Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jakie noże są popularne w JWK ?

 

Zidentyfikowałem SOG Seal Pup Elite w kydexowej pochwie.

Ale jakie ostrze siedzi w środku? Jest tych noży kilka rozdzajów - stal satyna lub czernione, gładki szlif czy z "przecinakiem" ?

 

Ewentualnie inne modele?

 

Ktoś widział na pokazach, zna temat?

Link to post
Share on other sites

 

Niestety, zestaw pasoszelek jest tam jeden, co mi mało pomocne jest.

Link to post
Share on other sites

Cześć!

 

Na wstępie chciałbym wszystkich pozdrowić ;)

Można powiedzieć, że jestem nowy w ASG (ok. 3 lat temu moja amatorska przygoda się skończyła). Niestety przez ten okres również moja wiedza na temat militariów drastycznie zmalała...

Teraz chcę powrócić do ASG i za jednostkę na którą chcę się stylizować wybrałem JWK (od zawsze to był móc cel :)). Niestety moja wiedza jest nikła, ale staram się wszystko nadrobić, ostatnio czytam cały wątek dosyć dokładnie, ale jako osobA, która nie śledziła go na bieżąco można się zgubić.

Wiem, że reko jest kosztowne i jest długotrwałym procesem. Ale jako, że w tym wątku wypowiada się tylu specjalistów możecie mi doradzić jaki wybrać "zestaw startowy"? Bazę, od której zacznę i do której z czasem sam będę wyszukiwał poszczególnych nawet najdrobniejszych elementów.

 

Celuję w pas PT-2 Miwo oraz ich szelki St- 1.Z czasem mam nadzieję kupić sobie TF 50.

Rękawicę nomex us army i boonie hat. Moje główne pytanie dotyczy munduru. Celuję w czasy teraźniejsze i czy kamuflaż A- TAC S FG będzie odpowiedni? Bardzo mi się spodobał, widziałem na kilku zdjęciach operatorów w tym kamuflażu (niestety nie mogę ich teraz znaleźć). Najważniejsza sprawa co do munduru, to gdzie go najlepiej zamówić, żeby koszt nie powalił mnie jako początkującego? Na zimę przyda się też jakaś grubsza kurtka no i buty... Ale z tego co wyczytałem to buty w większości operatorzy sami sobie dobierają.

Ostatnie pytanie, czy Glock g17 będzie pasował do stylizacji na czasy współczesne, czy szukać jednak USP?

 

Z góry dzięki za pomoc, mam nadzieję, że nikogo nie rozdrażnię przydługim postem nooba ;)

Link to post
Share on other sites

Ostatnie pi razy oko 20 stron tego temu i znajdziesz odpowiedź na 90% pytań...

 

edit:

A ile razy można na okrągło odpowiadać na te same pytania, skoro one już tu padły i doczekały się odpowiedzi? Wystarczy poświęcić godzinkę-dwie i wszystko będzie jasne... Chociaż widzę, że niektórym się wydaje, że roszczeniowe podejście załatwia wszystko...

Link to post
Share on other sites

Ostatnie pi razy oko 20 stron tego temu i znajdziesz odpowiedź na 90% pytań...

 

Jak zawsze życzliwy mądrala, który zna temat i doradzi. Moderatorów wybierają tutaj po stopniu w jakim są niezadowoleni by mogli "pomagać" wszystkim tak jak w poście powyżej?

Nawet jeśli znajdzie tam odpowiedź na 90% pytań to mógłbyś się wysilić i podać odpowiedzi na te pozostałe 10%. A jeśli nie potrafisz bo się nie znasz, to po co marnować czas na pisanie bezsensownego posta?

 

Cześć!

 

Na wstępie chciałbym wszystkich pozdrowić :icon_wink:

Można powiedzieć, że jestem nowy w ASG (ok. 3 lat temu moja amatorska przygoda się skończyła). Niestety przez ten okres również moja wiedza na temat militariów drastycznie zmalała...

Teraz chcę powrócić do ASG i za jednostkę na którą chcę się stylizować wybrałem JWK (od zawsze to był móc cel :icon_smile:). Niestety moja wiedza jest nikła, ale staram się wszystko nadrobić, ostatnio czytam cały wątek dosyć dokładnie, ale jako osobA, która nie śledziła go na bieżąco można się zgubić.

Wiem, że reko jest kosztowne i jest długotrwałym procesem. Ale jako, że w tym wątku wypowiada się tylu specjalistów możecie mi doradzić jaki wybrać "zestaw startowy"? Bazę, od której zacznę i do której z czasem sam będę wyszukiwał poszczególnych nawet najdrobniejszych elementów.

 

Celuję w pas PT-2 Miwo oraz ich szelki St- 1.Z czasem mam nadzieję kupić sobie TF 50.

Rękawicę nomex us army i boonie hat. Moje główne pytanie dotyczy munduru. Celuję w czasy teraźniejsze i czy kamuflaż A- TAC S FG będzie odpowiedni? Bardzo mi się spodobał, widziałem na kilku zdjęciach operatorów w tym kamuflażu (niestety nie mogę ich teraz znaleźć). Najważniejsza sprawa co do munduru, to gdzie go najlepiej zamówić, żeby koszt nie powalił mnie jako początkującego? Na zimę przyda się też jakaś grubsza kurtka no i buty... Ale z tego co wyczytałem to buty w większości operatorzy sami sobie dobierają.

Ostatnie pytanie, czy Glock g17 będzie pasował do stylizacji na czasy współczesne, czy szukać jednak USP?

 

Z góry dzięki za pomoc, mam nadzieję, że nikogo nie rozdrażnię przydługim postem nooba :icon_wink:

 

Jak widać niestety jednego "mądrego" rozdrażniłeś. Współczuję. To właśnie powód, dla którego nie zaglądam tu zbyt często.

 

Tak, ATacs jest obecnie wykorzystywany. Jest to stosunkowo droga sprawa jak na początek. Wygodniej by Ci było złożyć na początku komplet w wz93 :icon_smile: Jeśli koniecznie chcesz mieć Atacsa to kolejne pytanie czy chcesz się zająć stylizacją czy rekonstrukcją (wiem, że napisałeś o stylizacji, ale nie jestem pewien czy świadomie). W pierwszym przypadku wystarczy zbliżony krój, w drugim niestety to już konkretny model konretnego producenta, co wiąże się z większymi wydatkami.

Edited by ChuckNorek
Link to post
Share on other sites

Jak zawsze życzliwy mądrala, który zna temat i doradzi. Moderatorów wybierają tutaj po stopniu w jakim są niezadowoleni by mogli "pomagać" wszystkim tak jak w poście powyżej?

Nawet jeśli znajdzie tam odpowiedź na 90% pytań to mógłbyś się wysilić i podać odpowiedzi na te pozostałe 10%. A jeśli nie potrafisz bo się nie znasz, to po co marnować czas na pisanie bezsensownego posta?

 

 

 

Jak widać niestety jednego "mądrego" rozdrażniłeś. Współczuję. To właśnie powód, dla którego nie zaglądam tu zbyt często.

 

Tak, ATacs jest obecnie wykorzystywany. Jest to stosunkowo droga sprawa jak na początek. Wygodniej by Ci było złożyć na początku komplet w wz93 :icon_smile: Jeśli koniecznie chcesz mieć Atacsa to kolejne pytanie czy chcesz się zająć stylizacją czy rekonstrukcją (wiem, że napisałeś o stylizacji, ale nie jestem pewien czy świadomie). W pierwszym przypadku wystarczy zbliżony krój, w drugim niestety to już konkretny model konretnego producenta, co wiąże się z większymi wydatkami.

 

@ChuckNorek,

nieeee...

Oczywiście, wszyscy są tutaj po to, aby udzielać po raz n-ty odpowiedzi osobom, które nie włożyły minimum wysiłku w to, aby zapoznać się z tematem, który ich interesuje i wrócić z pytaniem o tematy na które nie znalazły odpowiedzi/nie były omawiane.

Wszystkie problemy poruszone przez Usara znajdują się w tym wątku i również nie widzę potrzeby powtarzania się.

I nie ma to żadnego związku z byciem (bądź nie) moderatorem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...