Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie zajmuję się tą dziedziną, interesuję się designem szeroko pojętym, również sprzętu wojskowego, ale mam zacięcie do innych rzeczy i przy tym pozostanę. Po prostu po cichu liczę, że Currahee jako firma produkująca dobrej jakości szpej zacznie opracowywać od podstaw swoje wzornictwo. Byłby to myślę ciekawy produkt zważywszy właśnie na wysoką jakość jaką utrzymują.

A co było złego w podpisie? Czy było w nim cokolwiek niecenzuralnego? Nawołującego do czegokolwiek? Usunąłem coby zaoszczędzić sobie jałowej dyskusji z panem na C ale wedle polskiego prawa nie przedstawiał on NIC złego.

Link to post
Share on other sites

A my nie. Napisałeś 4 posty w których walisz aluzje co do tego, że Currahee skopiowało cudzy projekt PC, a nadal nie przedstawiłeś żadnego dowodu. "Poszukajcie sobie" możesz sobie wsadzić wiesz gdzie...

 

W wątku Miwo ludzie którzy wytykali firmie kopiowanie projektu plecaka przynajmniej postarali się poprzeć swoje opinie zdjęciami, a Ty jesteś po prostu zwykłym trollem i pieniaczem, ot co.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj w necie u popularnych producentów to może dojdziesz. EOT.

Nie muszę szukać, bo wiem do czego ten plate jest podobny, ale nie jest kopią. Oskarżenia bez pokrycia umie rzucać każdy. Jak nie chcesz wyjść na kłamcę i oszusta, to pokaż o czym mówisz i najlepiej wymień te swoje dwa grosze które dorzuciło Currahee. To wcale nie jest ot, to rzekome, naruszenie praw autorskich.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Ostatnio zamówiłem pare fantów w tym sklepie. Chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami.

 

Sklep:

Bardzo frofesjonalna i miła obsługa (odpisywali mi nawet w niedziele), towar dostałem już po 5 dniach roboczych od złożenia zamówienia. Moge się przyczepić tylko do tego, że nie poinformowano mnie, że towar został już wysłany, w wyniku czego przeżyłem mały szok jak nagle przyszła paczka, a ,że nie miałem akurat przy sobie pieniędzy (przesyłka pobraniowa) to musiałem czekać aż do wieczora aby ją odebrać. Jakoś kupując w innych sklepach przyzwyczaiłem się do tego, że zawsze mnie informowano emailem o wysłaniu towaru. Ale były święta, moge to wybaczyć;D

 

Materiały:

Wszystko zostało uszyte z cordury 1100D w kolorze wz. 93 pantera leśna. Z tego co udało mi się dowiedzieć cordura jest produkcji firmy Weber. Cechuje się tym, że kolor brązowy jest dość "blady", natomiast piaskowy jest dość ciemny. Posiada właściwości IRR. Taśmy poliamidowe, produkcji Mil-Speca, równierz posiadają właśiwości IRR. Wszystkie taśmy montażowe w systemie MOLLE\PALS. Wszystkie produkty są na miejscach najbardziej narażonych na rozerwanie jak i na wszystkich taśmach pikowane. Klamry są produkcji ITW Nexus. Rzepy firmy Alfatex.

Montaż kieszeni odbywa się poprzez przełożenie usztywnionych kawałków taśmy przez 2 ostatnie palsy. Pomysł moim zdaniem dość oryginalny, napewno jest to pewniejszy montaż niż napy, ale zamontowanie tego (szczególnie przy cargo które posiadają aż 4 taśmy montażowe) nastręcza troche trudności.

 

Materiały jak i jakość wykonania na najwyższym poziomie.

 

Plate carrier:

Bardzo wygodny, możliwość regulacji na wysokość jak i szerokość. Z przodu posiada chwyt QR. Jak równierz posiada płaską kieszeń, zamykaną od góry na rzep. Możliwość umieszczenia wkładów balistycznych z każdej strony. Łatwy i wygodny sposób zakładania. Z tyłu chwyt ewakuacyjny, na tyle szeroki, że można go złapać jednocześnie obiema rękami. Jedyna wada jaką moim zdaniem posiada, to brak podszycia siatką dystansową, co napewno nie poprawi komfortu w czasie ciepłych dni.

 

Apteczka:

Jest to apteczka zrywana, posiada wiele gumek i niewielką kieszeń siatkową (siatka firmy Heathcoat).

 

Cargo:

Zamykana na paracord i przykryta patką, w środku nie posiada kieszonek tak jak cargo Specops, ale jest za to dużo tańsze:)

 

Worek na odzysk:

Posiada spód wykonany z siatki, mimo, ze ma budowe worka to wydaje się bardzo sztywny. Chowany do płaskiego pokrowca obszytego taśmami i zapinanego na nap. Konstrukcja dosyć oryginalna i fajna, jej wadą jest to, że ponowne schowanie worka do pokrowca sprawia troche trudności i wymaga pewnej wprawy.

 

 

Podsumowanie:

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania, materiały, szycie, wszystko na najwyższym poziomie. Niewiem czy jakością szycia i materiałami przewyższa Specops (tu wydaje mi się, że obie firmy są na podobnym poziomie), ale produkty Currahee wydają mi się ......schludniejsze, ciężko mi to określić, po prostu nitki są docięte, nigdzie szwy nie wychodzą poza miejsce w jakim powinny być. Chodzi o drobiazgi wpływające na estetyke. Jedynie mógłbym się uczepić braku tej siatki dystansowej, dlatego moja ocena towaru to 9,5/10

Link to post
Share on other sites

Cargo:

Zamykana na paracord

 

Mniemam że chodzi Ci o to że do maszynki zamka zamiast metalowego trzymadełka jest przywiązany kawałek paracordu?

 

Ja tez niedawno dostałem paczuszkę z CRH. Zamówiłem plecaczek na camela w multicam. Materiały to już wiadomo jakie. Szycie świetne. Specops się chowa jeśli chodzi o estetykę. Eagle zreszta też. W środku siatkowa kieszonka na pęcherz z wodą.

 

Plecak jest na tyle duży że wsadzileem do środka 3 litrowego Blackhawka Hydrastorma w pokrowcu piankowym. Słyszałem że chłopacy z Bielska noszą tam nawet Thermobaki Camelbaka.

 

W zestawie są odpinane szelki z paskiem piersiowym podobnym do tego z pokrowców camelbaka i odpinane taśmy do mocowania pokrowca do kamizelki.

 

Dodatkowy plus za jeszcze jedną rzecz: jest to jedna z nielicznych firm która rozróżnia taśmy do pracy z klamrami i taśmy systemów modułowych oraz wie których gdzie użyć. Tego akurat nie mam nawet w plecaku Eagle.

 

U mnie 11/10.

Link to post
Share on other sites

Od dziś w sprzedaży:

 

- ładownica na magazynki AK/BERYL 2x1

http://currahee.pl/product_info.php?products_id=329

 

- ładownica na magazynki AK/BERYL 2x2

http://currahee.pl/product_info.php?products_id=328

 

- ładownica na magazynek pistoletowy 1x1

http://currahee.pl/product_info.php?products_id=330

 

- ładownica na magazynek pistoletowy 1x2

http://currahee.pl/product_info.php?products_id=331

 

- ładownica na magazynek pistoletowy 1x3

http://currahee.pl/product_info.php?products_id=332

 

Od dziś również wszystkie produkty dostępny w następujących kolorach i kamuflażach:

 

- Coyote brown

- NATO OLIVE

- Czarny

- Multicam

- Pantera wz. 93

- Ranger green (końcówka serii)

Link to post
Share on other sites

Plecak jest na tyle duży że wsadzileem do środka 3 litrowego Blackhawka Hydrastorma w pokrowcu piankowym. Słyszałem że chłopacy z Bielska noszą tam nawet Thermobaki Camelbaka.

 

W zestawie są odpinane szelki z paskiem piersiowym podobnym do tego z pokrowców camelbaka i odpinane taśmy do mocowania pokrowca do kamizelki.

Ja noszę w tym plecaku Thermobak Camelbaka (2L) i jeszcze zostaje miejsce na jakieś mniejsze przedmioty ( ja tam mieszczę zapas paszy ;) ). Co do tego pasa piersiowego to mnie zadziwiłeś bo ja go nie dostałem. Szkoda, może się zapomniało spakować 8-) .

Posiadam elementy oporządzenia wielu różnych polskich producentów no i Currahee jak napisano wielokrotnie wcześniej bije ich na głowę. Jeszcze nie spotkałem się wcześniej w produktach rodzimych producentów z obszywaniem lamówką nadmiaru po zszyciu dwóch części materiału będącego wewnątrz kieszeni, plecaka. Kolejna fajna rzecz to metka. W końcu nie muszę wypruwać dyndającej na zewnątrz lans-metki. W plecaku umieszczona jest na dnie od wewnętrznej strony. Pomysłowość i jakość wykonania - lepiej niż najlepiej ;-) .

A i obsługa sklepu bardzo ugodowa, dbają o klienta.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, doczekamy się kiedyś aktualizacji oferty na stronie? Bo to już trochę trwa szczerze mówiąc. Od MSPO czekamy na ofertę mundurową, wiemy że ona jest ale ani cen, ani fotek, ani informacji. Podobnie ma się sprawa z innymi projektami, które pokazujecie na forum ale których nie ma szans obejrzeć nigdzie indziej ani dowiedzieć się czegokolwiek o nich.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...