Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mk46 nie nadaje się do stylizacji na JWK, gdyż - i tu wspomogę się wiedzą, jaką podzielił się ze mną kolega Dustok - jest to model zawierający istotne różnice konstrukcyjne, jak choćby widoczny na zdjęciu element dolnego body:

 

149yqgm.jpg

 

Można oczywiście zmienić body na takie, które tenże element zawiera, uniemożliwi to jednak noszenie szyn RIS od Mk46, co powoduje dodatkowe komplikacje. Sam jestem w trakcie badania tego tematu, pozwolę sobie zatem jedynie odesłać do innego wątku, gdzie owe różnice widać lepiej: http://forum.wmasg.pl/topic/157021-minimi-762/

Link to post
Share on other sites

Kup sobie PARA i udawaj że ci formoza pożyczyła :icon_wink:

Tylko nie zapomnij o RISach za 1000 zł! https://www.facebook...?type=3

 

Herod - szyny dasz radę zamontować, tylko trzeba parę rzeczy wyciąć. Tak jak tobie pisałem, niebawem pokażę jak to zrobić bez zbytniego przerabiania body od MK2 :icon_smile:

 

na tym zdjęciu, na drugim planie jest całkiem ciekawie. Najwyraźniej operator z minimi 7,62 zdecydował się używać wersji bez potrójnej szyny, ze standardowym chwytem polimerowym, aczkolwiek może być to złudzenie i mamy tam DBALa pomalowanego tak jak korpus czy coś innego zamontowane na szynie... nie dowiemy się jak nie spytamy panów na jakimś pokazie :icon_wink:

 

rwpeNVw.jpg

 

Chwyt polimerowy w minimi 7,62. Nie ma takiego airsoftowego, ale dość podobnie wygląda chwyt z m249 MK1 :icon_smile:

GAo5VxQ.jpg

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

W grę wchodzi jak mniemam wycięcie kawałka dolnej szyny. trol3gs12 - jestem zdania, że jeżeli nie masz zacięcia do majsterkowania przy replice to lepiej zostawić temat. Ale jeżeli się uprzesz... Cóż, osobiście zrobiłbym taką replikę od podstaw z części dostępnych na rynku uwzględniając elementy, które trzeba dorobić we własnym zakresie. Przygotuj się na długofalowy proces kompletowania części poprzedzony studiowaniem różnic między repliką a palnym oryginałem - to taka podróż dla pasjonatów. A jeżeli jesteś - poniekąd jak ja - po prostu użytkownikiem repliki to najlepiej kup M249 Para bo wizualnie (nie konstrukcyjnie) jest najbliższa - jeśli udasz, że nie widzisz tych krótkich RIS-ów :D.

Link to post
Share on other sites

Dolna szyna i tak w oryginale jest krótsza niż boczne, więc nawet wskazane jest jej wycięcie :icon_razz:

 

PS: Tak, znacznie więcej niż robota zajmie ci zbieranie informacji i czekanie na okazyjne części z broni palnej :icon_razz:

+ szmaciany pokrowiec na taśmę do 7,62 kosztuje 700 zł :)

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Siema, mam parę pytań dotyczące umundurowania JWK, mianowicie mam zamiar się stylizować na żołnierza tejże jednostki specjalnej w okresie 2013-2015 w multicamie/suezie/camogromie (Dzięki Dustok za stronę i zebrane w niej informacje :) )

Chcę, żeby to była stylizacja dobra, czy też dobra z plusem, problem polega jedynie dobraniu umundurowania. Otóż lepiej jest złożyć zestaw z Helikonu, czy może dodać lepiej te około 150zł i kupić ćwiczebny kontraktowy np z Arlena? Jak to wygląda jakościowo, czy duża jest między nimi różnica?

Zakładając, że jednak to ma być kontraktowy to jak dobieracie rozmiary? Jakiś czas temu zamówiłem sobie wz2010, teoretycznie na moje wymiary, a gdy w końcu przyszedł, to nie wiedziałem, czy się skurczyłem, czy podane wymiary są w calach :D

Link to post
Share on other sites

Serio chcesz dać tak dużo za komplet sueza? No prośba. Za 200 wyrywałem 3-częściowe trudnopalne :icon_biggrin:. Poluj, da się za 150-200zł kupić... Oczywiście - zależy jaki rozmiar, ale 300zł to już jest rozbój w biały dzień.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Sokoov, dzięki za opinie i chyba tak właśnie zrobię, bo w temacie Helikona są mieszane opinie, a te dotyczące materiału na Combat Shirt'cie nie mają najlepsze.

 

trol3gs12, ATAC jakoś mi nie przypada do gustu. Wiem, że kamuflaż nie ma się podobać, tylko maskować, ale już flecktarn jest dla mnie ładniejszy :D

 

Azur, no właśnie z tymi rozmiarami ciężko znaleźć na mnie i tak jak pisałem wcześniej nie bardzo wiem jaki wybrać, gdyż posiadam BW o rozmiarze GR7 tj. 175-180/obw. 95-100/pas 80-85 i są dla mnie w sam raz, z miejscem na grubszą bieliznę zimą (no może spodnie mogłyby być 3 cm dłuższe. Natomiast jak zamówiłem wz. 2010 178-182/94-102/88-96 to nie sądziłem, że aż tak się w ni utopię, nawet na długości ;) Tak poza tym, skoro 300 to rozbój w biały dzień, to co powiesz, jak widziałem za 400? :D

Link to post
Share on other sites

Tak poza tym, skoro 300 to rozbój w biały dzień, to co powiesz, jak widziałem za 400? :D

 

MIWO szyje komplet oparty na tym kroju za 1000zł, więc nie podniecajcie się licytowaniami o 100zł :teeth:

 

Z mundurami to jest tak (mowa o "kontraktach"), że zawsze trzeba brać mniejsze rozmiary. Musisz próbować do skutku, aż nie trafisz :)

Link to post
Share on other sites

Ni ma co roztrząsać - zawsze się znajdzie taki co napisze, że jemu stryjek, co to zna magazyniera to za flaszkę załatwił.

 

Z kontraktowymi kombinezonami DWS jest tak - w przeciwieństwie do kontraktowych bawełniaków (mon/127) i ripstopów (mon/124z) oraz nowych 2010 - są szyte w miarę zgodnie z metkami.

Próbowałem tych mundurów kilkanaście. Arlen, Callida szyją mniej więcej zgodnie z metką. Jak weźmiesz rozmiar mniejszy w klacie i wzroście będzie już na pewno OK. Elremet szyje mocniej na styk do metki i tam bym brał już tak jak na metce.

 

W praktyce - na allegro i OLX jest tego kilkadziesiąt ofert o wyboru. Naprawdę można kupić za ok 150zł i nie jest to żaden wyczyn. Za to otrzymujesz całkowicie koszerny produkt nie tylko do stylizacji.

 

Przetargowe MIWO czy NFM to jednak zupełne inna półka niż 15 i 16/DWS.

Edited by robaki
Link to post
Share on other sites
dla większej rozmiarówki (tak powyżej 110 w klacie) to jest totalna niezgodność. Tak przynajmniej z doświadczenia mogę powiedzieć, możliwe że trafiłem na jakąś wadliwą serię

 

Ale na plus czy minus?

Większe rozmiary są w rzeczywistości większe czy mniejsze niż w deklarowanych cyferkach?

Link to post
Share on other sites

Cóż, nie wiem czy JWK używa/używało, ale w pewnym miejscu jest do dostania niepalny komplet od NFM dla DWS. Bluza, spodnie i combat shirt :icon_wink:

 

Łoo, ale tajemniczość... Tak, używali. Widać na wielu pokazach... z akcji chyba nawet też, choć nie śledzę już współczesnych fot. 650zł za ten komplet to dużo. Szczegóły na OLX ;) I szczerze? Nie ma to zbyt wiele wspólnego z legendarną jakością NFMa - produkt przetargowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...