Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Alllllllleeeeeee.... koooooooooooolanko Arafat :P

 

No dokładnie. Nowe pady CP nie wymuszają noszenia ich w kieszeniach na "elastycznym fundamencie". W porównaniu ze starymi są wykonane w sposób, który umożliwia kucanie i klękanie bez problemów. Wręcz same się zaginają w miejscu "harmonijki".

dscn8743.jpg

Ponadto nie ma tu problemu z rozciąganiem się elastomeru i z upływem czasu z wypadaniem wkładek. Te siedzą w specjalnie zaprojektowanych 3D kieszeniach. Chłodzenie choć to kwestia dyskusyjna tak samo jak siatki dystansowe w kamizelkach i PC zapewniają szczeliny wykonane w piance nakolanników...

http://cgi.ebay.com/Crye-Precision-COMBAT-PANTS-KNEE-PADS-3rd-Gen-3-AIRFLEX-/110659247482?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c3ce1d7a#ht_2108wt_905

Regulację położenia (prawo / lewo) uzyskuje się dzięki specjalnie zaprojektowanym skrzydełkom z rzepami.

dscn8745.jpg

Inna kwestia, że elastyczny materiał na eksponowanych, poniekąd, kolanach nie jest narażony na zaciąganie na kolczastych kszunach, betonie itp...bo go nie ma.

 

W CSach zrezygnowano z padów na łokciach ze względu na to że bardziej przeszkadzają niż pomagają. Są tam klasyczne kieszenie zarzepiane na prostokątne wkładki, chroniące łokieć i część przedramienia.

Edited by ues
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Właśnie doszły ładownice podwójne CQB. Powiem tak - moim zdaniem wizualnie i jakościowo to najlepsze ładownice jakie miałem (a trochę tego przerobiłem). Obsługa spoko, w poniedziałek zamówione, dziś już są u mnie, ogólnie wszystko ekspresowo. Wielki plus ode mnie za profesjonalizm w każdym calu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ale do q.wy nędzy... kto to widział sprzedawać spodnie z dziurami na kolanach :)

 

No właśnie! Też takie dziurawe dostałem :biggrin:

ck01.jpg

 

cp01l.th.jpg

 

 

A tu również jakiś, taki dziwny CS - jakieś rzepy na przedramieniu ma i jakąś "torebkę" :happy:

cs01.th.jpgcs02.th.jpgcs03.th.jpg

 

 

Dziwnym trafem, bardzo przypomina mi te ze zdjęcia tutaj:

__b_paramedyk_17.jpg

 

 

:biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Guest Dawid4009

Jak trzeba to też mogę podesłać zdjęcia, pod koniec tygodnia. Mam w panterze leśnej i pustynnej.

Mam pytanie- przyszło mi kolejne zamówienie (kilka kompletów mundurowych, kombinezon trudnopalny, bukłak source), i jest różnica w materiale użytym do szycia. W grudniu zamawiałem mundury w wz93, i dostałem rip stop przypominający ten z mundurów kontraktowych, teraz pustynny dostałem w tym samym, ale pantera leśna przyszłą inna- "kratka" jest wyraźnie większa, przypomina stary komplet (który ma ok 3 lat) mojego kolegi, szyty w frontierze. Leśny wydaje się też być nieco grubszy.

Generalnie nie interesuje mnie specjalnie sam wygląd, bo wyglądają świetnie - tylko czy ew. różnica w materiale ma wpływ na wytrzymałość? Na metkach jest napisane to samo- skład surowcowy tkaniny poliester 50 bawełna 50.

Link to post
Share on other sites

Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewne pytanie.

Na stronie zakładu pracy chronionej SELW 2 z Sosnowca (http://www.selw2.pl/) znajduje się baner, iż są właścicielami marki Currahee a tymczasem ma forum WMASG kreujecie się na samodzielną firmę. Czy wyposażenie, które tak tutaj zachwalacie szyje SELW2 czy Currahee? Może o tym nie wiecie, ale SELW 2 zawłaszczyło Waszą markę...

Link to post
Share on other sites

Ale kto właściwie się "kreuje"? Pytam - bo od dawna nie widziałem tu wypowiedzi nikogo podającego się bezpośrednio za przedstawiciela C.? Pierwotnie firmę założył Cavtan z kolegą - chyba ze 2 czy 3 lata później SELW-2 jakoś tam kupił tę markę i co z tego? Arcteryx jest własnością Salomona, Bushmaster, Remington i DPMS Cerberusa - ktoś tam jeszcze czyjąś tam jeszcze - co w tym takiego niezwykłego?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...