Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

właśnie stałem sie posiadaczem takiego fajnego camela jakiego posiada ten koleś z SF na zdjeciu:

sfvest_at.jpg

tutaj w powiekszeniu:

 

sfvest_at_r1_c2.jpg

i powim Wam że bajer długo szukałem czegoś takiego -najważniejsze dla mnie jest to że posiada 2 kieszenie na sprzęt E&E

teraz tylko szukam takiego starego pierwszego modelu -czarnego z niebieskim spodem- może ktoś wie gdzie mozna go namierzyć?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kapral powiadzasz :D no cóż Pan Kapral juz go nie posiada :D ale nadal pozostał na śląsku :lol:

poza tym juz posiada nowe szelki, jedzie juz do niego pokrowiec OD na rurkę i nowy ustnik. A mocowanie ?? bez problemu mocuje go mojego czesta i do szelek BHI. kawałek tasmy zielonej 2.5 mm ,dwie przelotki i gotowe

Link to post
Share on other sites

Hargin napisał:

fajny, z zasadnicza wada - mocowania tylko do kamizelek EAGLE, do reszty trzeba sztukowac :?

 

Nie trzeba, a jesli nawet to minimalnie. :)

 

Mozna go przyczepic do LBVki bez zadnych trwałych modyfikacji w stosunku do kamizalki jak i camelbaka. Wystarczy zastosowac w najprostsze karabinki. Na przyklad takie jak przy starenkiej pl torbie na maske p-gaz.

 

karabinek.jpg

 

Karabinki zakladamy na tylne regulatory długosci pasków kamizelki i zaczepiamy je do D-ringow w camelbaku. Dolne D-ringi camela zaczepiamy o troki mocujace kamizelke do pasa.

 

kar2.jpgkar1.jpg

 

Modyfikacje nieco wieksze.

Wystarczy uszyc cos w stylu trokow laczacych LBVke z pasem, przy ktorych dołączone będa fastexy. Montujemy przeciwne strony fastexow do kamizelki przy pomocy tasmy "przyszytej" do D-ringow i/lub do tasiemek na gorze camelbaka. Troki montujemy na ramonach LBVki i przy pasie. Efekt:

 

fastex.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie i Panie. Potrzebuje porady. Który z wkładów jest lepszy: OMEGA czy standardowy?

 

Sciągam camelbaka i optymalnym wydal mi się model HOTSHOT 2L, który jednak ma wkład OMEGA.

Niewątliwą zaletą jest latwość czyszczenia, ale jakie są wady? By je znaleść trzeba być użytkownikiem tego typu sprzętu a ja nim nie jestem, stąd prośba o pomoc. Thx.

Link to post
Share on other sites

Po jakimś czasie worek zaczął mi przeciekać, była to niewielka ilość wody, a worek nosiłem w plecaczku maxpedtion condor, w kieszeni na plecach, więc zorientowałem się tylko gdy wyjęty camebak był wilgotny na wierzchu. Jeśli zdarzy ci się coś takiego zrób co następuje: nadmuchaj camel, wsadź do wody i zlokalizuj (po bąbelkach) gdzie przepuszcza - u mnie było to łączenie rurki przewodu i tego "dziubka" którym przewód łączy się z workiem. Teraz wystarczy odłączyć przewód i obciąć jakiś centymetr na odcinku który był nieszczelny. Trzeba też przyjżeć się dziubkowi, u mnie był on niedokładnie odlany i przecierał przewód rozszczelniając go. Parę ruchów pilnikiem i po sprawie. Dodam że to jest najlepsza metoda, uszczelnianie taśmą, silikonem, klejem nic nie daje.

 

Wkłady mają różne kształty bo pasują do różnych plecaków, tak więc nie da się powiedzieć który jest lepszy. Ja używam omega, standard mają kształt prostokątny i inną zakrętkę.

Link to post
Share on other sites

różnice to przede wszystkim ksztalt korka wlewowego-w standartowym camelu jest to 40 mm a w Omedze niestety nie wiem ale swobodnie można wlożyć do niego rękę czyscząc go w ten sposób.

ten model który chcesz kupic ma jakieś dziwne dopięcie do szelek

Link to post
Share on other sites

Witam

Na temat www.th2000.pl

Cóż osobiście mam bardzo niemiłe doświadczenia z tą firmą. Oto moja historia... :D

Zamowiłem u nich Thermobaka dnia 16.12.2004 (chciałem sobie prezent Świąteczny zrobić;P) i jeszcze mi go nie przysłali dzwonilem kilka razy to osoba, z którą rozmawiałem kilkakrotnie mowila że wysle, wysle, potem kolejnym razem rozmówca powiedzial ze juz wyslal towar, ale Thermobaka wciaz nie mam wiec sie zdenerwowałem potwornie, napisałem do nich maila, że z powodu nieprofesjonalnego podejścia do klienta rezygnuję z zamówienia i 30.12.2004 zamowilem u Bosskiego takiego samego Thermobaka za 285 zł.

No wiec cała ta firma jest ze Słupska i zaopatruje w sprzet jakies tam biura ochrony i inne tego typu "organizacje. Cywili najwyrażniej olewają ponieważ nie odpowiadają na maile - wysłałem ich kilka i na żadnego nie otrzymałem odpowiedzi, nie wysyłaja towaru, nie odbieraja telefonow w biurze, trzeba sie dobijać na kom., a jak juz koles odbierze to gada z toba jakbys mu syna zabil :wink:

Tak więc osobiście odradzam współpracy z tą firmą ( heh przez telefon otrzymałem uwagę, że nie są sklepem, a firmą, tak więc uwaga co mówicie;-).

Fakt mają ciekawe rzeczy, bo chciałem też zamówić w późniejszym okresie przyrządy do utrzymywania Thermobaka w czystości, no ale jak widać chyba sie nie uda.

Pozdrawiam

BoT

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

tez to zauważyłem-w zimie woda w samym worku była letnia natomiast w rurce zamarzła :cry: , a latem w duży upał pierwsze kilka łyków to ciepła ciecz-jak woda z chlodnicy natomiast póżniej pijemy przyjemnie zmrożoną wode mineralną 8)

no cóż chyba taka konstrukcja-w końcu ten przewód ma niewielką średnicę

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czym dezynfekować camelbaka? w instrukcji podają, że rozcieńczyć wybielacz, czy rzeczywiście można użyć ACE jakieś, czy inny środek? Jak przygotować nowy zbiornik do używania? Bez obawy można wlewać tam wrzątek, czy może jeszcze coś "wybielającego"...?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...