Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pani Renato, ja mam pytanie dotyczące Kabury na P-83, Walther P-38.

Na stronie Państwa sklepu widnieje takie oto zdanie:

 

Chciałbym zapytać gdzie ta nowość? Bo ja taki system, a w zasadzie to lepszy, widziałem już parę lat temu, chyba że chodzi o nowość w Waszej ofercie.

 

Nie wszyscy pewnie zauważyli, ale przez ok. miesiąc mieliśmy w ofercie firmy kabury do P-83 z innym rozwiązaniem zabezpieczenia więc aby odróżnić poprzednią kaburę od tej, którą sprzedajemy do dzisiaj wprowadziłam taki zapis. I tak jeszcze przez jakiś czas klienci w "komentarzach" pod zamówieniami pisywali, że chcą kaburę do P-83 z takim samym systemem zabezpieczenia jak w kaburze Gadżet.

 

Witam

 

Pani Renato z racji tego że dołączyłem do grona Waszych klientów mam kilka pytań odnośnie combat shirtów,

jako że do tej pory miałem kontakt tylko z cs helikonu i pisałem o tym w odpowiednim temacie, który poszedł jednak bardziej w stronę Waszych produktów;

 

1. Jak dobierać pod względem miary cs, z tego co wiem mają być 'przy ciele' skoro są pod kamizelkę, lepiej żeby był bardziej obcisły czy bardziej luźny - chodzi o ludzi których wymiary wypadają pomiędzy tymi standardowymi, czy dobór luźniejszej/ciaśniejszej bluzy w jakiś znaczący sposób wpłynie na jej "żywotność" ?

 

2. Skąd się wzięła taka cena 175zł - rozumiem, że rękawy i karczek pochodzą od standardowej bluzy z ripstopu dodatek to ta dzianina elastyczna na klatce i plecach -rozumiem też że to nowość w Waszej ofercie ale czy cena nie jest zbyt wygórowana,

czy w przyszłości możemy liczyć na sprowadzenie jej w bardziej przystępny przedział?

 

3. Jak wygląda sprawa wytrzymałości tego elastyku na przetarcia, mechacenie i rozciąganie w stosunku do produktów innych firm (np. helikonu) - bo jako szanująca się firma na pewno monitujecie rynek pod tym względem ?

 

4. Jak wyglądają rękawy i co dokładnie się na nich znajduje, na zdjęciu z waszej strony nie widać szczegółów do tego wygląda bardziej jak grafika niż zdjęcie, czy na łokciach są kieszenie na wkłady czy może ochraniacze z tworzywa jak w produkcie helikonu ?

 

 

pozdrawiam

 

Odpowiadam:

 

ad. 1

To już zależy od indywidualnych preferencji użytkownika: jedni lubią obcisło drudzy nie, obie strony mają argumenty. Jeżeli chodzi o "żywotność" dzianin termoaktywnych (wszystkich) jest dużo mniejsza niż tkanin. Cieniutkie wielorurkowe niteczki poliestrowe dziane tak aby tworzyły lejki nie są mocne, bardzo łatwo zaciągają się w kontakcie z rzepem (taśmą samosczepną). Ta dzianina, której używa MIWO Lubliniec to taka "wyższa klasa średnia" (najwyższa to dzianiny pokrywane poliamidem, teflonem i innymi tworzywami wzmacniającymi, uelastyczniającymi czy choćby dodającymi kolejne wartości np. antybakteryjne z jonkami srebra), żadna rewelacja na skalę światową, ale w porównaniu z chińskimi odpowiednikami innych firm warta uwagi.

 

ad. 2

Cena (jak wszystkie inne nasze ceny) wzięła się z wyliczenia kosztów materiałów, produkcji, innych, marży i podatku VAT. W przyszłości (o ile produkt się utrzyma) może Pan liczyć na obniżkę ceny, gdy zamiast oryginalnej tkaniny NYCO MULTICAM użyjemy którejś z jej podróbek.

 

ad. 3

Mam w firmie combat shirt marki Helikon. Zostawił go klient, który przyjechał z nim do nas aby porównać oba produkty: nasz i Helikona. Kupił nasz a Helikona zostawił, wypowiedzi klienta nie zacytuję z wiadomych powodów (niecenzuralna). Trzymam tego Helikona dla tych, którzy przyjeżdżają do nas aby osobiście sprawdzić jakość naszego combat shirtu.

Kupując chiński produkt z chińskich materiałów za mniejsze pieniążki ma się chińską jakość. Kupując produkt MIWO uszyty w Polsce, wykonany z materiałów polskich i amerykańskich ma się jakość polsko/amerykańską, ale za większe pieniążki.

Moja mama mawia, że na kupowanie tanich rzeczy stać tylko najbogatszych, bo kupując tanio trzeba to robić wiele razy.

Wbrew temu co Pan sądzi, nie skupiamy się na "monitorowaniu tego co robi konkurencja"; robimy swoje bez oglądania się na konkurencję.

 

ad. 4 Rękawy są identyczne jak w naszych bluzach US2008. Nie wkładamy żadnych plastików w okolice łokci i wkładać nie będziemy. Klient - jeżeli ma takie życzenie- może sobie u nas zakupić mięciutkie wkładki kolanowo- łokciowe (pady) z nieodkształcającej się pianki poliuretanowej i włożyć je w kieszenie łokciowe lub kolanowe w naszych mundurach, w innych mundurach, które miejsca na wkładki mają.

 

właśnie dolarów a 145$ dla przeciętnego hamerykanina to chyba nie duży wydatek, natomiast 175zł dla przeciętnego polaka to już wydatek znaczny

 

Cry Precision nie musi jak MIWO MILITARY Lubliniec sprowadzać tkaniny nyco MULTICAM z USA, płacąc przy tym cło (8%), transport zza oceanu (ok. 1- 2,5 $ do każdego sprowadzonego yarda tkaniny w zależności od ilości i szybkości), kosztów dodatkowych wynikających z transportu (ok. 2 zł do każdego yarda), nie musi też pokrywać kosztów wynikających z przetrzymania tkaniny na cle (dokument pochodzenia bez pieczątki - najlepiej wodnej- budzi stały niepokój wśród polskich celników, a Amerykanie nie rozumieją po co komu pieczątka). Jak tkanina nie zostanie odprawiona przez miesiąc to wraca do producenta (USA) a my musimy ponieść podwójne koszty jej transportu (a właściwie potrójne bo potem trzeba zamówić jeszcze raz i clić w Hamburgu żeby nie było problemów). No i mamy w Polsce jeszcze VAT w wys. 23 %.

 

:hahaha:

Ku Twojej wiadomości - gadasz głupoty jak mało który, ceny uzależnione są od ilości

Po drugie post kierowałem do Pani Renaty, a nie do grona użytkowników portalu.

 

Oczywiście, że ceny są zależne również od ilości. Jeżeli Pan zamówi tysiąc (albo chociaż sto) combat shirtów to dostanie Pan zniżkę.

Link to post
Share on other sites

Dobra. To teraz coś konstruktywnego. Jak wg. Was powinien wyglądać mały, tani plecak? Wymiary? Sposób rozpięcia? Zakładamy, że w wersji z taniej cordury koszt plecaka ma wynosić 123 zł ( z VAT).

Czekam na pomysły.

 

Acha, na Święto Wojska Polskiego jesteśmy w naszym ukochanym Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jak się uda i gen. Patalong wyrazi zgodę to przyjedzie ekipa z 1 PSK i wtedy będzie można zobaczyć jaki sprzęt posiadają a Ci, którzy myślą o służbie wojskowej w lublinieckiej Jednostce będą mogli uzyskać wiedzę u źródła.

 

MikeOl - wybacz- ale nie zaspokoję Twojej ciekawości świata. Nich Ci wystarczy jedno: codziennie przy śniadaniu walę mojego męża łychą w łeb za to, że zamiast posłuchać mnie i zdecydować się 10 lat temu na emigrację na antypody, namówił mnie na "danie temu krajowi jeszcze jednej szansy".

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

http://img43.imageshack.us/img43/533/98299344.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/5672/69048787.jpg

http://img52.imageshack.us/img52/6719/16077996.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/6776/35757086.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/883/57375082.jpg

http://img839.imageshack.us/img839/2233/13617826.jpg

 

Wg mnie a przetestowałem już całą masę różnych plecaków, torb, zasobników,tornistrów, teczek, ten model sprawdza się najlepiej. Są to dwie komory, duża na zamek z 2 suwakami, mała na niej z jednym pionowym.

Duża ponadto posiada kieszeń wewnętrzną osadzoną na plecach w którą mieści się teczka a4 lub wkład camela.

Na zewnątz obszyty jest pasami w sys molle, do tego są po 2 boczne ściągacze z każdej strony a w dnie dużej kieszeni znajduje się nit-wywietrznik.

Szelki doskonale widoczne na zdjęciu posiadają pas poziomy który tak na prawdę niczemu nie służy i raczej traktowany jest jako ozdoba (zaraz ktoś mi napluje w twarz że zabezpiecza przed zsuwaniem się szelek podczas biegu itp, spróbujcie zapiąć tą klamrę na mundurze w klatce 110cm - powodzenia ), przydatny jest za to pas biodrowy ale tylko praktycznie podczas biegu.

Z większej ilości systemu mole jak i z jednej pary pasów-ściągaczów bocznych (tych dolnych), jak i z pasa poziomego między szelkami w celu zminimalizowania kosztów można zrezygnować

 

Pytanie brzmi jakie przeznaczenie ma mieć ten ów magiczny mały plecak, ile macie zamiar ich zrobić i jak dużo chcecie na tym zarobić

??

 

proszę poprosić gen o to aby zaprezentował inne jednostki wojsk lądowych jak świętoszów, kłodzko czy wrocław

wtedy będziecie mogli spojrzeć jakie przemiany odbywają się w wojsku polskim i dokładnie w które jednostki pompowane są pieniądze

;)

 

 

Pani Renato Michalik - mam podobne odczucia tez zostałem w Polsce aby ta mogła się cudownie rozwijać wzbogacona o pełnowartościowych, kreatywnych i przedsiębiorczych obywateli..

 

ps z tym plecakiem wygałem jakąś nagrode ..np cs wz93 miwo ??

:wink:

Link to post
Share on other sites

Przedstawiona przez MikeOla dość mocno mi przypomina PP25. Przynajmniej tak wnioskuję z opisu i zdjęć. Mam taki od wielu lat, służy mi jako EDC - kiedy oprócz torby ze sprzętem muszę wziąć komputer, dokumenty i inne. Parę razy był w górach też, przeniósł masę ciężkich rzeczy i oprócz spranych i wyblakłych taśm nic do zarzucenia.

 

No może z wyjątkiem chociażby najprostszego systemu odpowietrzającego plecy, bo pocą się cholernie. W zasadzie wytrzymałość i pakowność PP25 i oddychalność pleców to bajka i ideał dla mnie.

 

Nawet jeśli miałoby się to odbyć kosztem jednej wewnętrznej kieszeni czy zmniejszeniem liczby palsów.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

To PP25 ma PALSy? To dosyć stary plecak, został w tyle za resztą. Ludzie zlitujcie się.

 

A Tobie Mike kumpel może uszyć CSa chyba z termoaktywnych stringów, trzeba znaleźć odpowiednie materiały, nici, to nie takie proste. Chyba, że użyje NYCO, a Ty weźmiesz to za dzianinę termoaktywną. :)

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Mati13k, nie twierdzę, że to nowa konstrukcja. Ale nie można podważyć tego, że jest nie do zdarcia. Miałem do czynienia co najmniej z kilkoma plecakami - i to zarówno tymi bardziej militarnymi, jak i survivalowymi czy po prostu turystycznymi. Nie przeczę, że są wygodniejsze plecaki czy bardziej adaptowalne na przykład do oporządzenia. Ale ja na co dzień stawiam na pewność i prostotę. A poza tym pamiętaj, że trzyma nas planowany koszt - 100 zł netto. Czyli podejrzewam, że kosztem materiałów musielibyśmy się zmieścić w maksymalnie połowie tej ceny.

 

Dlatego ja jeżdzę starym dieslem (choć to zły przykład, bo to auto do niedawna było przekleństwem) i dlatego sprzęt foto nosze w torbie Domke - a praca z aparatem to mój zawód. Bo wiem, że może nie ma za dużo wodotrysków, ale za to nawet jeśli się spieprzy - co jest naprawdę mało prawdopodobne - to przynajmniej będzie łatwe w naprawie.

 

EDIT: A może pójścby w coś gabarytem przypominajacego PS 20, zamykanego na klapę z kominem (a nie zamek), z jedną kieszenią w środku i obszyć taśmami? A w środku znaleźć dwie keiszenie - dużą na ew. camelbaga i małą na dokumenty, klucze, telefon czy gps? Bardzo chwaliłem sobie tez rozwiązanie z mojego wolfganga w góry, w który jest karabińczyk na klucze.

 

Myślę, że w tej sytuacji możnaby zrezygnować na przykład z przeciwdeszczowego condoma stosowanego w plecakach turystyczneych - dobry materiał tak się nie napije wody, a jak komuś będzie zależeć, to sobie dokupi oddzielny, podgumowany na przykład w kamuflażu.

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

Możnaby obrócić jej proporcje, aby była wyższa niż szersza.

 

Z mojego - podkreślam: całkowicie osobistego - doświadczenia wynika, że fajnie by było, gdyby wlazł tam laptop 14-15 cali.

 

W zasadzie może warto byłoby się zastanowić najpierw nad tym jaką pojemność, jaki litraż winien mieć taki plecak? Co powienien zmieścić, do jakiego zastosowania? Jeśli przekładamy go z punktu militarnego na punkt cywilny (a nie dostosuwujemy produktu cywilnego na rynek militarny okołomilitarny) to jego zastosowaniem miałyby być 1-2-dniowe patrole, czyli wchodzi kurtka, ew. polar-softshell, spiwor i drobiazgi, tak?

Link to post
Share on other sites

Ale generalnie nawiązanie do "kostki" mogło by być stylistycznie niegłupim posunięciem.

 

Acz tylko stylistyczne nawiązanie. Shardac ma rację - trzeba by zacząć od ustalenia wymagań / zastosowania. Trochę tu można zyskać elastycznością konfiguracji kieszeni zewnętrznych, ale bez przesady.

 

Trzeba by popytać ludzi lepiej zorientowanych w tematyce małych plecaków patrolowych / dziennych (a na pewno - lepiej zorientowanych, niż ja) co taki plecak powinien mieścić (Ciociu, pole do popisu dla P.T. znajomych z 1. PSK). Śpiwór, bivvy, karimata (zapewne troczona na zewnątrz), ciepły ciuch (polar / softshell), pęcherz hydracyjny - to na pewno. Co jeszcze?

Nie wiem, brak mi doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony właśnie uświadomiłem sobie, że nikt nie będzie spodziewał się cudów od plecaka za 100 złotych netto. ;-) Tym bardziej żaden profesjonalny żołnierz.

 

Co nie zmienia jednak faktu, że można to dobrze zrobić.

 

Jak forumowicze myślą - szeroka paszcza na zamek czy lepiej klapa na fastexy + komin, aby nic nie wypadło? Jakie gabaryty - format kartki a4+3 cm spadów?

Jakie kieszenie w środku?

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

A jakby tak zrobić starą wojskową kostkę, ale w nowej aranżacji?

 

Żadnych kostek!

mam z tym złe wspomnienia - to raczej relikty ery przeszłej

klapa zapinająca - chodzi mi o ten materiał na samej górze - zupełnie nie funkcjonalny(że niby można wpiąć szary koc czy coś w tym stylu..), szczerze to zawsze się zastanawiałem co za i...ta wymyślił taki system??

Do tego szelki, samo rozmieszczenie i wykonanie (zwłaszcza te same wąskie paski), znam wiele osób które po marszu 20km z dość znacznym obciążeniem kostki było bardzo ..niezadowolonych.

Do tego kostka jest przeznaczona bardziej dla fanów zespołów rockowych :wink: vide klapa i naszywki + rysunki markerem i długopisem :biggrin:

funkcjonalność 0,5 żeby nie napisać 0

 

Co do mojego plecaka to jest to kontrakt amerykański, tz plecak trzy dniowy/patrolowy, za dużo w niego nie zmieścisz ale zabierzesz wszystko co przydatne - te same plecaki możecie zaobserwować w filmie s-f z 2011r "Atak na LA" mundur desert marpat i ten plecaczek do tego często ciras plus camel bak na nim (tu się mogę mylić jakiś czas temu oglądałem ten film;)

 

dodam tylko że jedynym mankamentem tych plecaków są wywietrzniki o których pisał kolega Shardac, po prostu prują się- są źle zarobione trzeba przypalać je zapalniczką.

Poza tym plecak posiada system mole który stanowi grunt pod rozbudowę plecaka (a dla firmy miwo, dodatkowy zarobek na kieszonkach do niego..)

Napiszę tylko że dosyć istotnym elementem tego plecaka jest sztywna "ścianka" na plecach, w odpowiedniej kieszenie jest po prostu kawałek sztywnego tworzywa grubości ok 1,5mm - nie da się go wyciągnąć bez uszkodzenia plecaka - został tam zaszyty, mimo to z góry jest do niego zamek czyli kolejna kieszen.

 

Jeszcze jedna uwaga odnośnie kieszeni wewnętrznych w plecakach i zasobnikach,

są one po prostu bardzo przydatne wiem że to nic odkrywczego ale wiem co mówię, spróbujcie w zasobniku WP tym nowym w wz93 efektywnie nosić i szybko wyciągać z niego gadżety..

Po prostu się nie da, jest to worek z doszytą (bezsensownie) klapą a na niej dwa paski ściągające/zamykające

(jak zapakujesz cały zasobnik - czyli wszystko to co dał MON- to i tak jej nie

zapniesz - dlatego bezsensowna)

Inna historia to szelki - tragedia chyba ten sam człowieczek to wymyślił co w kostce, jedyny plus że na dole mają 3x zaczep na szelki i w każdej chwili można z niego zrobić "worek marynarski"

 

Pytam jeszcze raz dla kogo ma to być plecak, jakie ma mieć przeznaczenie, militarne czy cywilne ??

Jeśli cywilny to kieszenie w plecaku, jeśli militarny to molle na dodatkowe kieszenie zewnętrzne - modularne.

Edited by MikeOl
Link to post
Share on other sites

Jeśli cywilny to kieszenie w plecaku, jeśli militarny to molle na dodatkowe kieszenie zewnętrzne - modularne.

 

Tu się troszkę nie zgodzę. Mimo wszystko nikomu nie zaszkodzi jedna większa kieszeń i drobna na papiery, leki, cokolwiek. Oczywiście możliwość dopinania byłaby równie pożądana, ale nie kosztem wewnętrznych kieszonek.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Ten twój plecak to jest dokładnie Assault Pack pochodzący z zestawu ILBE. Fajny plecak i dość tani - mój w stanie prawie idealnym, jedynym minusem była pęknięta klamra dla poziomego zapięcia na piersi, kupiłem za coś koło 120 zł. Idealne się komponuje z RRV, zmieścisz spokojnie tam na raz rozłożoną na pół M4A1, RRV z ładownicami i 8 magazynkami, 1,5l butelke wody, google i jeszcze pare rzeczy. A przednia kieszeń pozostane pusta. I nawet wypchany się wygodnie nosi. Te plecy są nawet fajne, ale jak nosisz go z kamizelką. Przy noszeniu plecaka bez niczego, fajnie, aby były one profilowane i trochę bardziej miękkie. Co do kieszeni na wkład, idealnie się spisuje jako miejsce na camela. Palsy są minimalnie nieprzemyślane, bo ostatnia kolumna, ta przy zamku jest nie do używania. Po prostu palsy są za wąskie. Palsy po bokach są przydatne, ponieważ można do nich łatwo dosięgnąć. Ja mam od lewej strony odwróconego do góry nogami fastmaga, na ostatni, zapasowy magazynek, można też przypiąć manierke, czy zrywaną apteczke.

Jak już wspomniałem, ten plecak jest dość tani, dlatego jedynym sensem kopiowania go jest zrobienie innej wersji kolorystycznej niż marpat. Bo w cordurze na pewno nie będzie tańszy niż 100-250 zł, a za tyle można dostać małe ILBE, jak nowe.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

1. Do zasobnika piechoty górskiej nie pakujesz wszystkiego co dał MON bo po kiego ... mi na polu walki mundury wyjściowe? Ogarnij się trochę!

2. Do kostki da się bez problemu przytroczyć szary wojskowy koc.

3. Szelki w kostce nie są przeznaczone do samodzielnego noszenia (chociaż można, ale jest to uciążliwe), ale do podpięcia ich do pasoszelek (szelki dusicielki, zemsta Stalina itd.) za odpowiednie oczka.

4. Osobiście jako EDC używam małego plecaka troczonego do wyżej wspomnianego zasobnika - brakuje mu właśnie kieszeni wewnętrznej, a używałem już kilku różnych plecaków - od takich najtańszych i najprostszych po jakieś tam militarno/survivalowe.

5. Wymiary powinny być "kompaktowe", wymiary określone przez jednego z użytkowników jako "A4+3cm" mogłyby się sprawdzić, ale jednak powinny być zwiększone na wysokość. Swego czasu zastanawiałem się nad plecakiem "WYRY" z oferty MM-P (nadal mnie on kusi) właśnie ze względu na to, że nie jest "za gruby", a z czymś takim to świetnie właśnie pakowało by się na kilka godzin w góry, EDC itd. To tego możliwość doczepienia dodatkowych kieszeni w celu zwiększenia pojemności.

6. Dodatkowe troki lub szlufki na nie od spodu, aby przytroczyć karimatę/bluzę etc.

7. Plecak nie musi mieć otwieranej całej komory głównej.

8. Jego zastosowanie wg mnie bardziej EDC niż stricte militarne.

9. Możliwość zamontowania camelbacka - w plecaku, który ma być tani, a zapewne przez to mały to darowałbym sobie to rozwiązanie. Nie będzie w nim miejsca na nic innego po włożeniu go tam. Na pewno nie na nic dużego.

10. Taśmy systemu montażowego - również z boku, chociaż do połowy wysokości. Wystarczyłoby aby zmieściła się tam nawet ładownica pistoletowa, kieszeń na nóż/multitool czy kieszeń na latarkę, aby bez problemu można było to sobie sięgnąć.

11. Wewnątrz można pomyśleć o (do wyboru):

- systemie taśm montażowych na klapie

- odpowiedniego wymiaru rzepie

- elastycznych taśmach na tylnej ściance

- mniejszych kieszonkach z siatki (nie lubię zbytnio tego rozwiązania jeżeli siatka ma duże "oczka") lub folii - pewnie to zwiększy cenę, ale cóż

Dlaczego taśmy od wewnątrz? Macie w ofercie różnego rodzaju panele z rzepami czy mniejsze kieszenie przy pomocy, których można zorganizować sobie jakoś wnętrze plecaka.

12. W małym plecaku do zasobnika piechoty górskiej jest rozwiązanie z zamkami/zaszewkami kompresyjnymi, dzięki czemu plecak robi się dość pojemny - 4 x butelka 2l, 1 x 0,5l butelka wody ognistej, trochę różnej drobnicy jako EDC - bardzo sporo lub jak kto woli: komplet gore WP wraz z polarem, 6 x mag do MP5, racja żywnościowa, 1 x 0,5l butelka wody, zapasowe kulki i jakaś drobnica i jeszcze było miejsce.

 

Plecaków większych moim zdaniem nie ma sensu szyć ponieważ są one w ofercie różnych firm - również tych rodzimych.

Ciekawym rozwiązaniem, ale raczej średnio się sprawdzającym i dość specyficznym jest coś takiego:

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7222&name=Shooter_-_Plecak_JohnSport_Folding_MultiPack_-_CB

 

Tak czy inaczej brakuje w ofercie MM-L płaskiego plecaka z możliwością doczepienia dodatkowych kieszeni - takiego typowego "EDeCiaka".

Link to post
Share on other sites

Tu się troszkę nie zgodzę. Mimo wszystko nikomu nie zaszkodzi jedna większa kieszeń i drobna na papiery, leki, cokolwiek. Oczywiście możliwość dopinania byłaby równie pożądana, ale nie kosztem wewnętrznych kieszonek.

nie pisałem o tym aby zrezygnować z kieszeni wew, chodziło mi o to aby wersja cywilna miała bardziej rozwinięty system kieszeni wewnętrznych a militarna zewnętrzych.

 

gecko 123

sekret wygody tego plecaka tkwi właśnie w sztywności "ramy" jaka tworzy się z wkładki z tworzywa z ramionami plecaka.

Szelki/ramiona są miękkie i bardzo wygodne a jednocześnie dają poczucie solidności i budzą zaufanie - to jest coś czego od zawsze brakowało naszym militarnym odpowiednikom

Dzięki sztywności wkładki, nic w plecy się nie wpija, nie odczuwasz w czasie marszu ciężkich i kanciastych ładunków jak konserwy czy inne.

W mojej wersji uszkodzony był jeden dolny pasek - nie było go - dorobiłem od mojej czarnej pumy

Co do palsów to musze powiedzieć że są przydatne, można zatroczyć na nich także maskowanie

:wink:

 

Myślę że to zamieszanie z plecakiem to pomysł na nowy produkt miwo - z milczenia przedstawicielki można wywnioskować że temat jest jeszcze w fazie wczesnego pomysłu i z góry nie jest założony koncept do czego ma służyć i na jaki rynek trafić..

obstawiam że chodzi o produkt militarny (za duża konkurencja w tym temacie na rynku cywilnym), który łatwo będzie mógł być zaadoptowany jako element wyposażenia dzianych jednostek - co dodatkowo podniesie jego prestiż a co za tym idzie -cenę

:blush:

wojtekk8

1. Do zasobnika piechoty górskiej nie pakujesz wszystkiego co dał MON bo po kiego ... mi na polu walki mundury wyjściowe? Ogarnij się trochę!

 

żołnierze terminowi niskim stopniem nie otrzymują mundurów galowych/wyjściowych w oliwce jak wolisz, poza tym widziałeś kiedyś aby porucznik śmigał z pełnym oporządzeniem na poligonie?

Ogarnij się trochę!

Edited by MikeOl
Link to post
Share on other sites

A jakby tak zrobić starą wojskową kostkę, ale w nowej aranżacji?

 

Ja proponuję coś na styl przypinanego do Zasobnika Piechoty Górskiej, plecaka patrolowego...

tj:

*plecak mały ok. 20l

*gruby/głęboki na około 3xpalsy (25 mm) + zamek - tj jakieś 12-13 cm

*1-2 komory

*na ściance przy plecha kieszonka na camela

*1-2 otwory na rurki od camela

*tył plecaka opalsowany jak w plecaku Mokra (ostatni/przedostatni od góry pals orzepowany)

*szelki jak z jacko plus (z palsami) i z klamrami na dole

*płaski, taśmowy pas biodrowy + ewe. pasek piersiowy

*troki kompresujące na boki i na karimate na dole

*ewen. możliwość dołączenie jakiś kieszonek organizacyjnych do środka

 

tego mi brakuje w waszej ofercie...

myślę że można to łatwo zrobić edytując "mokrą" ;)

Edited by Qlavy
Link to post
Share on other sites

Mamy w firmie gotowe trzy projekty małych plecaków o zastosowaniu cywilno-militarnym (z naciskiem na to pierwsze):

- zwężona nieco "Mokra", ale ze stałymi kieszeniami, bez systemu palsów,

- "wariacja" w temacie "stara dobra kostka",

- płaski plecak na bazie medycznego SALUSA.

Jakoś nie jesteśmy zadowoleni z pomysłów i nadal szukamy innych rozwiązań.

Wasze pomysły bardzo mi się podobają i w najbliższą sobotę zamierzam dokładnie sprawę przemyśleć i powybieram to co pozwoli mi się zmieścić w założonej cenie. Naszymi klientami są też młodzi ludzie potrzebujący mocny plecak do szkoły z ewentualnością przenoszenia w nim 1-dniowego ekwipunku i przed rozpoczęciem roku szkolnego chciałabym wrzucić do oferty MIWO plecak dla nich.

Link to post
Share on other sites

 

wojtekk8

1. Do zasobnika piechoty górskiej nie pakujesz wszystkiego co dał MON bo po kiego ... mi na polu walki mundury wyjściowe? Ogarnij się trochę!

 

żołnierze terminowi niskim stopniem nie otrzymują mundurów galowych/wyjściowych w oliwce jak wolisz, poza tym widziałeś kiedyś aby porucznik śmigał z pełnym oporządzeniem na poligonie?

Ogarnij się trochę!

 

Żołnierze służby terminowej jak to nazwałeś niscy stopniem (chodzi zapewne o korpus osobowy szeregowych) otrzymuje mundury wyjściowe/galowe po min. 1 roku służby (lub 1,5 roku).

Tak jest u mnie w JW i innym jednostkom, które podlegają pod WOG. Albo masz jakieś stare informacje albo mundurowiec was w bambuko robi.

 

Tak widziałem poruczników, podporuczników, kapitanów, którzy śmigali z pełnym oporządzeniem na poligonie.

Kwestia jest tak, że z tym zasobnikiem nie masz biegać 100% czasu.

Ale nie rób już offtopu.

 

Spłaszczona MOKRA była by nawet ciekawa, pytanie tylko jak spłaszczona?

Zamek otwierany tak na obwodzie 2/3 był by wystarczający chyba.

Zwłaszcza jeżeli ma to być plecak z przeznaczeniem m.in. do szkoły czyli taki typowy plecak EDC (jakby nie patrzeć przez dzieci/młodzież szkolną) jest właśnie wykorzystywany codziennie.

 

Jednak proszę pamiętać o kieszeniach wewnętrznych zwłaszcza ze względu na opisany przez Panią charakter plecaka.

Link to post
Share on other sites

Rozmyślałem dzisiaj chwilę nad tym problemem. Prawdę powiedziawszy nie znam kosztów materiałów, ale urodził mi się finalnie taki pomysł.

 

Budowa i kształt:

Prosty plecak jednokomorowy o plecach wysokości 400-460mm i szerokości 300-380 mm. "Głębokość" plecaka na około 200-300 mm. Plecy i spód plecaka szyty z dwóch warstw materiału. Plecy dodatkowo usztywnione jakąś karimatą czy podobnym materiałem.

Zamykany na sporą klapę przypinaną na fastexy, pod nią dostęp do otworu ładunkowego chroniony - w miarę mieszczenia się w budżecie - kominem, który jednak nie ma na celu podwyżsżać plecaka, a tylko uniemożliwiać wypadnięciu rzeczy.

Na klapie żeński rzep ;-)

Proste, ale komfortowe szelki, niekoniecznie z systemem szybkiego wypięcia. Koniecznie przynajmniej coś a'la pas biodrowy albo piersiowy, do stabilizowania całości.

Boki plecaka obszyte taśmami - nie widzę do końca sensu obszycia przedniej częsci, traci się na kompaktowości plecaka przez troczenie.

Na spodzie taśmy do troczenia elementów namiotu, śpiworów czy czegokolwiek podobnego.

 

Wnętrze:

W miarę przemyślenia waham się czy wydzielać kieszeń na system hydracyjny. Obowiązkowo jednak kieszeń na dokumenty, mapy, portfele, telefony czy cokolwiek podobnych gabarytów. Wszysta dość wysoko, a może nawet na wnętrzu klapy. Fajnym detalem byłby wspominany karabińczyk na klucze.

Można pomyśleć o taśmach - podobnych do tych na spodzie - ale do troczenia np. rękawiczek.

 

Jak myślicie?

 

EDIT: Sam SALUS mi się cholernie podoba, choć nic nie ma wspólnego z moim projektem. Może to dobry pomysł?

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

A jakby tak zrobić starą wojskową kostkę, ale w nowej aranżacji?

 

Ale do zestawu, koniecznie gruby czarny marker, coby sobie domalować napisy :"Nirvana", "Pearl Jam", "Alice in Chains", albo "Punks NOT DEATH", "The Exploited", HCSE, czy co tam jeszcze było wtedy....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...