Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KJ Works Hi-Capa Full Metal (Colt)


Recommended Posts

Witam,

 

od jakiegoś czasu rozglądam się za jakimś Coltem 1911A1 lub czymś nieco unowocześnionym. Z założenia ma to być full metal.

 

O ile na forum jest już sporo o produktach WE, WA, TM, KSC oraz tańszych Bellach, to na temat powyższego modelu nie ma ani słowa.

Starsze linie Coltów ze stajni KJW miały mieszane opinie (kilka starszych tematów).

 

Dziś jednak odwiedzając sklep military.pl pomacałem TEGO COLTA i muszę przyznać, że sprawiał miłe wrażenie.

 

Zdziwiło mnie tylko, że na rękojeści po stronie prawej jest napis Tanio Koba i "made in Japan" (w sklepie sądziłem, że całość to dzieło Tanio Kobayashiego), a dopiero na zdjęciach na stronie dojrzałem na szkielecie KJ Works made in Taiwan.

 

Rękojeść wraz z osłoną spustu wykonana z ABS, natomiast szkielet i zamek z metalu. Oznaczeń brak.

 

Czy ktoś jest posiadaczem tego modelu i mógłby się podzielić doświadczeniami z użytkowania?

 

LINK do galerii ze zdjęciami

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam, stałem się posiadaczem tej repliki, kupowałem na gunfire, bo było najtaniej oraz z Wrocławia :)

Są dostępne 2 wersje: GG i Co2

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152192521-H...Full-Metal.html

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152192512-H...-Metal-CO2.html

 

Niedługo postaram się zrobić jakąś recenzję, jednak muszę trochę postrzelać z tego...

Na 1szy rzut oka, dobre spasowanie (nie rewelacja, ale za te pieniądze jest naprawdę ok), nie świeci się- zamek jest matowy.

Brak jakichkolwiek oznaczeń oprócz malutkich kjw made in taiwan.

Na gripach "Koba-FingerfitsOrginal" Tactical Grip.

Są bardzo wygodne!

Stalową częścią w pistolecie jest prowadnica sprężyny (świetny patent mocowania-nie lata jak w WE i innych).

Reszta części to odlewy znalowe lub samo aluminium.

Zamek siedzi sztywno, nie ma bujania na strony, lufa zewn ma lekki luz, ale to normalne...

W środku wzmocnione części:

 

*Dysza Guarder'a

*Sprężyna powrotna wygląda na wzmocnioną (hard kick) 150%

*Sprężyna kurka podobnie 150%.

*Zawór także typu Hi-Flow

 

Także standardowo replika jest przystosowana do CO2 jak i GG.

 

Jakby co chętnie odpowiem na pytania, zdjęcia dodam niedługo.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

mam WeiTecha w tej samej konfiguracji co Pidzejfat

świetna replika

czuć ją w ręku i pięknie czuć kopnięcie podczas strzelania

do tej konfiguracji polecę gaz wzmocniony lub propan

jedyną rzeczą do której mogę się doczepić to to że zamek troszkę lata na boki (klekocze znaczy się)

KJW jest lepiej spasowany i takie niedociągnięcia raczej się w nich nie zdarzają

z czystym sumieniem można go polecić

Link to post
Share on other sites

A jak jest z dostępnością dodatkowych magazynków bo na gf ich nie ma.

Tutaj nie ma znaczenia...

Pasuje cokolwiek od Hi-capy czyli magi TM, WE, KJW.

Jest w 100% zgodna z TM więc wszystko pasuje.

Mam dodatkowego maga z we i działa.

W kjw jest prawdopodobnie zawór o zwiększonej przepustowości.

Ale różnicy nie zauważyłem między magiem KJW/WE.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Tutaj nie ma znaczenia...

Pasuje cokolwiek od Hi-capy czyli magi TM, WE, KJW.

Jest w 100% zgodna z TM więc wszystko pasuje.

Mam dodatkowego maga z we i działa.

W kjw jest prawdopodobnie zawór o zwiększonej przepustowości.

Ale różnicy nie zauważyłem między magiem KJW/WE.

 

 

Czyli magi co2 WE pasuja?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pytanie za 10 punktów- czy lufa zewnętrzna i wewnętrzna powinny się "gibać", zwłaszcza przy odciągniętym zamku. Nie jest to dużo, ale widać że się rusza.

Normalka, dla większości gaziaków.

U mnie było podobniez tą lufą...

BTW Replika padła na gwarancji i dostałem zwrot pieniędzy (blokował się zamek po 1 strzale...)

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Panowie szukam speca co rozłoży i złoży KJW KP-05 z zamkniętymi oczami. Ściągnąłem sobie nówkę z chin i zanim jeszcze wystrzeliłem kulkę wysunąłem tylną część chwytu (Tanio - Koba) aby dorobić mocowanie do smyczy. Po złożeniu zblokowała mi się iglica i kurek wali w nią ale ona ani nie drgnie. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Tak myślałem, bo nic wiecej nie ruszałem. A może jakieś wskazówki, Dexter? Z góry dzięki

 

W tym momencie lewy palec podpiera bezbiecznik chwytowy, srodkowy jest na tym środkowym elemencie, a prawy działa powrotnie na spust wraz z tym elementem na ktory spust oddziałuje bezposrednio

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po pewnym czasie stwierdzam, ta klamka jest niesamowita. Gorąco polecam. Szczególnie pięknie kopie na CO2.

Mam tylko, chyba dość popularną dolegliwość (gdzieś mi wpadła w oko kilka razy) otóż przy świeżym naboju co2, przy pierwszym strzale zamek jest blokowany w tylnym położeniu przez kurek. Chyba spowodowane zbyt dużą mocą naboju. Jakieś sugestie??

Link to post
Share on other sites

Jestem szczęśliwym posiadaczem wersji 6', Klamka świetna

Dobrze spasowane części,małe luzy tyle ile trzeba, co prawda luz jest większy po odciągnięciu zamka ale to wynika z budowy - lufa stożkowa.

Działa dobrze zarówno na gg jak i co2. Zamek aluminiowy, dolna część cięższa więc podejrzewam że aluminium lub znal.Chwyt przyjemny jakby z podgumowanego materiału. Na co2 ma niezły odrzut, ciekawe ile ma fps?>

Szkoda że zrobili nacięcia na dolnym korpusie, bez nich wyglądało by znacznie lepiej, prawie jak infinity.

W niskich temp. na co2 strzelając wolno działa bez zarzutu.

Srebrną podstawkę pod rękę w chwycie można usunąć, wtedy wygląda jeszcze lepiej.

Świetne przyrządy celownicze,szkoda że nie fluorescencyjne.

Polecam zakup

 

solidsnake

Jest za duże ciśnienie w magu, to samo się robi na GG jak nagrzejesz maga. można trochę spuścić gaz zaworkiem.

Edited by NFZ Miro
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witajcie ! troszkę odgrzeję temat. Czy wiecie może jest możliwe w tej replice zamocowanie przejściówki od tłumik dźwięku ? Pytam bo niekoniecznie chcę montować tłumik ale replika z przejściówką taka wyglądałaby jeszcze bardziej miodnie :)

Link to post
Share on other sites

cóż , w takim razie przeżyje bez . Pistolet genialnie leży w dłoni jak ma się rękawice nomexowe . Czy u was tez nie działa zabezpieczanie zamka [ skrzydełka ] ? Bo zastanawiam się czy to wada tego egzemplarza czy ogólna :/ Do tej pory używałem klamek KWA/KSC i nie było tam żadnych problemów :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...