko idealnie leży. Budowa giwery jest taka, że przy celowaniu widać właściwie szczerbinkę (regulowaną, co może być bardzo przydatne) i muszkę. Bardzo fajna sprawa.

 

6) Drewno, z którego wykonano kolbę jest trochę plasticzane (i nie wiem, czy nie za jasne), ale tragedii nie ma.

 

7) Zasięg skuteczny jest zadowalający, celność też. Donośność robi wrażenie. Postaram się dać jakieś dokładniejsze odległości.

 

To na razie takie chaotyczne myśli. Muszę się jeszcze trochę pobawić, a prawdziwą recenzję będę mógł dać dopiero po pierwszej "wojnie".

 

Pozdrawiam,

Leszek

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Potwierdzam słowa kolegi.

Od siebie dodam:

Mały plus - w kolbie, miejsce na baterię wyłożone gąbką, bateria "nie lata".

Dwa minusy - pin łączący kolbę z korpusem typowałem jako pierwszy element który zgubię (zdecydowanie za luźno "chodzi"). Pomyliłem się jednak, zgubiłem osłonę muszki (drugi minus). Po lekkim uderzeniu tym właśnie elementem o drzewo, usłyszałem "brzdęk" (jakby ktoś Garand-a przeładowywał :mrgreen: )! I tyle ją widziałem. Była osadzona na wcisk, w dość płytkich prowadnicach.

Link to post
Share on other sites

Aha! Pytanie, czy ktoś zakładał już jakiś pas nośny (jaki?) do tej repliki? To "coś" co było w pudle wyrzuciłem do kosza.

 

Pisałem wyżej: najlepiej sprawić sobie replikę pasa do Kar98k (uwaga, od MP40 nie pasuje, wbrew temu co piszą niektórzy sprzedawcy na allegro). Ja kupowałem w Niemczech, ale myślę, że w Polsce też jest do dostania.

 

 

PS O, na przykład

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4759

Edited by lehoslav
Link to post
Share on other sites

odnośnie pasów do stg pełno ich na pewnym portalu aukcyjnym :D

Gorzej się sprawa ma z ładownicami do stg u nas w kraju istny szał pał 269zł :wink:

zawsze zostaje ebay :D

 

Ja kupiłem w niemczech za 50 euro, przy obecnym kursie niewiele taniej.

Zresztą póki nie ma magazynków i tak ciężko cokolwiek z tymi ładownicami zrobić. Ciekawe kiedy się magazynki pojawią...

Link to post
Share on other sites

magazynki są w sklepie gunner ale niestety tylko hi capy po 13$

 

Wiem, wiem, ale w sumie jakoś odstraszają mnie te wszystkie paypale. Czekam na więc na pojawienie się tych magazynków w Polsce. Chyba że nadarzy się okazja do jakiegoś wspólnego zamówienia, ale nie bardzo wiem, czy ktoś coś takiego organizuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobrzy ludzie, czy magazynek do STG AGM to na 100% to samo co magazynek do STG GFC? Niby te firmy to tak naprawdę jedna i ta sama firma, ale wolę się zapytać nim złożę zamówienie. Ze sklepu z najlepszą ceną, gdzie jest podane, że to magazynek do AGM, odpowiedzieli mi, że nie wiedzą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...