Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedyś była mowa o kurtkach/smockach. Czy są jakieś szanse aby coś się objawiło w najbliższym czasie?

 

 

Ta mowa o smockach była chyba nawet ze dwa lata temu. Ja dołączam się do próśb o nie. Tylko takie na wypasie - w stylu commando smocka arktisa, a nie zwykłej brytyjskiej kurtki.

Link to post
Share on other sites

Buty są na maksa pro... no panowie kto w takich pobiega przez godzinę?

 

Po przymiarce wyszło nam, że modelka bezwzględnie lepiej wygląda w szpilkach niż w "Józefach" naszych pospolitych wojskowych.

 

 

Faaajny :) Czy wzmocnienia na kolanach i rękawach są zrobione z innego niż reszta mundura materiału (cordura?), czy mi się tylko wydaje?

 

Zgodnie z zapisem w specyfikacji przetargowej łaty na kolanach, łokciach i pośladkach są wykonane z cordury w kamuflażu MULTICAM.

 

Cena, cena :P

 

 

Cena też będzie :-P .

Link to post
Share on other sites

Kolejna inspiracja sprzętem GROMu?

 

I też pytanie co do wzmocnień na kolanach, łokciach itp. Czy będzie wersja bez wzmocnienia z cordury na tyłku (Ewentualnie opcja)? Bo szczerze mówiąc, spotkałem się z takim rozwiązaniem w dwóch parach spodni i w przypadku zwykłego munduru uważam, że jest to nie tyle bez sensu co po prostu głupie. O ile w spodniach ECWCS gen.II takie wzmocnienie się nawet przydaje, to w przypadku zwykłych spodni mundurowych będzie powodowało ograniczenie oddychalności w okolicach dość mocno się pocących, co z kolei może prowadzić do baaardzo upierdliwych i nieprzyjemnych odparzeń w tych okolicach (W moim przypadku ma to miejsce w spodniach dla sił specjalnych Leo Köhlera, które także posiadają wzmocnienie z cordury na tyłku).

 

Osobiście i firmowo mamy identyczne zdanie. W przyszłości przewidujemy szycie spodni bez cordurowej łaty na pupie, a jak trzeba to i w innych miejscach. Tym razem musieliśmy bo tego żądał zamawiający. Na odparzenia polecamy SUDOCREM, dostępny w aptekach i Tesco.

 

 

Ta mowa o smockach była chyba nawet ze dwa lata temu. Ja dołączam się do próśb o nie. Tylko takie na wypasie - w stylu commando smocka arktisa, a nie zwykłej brytyjskiej kurtki.

 

Jak dostaniemy "porządne" zamówienie na Smocki to też będą. Mamy już do nich namierzone wszystkie potrzebne materiały.

 

Nowy mundur swoją drogą kupię, ujęły mnie m.in zdjęcia z modelką :D

Fajny pomysł.

 

Rozumiemy. Niejeden klient do nas wracał pod byle pretekstem bo mu się nasze krawcowe bardzo spodobały. A ilu koniecznie chciało przymierzać mundury na hali produkcyjnej.... :-P

Link to post
Share on other sites

Mam kilka pytań odnośnie nowych mundurów:

 

1) czy będą również dostępne w panterze leśnej? jeżeli tak to mniej więcej kiedy?

2) czy będzie wreszcie podwójna rozmiarówka (na długość i na szerokość)? A jeżeli nie, to czy będzie zmieniona rozmiarówka względem obecnej wersji mundurów (strasznie są wielkie)?

Link to post
Share on other sites

Uprzejmie Pana informuję, iż nie jest Pan ślepy ;-) .

 

Na razie "wisi" tylko w coyote brown, bo nie mamy zdjęć RATS'a w innych kolorach i kamuflażach. Jak znajdziemy "chwilkę" czasu to uzupełnimy braki. Bardzo nas absorbuje szycie mundurów dla sił specjalnych i przygotowania do kolejnych przetargów.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Jak Pan do mnie tak rodzinnie i sympatycznie per "Cioteczko".... to ja nie mogę inaczej (tzn nierodzinnie i niesympatycznie):

 

Synciu (bo nie wiem czyś bratanek czy siostrzeniec?) ;-) , oczywiście, zgadzam się z Tobą w 100%. Ładownice są na tyle uniwersalne, że pasują do wielu magazynków: do HK, M-4 i M-16. Różnica polega na tym, że akurat te się różnią od ładownic znajdujących się już w naszej ofercie.

Natomiast w temacie podejścia do dokumentacji przetargowej, Synciu ;-), to nie bardzo rozumiem: czyżbyś Drogi Mój sugerował nam brak pomysłowości? Wstydź się! Nieładnie tak do cioci.... ;-)

Tworzenie nowych produktów pod opisy specyfikacji przetargowych (presja ścisłego trzymania się opisu a jednocześnie umiejętność postawienia się w sytuacji jego przyszłego użytkownika, który nie będzie klął na osoby piszące specyfikację lecz na wykonawcę zamówienia), w sytuacji posiadania bardzo krótkiego czasu na dostarczenie wzoru (presja czasu) to dla nas IDEALNE WYZWANIE. Każdy ma swoje "niedźwiedzie mięso" (za Londonem): żołnierz wojnę, kolekcjoner znaczków "mauritiusa", a my "stare ciotki" przetargi...(niestety, ale "sztrykowanie" nie jest COOL). ;-)

 

Serdeczne pozdrowienia dla Rodziny.

Link to post
Share on other sites

A może zastanów się czy przypadkiem nie masz problemu z konfiguracją czy coś? Może pokaż zdjęcie co Ci się gdzie ślizga. Nie napisałeś do jakiej kamizelki? Generalnie sporo znaków zapytania.

 

Używam dromadera i sposobów jego dopasowania do oporządzenia, które akurat mam na sobie mam kilka.

Link to post
Share on other sites

Camelbak pod OLV xD Ciężkie kamizelki nie służą do długich działań w terenie, a camelbak do takich służy - trudno więc wymagać by pasowało. Prędzej pomyślałbym nad jakimś specjalnym systemem (klamerki na plecach etc) tak by nie trzeba było używać szelek. Ja w tej chwili mam "tradycyjnego" camelbaka z miwo i pasuje idealnie na KP-9. Jak mam kaprys to poluzowuję taśmy i zakładam pod kamizelkę.

Dlatego też miwo 'wymyśliło' kieszenie na system hydracyjny - łatwo, czysto i przyjemnie mocujemy takie cudo bez szelek na plecach. Na twoim miejscu zamówiłbym takie coś i przyszył na stałe, jeżeli faktycznie zdecydowałbym się latać w OLV.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...