Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale na plus czy minus?

Większe rozmiary są w rzeczywistości większe czy mniejsze niż w deklarowanych cyferkach?

 

Większe niz podaje rozmirowka. Znajomu kupił Arlen 16/DWS w rozmiarze 187/108 majac 185cm wzrostu i 115 w klacie i tonął w nim dosłownie.

 

Ale czy to jest reguła? Nie wiem, tak było w tym przypadku, zalecam jednak ostrożność :D

 

Panowie, to ja jeszcze tak w temacie naszywek. Ktoś jest w stanie określić czy to oryginał czy nie?

Foto w linku bo jakoś nigdy nie opanowałem umiejętności wrzucania fot na tym forum ;P

http://zapodaj.net/0...16dcbd.jpg.html

 

Tak wyglądają oryginały (pewność 95%):

5x7cxv.jpg

Edited by delin0m
Link to post
Share on other sites

Tak wyglądają oryginały (pewność 95%):

5x7cxv.jpg

 

Ta po prawej jest podszyta rzepem? Wygląda mi znajomo... Jeżeli kupowana u gościa z grupy FB o naszywkach, czy na allegro od gościa -|||||||- spod Wrocławia... to nie mam dobrej wiadomości ;)

 

Właściwie te kilka zdjęć naszywek, które powrzucaliście prezentują jeden model wykonany przez pewną firmę, której nazwy nie pamiętam w tej chwili. I faktycznie wyglądają straszliwie - są na jakimś nylonie, a sam haft jest średniej jakości - nie sprawia to estetycznego wrażenia. Naszywka galowa to już w ogóle porażka - zrobiona na materiale, który łapie się o wszystko i wygląda jak "rozmemłana" wata w konsekwencji... Materiałoznawcą nie jestem.

 

Niemniej jednak są to naszywki zakupione i noszone przez żołnierzy w ilości hurtowej. Na święcie Jednostki praktycznie każdy taką miał. Czy trzeba lepszego potwierdzenia?

 

W JWK funkcjonują ze 3, czy 4 wzory naszywek. Szyte są między innymi także w Częstochowie. Naszywki różnią się materiałami, a nawet wymiarami. Widać to niejednokrotnie na zdjęciach komandosów.

 

A więc co można uznać za oryginał, a co za fake? Uważam, że to, co było, lub jest noszone powszechnie... a zarówno te kiepskie, jak i te dużo ładniejsze spełniają ten warunek. :icon_wink:

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy ma ktoś fotki operatorów jwk z hk416?WIEM że jest pełno zdjęć i filmów w necie natomiast ja potrzebuje zdjęcia w na którym bedzie bardzo dobrze widoczna hakasia,nie interesuje mnie fotki z Afganistanu potrzebuje takich z 2014-2016.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kończę set do zielonej i zaczynam zastanawiać się nad czymś nowym. Przejrzałem wątek (znowu :D) i ciągle mam jakieś pytania.

1) Jaka jest najlepsza dostępna na naszym rynku kopia kasków fast wykorzystywanych podczas noble sword 2014? Interesuje mnie przede wszystkim wersja w a-tacs fg, ewentualnie z tego co widziałem były coyoty z pokrowcami...

2) Wspomniane było, że JWK zamawiało mundury od Currahee, z jakimiś modyfikacjami. Ktoś zorientował się o jakie konkretnie chodziło? (Zapytał/widział/cokolwiek).

3) Czy kupowane w tamtym czasie kamizelki JPC Red River lub Currahee różnią się od tych, które te firmy sprzedają obecnie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...