Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A ja mam pytanie co do trochę starszych modeli CamelBaka, mianowicie do kolejnych generacji wojskowej wersji M.U.L.E.

 

Zetknąłem się z czterema wersjami Muła w woodlandzie:

 

1. model bez PALSów, z dodatkową skośną kieszonką na suwak naszytą z tyłu, tam gdzie nowsze wersje mają PALSy

 

685acaf91dbaa804bd6273c6c2533a96.jpg

 

2. bez PALSów, ale już bez kieszonki, za to z pionowym rzędem czegoś w rodzaju szlufek zamiast PALSów

 

bc1ae9d0e8f0a7eaa8e72cb291c60c25.jpg

 

3. model z dwoma rzędami PALS

 

72050.jpg

 

4. model z trzema rzędami PALS.

 

132247316_camelbakbag.jpg

 

Przymierzam się do zakupu którejś, i stąd moje pytania: czy są to wszystkie wersje, jakie powstawały i w jakich przedziałach czasowych były produkowane?

 

Z góry serdeczne dzięki

Link to post
Share on other sites
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakie w Polsce są sklepy z plecakami Camelbaka?

RWSCetus nie ma interesującego mnie koloru, a Arizzon ma tylko starsze modele.

Na jebaju to są dostępne tylko z USA, co finansowo może wyjść drożej niż RWS.

Chodzi mi o linchpina w FG i trizipa w CB(ew. MC). Jakieś sklepy w Europie może?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Może zapytaj kiedy będzie dostawa w RWS. Mojego TriZipa w CB kupiłem właśnie u nich. Pewnie po prostu się skończyły i czekają na dostawę, pytaj, czekaj. Sprowadzając z USA i tak będziesz czekał więc...

Link to post
Share on other sites

Czekanie czekaniem, ale patrząc na ceny to RWS ma sprzęt prosto od producenta. Przy obecnym kursie ceny za plecaki są porównywalne(bądź niewiele tańsze), a z USA sprowadzając muszę dopłacić VAT i przesyłkę, co znacząco podwyższy koszta.

W jednym tylko sklepie jest promocja na trizipa w UCP, co wyszłoby taniej, ale poza tym to lipa.

 

Zapytam w RWS, ale może ktoś mógłby polecić sklep w Europie?(w uktactical nie ma)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozwolę sobie odkopać nieco ten temat. Trafiłem ostatnio używanego Camelbaka Maximum na alledrogo (demobil US) za jakieś śmieszne pieniądze (komplet-pokrowiec+pęcherz+rurka+zawór+ustnik). Teraz mam dwa pytania:

1. Jak wyjąć pęcherz z pokrowca. Dochodzę do momentu, gdy trzyma się na "gwincie" wlewu i nie mogę za cholerę przepchnąć go przez otwór.

2. Czy dezynfekować pęcherz i rurkę wrzątkiem z sodą czy lepiej kupić cały pęcherz i rurkę nową? Gdzie ewentualnie w naszym pięknym kraju można znaleźć oryginalne camelowskie graty tego typu?

Link to post
Share on other sites

Mój Camel to dokładnie Camelbak Maximum Gear Thermobak (3L dla ścisłości). Udało mi się go wreszcie rozbroić (dzięki Szaszłyk, faktycznie trzeba było się z draniem siłować) no i tu pojawia się zonk. Mój wkład wygląda mniej więcej tak http://www.camelbak.com/Military-Tactical/Accessories/Long-Neck-Water-Beast-Reservoir-100-oz.aspx jak jest z kompatybilnością takich wkładów w stosunku np. do wkładów Omega? Są wymienne czy muszę polować na taki konkretnie wkład z długą szyjką?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Macie jakieś sposoby na wyczyszczenie rurki od Camelbaka nie mając oryginalnego wycioru? W rurce pojawiło się cos zielonego :D jak na razie przeczyściłem tabletką od Camelbaka, wlałem trochę wódki i odstawiłem. Przydało by się jakos to przetrzeć. Jak ktos ma jakis patent na tego typu problemy nich napisze, bo na razie jestem w kropce :/

Link to post
Share on other sites

Mam cywilnego camela : http://www.camelbak.com/Sports-Recreation/Packs/2011-Unbottle-70.aspx

i pytanie czy zaślepka do ustnika np taka: http://193.23.48.135/zaslepka-do-ustnika-camelbak-i1596714847.html będzie dała się założyc na taki rodzaj ustnika jak jest w moim czy muszę kupić cały nowy wojskowy zawór z ustnikiem?

 

edit: Meche, może na jakiś długi elastyczny patyk/drut/kabel nałóż watkę albo kawałek gąbki i przepychaj?

Edited by MacDermot
Link to post
Share on other sites

Ręki nie daję za to, ale ustnik w tym cywilnym camelu wygląda toczka w toczkę jak ten w moim "wojskowym".

@Meche-kup na bazarze szczotkę do butelek z wąską szyjką. Ja mam taką za 2-3 PLN i spokojnie starcza (jedyne co to przedłużyłem rączkę).

Link to post
Share on other sites

Nath, cywilny jest troszkę inaczej skonstruowany. http://gunsmokearmyshop.pl/hydrozone/camelbak/index.htm (czwarta pozycja) wojskowy ma wyczepny cały zespół ustnika bo tam jest chyba system kompatybilny z maska p-gaz. A w cywilnym ustnik to tylko jakby kondom wpychany na rurkę zaworu. Nie ma tego całego plastikowego elementu. Mam nadzieję, że zrozumiale wytłumaczyłem ;]

Meche, u mnie wystarczy pociągnąć i wychodzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...