Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Armorbak jest o tyle fajny, że można go przyczepić w zasadzie do czegokolwiek (kamza, plecak na upartego nawet panel udowy), nie potrzeba do tego dużej ilości PALSów, wystarczą choćby paski kompresyjne plecaka.

A najfajniejsze jest w nim to, że jak potrzebujesz izolowanego camela coby go wrzucić do plecaka który ma kieszeń na zbiornik ale bez izolacji (np. assault pack ILBE) to nie trzeba się brandzlować z taśmami tylko odpinasz cztery klamry i wrzucasz całego armorbaka do plecaka. Potrzebujesz camela z powrotem na kamizelce? Wyjmujesz z plecaka i przypinasz do klamer na kamizelce. Z pokrowcem mocowanym przez przeplatanie taśm nie jest to tak szybkiei fajnie :icon_wink:

 

I pamiętaj, że od przybytku głowa nie boli, sam mam trzy camelbaki i dwa source'y :D

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I pamiętaj, że od przybytku głowa nie boli, sam mam trzy camelbaki i dwa source'y :icon_biggrin:

 

No ja na chwilę obecną mam Thermobaka Omega 3L w multicamie, Camelbaka Storm w foliage green tego za 100 zł z allegro i jeszcze pusty pokrowiec na camela.

 

Skoro masz source'y, to wypowiedz się proszę o ich jakości i ogólnie. Jak je oceniasz? Bo ja się przyzwyczaiłem do Camelbaka MG i kurczowo trzymam tej firmy. Działa bez zarzutu, nie przecieka, fajny zawór, no i stress testy Camelbaków na jutubie też zrobiły na mnie wrażenie

 

Aha, dostałem dziś odpowiedź od RWS Cetus:

 

Dziś lub jutro wkład powinien pojawić się w naszej ofercie prognozowana cena ok. 150,00zł.

 

Plus dla nich.

 

 

Czy miał ktoś faktycznie do czynienia z ArmorBakiem? Bo się zastanawiam, czy wieszanie trzech litrów wody na paru klamrach rzeczywiście się dobrze sprawdza.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Source czy Camelbak... Trudne pytanie... Oba produkty mają tyle samo wad co zalet. Jeżeli miałbym wybierać plecaki z bukłakiem to wybrałbym produkt Camelbaka (miałem mil-tac HAWGa i był zajebiaszczy, jak tylko się pojawi jego nowsza wersja od razu ją kupuję), w przypadku samego bukłaka w pokrowcu wybrałbym source. W moim odczuciu pokrowce source dłużej utrzymują temperaturę płynów. Natomiast jeżeli chodzi o sam bukłak to wybieram source. Dlaczego?

1. Najważniejszym powodem jest to, że nie zmienia smaku wody, w camelbakowskich bukłakach woda zawsze miała dla mnie posmak plastiku, source nigdy. W przypadku najnowszego bukłaka camela, to jest antidote, jest już lepiej, ale source nadal wygrywa.

2. Łatwość czyszczenia - na szczycie source'a jest zapięcie strunowe, które się rozpina i można tam wsadzić łapę, a i do nalewania wody można je wykorzystać. W przypadku camelbaka łapę do zbiornika mogę włożyć dopiero w przypadku zbiorników antidote, ale nadal nie jest to tak wygodnie jak w przypadku source.

3. Przepływ wody - source z ustnikiem storm valve, trzeba go co prawda odblokować, ale przyjemniej się wtedy pije wodę niż zagryzając ustnik camela (wersja do zagryzania jest dostępna i do source).

4. UTA - fajny patent dostępny do zbiorników source - pozwala na napełnianie zbiornika z butelki/kranu przez rurkę.

 

Jeżeli chodzi o wytrzymałość to widziałem te testy pęcherzy camela i słyszałem, że zbiorniki source potrafią zacząć cieć przy zapięciu strunowym (mi się osobiście nie zdarzyło) ale powiedzmy sobie szczerze ile razy będziesz stawał na pęcherzu, spadał na plecy na niedzielnej strzelance żeby uszkodzić zbiornik?

 

A co do armorbaka to tutaj jest jego opis:

http://www.equipped.pl/camelbak-armorbak/

Link to post
Share on other sites

(...) ale powiedzmy sobie szczerze ile razy będziesz stawał na pęcherzu, spadał na plecy na niedzielnej strzelance żeby uszkodzić zbiornik?

 

A mnie się zdarza padać na plecy, kłaść się na plecach, czołgać, tarzać i tak dalej. Nie jestem typem osobnika, dla którego strzelanki to spacerki. Więc owszem, chcę wytrzymałego camela.

 

Co do Twoich uwag, ja zwyczajnie nie czuję żadnego posmaku pijąc z Camelbaka.

 

Zapięcie strunowe mnie nie przekonuje. Wydaje się delikatne.

 

Zagryzanie ustników Camelbaka mi odpowiada.

 

Jaki z Tego morał? Kwestia gustu :D

Link to post
Share on other sites

A mnie się zdarza padać na plecy, kłaść się na plecach, czołgać, tarzać i tak dalej. Nie jestem typem osobnika, dla którego strzelanki to spacerki. Więc owszem, chcę wytrzymałego camela.

(...)

Zapięcie strunowe mnie nie przekonuje. Wydaje się delikatne.

 

 

Zdarzało mi się turlać przez plecy z Source'em na grzbiecie. Tak w sposób kontrolowany, jak i nie bardzo (bo jak się człowiek w biegu potknie...). Przecieków nie stwierdzono, ani na zakretce (miałem starego WXP z brytolskiego demobilu) ani na zapięciu strunowym. Nowy, 3-litrowy do plecaków i kamizelek, ma tylko strunówkę. Problemów nie zanotowałem (choć brakuje mi zakrętki, mniej było certolenia się z napełnianiem).

Strunówka faktycznie genialnie upraszcza czyszczenie.

 

Choć przyznam, w buciorach na nim nie stawałem...

 

Oczywiście - w ostateczności Twój wybór. W moich oczach te firmy są równie dobre i warte zaufania.

Link to post
Share on other sites

Head Crusher, jakiego masz plejta? Jakieś niestandardowe dziwadło?

 

Ja już swojego Antidote zamówiłem i w przyszłym tygodniu powinien być u mnie. Może nawet w poniedziałek. Poczekaj.

Wtedy Ci pokażę jak to wygląda na plecach plate carriera i w jaki sposób go noszę.

Albo i nie - jeśli się okaże, że nie pasuje, to zwrócę i oszczędzę Ci zachodu.

Link to post
Share on other sites

Panie i panowie, tak się przenosi 3 litry wody na plate carrierze.

 

Wczoraj dotarł do mnie ten pęcherz:

 

http://sklep.rwscetus.com/wklad-hydracyjny-3l-mil-spec-antidote.html

 

I tak prezentuje się na plate carrierze LOKI II od PS TACTICAL GEAR. SAPI rozmiar M.

 

http://i.imgur.com/9dbIPCC.jpg

 

Pokrowiec jest izolowany, kupiłem go w komisie wmasg. Nie znam jego pochodzenia, nie ma żadnej metki. Sądząc po wykonaniu, szyty przez jakiegoś polskiego krawca. Zalatuje Miwo Praszka, ale nie ma metki. Fajny jest.

 

Napełniłem ten pęcherz praktycznie do pełna, tak że nie dało się już wlać więcej (a więc pełne 3 litry), po czym wcisnąłem do tego pokrowca.

 

Było ciężko, wciśnięcie go do środka było dość żmudne, ale ostatecznie się udało.

 

Jestem pewien, że jak bukłak nie będzie zalany do końca, to będzie łatwiej wchodził.

 

Da się? Da się.

Link to post
Share on other sites

Ja w międzyczasie namierzyłem taki pokrowiec na camelbak. Jest tylko na 1,5-litrowy wkład, ale jego wymiary to 30,5 x 18 x 4 cm wg sprzedawcy.

 

Nie mogę już edytować poprzedniego posta, więc dubel. Używał ktoś wkładu hydracyjnego z pokrowcem/kieszenią niededykowaną do tego celu? Myślałem o takiej kieszeni/worku do tego wrzucony wkład hydracyjny.

Link to post
Share on other sites

Pokrowiec jest izolowany, kupiłem go w komisie wmasg. Nie znam jego pochodzenia, nie ma żadnej metki. Sądząc po wykonaniu, szyty przez jakiegoś polskiego krawca. Zalatuje Miwo Praszka, ale nie ma metki. Fajny jest.

W żadnym wypadku to nie jest Praszka. Brak metki, gumowego zakończenia taśmy, kształt klapy, szycie...

Mogę się założyć, że to wytwór Bombla.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować poprzedniego posta, więc dubel. Używał ktoś wkładu hydracyjnego z pokrowcem/kieszenią niededykowaną do tego celu? Myślałem o takiej kieszeni/worku do tego wrzucony wkład hydracyjny.

 

Nosiłem Pouch, Side (kieszeń boczna plecaka Bergan z systemu PLCE) jako plecak dzienny / EDC. To jest taki 10-litrowy worek. Pęcherz (cywilny, 1,5 litrowy Source) miał tendencję do zjeżdżania na dno. Niby mogłem doszyć jakiś zaczep na niego, ale mi się nie chciało.

 

Znaczy, dać się - da. Ale średnio wygodne rozwiązanie z tego wychodzi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czym można skleić wkład hydratacyjny? Uszkodzenie jest malutkie, jakby igłą dostał. Zestaw do naprawy dętek się nada czy raczej mnie otruje?

 

Ok, poczytałem troszkę i z tego co widzę, klejenie czymkolwiek zbyt zdrowe nie jest. Jakby ktoś się zastanawiał - przy małych dziurkach można ostrożnie zgrzać żelazkiem.

Prosiłbym o scalenie postów.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...