Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

Naszymi klientami są też młodzi ludzie potrzebujący mocny plecak do szkoły z ewentualnością przenoszenia w nim 1-dniowego ekwipunku i przed rozpoczęciem roku szkolnego chciałabym wrzucić do oferty MIWO plecak dla nich.

ja bym proponował mniej więcej coś takiego http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=56_162&products_id=8946&name=Condor_-_Plecak_Compact_Assault_Pack_-_Multicam_-_126 tyle że jednokomorowy (to i może by sie kamizelka nawet do niego zmieściła, taki kaprys ;p), bez tych dziwnych pasków na górze tzn tego zapięcia

dodam że jeśli cena nieprzekroczy 200 zł jestem chętny na taki plecak :excl:

 

myśle że pomysł z klapą i kominem jest dość słaby jak na plecak do szkoły, wolałbym zwykły prosty "wzór" plecaka

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to może ja jako uczeń się wypowiem co by się przydało również do szkoły jak i na manewry może coś takiego http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=56_166&products_id=8262&name=Mil-Tec_-_Plecak_Hydration_Pack_-_Zielony z 2 komorami w środku(w 1 camel w drugiej kurtka a do szkoły by się wyciągało i ksiązki pakowało) i jeszcze mniejszą kieszeń na zewnątrz na strój na WF i jakąś bułkę, sądzę że lepsza by była wersja bez pasa biodrowego ale z tym zapięciem u góry i według mnie by wystarczyło mogły by być jeszcze na dole troki na karimatę które by były odczepiane gdy się idzie do szkoły, gdyby wyszło coś takiego to sam bym se kupił ale i tak zaraz ktoś zaproponuje coś innego bo będzie np. potrzebował więcej miejsca w środku.

Link to post
Share on other sites

Taq, jasne. PP25 w PALSach z siateczką, markowym zamkiem i do tego taniej niż oryginał. Panowie! PP25 kosztuje 179 pln a jest szyty ze stoków tkanin (końcówki, II gatunek. Stąd zmienna kolorystyka), na taśmach Tech-band, zamkiem noname i plastikach 2M a wy chcecie by jego odpowiednik kosztował 129 pln...

Link to post
Share on other sites

Mój też, ale faktycznie dlatego odszedłem od tego pomysłu z racji ceny.

 

No chyba, że Paweł Janyst ma naprawdę ogromną marżę na nim.

 

 

Kostka do mnie też nie przemawia, mimo lepszych szelek, lepszych materiałów i lepszego wykonania wydaje mi się, że to podobny manewr jaki zrobiłem jednym ze swoich trabantów - a wsadziłem do niego 2-litrowy silnik. Pół roku pracy dało dwa tygodnie zabawy, bo trabant mimo wszystko nie wytrzymał.

 

To takie ożywianie trupa nieco.

Link to post
Share on other sites

Żołnierze służby terminowej jak to nazwałeś niscy stopniem (chodzi zapewne o korpus osobowy szeregowych) otrzymuje mundury wyjściowe/galowe po min. 1 roku służby (lub 1,5 roku).

Tak jest u mnie w JW i innym jednostkom, które podlegają pod WOG. Albo masz jakieś stare informacje albo mundurowiec was w bambuko robi.

 

Tak widziałem poruczników, podporuczników, kapitanów, którzy śmigali z pełnym oporządzeniem na poligonie.

Kwestia jest tak, że z tym zasobnikiem nie masz biegać 100% czasu.

Ale nie rób już offtopu.

może po 1 roku może po 1,5 ale do tego czasu go nie mają.. zresztą sam chyba dobrze wiesz że w każdej jednostce jest inaczej może nie zwzg na przepisy ubiorcze itp ale ze względu na dowódców i ich wizje porządku dziennego;

w jednej jednostce nie ma zaprawy porannej, a w drugiej biega się i to dużo,

w jednej jednostce żołnierz może sobie chodzić jak wolny elektron, a w drugiej albo biegiem albo marsz ze śpiewem na ustach..

Widzieliśmy nie raz jak w zasobnikach cwanych poruczników były ..poduszki.

ale rzeczywiście to offtop

Co do tego zasobnika "i wszystko co dał mon" to może rzeczywiście źle się wyraziłem, albo mnie ktoś źle zrozumiał..

 

Wracając do tematu plecaka sam chętnie zobaczył bym zdjęcia tych projektów, a czytając forum wychodzę z założenia że chyba do oferty trafią dwa plecaki :blush:

przeklęta kostka i jakiś mix forumowy

Link to post
Share on other sites

W sobotę postaram się pozbierać Wasze i nasze pomysły, przeanalizować je, a potem (czyli w przyszłym tygodniu) - starając się zmieścić w cenie- pokażemy zdjęcia gotowych plecaków, bo faktycznie wychodzą nam dwa a zwłaszcza trzy :icon_biggrin: . Ciekawe czy Admin pozwoliłby takie wspólne dzieło ludzi z WMASG nazwać np. plecak WMASG?

Link to post
Share on other sites

Tak, ale min Ci z dwuletnim stażem na forum i 500 postami...

Jak dla mnie okej :icon_razz2:

A tak bardziej serio w kwestii plecaka:

Jeśli ma być ergonomiczny dla osoby uczącej się, a przy okazji mieć militarne zacięcie powinien mieć następujące rzeczy:

-żadnego zamykania na komin, ściągacz, paski - zwyczajny zamek i tyle, może być dodatkowo zabezpieczony klapą na rzep/napy;

-wewnątrz MUSZĄ znajdować się kieszenie na pierdoły. Z drobnej siatki, z materiału, obojętne. Jedna płytsza na drobne przedmioty (fajnie, jakby była zamykana), i jeszcze ze dwie głębsze, na jakieś długopisy, kalkulatory czy inne duperele;

-raczej bez typowego pasa biodrowego, ale można zamontować jakiś szczątkowy pas piersiowy, lub szeroką taśmę biodrową zamiast pasa (zapinaną fastexem) - dzięki temu nie będzie wynalazek kolidował z oporządzeniem, (wciąż jednak zapewni stabilność), oraz nie będzie niepotrzebnie się majtał niezapięty (bo nie oszukujmy się, pasy biodrowe do plecaka szkolnego to pomyłka - będzie toto tylko przeszkadzać)

-palsy raczej po bokach - te są mniejsze, nie tak obciążone, a sama taśma będzie wzmacniała konstrukcje (standardowa usterka w tanich plecakach to puszczenie materiału po bokach przy nadmiernym wypchaniu), zresztą dodatkowa kieszeń po boku nie będzie przeszkadzać w poruszaniu się - plecaki zbyt wystające do tyłu są cholernie niewygodne do łażenia z tym po mieście, zwłaszcza w autobusie, pociągu czy po prostu tłumie ludzi się o tym przekonamy, gdy będziemy musieli przepraszać, że kogoś plecakiem zahaczyliśmy

-wzmocniony spod z jakimś porządnym mocowaniem pod troki (na karimatę, śpiwór itp) - plecak będzie miał małą pojemność własną, dobrze byłoby wiec, aby było możliwe transportowanie rzeczy na zewnątrz plecaka

-jakaś mała kieszeń na zewnątrz - taka, żeby był do niej szybki dostęp, o wysokości maks 1/3 plecaka i jakiejś niedużej grubości - ot, na wrzucenie na szybkiego jakichś pierdółek, telefonu, MP3-ki, cokolwiek małych gabarytów

To tak z rzeczy koniecznych, bez których poważnie zastanowiłbym się nad zakupem. A jeśli bym już kupił, to pewnie z czasem bym narzekał, że jednak nie wziąłem czegoś mającego wszystkie powyższe cechy.

Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę przepisy to porannego rozruchu fizycznego czyli tzw. zaprawy nie przeprowadza się ponieważ porządek dnia w większości jednostek jest taki sam i owy bieg prowadzony jest po pobudce i toalecie porannej, a przed śniadaniem czyli po godz. 06.00 lub w niektórych jednostkach po 05.30.

Niestety obecnie w czasie zawodowej służby wojskowej i obowiązujących, niektórych przepisach kodeksu pracy jest to niewykonalne.

Masz jakieś dziwnie stare informacje z czasów służby zasadniczej bo to mi właśnie to przypomina lub służysz, gdzieś na wygwizdowie.

 

 

Wracając do plecaka.

Jeżeli ma to być plecak również to szkoły, a nie tylko do EDC i na jakieś tam strzelanki to musi być wyposażony, w jakieś kieszenie wewnętrzne.

Z tego względu, że niektóre przybory szkolne lepiej nosić osobno - osobiście tusz i rapitografy nosiłem właśnie w osobnej kieszeni na klapie.

Plus do tego jakaś drobnica zawsze się znajdzie.

 

Mimo iż projekty, niektórych forumowiczów są ciekawe to wg mnie nie spełniają założeń podanych przez Panią Renatę.

Wiadomo na pewno jedna komora i palsy znacznie obniżają koszty, ale nie spełniają wszystkich wymagań wtedy.

Można tutaj zauważyć, że niektórzy ze względu na założenia ceny chcą mieć tani, dobry plecak militarny i tak właśnie formułują jakie założenia powinien spełniać.

Sam pewnie coś takiego napisałem, ale myślę bardziej nad plecakiem EDC, który mogę szybko zaadaptować na dłuższą wyprawę poprzez doczepienie dużego cargo itd.

Ale właśnie takiego plecaka brakuje.

 

Pas biodrowy wg mnie powinien być, ale najlepiej odpinany, wykonany z taśmy z klamrą.

Podobnie troki od spodu powinny dać się odpiąć lub tylko szlufki na nie, aby w razie potrzeby można było je założyć.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Dobra, ja też ciągle chodzę do szkoły i używałem mojego małego ILBE na przemian z kostką, Moje spostrzezenia są takie. Plecak powinien mieć kształt zbliżony do prostopadłościanu, bez zaogrągleń, nie może być owalny. Powód jest prosty. Widzieliście okrągle książki? Wielkość, minimalnie mniejszy od wspomnianego ILBE. Musi mieć sztywne plecy, bo jak się źle ulożą książki to strasznie wbijają się w plecy (doświadczenia po kostce). Mi bardzo się przydaje mała, waska przegrodka ze sciagaczami, aby włożyć tam laptopa i żeby go trzymała. Powinien mieć 3 główne przegrody/komory. Pierwsza, największa na książki, w niej można dodatkowo włożyć jakieś siatkowe przegródki na drobne przybory. Druga, na strój gimnastyczny, buty itd. Trzecia na jakieś kanapki, czy cos. http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3270, zintegrowane, albo najlepiej na palsach. Może być z siatki, byleby jakąś butelkę wcisnąć. Najwygodniej z boku. W wolnym miejscu palsy. U góry musi być jakiś uchwyt, żeby powiesic na takich haczykach na ławce. Można by też zrobić w środku jakieś elastyczne paski, które można by zapiąć, aby książki się nie majtały. Mój plecak czasem ważył koło 8-9 kg (do niektórych projektów musiałem nosic własnego laptopa), do szkoły. Szelki muszą być miękkie i wygodne. Demontowalny pas piersiowy i biodrowy.

 

 

Może trochę chaotycznie to opisałem, jak znajde czas to może coś rozrysuje. Ja i tak bym kupił tę nowoczesną kostkę, chociażby z sentymentu :D

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

rzuciłem hasło o zniżkach i już sami sobie dołki kopiecie,

ciekawe jest tu podejście na forum, każdy chce być lepszy i mądrzejszy od drugiego..

nawet w żartach

:happy:

 

można też uszyć worek doszyć szelki byle wygodne na worku palsy,

zrobić taki mini zasobnik tylko dopracować zapięcie żeby nie było jakieś lamerskie jak w oryginale

Do tego w środku kieszeń na dokumenty i camela (szczerze to bez niego nie wyobrażam sobie plecaka)

i wyjdzie o wiele taniej niż 100zł..

może nie będzie taki fajny i hamerykański ale będzie biednie-polski do tego naszywka firmowa w odpowiednio widocznym miejscu dla lansu i będzie lux - małolaty i biedna szlachta będą rwać żebra i zarzynać się za niego..

:blink:

 

 

wojtekk8 poszło PW

Link to post
Share on other sites

Od jutra nowa lista wyprzedażowa.

 

Wysyłam ją wyłącznie do zainteresowanych Klientów czyli tych, którzy mnie o to poproszą (wysyłając maila na adres: biuro@miwomilitary.pl). Nie będę wysyłać listy do osób, które proszą o to na forach dyskusyjnych.

 

Wyprzedaż będzie trwała do końca sierpnia. Produkty będzie można rezerwować na okres 4 dni roboczych. Brak wpłaty za nie w tym okresie będzie powodować utratę rezerwacji. Proszę o przemyślane zakupy.

 

Informacja dla osób z Międzyrzecza i okolicy: w Międzyrzeczu przy ul. Świerczewskiego 49 powstaje nowy sklep oferujący produkty MIWO MILITARY Lubliniec.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Zajrzyjcie na www.miwomilitary.pl. To z okazji święta Wojska Polskiego.

10% zniżki na wszystko plus dodatkowa lista produktów w wyprzedaży

bardzo pozytywnie podejście firmy do klienta :blush:

jak tylko dostane liste tych wyrobów składam zamówienie

Link to post
Share on other sites
Informacja dla osób z Międzyrzecza i okolicy: w Międzyrzeczu przy ul. Świerczewskiego 49 powstaje nowy sklep oferujący produkty MIWO MILITARY Lubliniec.

Byłem zobaczyć :biggrin: Bardzo miło mnie zaskoczył ten sklep, tylko szkoda że wszystkie produkty są w wz93. Jeszcze mała uwaga reklama sklepu mogła by być większa, przechodząc obok można nie zauważyć że w tym miejscu otworzyli coś nowego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...