Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ jazzriba: Wiesz, że do chesta MTG możesz włożyć SAPI? :>

 

EDIT: Ale jeśli już robić customa, to chyba solidniejsze będą zwykłe poliamidowe obszyte cordurą?

 

Kiedyś bombel proponował mi takie rozwiązanie.

Edited by czlowiek6
Link to post
Share on other sites

1. Jaka szerokość ma pas PT-2 i PT-3? PT GÓRSKI odpada ponieważ 4 rzędy palsów z tylu to za dużo imho.. Gdyby taki PT GÓRSKI był zrobiony w ten sam sposób ale z 3 rzędami palsów to właśnie takie rozwiązanie prawdopodobnie bym wybrał... :icon_razz2: co do moich doświadczeń i przyzwyczajeń to mam porównanie tylko do brytyjskiego PLCE :) wiec niezbyt wielki ten mój bagaż doświadczeń.

P.s. Czy do takiego zestawu paso-szelek( JACKO PLUS i któryś z oferowanych pasów) nosi się jakiś mniejszy plecak patrolowy? Powiedzmy 20-25l..

 

2. Nie zamierzałem nosić szelek JACKO PLUS pod pokrowcem z balistyka :icon_biggrin: bo od tego są chyba nisko-profilowe szelki jak się nie mylę :) Trochę OT ale na jakiś zdjęciach kamizelki nisko-profilowej z CRH widziałem ze jest możliwość włożenia dwóch rodzajów balistyki. SAPI i właśnie miękkiej balistyki( IBA? :) )... Czy w oferowanym przez Państwa pokrowcu tez jest taka możliwość? pytam ponieważ mam 2 płyty SAPI rozm. M i chciałbym je właśnie nosić do takich paso-szelek...

 

3. Zaraz napisze z prośbą o próbki :)

 

Pozdrawiam

 

Ad. 1 PT-2 system molle - wys. 12,5 cm

PT-3 system molle - wys. 16 cm

Możemy zrobić pas górski z mniejszą ilością taśm z tyłu.

Do zestawu paso- szelek można nosić wszystkie mniejsze plecaki z naszej oferty ("MOKRA", "BAKTRIAN", "SALUS" itp.), kwestia takiego wyregulowania szelek plecaka by mieścił się nad pasem taktycznym.

 

Ad. 2 Pokrowiec na miękkie wkłady balistyczne nie ma mocowania na płyty. Dwa rodzaje balistyki można włożyć do plate carriera http://www.miwomilitary.pl/?p=img.gS.1414. Miękka balistyka powinna być przycięta tak aby się mieściła w pokrowcu.

 

Widziałam jak żandarmi zwijali końce wkładów balistycznych miękkich tak by się mieściły (przycięcie nie wchodziło w grę bo wkłady były własnością wojska).

 

Tak naprawdę wybór zależy od indywidualnych priorytetów: noszę pasoszelki z płytami balistycznymi i mam lżej, szybciej się przemieszczam, dalej zajdę, mam większą swobodę ruchów, ale mam osłonięte tylko najwrażliwsze okolice ciała albo opancerzam się całkowicie, pasoszelki zakładam do kamizelki typu SCARAB licząc się, że w razie konieczności szybkiej ucieczki zrzucę kamizelkę i będę zasuwał. Czasami trzeba pierwszym sposobem, czasami drugim, ale to zależy od rodzaju zadania do wykonania, nie ma uniwersalnego zestawu na wszelkie ewentualności. Chcąc sprostać zadaniu utworzono system 1, 2 i 3-linii, ale tego to ja już raczej tłumaczyć nie będę.

 

Ewentualnie możemy Panu uszyć nieopalsowane poszycie na oba rodzaje balistyki, ale będzie musiał Pan do nas przyjechać z całym majdanem abyśmy wszystko pomierzyli.

 

Czy w ML można będzie kiedyś zamówić kamizelkę modułową nieobszywaną typowymi taśmami ale pasami corrdury jak ma to miejsce w Kandaharach od maskpolu ?? ML testowała już takie rozwiązanie, a może można już taką sobie zamówić jako custom ? :biggrin:

Dorzucam LINK jakby ktoś nie zrozumiał o czym mówię ;P

 

Dawno, dawno temu... jak nie mieliśmy taśm w MULTICAMIE to szyliśmy oporządzenie z taśmami z cordury MULTICAM (potrójnie złożona). Szyliśmy już tak kamizelki z cordury w panterze leśnej wz. 93. Nie ma z tym żadnego problemu. Uprzedzić jednak muszę, że taki wariant wyposażenia (taśmy cordurowe) jest droższy od standardowego, bo sporo czasu zajmuje wycinanie i szycie samych palsów i zużywa się więcej cordury. Klient płaci - Klient ma. Wytrzymałość pasów cordurowych potrójnie składanych jest bardzo wysoka, nie ma potrzeby obszywania cordurą taśm poliamidowych (bo to by było jeszcze droższe niż poprzedni wariant). Jeżeli sobie Pan jednak życzy to ja nie widzę problemu. Szyliśmy już bardziej niezwykłe rzeczy :icon_biggrin: .

 

Achaaaaa... ; D sorry za nie ogar ; ).

W takim razie Droga Pani Renato: Czy możliwe jest zamówienie takiej kamizelki modułowej z taśmami obszytymi kamuflażem??

 

Oczywiście. Płaci Pan z góry (i trochę więcej), wyposażenie ma gwarancję, ale nie można go zwrócić bo np. komuś się odwidziało.

 

@ jazzriba: Wiesz, że do chesta MTG możesz włożyć SAPI? :>

 

EDIT: Ale jeśli już robić customa, to chyba solidniejsze będą zwykłe poliamidowe obszyte cordurą?

 

Kiedyś bombel proponował mi takie rozwiązanie.

 

Uważam, że w przypadku noszenia zwykłego wojskowego oporządzenia nie ma to większego znaczenia. Trójwarstwowy pas z cordury jest bardzo wytrzymały i prędzej puszczą szwy ryglowe niż on.

Link to post
Share on other sites

Witam, z mojej strony takie pytanko, czy jeśli wybiorę ładownice przeznaczone do magazynków kbk AK, a będę chciał ich używać do magów M4 i pochodnych, odbije się to na użytkowaniu? będę miał jakieś problemy z ładownicami? czy nie gra to żadnej roli i można wyregulować fastexy tak aby było wszystko OK?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jakby nie odgrywało żadnej roli to po co ktokolwiek tworzył by oddzielne ładownice. Ładownice do magów od AK są wyższe (chyba nawet o całego palsa) i nieco węższe od tych do M4/M16.

 

 

Mam z kolei pytanie co do kamizelki KSP-12 i pasy PT-2 oraz PT-3. Konkretnie potrzebą mi ich wysokość. Pisałem z prośbą o podanie rozmiarów do działu obsługi klienta ale bez odzewu. ;<

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W związku z wiosennymi porządkami w magazynach mamy do sprzedania wyposażenie naszej produkcji w kamuflażu flectarn:

W skład zestawu I uszytego w systemie molle wchodzą:

-poszerzony (niestandardowy) pokrowiec na pojemnik z wodą 3,

-pas górski rozm. M,

-kamizelka TAJ,

-dwa pasy taktyczne PT-2 rozm. M,

-ładownice typu shingle na 4 razy po 1 magazynku,

-kieszeń uniwersalna na radio,

-ładownica na 3 magazynki do M-16/M-4 modułowa,

-kieszeń na opatrunek

Zamawiając taki zestaw przez sklep internetowy trzeba zapłacić 754,50 zł. Cena wyprzedażowa całego zestawu to 320 zł.

 

W skład zestawu II uszytego w systemie polskim (taśmy szer. 2 cm) wchodzą:

- trzy ładownice na 3 magazynki do AK/ Beryl,

- panel dowódcy/ minera mały,

- dwie kieszenie na mini radio,

- dwie kieszenie na latarkę,

- kieszeń na nóż,

- kieszeń na granat hukowy,

- kieszeń na granat ręczny

Zamawiając taki zestaw przez sklep internetowy trzeba zapłacić 339,50 zł. Cena wyprzedażowa całego zestawu to 150 zł.

Link to post
Share on other sites

Jakby nie odgrywało żadnej roli to po co ktokolwiek tworzył by oddzielne ładownice. Ładownice do magów od AK są wyższe (chyba nawet o całego palsa) i nieco węższe od tych do M4/M16.

 

 

Mam z kolei pytanie co do kamizelki KSP-12 i pasy PT-2 oraz PT-3. Konkretnie potrzebą mi ich wysokość. Pisałem z prośbą o podanie rozmiarów do działu obsługi klienta ale bez odzewu. ;<

 

 

Mój PT2 wliczając obszycie po krawędziach ma razem 9cm wysokości.

Link to post
Share on other sites

Dzięki ci dobry człowieku. Nie chcę narzekać, ale Miwo L znowu nie raczy odpisywać nawet na maile. Mam nadzieje że to tylko wina zapracowania.

 

W ostatnim czasie miałam dwa zapytania o wysokość PT-3, na oba odpowiedziałam więc nie wiem o co chodzi z tym nieodpisywaniem :zastanawia: .

 

Pas taktyczny PT-3 w systemie MOLLE ma wysokość 16,5 cm (3 paski po 2,5 cm, 2 przestrzenie między nimi po 2,5 cm to razem 12,5 cm, pozostałe 4 cm to obrzeże dolne i górne - po 2 cm (w tym powierzchnie lamowane ok 1,2 cm po dwóch stronach).

 

Pas taktyczny PT-2: dwie taśmy po 2,5 cm, przerwa również 2,5 cm, + boki z lamówką, co razem daje 11,5 cm.

 

Dopuszczalna skala błędu w przypadku pasów taktycznych (wszystkich) ok. +/- 0,5 cm.

Link to post
Share on other sites

Dziś mną wstrząsnęło i to bardzo pozytywnie:) Wielki plus dla Miwo Lubliniec.

Jakiś miesiąc temu dostałem zamówiony towar/ pas, szelki, kieszenie/ i między innymi skarpety trekkingowe. Wszystko pięknie ładnie, tylko że zamawiałem rozmiar 44 a dostałem 42. Chwyciłem więc za telefon i dzwonię, że zaszła pomyłka i że chciałbym skarpety 44, ale że procedura wymiany jest upierdliwa to zaproponowałem, że kupię nowe w dobrym rozmiarze, a firma nie policzy za przesyłkę. I na tym stanęło, z tym że akurat ten rozmiar wyszedł:)

Zapomniałem o całej sprawie, a tu dziś rano kurier dobija się do drzwi z przesyłką do mnie za free. Otwieram paczkę a tam skarpetki w rozmiarze 44 :)

I niech mi ktoś powie, że ta firma nie dba o klienta.

Brawo Miwo!

Link to post
Share on other sites

Znaczy za skarpety zapłaciłeś raz 18pln plus powiedzmy 10 przesyłka kupiłeś drugie za 18 i przesyłka free.

 

Po stronie zysków masz:

 

18 pln dobre skarpety

10 pln zaoszczędzona przesyłka nr 2

przedmiot nie spełniający twoich wymagań(skarpety r.42)

Po stronie strat masz :

-18 pln zły rozmiar skarpet

-10 pln przesyłka nr 1

-18 pln dobry rozmiar skarpet

 

Gdzie tu logika przedsiębiorco za "dychę" ? :bialaflaga:

Edited by raeone
Link to post
Share on other sites

Mogli mnie olać jak robi większość firm; w celu wymiany zażądać odesłania złego rozmiaru.

Skarpety były po 22 zł ;)

Zwróć uwagę, że propozycja kupna drugiej pary wyszła ode mnie, gdyż potencjalnego odbiorcę pierwszej pary miałem i się faktycznie znalazł chętny.

Przesyłka/ czyt. opłata kurierska/ w przypadku skarpet nr 1 była za free, bo skarpety dorzuciłem w celu wypróbowania ich jakości do większego zamówienia.

I źle zrozumiałeś -- cała przesyłka nr 2 czyli oplata kurierska + skarpety była za free.

Podsumowując zyski:

1. skarpety nr 1 -sprzedane za 20 zł, czyli zwrot kosztów

2. skarpety nr 2 - 22 zł

3. opłata kurierska - powiedzmy 10 zł

4 dobre imię firmy - bezcenne

 

Razem 30 zł do przodu, ale nie o kasę tu chodzi tylko o sam fakt takiego załatwienia sprawy.Byłem i jestem mile zaskoczony, mała rzecz a cieszy:)

Edited by Sturmer
Link to post
Share on other sites

Jak nasza pani fotograf/grafik wróci z urlopu :icon_biggrin: czyli w przyszłym tygodniu.

 

Jakoś nam się "przeoczyło", że nie mamy TERMITÓW z "boczkami" w ofercie internetowej bo bardzo dużo ich ostatnio szyjemy (szczególnie takich w coyote brown z amerykańskimi taśmami poliamidowymi czyli ..... szorstkimi). Ostatnia zmiana w Afganistanie kupowała je jako dopełnienie pasów RATS i szelek JACKO PLUS.

 

Wystarczy złożyć zamówienie mailowo lub telefonicznie (z podaniem rozmiaru płyt bocznych) a uszyjemy.

 

Mogli mnie olać jak robi większość firm; w celu wymiany zażądać odesłania złego rozmiaru.

(...)

4 dobre imię firmy - bezcenne

Przesyłka do Pana nowej pary skarpet była gratis bo pomyłka w rozmiarze wynikła z naszej winy (tylko ten się nie myli kto nic nie robi więc jako właściciel firmy "biorę na klatę" błędy swoje i pracowników). Trochę to trwało bo czekaliśmy na dostawę skarpet.

Link to post
Share on other sites

Jakoś nam się "przeoczyło", że nie mamy TERMITÓW z "boczkami" w ofercie internetowej bo bardzo dużo ich ostatnio szyjemy (szczególnie takich w coyote brown z amerykańskimi taśmami poliamidowymi czyli ..... szorstkimi). Ostatnia zmiana w Afganistanie kupowała je jako dopełnienie pasów RATS i szelek JACKO PLUS.

 

Wystarczy złożyć zamówienie mailowo lub telefonicznie (z podaniem rozmiaru płyt bocznych) a uszyjemy.

 

Czy uszycie boków jest dodatkowym kosztem (jak tak to ile, bo informacji o cenie nie ma żadnych), czy jest wliczone w cenę kamizelki. Termita zamawiam również jako uzupełnienie jacko plus.

Link to post
Share on other sites

Nie będzie możliwości zamówienia oddzielnie boków do TERMITA w sklepie internetowym, ale zawsze można do nas wysłać zamówienie mailem albo zadzwonić. Może to troszkę śmiesznie zabrzmi, ale nowi Klienci skarżą się na nadmiar "wyborów" podczas składania zamówień. Mamy prawie 500 produktów a każdy w kilku / kilkudziesięciu odmianach. Samo "obejrzenie" całej oferty zajmuje niektórym kilka godzin. Dlatego staramy się ograniczać.

 

Pierwsze TERMITY miały inaczej wszywane paski boczne więc mogłyby nie pasować do nich "boczki". Zawsze istnieje jednak możliwość wysłania do nas swojego TERMITA a my sprawdzimy i ewentualnie poprawimy tak aby pasowały "boczki".

 

Obecnie TERMIT i TERMIT PLUS różnią się jedynie "boczkami" więc nie ma takiego problemu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...