Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o produktach) #2


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sory, żyję. Zaraz wszystko przeczytam, odpowiem itd.

 

Na usprawiedliwienie mam jedynie prawo Murphiego a mianowicie:

1. W piątek fotograf zaniemógł i musiałam wykonać jego robotę na szkoleniu sanitarnym u nas w Lubockim (to tam gdzie się wkrótce przeprowadzimy). Dowód:

https://picasaweb.google.com/100044006186481613921/SZKOLENIEMEDYCZNE

 

Mnie nie ma bo robiłam zdjęcia. Chłopaki stwierdzili że jestem lepsza niż zawodowy fotograf bo się słucham ich :blink: Z zamazanymi twarzami instruktorzy. Z widoczną twarzą mój najstarszy syn (główna rola rannego).

 

Szkolenie skończyliśmy omawiać w środku nocy. Było rewelacyjnie. Instruktorzy mieli taką samą radość jak uczestnicy.

 

W niedzielę i poniedziałek popsułam system sklepu internetowego. Potem go ratowałam, reanimowałam. Strachu się najadłam, że taka psuja jestem, ale - bez pomocy informatyków - odratowałam.

 

Od sobotniego popołudnia robię wyprzedaż. Zgromadziłam wielką górę rzeczy do sprzedania. Potem to wszystko razem z synami układaliśmy, katalogowaliśmy i wycenialiśmy. Mamy już na liście prawie 500 produktów a wygląda na to, że to mniej więcej połowa. Nie spodziewałam się, że się tego tyle wygrzebie z wszystkich zakamarków magazynów. Muszę mieć jeszcze co najmniej 2 dni aby wszystko skończyć, bo nie chcę wysyłać znowu kilku list a potem się z nimi użerać.

 

Chłopaki z RAPTORA byli na święcie WP w Muzeum WP w Warszawie. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na stoisku, posłuchali opowieści itp.

 

Na facebooku Magda wrzuciła zdjęcie czapki z wilczymi uszami. Kto ma ochotę niech ogląda.

Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie o wkłady z IBA pasujące do SCARABA L.

 

Czy istniałaby możliwość wykonania Chińczyka plus (tego z miejscami na kafle) z siateczką od spodu? Jeśli tak, to czy jego cena jakoś znacząco odbiegałaby od podstawowego modelu?

Edited by Brit
Link to post
Share on other sites

Qlavy, na przyszłość zanim zaczniesz rzucać oskarżenia to przeczytaj ze zrozumieniem tekst do którego się odnosisz.

 

Odnośnie wspólnego zakupu klamer zielonych w National Molding, to jest to moim zdaniem bezcelowe. Na polskim rynku bez większego problemu można kupić klamry oliwkowe i piaskowe produkcji ITW Nexus, YKK i w mniejszym stopniu 2M i to w wielu przypadkach w ilości dużo mniejszej niż 10 tyś. sztuk.

 

Dokładnie to piłem do nie całej wypowiedzi tylko zadania.

 

 

Dlatego jeszcze chyba nikt w Polsce nie był sobie w stanie pozwolić na ich zamówienie.

Bo to nie jest prawdą co udowodniłem dobitnie. Reszty nie podważam bo brak mi kompetencji.

Link to post
Share on other sites

Qlavy, jednak masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

 

Edit.

Miwo-Military Praszka jak i jeszcze kilka innych firm w Polsce używa klamer National Molding Mojave® Side Squeeze® Buckle 25mm 5129/5130 w kolorze foliage green z NYLONU, a ja pisałem o "niedostępności" w Polsce zielonych klamer z Acetalu. Teraz rozumiesz?

Edited by ORKAN_Hubert
Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanko odbiegające od plecaka. Czy będzie przedstawicielstwo Miwo na Międzynarodowych Targach Przemysłu Obronnego??

Najprawdopodobniej na MSPO będzie tylko nieduża ekipa ludzi od nas (być może z amerykańskim HARRISEM). W tym roku nie planujemy posiadania stoiska, bo mamy inne priorytety i - szczerze mówiąc - szkoda nam tych 30-40 tys., bo od kilku lat obserwujemy zjawisko braku efektów wystawy (tzn. pobyt na MSPO, ponoszenie kosztów w żadnej mierze nie przekłada się na ilość zamówień). W tym i przyszłym roku priorytety firmy to nowa siedziba i ośrodek szkoleniowy.

 

zawsze mnie ciekawiło dlaczego firmy produkujące w Polsce nie realizują zamówień na materiały produkcyjne zbiorczo ??

tak jak to ma miejsce np na forum zakupy userów w zagranicznych sklepach(np żeby przesyłka była tańsza itp.)?

Skoro na takie ilości nie może sobie pozwolić jedna firma, może ta firma mogła by się dogadać z drugą lub trzecią i podzielić potem towar?

myślę że teoretycznie jak i praktycznie było by to wykonalne

 

 

... bo się nie da. Próbowaliśmy wielokrotnie i wiemy, że się nie da... Choćbyśmy na uszach stawali i rzęsami klaskali. Może w innych branżach, ale w tej to na pewno nie...

 

Kłamiesz Hubercie bo Miwo Praszka daje "moldingi" w foliage green... więc widzisz że jeśli się chce to można.

 

Nikt nie kłamie. Mamy (tzn. producenci) wybór: zielonkawe nylonowe albo czarne acetalowe. Jak ktoś potrzebuje sprzęt aby w niedzielę pobiegać trochę po lesie to wystarczą mu klamry nylonowe. Jak ktoś potrzebuje sprzęt do warunków bojowych, na misjach w krajach, gdzie w ciągu dnia dochodzi do dużych różnic temperatur, powinien wybrać klamry acetalowe. Jedno i drugie to na pierwszy rzut oka zwykły "plastik", ale o całkowicie różnych właściwościach.

 

Poza tym Hubert Orkan naprawdę wie o czym mówi i pisze.

 

Ponawiam pytanie o wkłady z IBA pasujące do SCARABA L.

 

Czy istniałaby możliwość wykonania Chińczyka plus (tego z miejscami na kafle) z siateczką od spodu? Jeśli tak, to czy jego cena jakoś znacząco odbiegałaby od podstawowego modelu?

Pasują wkłady z Interceptora.

 

Możemy wykonać Chińczyka z siatki od spodu. Cena będzie wyższa ale nie rzuci na kolana. O szczegóły proszę pisać na : biuro@miwomilitary.pl.

 

Lista wyprzedażowa już liczy tysiąc produktów, a to jeszcze nie koniec.

Link to post
Share on other sites

Mati, ja bzdur wypisywanych przez MikeOl już nawet nie czytam, dawno takich dyrdymałów moje przemęczone oczy nie widziały. Nie karmić trolla i heja naprzód.

 

Moderatorzy nie wtrącają się z prostej przyczyny - to wątek MM-L więc nikt nie chce usłyszeć, że komuś sprzyjamy moderując albo że robimy to, bo kogoś nie lubimy. Dopóki Renata się nie określi czy coś z gościem zrobić, mamy nieco związane ręce. Kiedyś już była niemiła sytuacja i nie mamy ochoty na powtórki.

 

"Kończ Waść, wstydu oszczędź". Nie wiedziałam, że to ode mnie zależy, a Koleś mnie średnio denerwuje.

Szaszłyku, oficjalnie wyrażam wolę aby Moderatorzy coś z nim zrobili.

 

Lista wyprzedażowa liczy prawie tysiąc pozycji. Zostało nam tylko wpisanie cen. Dzisiaj i jutro wszyscy Zainteresowani na pewno ją dostaną. Niektórzy być może kilka razy bo prośby o listę wysłali na wszystkie adresy mailowe firmy :blink: .

Nie ma rezerwacji. Kto pierwszy zamówi to do niego wysyłamy. W zamówieniu podać dane do wysyłki, formę przesyłki i formę wpłaty. Jeżeli ktoś chce połączenia zamówienia z wyprzedaży z zamówieniem ze sklepu internetowego to w "komentarzu" pod zamówieniem internetowym, napisać prośbę o połączenie. Jak ktoś zamówi za pobraniem a nie odbierze to trafia na "czarną listę" Klientów do których wysyłamy zamówienia wyłącznie po otrzymaniu wpłaty. Pytania i zamówienia dotyczące wyprzedaży wysyłać na adres: biuro@miwomilitary.pl. Wyprzedaż trwa do czasu sprzedania ostatniego produktu.

 

Czapka z wilczymi uszami wygląda tak:

https://profiles.google.com/100044006186481613921?hl=pl&tab=wh#100044006186481613921/photos/5642103289280522609/5642103300066007666

 

Lista produktów objętych wyprzedażą została wysłana do wszystkich zainteresowanych.

 

Jeżeli jeszcze ktoś chciałby otrzymać w/w listę maile proszę kierować na adres: biuro@miwomilitary.pl - będzie najszybciej.

 

W poniedziałek w ofercie duża torba oraz pierwszy z plecaków szkolnych.

Edited by Szaszłyk
Link to post
Share on other sites

mała uwaga odnośnie PC Termit: Z płytami jest minimalny dyskomfort na ramionach, sam bym dodał do niego nakładanego comfort-pada na ramiona - to tylko kawałek materiału 20x14cm, 20cm rzepa i kawałek pianki/gąbki 7x20cm - a jak by poprawiło to sytuację. Tym bardziej, że taśmy na ramionach w praktyce i tak służą do przeplecenia węża od hydracji i kabla do radiostacji. Użyteczności nic się nie straci.

Link to post
Share on other sites

Będzie dostępny tylko we wz. 93? Mało pocieszająca wieść mimo wszystko.

 

Od jutra będzie w ofercie pierwszy z plecaków tzw. szkolny (nazwa tymczasowa - do czasu wymyślenia lepszej). Tkanina i kamuflaż będą do wyboru. Nie zdążyliśmy obrobić zdjęć. Plecak powstał zgodnie ze wskazówkami młodzieży uczęszczającej do klas mundurowych w liceach. Ma dwie komory: małą dolną na buty lub strój do w-f, dużą górną na książki i zeszyty. Od wewnątrz na klapie komory głównej są dwie kieszenie siatkowe (zamiast piórników :icon_biggrin: ). Na obu bokach plecaka są ściągane siatkowe kieszenie (na napój i drugie śniadanie :icon_biggrin: ). Plecak ma profilowane (jak w Baktrianie) szelki z pasem piersiowym (aby nie zsuwał się z ramion dojeżdżającym do szkół na rowerach :icon_biggrin: ). Ma trzy linie palsów na przyczepienie dodatkowej kieszeni i miękki rzep na jakiś napis, etykietę czy co tam młodzież w dzisiejszych czasach nosi - jak na razie wykonaliśmy etykietkę z napisem NIE LUBIĘ SZKOŁY - młodzież prosiła :icon_biggrin:. Ma jeszcze miejsce na logo MIWO lub inne np. szkoły. Od strony pleców ma 10cm piankę poliuretanową aby książki się wygodniej nosiło. Młodzież zaakceptowała i zamówiła.

 

mała uwaga odnośnie PC Termit: Z płytami jest minimalny dyskomfort na ramionach, sam bym dodał do niego nakładanego comfort-pada na ramiona - to tylko kawałek materiału 20x14cm, 20cm rzepa i kawałek pianki/gąbki 7x20cm - a jak by poprawiło to sytuację. Tym bardziej, że taśmy na ramionach w praktyce i tak służą do przeplecenia węża od hydracji i kabla do radiostacji. Użyteczności nic się nie straci.

 

Sprawdzę co lepiej zrobić aby było wygodniej: dać grubszą piankę do istniejących szelek czy dodatkowe comfort pagony.

Link to post
Share on other sites

Po co przerabiać i dokładać sobie roboty do gotowego projektu? Zdecydowanie dodatkowe comfort pagony jak >tu< i będzie idealnie. Komu będą niepotrzebne to sobie odczepi, komu będzie wygodniej to zostawi.

 

jak na razie wykonaliśmy etykietkę z napisem NIE LUBIĘ SZKOŁY

będą jeszcze tęsknić :D

Link to post
Share on other sites

Co do plecaka, to na jego dolnej części powinno być jakieś wzmocnienie, dwie warstwy materiału lub coś w ten deseń, albowiem bardzo często plecaki idą w cho... w zapomnienie właśnie przez przetarcie się tejże części plecaka.

 

W plecakach z cordury też? Jeszcze nam się nie zdarzyło by ktoś się skarżył na przecieranie spodów plecaków z cordury. Pytam, bo nasze poliestrowe mają dwie warstwy. Jak ktoś sobie zażyczy podwójne dno z cordury to nie ma sprawy, zrobimy.

 

 

będą jeszcze tęsknić :D

 

....ale tylko dlatego, że człowiek wypiera ze świadomości złe rzeczy, taka reakcja obronna :maniak_killer:

 

Od dzisiaj w ofercie firmy nowy plecak przeznaczony głównie dla młodzieży uczęszczającej do klas mundurowych.

 

Plecak KADET:

https://picasaweb.google.com/100044006186481613921/PLECAKSZKOLNY#

 

Pojemność 15 litrów: kieszeń dolna 5 l, kieszeń górna 10 l.

Link to post
Share on other sites

Irytujące będzie odpinanie górnych fastexów za każdym razem aby uczciwie otworzyć plecak. Idealnym rozwiązaniem byłoby wstawienie tuż przed suwakiem drabinki/regulatora a samego fastexa, zamiast standardowego wstawić "naprawczego" aby w zależności od preferencji móc go zdemontować. Wtedy luźna taśma wkładana byłaby w regulator i w większości przypadków w wystarczającym stopniu by działała.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...