Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Przepraszam bardzo czy ma ktoś może na kompie odcinek programu "Rekrut" o Lublińcu, i byłby się w stanie podzielić.

 

I jeszcze czy w JWK używane są\były kamizelki "Fighter"(pseudomodernizacja Pioruna)

Edited by BigAL
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za podwójny post ale nie mogę z jakiegoś powodu edytować poprzedniego.

 

Jak wygląda sprawa z HK416 w Lublińcu na łamach "Special Ops" przeczytałem że podstawa to D145RS a D165RS dla dowódców sekcji, natomiast w innym czasopiśmie tematycznym ( już nie pamiętam chyba "Nowa Technika Wojskowa" lub "Raport") przy okazji artykułu o ćwiczeniach "Jackal Stone 2010" przeczytałem że jednostka zakupiła głównie wersje z lufą 16,5 cala które potem uzupełniła zakupem pewnej liczby tych 14,5 calowych, z przestudjowania dostępnych w różnych źródłach zdjęć, stawiam raczej na to drugie.

Czy Glocki 17 są nadal w użyciu?

Link to post
Share on other sites

Parę stron temu ktoś pisał, żeby się artykułami nie sugerować. Poza tym, na większości fotek widać 14,5 i tego się trzeba trzymać.

Absolutnie nie chcę się kłucić, ale ja na wiekszości zdjęć widziałem 16,5.

Możliwe że po prostu widziałem za mało fotek i tak wyszło.

Pismami nie chcę sie sugerować wieć właśnie dlatego zapytałem

Link to post
Share on other sites

Na zdjęciach z "Jackal Stone 2010" praktycznie wszyscy mają 16,5 (zarówno tych pokazowych jak i z tych ze wspólnego strzelania z Chorwatami ) na innych, łącznie z tymi z Afganistanu to już różnie, raz przeważają 16,5 na innych 14,5(na dobrej jakości zdjęciu odróżnienie ich nie jest akurat trudne,wystarczy spojrzeć na odległość od składanej muszki do końca lufy jak i w przypadku 16,5 na brak charakterystycznego zwężenia na lufie).

Czy Komandosi korzystają z tego który w danym momencie bardziej im odpowiada, czy zostaje im przydzielona jedna sztuka?

Edited by BigAL
Link to post
Share on other sites

Parę stron temu ktoś pisał, żeby się artykułami nie sugerować.

Pewnie, co tam jakiś pismak, który był na ćwiczeniach, pogadał, zebrał materiały na miejscu i od rzeczników.

Spece z internetowego forum o strzelaniu plastikowymi kulkami wiedzą lepiej, nie?

 

Poza tym, na większości fotek widać 14,5 i tego się trzeba trzymać.

To muszę być jakiś ślepy, bo widziałem zdjęcia (wszystkie) ludzi z NTW, Raportu oraz Special-Ops i niemieckiego K-ISOM (nie mówię tutaj o tych opublikowanych). I jakoś nie zauważyłem dominacji wersji HK416D145RS.

Link to post
Share on other sites
Pewnie, co tam jakiś pismak, który był na ćwiczeniach, pogadał, zebrał materiały na miejscu i od rzeczników.

Spece z internetowego forum o strzelaniu plastikowymi kulkami wiedzą lepiej, nie?

 

Pisał to LittleBird, który na speca od strzelania plastikowymi kulkami tylko i wyłącznie mi nie wygląda. Wtedy nie negowałeś tego co pisał, nie negował nikt inny, być może nikt nie zauważył. A padło to w kontekście takim, że 16,5 jest zarezerwowany dla dowódców sekcji. Potem padło zdanie, żeby się artykułem ze SO nie sugerować. I fakt, popełniłem błąd pisząc, żeby nie sugerować się artykułami. Chodziło mi o jeden, konkretny artykuł ze SO, o którym pisał LittleBird.

 

To muszę być jakiś ślepy, bo widziałem zdjęcia (wszystkie) ludzi z NTW, Raportu oraz Special-Ops i niemieckiego K-ISOM (nie mówię tutaj o tych opublikowanych). I jakoś nie zauważyłem dominacji wersji HK416D145RS.

 

A ja widziałem mnóstwo zdjęć z internetu, czasopism, stron internetowych zarówno jednostki, jak i DWS, i zauważyłem przewagę 14,5 na 16,5. Będziemy się teraz licytować?

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...