Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Teraz czaję się na Source
Odradzam. Używałem, ale od niedawna zmieniłem na oryginalnego Camelbaka od Szaszłyka (szukaj na Allegro). Source po zamarznięciu (co często zdarzało się o mroźnych porankach) zaczyna przeciekać. Po za tym, Source nie ma tego kraniku jaki jest w oryginalnych Camelbakach i po jakimś czasie, albo po przyciśnięciu ciężarem (chociażby własnym) zaczyna przeciekać.

 

Generalnie dołóż trochę i kup oryginalnego Camelbaka.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ewentualnie Aquatexa - o Source tez slyszalem ze potrafia ciec, zwlaszcza z tego "rewolucyjnego zamkniecia" na szczycie worka.

 

W moim szpeju mam 4 rzeczy, ktore sluza mi nieodmiennie od kilku lat i ani razu mnie nie zawiodly(i w perpektywie czasu absolutnei nie zaluje wydanej na nie kasy). Sa to jungle Altamy, kompas Cammengi, Ice ESS i wlasnie Camelbak.

Zdaje sie, ze model Storm - kupiony dawno, dawno temu, chyba u Bosskiego :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ostatnimi czasy zakupiłem TAKOWY camelbak. Co o nim sądzicie ? Jak na pierwsze dwa użytkowania, to po prostu super, nie ma co porównywać do manierki i jakości tańszych cameli, ale nie mogę się wyzbyć smaku gumy/plastiku wody. Ktoś mi coś poradzi ?

 

EDIT: Czytałem o tych Waszych sodach do pieczenia, sokach z cytryny itd., lecz to pomaga słabo.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Te dwukolorowe Camelbaki od MOLLE przynajmniej w moim przypadku nie miały hydroguarda (Ten system co to zabija zarazki i chroni przed plastikowym smakiem) i raczej się tego posmaku nie pozbędziesz. Trzeba było kupić Source'a, albo takiego samego camela jak z aukcji tylko, że z kontaktem wskazującym na jego pochodzenie od zestawu ILBE (Np. M67854-03-D-3025), ten powinien już mieć hydroguarda.

Link to post
Share on other sites

Już od dwóch dni przed zapytaniem, nalewam codziennie do niego wrzątek i potem zimną wodę, którą zostawiam na następną turę wrzątku i zimnej wody. Dziś dodałem jak ktoś mi doradził, tabletki do czyszczenia protez uzębienia i smak plastiku zanikł w niebycie. Sposobem też na owy smak to jakiś napój/sok zamiast wody, bo owe tabletki i wrzątek na pewno usuną bakterie z Camela, ale co kto lubi. Tobie aciepk dziękuję za radę ;-).

 

Jest jakiś numer na naszywce umieszczonej na pasku, mojego Camela, sprzedawca pisał, że to numer umowy, kontraktu, ale może Wy wiecie coś więcej.

NSN 8465-01-465-2154

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

NSN - National Stock Number.

 

Numer potwierdzający, że dany przedmiot jest dopuszczony do użytku wojskowego.

Na jego podstawie można uzyskąć z bazy danych informacje o danym przedmiocie.

Proszę: KLIK

 

A w instrukcji Source'a piszą, coby okresowo worek i rurkę włożyć na noc (suche i czyste) do zamrażaki.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie mały problem, który camel będzie "lepszy", camelbaka każdy zachwala a ten drugi produkt? wygląda na BHI. Niestety w tym temacie jestem ciemny i prosiłbym o pomoc.

Ważne jest to żeby miał izolację, bo będę go urzywał o każdej porze roku, więc jest to na pewno wymagane. (aukcje dałem dla przykładu, bo jedna jest wybrakowana)

 

 

Kontrakt

Camelbak

Link to post
Share on other sites

To drugie to Skillcraft. Generalnie prawie identyczny do CB jednak prostszy, i generalnie z tańszych materiałów (nominalnie powinien być dużo tańszy). Różnią się detalami - czasem dosyć istotnymi - np. Camel ma osłonę termiczną na rurce, system szybkozłączek i osłon do ustnika, możliwość schowania szelek do pokrowca. Jeśli miałbym wybierać wybierałbym orginalnego Camela - ale przede wszystkim poszukałbym tańszych aukcji.

Link to post
Share on other sites

Kiedy miałem okazję pić wodę ze skilcrafta odniosłem wrażenie, że woda z niego ma najbardziej plastikowy smak, z camelem jest lepiej, ale tak czy inaczej source bije wszystko na głowę, A co do akcesoriów, to takie bajery jak osłonka termiczna rurki i osłona na ustnik, skilcraft robi, ale nie dorzuca ich do kontraktowych cameli od MOLLE II, trzeba je niestety dokupić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...