Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Liczymy, że część tu zamieścisz ;)

Edit: Podzieli się ktoś jakimiś niedawno robionymi zdjęciami, na których można ujrzeć operatorów w sprzęcie do zielonej? Do DA widziałem już nie raz komandosów w a-tacsie, w szpeju bardziej do np SR widziałem tylko w starej Panterze :(

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Co do zielonej obecnie - faktycznie ciężka sprawa. Są fotki z dawnych czasów, Jackal Stone, Elita, galerie Bartka Bery itp. gdzie widać wz.93 i zestawy z MiwoL. To tak do 2012. Potem niestety fotograficzna czarna dziura jeśli chodzi o zieloną.

Na pokazach, festynach i źródłach dokumentalnych wszędzie MC. Potem fotki z ATACS FG ale to nie stricte zielona.

 

Jest kilka fotek, min. do kalendarza Cisi i Skuteczni gdzie widać ATACS FG Currahee i do tego oporządzenie głównie MiwoL w OG.

Oczywiście to pojedyńcze fotki, oporządzenie na pewno jest zmiksowane Miwo, Currahee + co kto ma :)

Link to post
Share on other sites

Z jednej strony glocki troszkę lat już mają (konstrukcyjnie) i być może są powoli wymieniane. Ale nawet jeżeli to zapewne jest to zmiana, która dotyka "nowych," bo przyzwyczajonych operatorów raczej by nie przestawiali. (?) Ciekawy jestem skąd ta informacja o wymianie? Zdradzisz źródło?

 

Co do zielonej - Ostatnio sporo zdjęć typowo zielonej pojawiło się na fb: Cisi i skuteczni z kursu bazowego :) Niestety zdjęcia utrzymane są takiej kolorystyce, a jeszcze fb pogarsza jakość, ale wydaje się, że wciąż w użyciu mundury wz93, patrząc po układzie kieszeni - wz2010. Oporządzenie za to już różnie. Olive, wz...

 

Jak tak się patrzy na to wszystko to od jakiegoś czasu panuje małe burdello, bo każdy nosi co chce i nawet kamuflaże się przeplatają.

Link to post
Share on other sites

Z tymi Glockami to jakieś miejskie legandy krążą, a źródeł nie ma. Ostatni filmik sprzed roku na strzelnicy multimedialnej - Glocki są. W najbliższą sobotę w Wiśle jest impreza w muzeum spadochroniarstwa. Będą chłopaki - kto będzie może się spytać i podzielić na forum :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zależy na jaki okres?

Większość fotek z zielonej to "Pantery". Piszesz o Olive i Atacs. Kłopot w tym, że za bardzo nie ma fotek czy filmików z zielonej z ostatnich lat.

Tam gdzie widać mundury Atacs i kamizelki to raczej Currahee a nie Miwo.

Jeśli chcez robić zieloną z mundurem w Atacsie i pasoszelkami to na pojedyńczych fotach widać zestawy pasoszelek w olive, lub olive maźniętem krylonem. Może ktoś widział, ale ja nie zarejestrowałem zestawów pasoszelek w Atacs.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak Robaki napisał: zależy na jaki okres te rzeczy.

Jeśli celujesz do 2013 roku to najlepiej "Pantera," jeżeli bliżej czasu obecnego to rozsądnym wyborem będzie olive lub mimo wszystko wz93.

Zdjęcia pojawiają się co jakiś czas, myślę, że to będzie dla Ciebie ciekawe:

https://scontent-frt...64f&oe=5685EE8E

Pokrowiec na camela jest w olive, nadupnik z tego co widać w wz93. Zdjęcie w zasadzie "świeżynka" :icon_smile:

No chyba, że mam coś z oczami to od razu mówcie, bo wszystkie zdjęcia ostatnio bardzo "mroczne" robią.

 

Dużo zależy od munduru jaki chcesz mieć/masz. Na fotce wz2010.

 

Edit:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/64275_766190753447036_6210339797749141654_n.jpg?oh=399bc8f6558688b288cd6df1225e3625&oe=56D03FAB

Inna fotka - mundur w a-tacsie, nadupnik olive.

Edited by ChuckNorek
Link to post
Share on other sites

Dokładnie o tą serię fotek do "Cichych i Skutecznych" mi chodziło kiedy pisałem o zaledwie pojedyńczych źrodłach z aktualnej "zielonej".

Pamiętaj, że sprzęt większość sprzętu na pasoszelkach w "zielonej" jaki się widzi na zdjęciach to fanty z własnych zakupów.

Stąd pewna dowolność, ale jeśli ma to być reko to już trzeba się trzymać źródeł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...