Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Parę dni temu zakupiłem takie cacko : http://www.currahee.pl/index.php?act=viewP...mp;productId=15

 

Spodobało mi się, więc postanowiłem tutaj opisać,

Nie znalazłem jakiegoś odpowiedniego topicu na tym forum na temat tego sklepu, więc wnioskuje, że niedawno ruszyli.

 

A więc:

 

Od złożenia zamówienia paczkę otrzymałem po 3 dniach czyli jak na wrocławska pocztę bardzo szybko - widać chłopaki też musieli wysłać paczkę jeszcze tego samego dnia - to dobrze świadczy

Towar był normalnie zapakowany w kartonowe pudełko - tutaj jakoś się specjalnie nie trzeba wypowiadać.

 

Co to ma takiego i dlaczego jest takie fajne...

 

Początkowo doznałem szoku, że mam coś nowego i musiałem ochłonąć zanim przyjrzałem się nieco lepiej.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to klamra Fastex/Nexus. Kolor piaskowy, 100% oryginał.

Sama ładownica jest uszyta z dwóch kolorów rodzajów materiału (różne odcienie olive)

magazynki mają możliwość ściągnięcia ich gumą za pomocą jednego pociągnięcia, dzięki czemu nie grzechoczą.

Materiał w miejscach narażonych na rozerwanie został wzmocniony dodatkowymi szwami.

Generalnie nie mogę się przyczepić co do jakości wykonania - wszystko trzyma się kupy, jest ładnie dopasowane i zszyte.

 

Jestem pozytywnie zaskoczony, bo za tą kasę spodziewałem się czegoś rodem z G&P szytego przez ślepe Wietnamki za miskę ryżu.

 

Najciekawsza jednak jest funkcjonalność i możliwości zapinania tejże ładownicy.

Dopatrzyłem się 4 możliwości, które pokazałem na zdjęciach.

 

http://mccolley.fotosik.pl/albumy/609655.html

 

 

Nie jestem specjalistą od materiałów, więc pokusiłem się o telefon do firmy z zapytaniem z czego oni to szyją. Odebrał jakiś sprzedawca, nie zapamiętałem imienia. Rozmawiało się całkiem przyjemnie, chętnie dzielili się informacjami.

Oto co udało mi się dowiedzieć:

 

Materiały jakie wykorzystują są bardzo wysokiej jakości.

Szyją z cordury 1100denirów (zagranicznej nie krajowej), rzepów YKK, klamerek Nexusa, taśm poliamidowych. Wszystko ma tą właściwość, że nie świeci się jak psu jajca w noktowizji. Może być przydatne.

Ciekawe jest mocowanie ładownicy do kamizelki. Z tego co się dowiedziałem przechodziło bardzo ekstremalne testy i nie ma możliwości aby coś się poluzowało czy wysunęło.

 

Za tą przyjemność dałem całe 55zł i w porównaniu do tego co można u nas kupić w sklepach produkt Currahee znacznie wyprzedza inne ładownice, które widziałem, jakością i przemyśleniami.

 

Jeśli ktoś posiada inną rzecz z tego sklepu to niech się pochwali, będziemy wiedzieć więcej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie masz co sie dziwić że jest wykonana w taki a nie inny sposób, wkońcu to linia produktów ORKAN autorstwa Krawca. Tutaj masz troche więcej o jego produktach --->KLIK<---, i jego forum --->KLIK<---. Troche mnie wyprzedziłeś w recenzji, wkrótce też mam zamiar nabyć 4 takie ładownice.

 

Btw, może admin zmienił by tytuł topicu na "Currahee recenzje", albo "Produkty Currahee", żeby można było zamieszczać w 1 temacie różne recenzje i szersze opisy użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Mocowania MOLLE takie jak na zdjęciu używam od jakiegoś czasu i jestem z nich bardzo zadowolony, natomiast co do gumy trzymającej magazynki to zdecydowanie wolę szeroką taśmę gumową bez regulacji. Prostsza i pewniejsza.

Link to post
Share on other sites

Mocowania MOLLE takie jak na zdjęciu używam od jakiegoś czasu i jestem z nich bardzo zadowolony, natomiast co do gumy trzymającej magazynki to zdecydowanie wolę szeroką taśmę gumową bez regulacji. Prostsza i pewniejsza.

 

niestety ani prostsza ..ani pewniejsza ;-)

 

sprzęt pierwsza klasa i w naprawdę dobrych pieniądzach

robi się konkurencja na rynku i zaraz zacznie się walka

 

tutaj mamy najlepsze materiały na rynku i bardzo dobre projekty ;-)

Link to post
Share on other sites

Myślę że currahee ma szansę stać się polskim odpowiednikiem Eagle Industries - czyli gwarantem jakości, który jest w stanie zrealizować lub dopracować zlecony projekt na najwyższym poziomie.

 

No i ekstra. To będzie zdrowa konkurencja. Może zacznie sie nowa era w dziedzinie oporządzenia w Polsce.

Link to post
Share on other sites

A zamierzacie może zaprojektować ładownice do p90? Wiem, że grono potencjalnych nabywców jest o wiele mniejsze niż tych od M & AK & Beryla, ale paru by się na pewno znalazło ;)

Jak wspomniał Catch, ładownice do P90 są na warsztacie. Produkt będzie dostępny już wkrótce.

 

Czekam na ładownice do Ak.

Natomiast te ładownice są już dostępne i można je zamawiać mailowo.

 

Co do C.A.A.S, to będzie on w pełni dostępny na przełomie kwietnia i maja. Będzie się nieznacznie różnił od wersji, zaprojektowanych pod zleceniodawcę. W pierwszej kolejności ukaże się plate carrier oraz chest rig.

 

A już wkrótce wyposażenie dostępne będzie także w najmodniejszym kolorze coyote brown.

Edited by cavtan
Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym doszły do mnie ładownice typu "shingle".Do każdej ładownicy wejdą dwa magazynki.Wykonanie pierwsza klasa ,po weekendzie ocenione zostanie wytrzymałość ;-) i łatwość wyciągania magazynków.

 

Puste ładownice

e7fa5d8e7434ead6m.jpg

 

Ładownice załadowane

2682fa2e40eeb5a1m.jpg

 

Ładownice załadowane na chest-rigu.

b7059e5b71af3a0cm.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...