Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje zamówienie wreszcie zrealizowane, pokrowiec na MICH2000 wzorowy, inne produkty też bardzo dobre, jedynie uszyto mi poziome cargo zamiast pionowego ( sprawdzałem i wyraźnie było napisane, że chcę pionowe ), ale udało mi się je wepchać na pas. No i tylko miesiąc opóźnienia, ale Afganistan itd. Rozumiem. :mrgreen:

 

Trzeba było reklamować. Do mnie kiedyś przyszła prawostronna kabura zamiast lewostronnej - dla mańkuta bezużyteczna. Zareklamowałem, wymienili bez zgrzytu, generalnie obsługa klienta w porządku (a ja zawsze twierdzę że to się pokazuje naprawdę dopiero w sytuacji kryzysowej - czyli kiedy któremuś sprzedającemu zdarzy się coś skopać przy realizacji zamówienia).

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Właśnie na pierwszy rzut oka chciałem to zrobić. Ale później jakoś przypasowałem cargo i ostatecznie na jedno wyszło. Gdyby było bez użyteczne, to bym reklamował. ;-)

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Przy okazji - mam prośbę: czy ktoś ma średnie bądź duże cargo (to na zamek, chwilowo wszystko jedno pionowe czy poziome) oraz brytyjski polar, i mógłby sprawdzić, czy da się polar w kieszeni upchnąć? Plus ewentualnie ile miejsca zostaje?

 

Drugie pytanie - ile kolumn PALS (standardu Molle oczywiście) zajmuje poziome i pionowe duże cargo? (średnie pionowe widzę na stronie Miwo, że 3). Zastanawiam się nad użyciem cargo w roli buttpack'a, a na tylnym panelu pasoszelek jeszcze i wodę upchnąć muszę.

Link to post
Share on other sites

Co prawda polaru brytyjskiego nie mam, ale myślę, że polary są mniej więcej tej samej objętości - mój średniej gramatury wszedł i zostało miejsce na 2 puszki 0,3l energy drinka :P Więc powinno wejść

Co do używania cargo jako buttpacka - nie polecam, ale wszystko zależy od potrzeb. I obowiązkowo poziome - pionowe albo ma za wysoko wlot, albo nadmiar wisi na tyle :) Osobiście preferowałbym zasobnik i darować sobie plecak. W razie potrzeby do zasobnika można doczepić dodatkowe cargo.

Link to post
Share on other sites

Dzięki :) W sobotę mam mieć okazję samemu sprawdzić, ale generalnie z Twojej relacji wynika, że powinno być OK.

 

Zasobnik-chlebak - podziękuję, to jest wielka, 7-8-litrowa torba-na-wszystko. Miałem taką (ciut starszy wariant z Miwo) i absolutnie mi nie pasowała. Potrzeba mi mniejszego, bardziej zwartego wynalazku, i faktycznie plecak w większości sytuacji będę mógł sobie darować.

Link to post
Share on other sites

Po Świętach Wielkanocnych w ofercie firmy znajdą się produkty z cordury w kamuflażu polska pantera leśna wz. 93 oraz czarnej. Cordura została wyprodukowana w USA na nasze zlecenie, zgodnie z amerykańskimi normami wojskowymi. Takiej cordury w polskim kamuflażu jeszcze w Polsce nie było.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Pani Renato, rozumiem że macie duże zamówienia, i to powoduje opóźnienia. I to mnie nie denerwuje.

Wkurza mnie natomiast postawa niejakiej Pani Doroty, mylne informacje w sprawie mojego zamówienia. Przykład?

 

- Zamawiam produkt- 2010-02-22 22:20:51;

- Po znalezieniu informacji o możliwych opóźnieniach, dzwonię do Waszej firmy 24.02.- obawy się potwierdzają, mam czekać tydzień czyli do 05.02.-do realizacji (przesyłka ma przyjść w następnym tygodniu NA PEWNO);

 

- Mail od wspomnianej Doroty 05.03. "Witam

Pana zamowienie nr 354.0210 zostalo przyjete i przekazane do

realizacji. Do 7 DNI OD DATY ZŁOŻENIA ZAMÓWIENIA powinno byc

zrealizowane i wyslane na adres wskazany w zamowieniu.

" Czyli maks do 2.03!- jaja czy co?

 

- Mój mail wysłany 11.03

">> Witam.

>>

>> Jakieś wieści na temat mojego zamówienia? W piątek na weekend

zjeżdżam do domu, i coś czuje że raczej w piątek przesyłki nie

dostanę?

>> Gdyż to jedyny mój zjazd z poligonu, i nadal będę musiał używać

pożyczonego sprzętu.

>>

>> Pozdrawiam

>>

>> Robert S[...] "

 

- 3 tydzień o złożenia zamówienia:

"WITAM

Przepraszam jeszcze raz, pisze pan w komentrzu o wykonaniu produktow z

cordury amerykanskiej niestety jeszcze jej nie otrzymalismy, caly czas

czekamy na dostawe, nie jestem w stanie okreslic kiedy ja dostaniemy,

czy mam wykonac te produkty z polskiej Cordury?

Pozdrawiam

Dorota

"

 

- Mój mail:

"Mam inne wyjście?

> Może być z polskiej. Czy do końca miesiąca dostanę moje

zamówienie?

"

 

- odpowiedź tego samego dnia, tj. 12.03, kiedy już powinienem mieć to co zamówiłem:

"WITAM

Napewno otrzyma pan swoje zamowienie do konca m-ca.

Pozdrawiam

Dorota

"

 

A wystarczyło od razu powiedzieć- mamy duże zamówienia, i nie wiemy czy w ciągu miesiąca się wyrobimy, a nie bzdury po 12 dniach od zamówienia,że moje zamówienie zostanie zrealizowane w ciągu 7 dni od złożenia zamówienia!

Jak tak dalej pójdzie, to zdąrzę na misję pojechać zanim dostanę przesyłkę.

Edited by Minion
Link to post
Share on other sites

Miales Pecha, Ja wspominam Pania Justyne, i obsluge klienta na wysokim poziomie. Widac nie ty jeden jedziesz na misje i kazdy chcialby miec priorytet PILNE na wczoraj. Podejzewam ze jakbys napisal ze jedziesz na misje, i ladnie poprosil bylo by inaczej.

Link to post
Share on other sites

Pani Renato, rozumiem że macie duże zamówienia, i to powoduje opóźnienia. I to mnie nie denerwuje.

Wkurza mnie natomiast postawa niejakiej Pani Doroty, mylne informacje w sprawie mojego zamówienia. Przykład?

 

(...)

 

- odpowiedź tego samego dnia, tj. 12.03, kiedy już powinienem mieć to co zamówiłem:

"WITAM

Napewno otrzyma pan swoje zamowienie do konca m-ca.

Pozdrawiam

Dorota

"

 

A wystarczyło od razu powiedzieć- mamy duże zamówienia, i nie wiemy czy w ciągu miesiąca się wyrobimy, a nie bzdury po 12 dniach od zamówienia,że moje zamówienie zostanie zrealizowane w ciągu 7 dni od złożenia zamówienia!

Jak tak dalej pójdzie, to zdąrzę na misję pojechać zanim dostanę przesyłkę.

 

... :-P Sprawdziłam, dziewczyny szyją rzeczy do Pana zamówienia. :-P

 

Niektóre e-maile są generowane z systemu a inne wysyła Pani Dorota (być może to jest problem niespójności pomiędzy kolejnymi zawiadomieniami). Staramy się reagować na bieżąco, ale są takie okresy (kiedy nagle żołnierzom zmieniają terminy wylotów), gdy całą misternie ułożoną siatkę realizacji zamówień wywracamy na drugą stronę, a liczba pojawiających się zmiennych sprawia, że ktoś cierpi jak Pan.

 

Cała ta sytuacja jest chora. Poczynając od tego, że żołnierze za własną kasę muszą się doposażać jak dawne pospolite ruszenie a kończąc na tym, że minister obrony narodowej zapewnia obywateli, że żołnierze mają przydziałowo to co jest im potrzebne i to na dobrym poziomie.

 

Proszę o wyrozumiałość dla Pani Dorotki, bo robi co może aby klienci byli zadowoleni.

Link to post
Share on other sites

Ile prań wytrzymuje mundur Miwo? Ostatnio byłem zmuszony do pierwszego pranie żeby usunąć plamy z błota i materiał (96% bawełny, 4% siateczki) wygląda średnio ciekawie. Może nie powinienem go prać w automacie, tylko ręcznie? Bo temperatura 40C i proszek do koloru.

Zaczyna mi się przypominać historia ze spodniami BDU Proppera RS 100% bawełna. Z prania na pranie wyglądały coraz gorzej, aż się same podarły i wtedy zniechęciłem się do bawełny. Teraz wybieram RS ale NYCO.

 

A co do podawania terminów, to ja osobiście wolę usłyszeć, że mam czekać 3 czy 4 tygodnie, niż co tydzień się dopytywać dlaczego kolejna data realizacji zamówienia nie została dotrzymana.

Link to post
Share on other sites

xxNDxx, nie lubię kłamać, i rozumiem priorytety. Najpierw VII zmiana, później VIII, czy tak jak ja, VII bis (odwód strategiczny), dlatego nie akcentowałem tej misji, bo przeze mnie mógłby ucierpieć ktoś kto w marcu na VII zmianę leciał.

Dziękuję Pani Renato za wyjaśnienie. To mi wystarcza. Sytuacja jest chora, a jak dodać do tego, że na kompanii leżą już nowe UKO, a ich nam szef nie wyda byśmy ich nie zniszczyli, lecz żeby nam za lekko nie było to biegamy z zasobnikami na plecach, to mamy pełen obraz sytuacji.:D

Link to post
Share on other sites

Ostatnio zauważyłem pewien feler w moim Baktrianie. Zapakowałem bukłak i plecak. Niestety z rurki na zasadzie syfonu zaczęła wyciekać woda z sokiem (czasem gumka wylotowa nie domyka zaworu). I zanim się zorientowałem plecak stał w kałuży wody. Rozpakowałem na wszelki wypadek plecak i dobrze, bo dno przecieka i rzeczy były mokre. Dobrze, że rzeczy były w workach foliowych. Zmuszony bylem do starannego wytarcia dna.

I widzę tu dwa rozwiązania:

- impregnowane solidnie dno (stare płócienne plecaki, miały często dno obszywane skórą), zwłaszcza że często stawiamy plecak gdzie popadnie (np. w śniegu lub mokrej trawie),

- dno jak obecnie, ale z otworem drenażowym, żeby to co w miarę łatwo wpłynęło (przesiąkło), żeby jeszcze szybciej wypłynęło.

 

A co do bukłaku mam patent, jak skończę pić, wdmuchuje powietrze żeby usunąć wodę z rurki. W takim układzie efekt syfonu nie występuje, a dodatkowo woda w rurce nie wyziębia się lub nie nagrzewa latem. Bukłak jest izolowany, rurka nie.

Link to post
Share on other sites

Sytuacja jest chora, a jak dodać do tego, że na kompanii leżą już nowe UKO, a ich nam szef nie wyda byśmy ich nie zniszczyli, lecz żeby nam za lekko nie było to biegamy z zasobnikami na plecach, to mamy pełen obraz sytuacji.:D

 

Ja tam bym się cieszył że wam ich nie wydał. Kumpel miał ją w Afganie na testach w zeszłym roku. Dziadostwo jakich mało.

Link to post
Share on other sites

Ile prań wytrzymuje mundur Miwo? Ostatnio byłem zmuszony do pierwszego pranie żeby usunąć plamy z błota i materiał (96% bawełny, 4% siateczki) wygląda średnio ciekawie. Może nie powinienem go prać w automacie, tylko ręcznie? Bo temperatura 40C i proszek do koloru.

 

:-P Nic nie jest wieczne. W praktyce sprawdziłam, że najlepiej mundur prać w automacie w temp. 30 st. C w asyście delikatnego płynu do prania kolorków, no chyba, że ktoś ma potrzebę pracy nad muskulaturą to wtedy najlepsze jest pranie ręczne. :-P

 

Ostatnio zauważyłem pewien feler w moim Baktrianie. Zapakowałem bukłak i plecak. Niestety z rurki na zasadzie syfonu zaczęła wyciekać woda z sokiem (czasem gumka wylotowa nie domyka zaworu). I zanim się zorientowałem plecak stał w kałuży wody. Rozpakowałem na wszelki wypadek plecak i dobrze, bo dno przecieka i rzeczy były mokre. Dobrze, że rzeczy były w workach foliowych. Zmuszony bylem do starannego wytarcia dna.

I widzę tu dwa rozwiązania:

- impregnowane solidnie dno (stare płócienne plecaki, miały często dno obszywane skórą), zwłaszcza że często stawiamy plecak gdzie popadnie (np. w śniegu lub mokrej trawie),

- dno jak obecnie, ale z otworem drenażowym, żeby to co w miarę łatwo wpłynęło (przesiąkło), żeby jeszcze szybciej wypłynęło.

 

Jeżeli plecak jest wykonany z impregnowanej cordury to "przesiąkać" mogą najwyżej szwy.

 

;-) Poza tym trochę się w Pana problemie pogubiłam: co przesiąka a co nie przesiąka i czy jak jedno przesiąka to jest dobrze a jak przesiąka drugie to jest źle, czy ma przesiąkać tylko w jedną stronę czy w obie, czy ma nieprzesiąkać w żadną stronę? Czy ma przesiąkać wodę filtrując sok czy sok filtrując wodę?

Do czasu wyjaśnienia problemu proszę o niestawianie plecaka byle gdzie popadnie.

 

Panie Bren, jeżeli chodzi tylko o zrobienie "dziurki" lub "dziurek" w dnie to jak ktoś tego potrzebuje to chyba zrobić sobie może. Jestem przeciwko uszczęśliwianiu wszystkich na siłę dziurkami w dnie "Baktriana", bo jak ktoś w nim kredki do szkoły nosi to mu mogą powypadać. ;-)

 

Ten feler to chyba jednak gdzieś indziej jest np. w przeciekającym pojemniku na płyny.

 

UKO = uniwersalna kamizelka ochronna.

 

Uprzejmie informuję, iż MIWO MILITARY Lubliniec nie ma nic wspólnego z produktem pt. UKO.

 

Z tego, co nam wiadomo z mediów, UKO jest produkowane w firmie MASKPOL i zostało zakupione bezprzetargowo przez naszą armię w celu:

- zapewnienia naszym żołnierzom na misjach ochrony balistycznej na światowym poziomie,

- uspokojenia nastroju w państwowej firmie poprzez chwilowe danie jej pracownikom innego zajęcia niż strajk.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...