Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

Na zdjęciach z Litwy, są także wersje Ballistic w MC.

 

Na mojej wersji kasku wszędzie pisze Emerson, na każdej klamrze - łatwo zauważyć. Odnośnie zamówienia od producenta: W WP, a dokładnie w DWS znajduje się specjalna jednostka odpowiedzialna za zamówienia dla reszty - JW NIL. Myślę, że dla nich nie było by problemu zamówić kilka sztuk treningowych wersji CARBON, przy okazji zamówienia wersji bojowych np. dla Formozy.

No nic to, wydaje mi się, że jeszcze przez długi czas pochodzenie kasków pozostanie słodką tajemnicą JWK.

Edited by Aiven
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm, to czy kask jest oryginalny czy nie ma tak szczerze dla Was jakieś znaczenie? Korzystają z niego tylko podczas treningów więc kopia powinna spełnić swoją rolę, oczywiście jest większe ryzyko ale taka praca jest mocno powiązana z kontuzjami.

Jestem PEWIEN że kilku użytkowników tego forum zna pochodzenie tych kasków, zwyczajnie nie śledzą tego tematu.

Imo ta przepychanka jest bezcelowa ponieważ Wasze argumenty stanowią podstawę na domysłach.

Wasze kpiny z pozowanych fot afgańskich chłopaków JWK pozostawię bez komentarza...

Link to post
Share on other sites

Jak to skąd mają? Kupili sobie, to nie jest trudne. Albo od kogoś dostali, co też nie bywa trudne.

 

Ja swój wniosek oparłem na tym, że kupno oryginału jest bardzo utrudnione, nawet jak jesteś superkomandosem to nie wyciągniesz jednej sztuki od dystrybutora,

 

Kupno hełmu czy kasku jest banalnie proste; wystarczy mieć pieniądze i kumpla w US, z którym się było na misji. Tak kupowałem rzeczy które podlegały pod ITAR; bez najmniejszych problemów. Nie jestem super specjalsem a hełm otrzymałem w prezencie. Jeden też sprzedałem. Da się, wystarczy wódki się napić czasami z kim należy ;-)

Edited by Yahalom
Link to post
Share on other sites

A co złego jest w kupowaniu o 2/3 tańszych ersoftowych treningów, jeśli spełniają wymagania użytkownika ?

BTW. Szaszłyk. To pytanie nie do Ciebie tylko do sprzętowych ortodoksów :>

To pewnie o mnie chodzi :). Opowiadam: Nic nie jest złego. Jak im pasuje, to mi nic do tego :). Pytanie zadałem, z czystej ciekawości: po czym koledzy poznają, że to repliki.

Link to post
Share on other sites

Jest to argument, chociaż kształty malowania są inne niż na poglądowym Emersonie.

 

Jeszcze wrócę do tego - hydrografika ma to do siebie, że nie uzyskasz dwóch takich samym wzorów, jeśli oczekiwanym pokryciem jest kamuflaż o nieregularnych kształtach :icon_smile:

To nie jest malowane przez maszyny, tylko wkładane do basenu z folią

 

Link to post
Share on other sites

Jeszcze ja dorzucę swoje 3 grosze odnośnie wyposażenia chlopaków z JWK.

W sobotę w Krakowie rozmawiałem z jednym komandosem który prezentował na sobie swój ekwipunek i HK416.

Przyznał że oryginalna kolba HK źle leży w dołku strzeleckim dla tego jest tak chętnie wymieniana. Jego Magpul CTR został zakupiony na Taiwangunie. Szczerze się roześmiał i powiedział że szkoda było mu kasy na oryginał "przecież to tylko kolba a zęby wybić można tak samo jak oryginałem" Dodał również że z racji tego iż jego jest podróbką, jest źle spasowana w wyniku czego tylko jego kolba nie ma luzów w odróżnieniu od CTRek oryginalnych które kupili koledzy po 300 stówy.

 

Super się z nim rozmawiało. Gość z poczuciem humoru bez "pr0 napinki"

Link to post
Share on other sites

Jak to skąd mają? Kupili sobie, to nie jest trudne. Albo od kogoś dostali, co też nie bywa trudne.

 

 

 

Kupno hełmu czy kasku jest banalnie proste; wystarczy mieć pieniądze i kumpla w US, z którym się było na misji. Tak kupowałem rzeczy które podlegały pod ITAR; bez najmniejszych problemów. Nie jestem super specjalsem a hełm otrzymałem w prezencie. Jeden też sprzedałem. Da się, wystarczy wódki się napić czasami z kim należy ;-)

Zapomniałem o tej drodze :D .

Nie chcę wyjść na kogoś kto się czepia bo jak dla mnie to mogą sobie trenować nawet w sombrero, ale czy na potrzeby treningu nie lepiej kupić atestowanego Pro-Teca, który kosztuje tyle samo co chiński FAST a ochroni głowę dużo lepiej?

Link to post
Share on other sites

Masz całkowitą rację. Jednakże czasami potrzeba lansu przerasta poziom zdrowego rozsądku. Sam czasami zabieram ze sobą gadżety, których nigdy nie użyłem ale fajnie wyglądają (co nie zmienia faktu, że przecież mogą się kiedyś przydać i trzeba być przygotowanym, nieprawdaż?)

Link to post
Share on other sites

Masz całkowitą rację. Jednakże czasami potrzeba lansu przerasta poziom zdrowego rozsądku. Sam czasami zabieram ze sobą gadżety, których nigdy nie użyłem ale fajnie wyglądają (co nie zmienia faktu, że przecież mogą się kiedyś przydać i trzeba być przygotowanym, nieprawdaż?)

Nie widzę w tym nic złego - każdy człowiek (żołnierz też :icon_smile:) odczuwa potrzebę bycia docenionym (odwołuję się do Twojej wypowiedzi o potrzebie lansu), a jeśli chodzi o użyteczność to nawet replika Emersona nada się bardzo dobrze do wybierania wody z dziurawego RIBa. Poza tym taka replika lepiej chroni głowę niż standardowy baseball cap, a nikt nie zwracał uwagi, że to niebezpieczne nosić szmacianą czapeczkę w A-stanie.

Edited by maerik
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie miałem repliki ops-core w rękach więc nie jestem w stanie Ci powiedzieć czy wytrzyma uderzenie o ziemie czy nie. Wiem za to, że czapeczka ma pierdyliard zalet: lekka, mieści się w kieszeni etc. No i odpowiednia czapeczka (najlepiaj taką z literą A,B lub C) stawia Cię wyżej w hierarchii ważności u pielęgniarek ;-) Nie widzę za to żadnego sensu w użytkowania airsfotowych kopii kasków do innych celów niż słitaśna focia. Mówię oczywiście o Afganistanie. Chciał sobie chłop zrobić zdjęcie na pamiątkę i tyle. Może pożyczył od kogoś albo znalazł? To był jego wybór i nie nam nad tym dywagować. Zresztą noszenie czapeczek poza bazą też jest mało odpowiedzialne.

 

Edit:

Właśnie spojrzałem na swój awatar... skrajnie nieodpowiedzialne ;-)

Edited by miller44
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Oj, panowie... JWK nie dostaje niczego od OC, w przeciwieństwie do Formozy i GROMu. Dostają TC3002 od MSA. Jak ktoś chce FASTa w wersji hełmowej, to albo musi mieć 3-4 tysiące w kieszeni i znajomego w USA (jak wspomniał Miller), albo dobre chody u NFMu. No i ostatnia opcja - można kupić replikę dla lansu. Po czym poznać, że to Emerson? Najprostszy sposób - po śrubach. Jak dobrze poszukacie to znajdziecie bardzo dobre zdjęcia JWKowskiego FASTa od Emersona w Afganie, gdzie widać wyraźnie płaskie śruby Emersona, w stosunku do wypukłych OC. Nie jestem jakimś fetyszystą sprzętowym i nigdy bym tego nie zauważył, gdyby nie to, że śruby Ops-Core świeca się jak psu jajca. ;) Plus sam mam zabaweczkę od Emersona, z Ops-Corem jako taki kontakt się zdarza co jakiś czas i okazji do porównań mam mnóstwo. Po prostu lans uderzył do głowy - moim zdaniem to trochę głupota. Szczególnie, że TC-3002 z zawieszeniem OC i wymienionymi poduchami leży przecież baaardzo dobrze. Ale nie mi to oceniać - jak się chcą chłopaki bawić, to niech się bawią. Byleby (w przypadku Afganu) podczas sesji zdjęciowej nie zaczął się ostrzał bazy. Emerson z tego co wiem, nie ma ochrony przeciwodłamkowej. ;)

Link to post
Share on other sites

I jeszcze pytanie co to za kabura, która znajduję się na pasoszelkach leśnego :icon_smile: Jakoś żadna kabura od MIWO P i L mi nie pasuję ;(

No i MIWO L i P jeszcze długo takiej kabury nie zrobi.

Kabury są z firmy Iwo-Hest z Gliwic (obecnie Red River) były robione pod G17, USP i P226, zamawiał je też Janyst pod swoje przetargi.

Kabura była dostępna tu: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5318 nie wiem czy Iwo je jeszcze robi bo teraz klepią w kydexie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...