Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki, a orientujesz się czy były jeszcze w 2015/16 bo za cholerę znaleźć nie mogę.

 

Jeszcze jedno pytanko malował ktoś szyny i montaż na Faście muszę pomalować bo ktoś użył ciekawej farby na montażu i interesuje mnie najbardziej zbliżony kolor do oryginału na fotkach ciężko stwierdzić odcień (będzie malowane aerografem )

Link to post
Share on other sites

Żeby moje życie było takie łatwe :D nie da rady :/ muszę to albo pomalować albo zeszlifować farba jest tak dobrze nałożona ze żaden zmywacz nie pomaga, a przy okazji chciałem już mieć chociaż kolor szyn i montażu odpowiedni samą skorupę jakoś przeżyje

 

A za kaburą widocznie muszę się jeszcze raz mocno rozejrzeć po fotkach.

Link to post
Share on other sites

@szkodnikPiła to lepiej poluj na tą kaburę:

https://www.copquest...tac_23-5230.htm

 

Ta była na największej ilości zdjęć z 2016 roku z Afganistanu i ćwiczeń z Polski :icon_wink:

 

Jakkolwiek w temacie oporządzenia JWK jestem dość ortodoksyjny, to jednak nie polecam kupowania tej kabury. Powód? Mam ją i jej używam, jednak z oświetleniem "typu" X300. Mimo zapewnień producenta G17 z latarką TLR-1 (mam oryginał) zwyczajnie... nie wchodzi. Wiem jednak, że nie jest to żaden błąd, przyczyna tkwi w czym innym, tak mi się przynajmniej wydaje. Kabura przeznaczona jest - co oczywiste - do broni, nie zaś do repliki. Repliki G17 mają zaś w zwyczaju nie trzymać wymiarów palnego pierwowzoru. Dotyczy to zwłaszcza replik WE, których zamki są za szeroki zarówno na samą kaburę, jak i na wszelkie kopie kolimatorów typu RMR.

 

Z tego co wiem kabury IWO HEST z oświetleniem (bynajmniej nie X300) używane były w 2015 i 2016 r.

Link to post
Share on other sites

gienekPL myślałem nad nią ale strasznie mnie odrzuca fakt że ona jest "oklejona" materiałem są tego duże plusy ale to że to materiał to jest jednak minus. Na razie u nas jest ją ciężko dorwać z drugiej ręki w rozsądnej cenie :)

 

Herod a testowałeś ją z klockiem od Army, nie jest on szczytem odwzorowania ale jednak jakoś daje rade.

Link to post
Share on other sites

Herod, dobrze wnioskuje, że używasz Glocka od WE?

 

Tak, używam Glocka 17 Gen. 4 od WE. O tym, że Glock od WE jest niewymiarowy wiem od osoby, która porównała swój egzemplarz z palnym Glockiem 17, którego używa jako broni służbowej.

 

Herod a testowałeś ją z klockiem od Army, nie jest on szczytem odwzorowania ale jednak jakoś daje rade.

 

Z tego co słyszałem wymiary palnego Glocka - chodzi o szerokość zamka i ramy - znakomicie odwzorowują repliki firmy Stark Arms.

 

Tematów o replikach Glocka różnej maści jest na forum niemało, odniosę się zatem jedynie do tego, co ważne dla rekonstruktorów. Wiem, że wspomniany przeze mnie mankament nie jest wynikiem używania latarki TLR-1, bowiem komora oświetlenia w kaburze mieści ją bez problemu, podobnie jak wspomniany model "typu X300" (kopia). Nie jest to również efekt niewłaściwego wkładania repliki z latarką do kabury - replika szybko napotyka opór a próba włożenia jej na siłę kończy się zaklinowaniem się w kaburze. Sytuacji nie zmienia nawet zmiana zamka na aluminiowy zamek Guardera - jest tak samo.

Link to post
Share on other sites

Z tego co słyszałem wymiary palnego Glocka - chodzi o szerokość zamka i ramy - znakomicie odwzorowują repliki firmy Stark Arms.

 

Jako posiadacz G17 od Stark Armsa mogę potwierdzić, że do Safarilanda pasuje bez najmniejszych problemów.

 

A co do G17 od We, to z czystej ciekawości pytałem, bo nie miałem "przyjemności" rozmowy z nikim, go takowy posiada i miał by chęci aby coś o tych nieszczęsnych wymiarach powiedzieć :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...