Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Guest patol $1000

W koszalinskih Lidlah niesety nima bakow ;] ale jutro zwiedze rowerowe ;]

Rozwalila mnie akcja w jednym z sklepow turystyczno-sportowyh w Koszalinie pytam typa czy sa camelbaki a on mi na to ze to jest przezytek ze sie tego nie uzywa i ze teraz uzywa takih na plecy jak on to nazwal "workowe bidony" buhahahhahahaha dobry typ?!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

A ja mam pytanko z innej beczki.

Ja bedzie wygladala eksploatacja camlebaka z ... piwem :) . 3l to 6 puszek wiec zapas na caly wieczor obozowy :). Jak sie zachowa worek, ustnik, czy nie wejdzie z niczym w reakcje i jesli ktos probowal ... to czy nie wywietrzeje taki browarek po calodniowym marszu :) ?

 

Pozdrawiam i licze na potraktunek serio-serio ;) .

Link to post
Share on other sites

ja osobiscie nie probowalem, ale probowal moj kumpel. W swoim camelbaku (taki jak ja mam) nosil piwo w sumie przez prawie caly dzien... nie liczac tego, ze czesc piwa znajdujaca sie bezposrednio w rurce smakowala podobno jak krowie szczyny (nie wiem skad mial porownanie i nie chce wiedziec), to mowil, ze wszystko co bylo w worku bylo chlodne i dobre... nie bylo zadnej zlej reakcji

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja prywatnie posiadam takie o to cudo http://www.camelbak.com/camelbak/images/pl_72050.jpg nie ukrywam że jestem z niego bardzo zadowolony. Oprócz zastosowań stricte militarnych doskonale nadaje się do biegania czy jazdy na rowerze, gdzie zupełnie odkręciłem koszyki na bidony :) świetnie leży na plecach, w ogóle się go nie czuje, nawet przy nagłych ruchach. Wykonany jest z mocnej cordury, suwaki są świetne, i ogólnie całe wykonanie jest na medal. Pasuje jak ulał do mojej kamizelki. Na dłuższe wyprawy mocuje go na zewnątrz 50L grota, albo wkładam go do środka i przeprowadzam rurkę przez specjalne mocowania w grocie. Ten camel akurat ma 9 litrową przestrzeń. Spokojnie wystarcza żeby wcisnąć do niego poncho i cztery mre. Jest to model 3 litrowy. Posiadam również taki o to model http://camelbak.com/camelbak/images/pl_20121.jpg , jego częściej używam z uwagi na jego fantastyczny kształt. Pojemność bukłaka to 3 litry. Nie posiada on dodatkowej przestrzeni "bagażowej" zatem zajmuje mniej miejsca i można go założyć pod duży plecak, wtedy masuje on plecy... :) i w zimie mamy ciepłą wodę!!! Po każdym wypiciu należy pamiętać żeby do rurki wtłoczyć powietrze, aby nie zamarzła woda. Niezły patent? niestety to działa do -10 stopni...

Link to post
Share on other sites
czlowiek sie pyta [wiem ze to brzydkie slowo] a tu widze ze nie wielka pomoc wrecz drwina hmmm no coz  :? [no chyba ze sie myle]

kthulhu interesuje mnie np uzyty wklad a z tym jak wyszlo to jak sie spisuje dzieki za odp :]

 

wczoraj kupiłem wkład 1,5l z f7 pro (32pln) i wsadziłem do górnej kieszeni patterna. wchodzi spokojnie. gdzieś czytałem że ktoś wsadził 2l i było ok.

 

mam inne pytanie. nie widziałem z bliska oryginalnego camelbaka i nie wiem czy ma ten ustnik i rurkę jakoś maskowaną?

 

bo moje są niebieskie, a to nie jest zbyt maskujący kolor. zastanawiam się czy tego jakoś nie obszyć szmatą z flecktarna... ktoś ma jakieś uwagi/spostrzeżenia/doświadczenia?

Link to post
Share on other sites

Wrangol thx za recke MULE, tym bardziej ciesze sie ze jest pozytywna bo wlasnie go zamowilem ;)

 

Natomiast mam pytanie, moze ktos sie orientuje: widzialem na zdjeciach rozne wersje MULEa woodland z 2 i 4 paskami MOLLE na dolnej kieszeni. Czy to jest jakas nowa/stara wersja rozniaca sie tymi paskami?

Link to post
Share on other sites

hmmm... nie mam doswiadczenia z camelbakiem, ale az mi sie wierzyc nie chce, ze po kilku godzinach latania po lesie ten plyn nadal jest chlodny...

 

czy ta izolacja rurki naprawde az tyle daje? domyslam sie ze w pelnym sloncu sie potrafi mocno nagrzac, ale czy naprawde trzeba to tak izolowac?

Link to post
Share on other sites
Wrangol thx za recke MULE, tym bardziej ciesze sie ze jest pozytywna bo wlasnie go zamowilem ;)

 

Natomiast mam pytanie, moze ktos sie orientuje: widzialem na zdjeciach rozne wersje MULEa woodland z 2 i 4 paskami MOLLE na dolnej kieszeni. Czy to jest jakas nowa/stara wersja rozniaca sie tymi paskami?

 

Dwa paski daja teraz w tych camelach, co sa produkowane obecnie. Natomiast TRZY (nie 4) są akurat w starszych modelach. Różnica jest jeszcze tylko w ustnikach, te co są na moich fotkach, to są zamykane, a takie starsze, są po prostu budowy: bite and drink (wada, to taka, ze się brudzą... a jak mi sie ustnik wytazal po podlodze autobusu MZK, to mialem mieszane uczucia ;p

 

hmmm... nie mam doswiadczenia z camelbakiem, ale az mi sie wierzyc nie chce, ze po kilku godzinach latania po lesie ten plyn nadal jest chlodny...

 

czy ta izolacja rurki naprawde az tyle daje? domyslam sie ze w pelnym sloncu sie potrafi mocno nagrzac, ale czy naprawde trzeba to tak izolowac?

 

Kilka godzin jazdy po wawce w te upały, tak na oko to 4, i płyn w zbiorniku jest chłodny, natomiast woda w rurce natychmiast jest ciepła.

 

I JESZCZE O NAGRZEWANIU SIĘ:

 

posiadane prze ze mnie modele mają technologię zapobiegającą się nagrzewaniu się wodu w pęcherzu, ten camel http://camelbak.com/camelbak/images/pl_20121.jpg np. nazywa się THERMOBAK, nazwa mówi sama za siebie. Natomiast mój drugi camel http://www.camelbak.com/camelbak/images/pl_72050.jpg , również posiada tą technologię i woda jest ZIMNA lub ciepla przez około 4 godziny (przy obecnych temperaturach). Ja stosuje jeszcze takie cudo jak herbatki energetyczne dla sportowców firmy MAXIM, i jak sie woda nagrzewa to od razu mi to fermentuje (paskudne upały), a dzieje się to po dokładnie 6 godzinach. Tak że florę bakteryjną mam już w pełni rozwiniętą :D

 

PS

 

Pamiętajcie myć swoje camele!! Po każdym myciu muszą one wyschnąć w środku inaczej dostaniecie kiedyś pięknego dnia sraczki od bakterii z camela ;p a to GORSZE niż WOJNA!!!! :)

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze pytania.

Link to post
Share on other sites

Ps. jak myć te camele? ja tylko płukam ciepła wodą ale to raczej nie wiele daje.

 

Do mycia używa się specjalnej szczotki, albo kupujesz cały zestaw do czyszczenia cameli od CEMELBAKA, albo: kupujesz specjalna szczotke, taka jak do WC, tylko ze mniejsza na cienkim drucie i usuwasz osady, a do gruntownego czyszczenia możesz użyć płynu do mycia naczyń, ale musisz po tej operacji dokładnie przepłukać wnętrze, inaczej bąbelki zdradzą Twoją snajperską kryjówkę :)))))) hehe pozdr.

 

Aby wysuszyć, należy włożyć tam coś, aby wszędzie dochodziło powietrze, ja to robie lyżką do nakładania zupy....

Link to post
Share on other sites

Ps. jak myć te camele? ja tylko płukam ciepła wodą ale to raczej nie wiele daje.

 

Do mycia używa się specjalnej szczotki, albo kupujesz cały zestaw do czyszczenia cameli od CEMELBAKA, albo: kupujesz specjalna szczotke, taka jak do WC, tylko ze mniejsza na cienkim drucie i usuwasz osady, a do gruntownego czyszczenia możesz użyć płynu do mycia naczyń, ale musisz po tej operacji dokładnie przepłukać wnętrze, inaczej bąbelki zdradzą Twoją snajperską kryjówkę :)))))) hehe pozdr.

 

Aby wysuszyć, należy włożyć tam coś, aby wszędzie dochodziło powietrze, ja to robie lyżką do nakładania zupy....

 

Albo kupujesz model HOTShot i spokojnie mozesz do srodka łape z gąbką wsadzić 8), fakt ze brak szelek jest dość spora wadą i zamierzam swój na Thermobag wymienić.

 

z suszeniam nie mam problemu. zakupiłem jeden z typów skladanych suszarek z wieszakiem pozwalaja spokojnie odparować pozostającej wodzie. Ale zapach stęchłej wody pozostał....

 

słyszałem że jest jakiś patent z sodą?

A w instrukcji od Camela to nei było napisane ?? Myć w płatkach mydlanych lub w wodzie z mydłem, a odświeżac własnie roztworem sody. Jak znajde swoją instrukcję to zrobie fotki lub skan tej instrukcji i wrzuce.

Link to post
Share on other sites
z suszeniam nie mam problemu. zakupiłem jeden z typów skladanych suszarek z wieszakiem pozwalaja spokojnie odparować pozostającej wodzie. Ale zapach stęchłej wody pozostał....

 

słyszałem że jest jakiś patent z sodą?

 

soda również, ale nigdy tego nie robiłem, ale jak mi coś śmierdziiało, to zamykałem w bukłaku wodę z dużą ilością soli na dobę. ale ogolnie smierdzacego zapachu nie da sie wyplenić., bo np., w rurce możesz mieć bakterie? a rurki dobrze nioe wypłuczesz..

Link to post
Share on other sites

Mycie - używam wody z mydłem, ale faktycznie w instrukcji piszą żeby co kilka myć (żeby usunąć zapach) użyć roztworu sody. Mam komplet szczotek do mycia i można umyć rurkę i bukłak.

 

Ciepłych napojów jakoś nie przenosiłem, ale na upały, żeby picie było dłużej zimne jest prosty patent - wrzucić kilkanście/kilkadziesiąt kostek lodu :D testowane przy 30st, wiele godz. :D

Link to post
Share on other sites

 

Kolego!!! Takie ceny, że mi staje... włos na głowie! ;)

 

Za 2 "rurki" można kupić całego camela i to WOJSKOWEGO, po za tym rurka jest cywilna, no chyba że chcesz biegać z NIEBIESKĄ rurką po lesie. ALe może to się komponuje z AUC :P

 

I strona termiczna: to wcale nie będzie trzymało ciepła i tak po 3 minutach woda w tej rurce będzie ciepła jak siuśki niemowlaka. WIęc nie wiem, czy jest jakiś sens. To ma niby trzymać ciepło, ale to się bardziej nadaje do zabezpieczenia mechanicznego tej że rurki.

 

A jak trzymanie ciepła/zimna ma się w takich wkładach jakie opisał Churchill_MD ? Jak długo ciecz zostaje zimna/ciepła np. wśrodku plecaka i czy nienagrzewa się w ścisku w środku ?

 

Jeżeli chodzi o ścisk (ciśnienie) i wzrost temperatury, to równanie Clapeyrona z fizyki nie ma tutaj zastosowania... hehe ;p

 

A różnica temperatur jaka jest utrzymywana zależy od camelbaka, czyli jego osłony termicznej. Posiadane prze zemnie camelbaki posiadają taką izolację i trzymają pare godzin temperaturę płynu.

 

A ja mam takie z kolei pytanie - czy można gdzieś (u nas w Polsce) dokupić 'tube cover' na sam wkład do camela oraz ustnik, ten z blokadą?

 

Jeżeli orginalny firmy CAMELBAK, to niestety nie kupisz tego w Polsce, pozostaje droga internetowa... W Polsce pojawia się to niezwykle rzadko na allegro.

Link to post
Share on other sites

Towarzyszu! :D

Ja już biegam z niebieską rurką po lesie, bo kupiłem sobie cywilnego camelbaka w niemczech, a w przeliczeniu na złotówki to on mnie kosztował 40 zł. Mam do niego jednynie dwa zastrzeżenia - ustnik Big Bite Valve, już nie raz zdarzyło mi się na nim stanąc albo go czyms przycisnąć i woda leeeecii gdzies po autobusie, więc szukam sobie oslonki na ustnik.

 

A niebieska rurka mi tak znowu bardzo nie przeszkadza, bo ją sobie okleje taśmą, tube cover chce głównie dla izolacji no i jak piszesz ochrony przed mechanicznymi uszkodzeniami. Więc sobie szukam takich rzeczy, bo sam worek bardzo mi odpowiada i ani myślę go zmieniać. Tylko że nigdzie nie widze takiej możliwości, no to myśle sobie 'e co mi tam wezme jeszcze z rurką kiedys może się przydać, 17 dolców to jakieś 50 na nasze 8) '.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...