Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"SPREŻ" VSR-10 Pro-Sniper - konkrety


Recommended Posts

Witam

 

stalem sie nowoupieczonym wlascicielem VSR10 ProSniper TM

 

trafilem na slad dwoch sitow o jego upgrade i mam pewne klopoty w interpretacji:

 

o to strony:

ta jest po angielsku

ta po japonsku - trzeba uzyc translatora online np tego na

 

po lekturze tekstow mam pare pytan:

1. jak prawidlowo rozwiercic trzepien w tloku, aby wyjac glowice? japoncy podaja cos o wiertlach 2,2 i 3,3 mm. Jak tego dokonac, aby glowica pozniej trzymala sie w kupie?

2. czy sprezyny od APSa pasuja? na zagramanicznych forach wyczytalem, ze sprezyna do VSRa musi miec srednice 7mm - a takie w APSach występują do ~180%. O ktora srednice chodzi o wewnetrzna? Np. w CAMO maja sprezyne do APSa 190% i ona ma srednice 1,4cm ale chyba zewnetrzna?

3. czy lufy precyzyjne pasuja od AEGow?

 

to tak na poczatek do poglowkowania dla zapalencow :)

 

imponujacy jest fakt, ze te VSRy bez wiekszych przerobek osiagaja ok.500fpsow :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(usunięto przez Moderatora) ja czekam na całe tłoki specjalnie do VSR'y bo nie mam zamiaru nic wiercić. To, że lufa jest na RW to wiem od pewnego czasu.

 

juz wyszly wszelkie "konkretne" czesci do vsr jakie sa mozliwe...

... tak, jedna lufa + głowice tłoka, któych niema jak na razie na RW/WGC.

(usunięto przez Moderatora)

Link to post
Share on other sites

Pikace - to co pisze fboardpro powinno sie (usunięto przez Moderatora)

 

60 m to chyba jak halny zawieje

 

stockowy VSR ma zasieg ok. 40m (maxymalny) a skuteczny ok 25m

 

i (usunięto przez Moderatora) co wygaduje fboradpro o silniejszej wersji real stock - to bujda - bo kwestia delikatnie wyciszonego tloka co nie wplynie na osiagi zauwazalnie

Link to post
Share on other sites

hehehe :)

 

snajper i (usunięto przez Moderatora) - fboardpro dokonal testow snajperki na kulkach 0,2

 

szkoda gadac

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

nie skupilem sie na sprawdzaniu zasiegu maksymalnego bo to bez sensu - mnie interesowal sasieg skuteczny. na stocku ok. 25 m - do tarczy - trojkat rownoboczny o dl. boku 1m

 

jednak stockowy hopup jest marny i ciezko uzyskac powtarzalnosc strzalu na jednakowym ustawieniu - musialem wiec zmodyfikowac go delikatnie i teraz jest ok.

 

zmienilem tez troche z cylindrze i moj (zepsuty jak twierdzi nasz geniusz) VSR strzela do celu: (wiadro 5l zawieszone na lopacie na wysokosci 1,4m) z rowno 40m (starannie odmierzone). wiatr sprzyjajacy w kierunku celu... aha kulki 0,25 0,28 0,30 (z tym, ze 0,28 wydaja sie byc najwlasciwsze - bo 0,3 sa za ciezkie i zasieg spada, a 0,25 nie pozwalaja utrzymac nalezytego skupienia)... i jeszcze jedno - w sumie na tych 40 m jest punkt kulminacyjny lotu kulki - pozniej zaczyna ona opadac.

 

aha - do tego samego wiadra strzelalem z UZI SMG by TM z kulek 0,2 - strzelalem... bo ni jak nie moglem w nie trafic ... kulki jednak przelatywaly za wiadro - czyli teoretycznie zasieg maksymalny aeg ma wiekszy

Link to post
Share on other sites
fboardpro dokonal testow snajperki na kulkach 0,2

innych nie miałem KOZAKU... pozatym mieszkam na blokach i nie miałem okazji pójśc na działkę pożadnie gnata przestrzelać bo dostałem go w czwartek, powiem jeszcze raz: (usunięto przez Moderatora) Hargin.

Link to post
Share on other sites

Ehhh - Panowie odpusccie sobie... Ja tam naiwnie myslalem, ze wspolne hobby, co wiecej posiadanie takiej samej broni zbliza ludzi, a tu masz! I kolejny watek do wykasowania, chyba ze moderatorowi bedzie sie chcialo recznie pogrzebac w tym bagnie, bo troche ciekawego info tez tu jest...

Link to post
Share on other sites

W ogóle jaki jest sens robienia testów zasięgu kulkami 0,2 grama przy karabinkach które są przeznaczone do strzelania kulkami conajmniej 0,25 g.

Mam sprężynę 170% PDI i nie sposób używać przy niej kulek 0,25 gdyż nie da rady wyregulować hopupa - albo spadają za szybko, albo lecą dość daleko po czym skręcają w niebo. Kulki 0,3 zachowują się już dość stabilnie, a najlepsze są 0,33 - z tych to strzelanie to sam miód.

Jak już robić testy (poza testami prędkości kulki) to chyba na tych kulkach które są do tego odpowiednie.

PA.

Link to post
Share on other sites

Dziś poraz pierwszy strzelałem z kulek 0,25g... i co ciekawe tor lotu obu kulek (0,2 i 0,25) jest bardzo zbliżony. Przy ustawieniu suwaka na 30%, przy strzale w scianę bloku oddalonego o ok. 40-50m kulka 0,25 trafia niemalże w to samo miejsce w jakie celowałem, natomiast kulka 0,20 minimalnie wyżej. Pozatym 0,25 nie jest tak podatna na podmuchy wiatru jak 0,2 co jest chyba oczywiste. Gdy przesunąłem dźwignię HU i jedno kliknięcie, kulki 0,25 rwały po pewnym czasie do góry powodując trafienie w scianę bloku wyżej od punktu celowania. Zatem u mnie ustawienie suwaka na 30% jest idealne dla kulek 0,2 i 0,25g.

 

*test był wykonywany z bardzo słabym minimalnie wyczuwalnym wiatrem.

Link to post
Share on other sites

Fbp tak czytam to co napisałeś i dochodze do wniosku sam sie w tym już pogubiłeś 8)

Jakoś nie bardzo moge uwierzyć w to że na 40-50 m trafiasz stockowym VSRem niemalże w miejsce w które celowałeś ,najpierw pisałeś że zasięg 60m ,potem sie poprawiłeś że w zasadzie nie 60m tylko 35m , a teraz 40m i trafienia "niemalże w miejsce które celowałeś" :wink:

Wynieś giwerke na jakieś zadupie, weź ze sobą dobre kulki ,ustaw jakąś tarcze lub inny cel, odmierz dokładnie odległości z jakich bedziesz testował giwere i opisz to....wybacz ale nie bardzo ufam testom z okna :P

Link to post
Share on other sites

Niby w czym się miałem pogubić ? to jest tak:

- zasięg max: ok. 55-60m

- zasięg przy którym jako tako można w coś postrzelać (z tej odl. trafienie w satelitę o średnicy 1m jest możliwe choćby za 2-3 razem: ok. 40-50m

- zasięg skuteczny: pozwalający na bezproblemowe trafienie w cel wielkości człowieka lub kartki A4: 30-35m

 

*wszystko przy użyciu stockowego celownika "prozwizorki", dopiero w lipcu gdy kupię lunete i przestrzelam napisze coś więcej.

Link to post
Share on other sites
Hehe... no to rewelacyjne osiagi... wiesz... z dowolnego elektryka mozna zrobic to samo.

i co w związku z tym ? czy ja gdzieś napisałem, że VSR'a ma lepsze osiągi od AEG'a ? Dla mnie to czym dysponuje stockowa VSR'a jest jak na razie wystarczające i wg mnie bardzo dobre, może dlatego że jak dotąd strzelałem ze słabszych replik.

 

I zebys mial porownanie co oznacza zasieg CELNY... jak na 50 metrow nie trafiam w cel o srednicy 20 cm to marudze, ze mi kulki lataja gdzie chca a nie pisze glupoty.

mówisz tu o swojej podrasowanej giwerze ? jeśli tak to nie ma co porównywać...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...