Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wkłady balistyczne do OLV


Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam pytanie jak w temacie. gdzie je dostac ew jakies zamienniki dobrze imitujące oryginaly wagowo i kształtem ? ewentualnie nie wiem co? poprostu żeby mozna było to wrzucić do OLV zliżając ja do pelnowartościowej OLV :)

 

 

sklejka "obita" dość grubą blachą. Tyle że to i tak nie da ci orginalnej wagi, ale nieco zbliży do niej...

Link to post
Share on other sites

[...]Sklejka z blacha bedzie [***] imitowwała kewlar :/ dzieki za takie porady. To ze moge sobie wyciąc z kawałka blachy wkład do przedniej czesci OLV to juz dawno wpadłem na taki pomysl.

 

Jednak wolał bym aby ktos normalny napisal mi na początek gdzie mozna zdobyc oryginały. A zamienniki to mozna stosowac gdy oryginalow sie nie znajdzie....

 

 

[używaj polskich liter, nie przeklinaj, nie obrażaj użytkowników.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Zamiast zakładać nowy temat to się dokleję

 

Gdzie można dostać kevlar do kamizeli olv (barki, kark, przód, tył - cały zestaw)?

 

Czy można coś takiego dorwać w amw?

i jakie mogą to być koszta

 

 

 

Co do wkładu balistycznego to widziałem gdzieś na allegro 2kg wkłady gumowe od sapi (replika sapi)

Edited by granat91
Link to post
Share on other sites

Jest pewien koleś który wykonuje repliki płyt SAPI. Bardzo porządna robota, waga bliska do oryginału (różnice wypełnienia). Na jego forum czytałem czy jest szansa na zrobienie wkładów do innych kamizelek. I teraz największy myk polega na tym żeby uzbierało się kilku chętnych żeby ograniczyć koszta.

 

 

Koleś nazywa się Krathor i jest z ekipy STREFA - http://www.asg.strefa.pl

Link to post
Share on other sites

Maciej nie pomagasz :-)

 

Ja myślałem żeby szwaczce zlecić wykonanie wkładów. Tylko takie pytanie z czego? :-(

 

Jest inny sposób, który akurat ja zastosowałem, a mianowicie za radą bardzo miłego i pomocnego pana ze sklepu z militariami z Bydgoszczy (chyba Military Shop) wykorzystałem po prostu wkłady aramidowe z niemieckiej kamizelki przeciwodłamkowej właśnie takiej: http://armyworld.pl/product-pol-149-Kamize...z-wkladami.html . Nie pasują one może idealnie, ale dają się bez większych problemów umieścić w kieszeniach OLV (rozmiar "L"). W przedniej kieszeni trzeba je trochę zagiąć, na naramiennikach też no i do kołnierza są tylko "na sztukę" ze względu na dużo mniejsze wymiary. Ogólnie jednak efekt jest całkiem fajny, cenowo tez da się przeboleć te 90-120,oo zł,. Mam nadzieję że teraz przynajmniej trochę pomogłem ;-)

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie czuję się urażony :-D

Jeśli chodzi o wkłady to cały problem polega na tym że kieszenie OLV-ki zwłaszcza przednia jest za długa. Jak poradziłem sobie z tym w ten sposób, że po prostu na wysokości zamka do którego dopinany jest najajnik zrobiłem przeszycie, zmniejszając tą kieszeń. Dzięki temu wkład przedni nie "lata" a poza tym teraz jego dolna cześć znajduje się na wysokości pasa przez co swobodnie można się zginać w pasie i nic nie podjeżdża już po brodę. Przy okazji jest to dobrze zamaskowane przez wspomniany już zamek. Myślę że rozmiar XL też się nadaje do takiej "adaptacji", problem może już być z XXL-ką. Zresztą splitterschutzweste miały chyba ze 2-3 rozmiary, warto więc w tym przypadku kupić możliwie największy. W razie czego można jeszcze dołożyć dodatkowy wkład karimaty.

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites

A wracając do wkłądów balistycznych to sapi jest mniejsza od tej polskiej płyty

 

Ja proponuje zrobić sklejkę ze ścianek segregatora na 2cm

papier z segregatora jest zalaminowany dzięki czemu nie przemoknie w deszczu. Dodatkowo radzę okleić go taśmą

Link to post
Share on other sites

Ja proponuje zrobić sklejkę ze ścianek segregatora na 2cm

papier z segregatora jest zalaminowany dzięki czemu nie przemoknie w deszczu. Dodatkowo radzę okleić go taśmą

I tak oklejać aż do otrzymania 5-6Kg wagi dla kamizelki bez wkładów twardych bądź do 11,5 kg z wkładami twardymi. :lol:

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chodzi ci o twarde wkłady to polecam dociętą ODPOWIEDNIO tekturę bądź karimatę.Zastanó się najpierw czy napewno chcesz biegać z oryginałami.Poruszanie jest naprawdę utrudnione gdy płyty są twoim drugim kręgosupem.W swojej kamizelce użyłem do wypełnienia karimaty.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chodzi ci o twarde wkłady to polecam dociętą ODPOWIEDNIO tekturę bądź karimatę.Zastanó się najpierw czy napewno chcesz biegać z oryginałami.Poruszanie jest naprawdę utrudnione gdy płyty są twoim drugim kręgosupem.W swojej kamizelce użyłem do wypełnienia karimaty.

 

 

Żołnierze biegaja w takich wiec to jest mozliwe dla zwykklych śmiertelników. Wogule to poco te kamizelki ? lepiej worek do pasa narzucac tam wszystkiego i bedzie gitara grala :/

 

Jak ktos mysli o MS to raczej nie poponowal bym mu tektury i karimaty zeby otrzymac mase oryginalu bo sie bym wystawil na posmiewiskko...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...