Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.045 / A


Recommended Posts

na 10.8 roff taki jak na 9,6 na stocku tylko że jedna i druga to firmowe batki ( G&P 9,6 i Firefox 10,8 ) teraz około 12 k/s na 9,6 mniej około 7.

zasięg... no nie powiem wzrósł jakieś 8m celność jak była tak jest wymieniłem tylko hop up na nowy i springa reszta spoko. Szkielet jest cholernie wytrzymały, jedyne co to czekam jak się Tłok posypie to wymienię na wzmocniony ze stalowymi zębami :) no i giwera dobrze wypodkładkowana i łożyskowana. Tyle zasięg ... max 70m skutecznie do 60

100% celności w puchę po złotym - 27m

 

Na razie tyle.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...powinien pasować, chociaż głowy sobie uciąć nie dam :-P widziałem taki chwyt u kumpla, ale nie w CM.045A, a tak btw Łukasz1989 zrobiłem podobnie jak Ty, zmieniłem springa na 140-tke Guardera, do tego wzmocniony tłok i wzmocniona dysza, czekam jeszcze na batkę 10,8 mam nadzieję że dzisiaj przyjdzie, na 9,6-tce(Obie batki z FirefoXa)daje rady ale rof nie jest taki jaki bym chciał :-P jeżeli chodzi o zasięg to strzelałem z odległości 30 metrów w cel 30cmX30cm zero problemu,powtarzalność strzału dobra, siła jest duża, w niedzielę test bojowy :-F ...

Edited by SDM
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem u mnie wszystko cacy. przemieliłem z 5000 kulek po upie i nawet tłoka nie zmieniłem :) na razie wszystko gra tylko mam wrażenie że silnik się ciutkę bardziej grzeje, ale tragedii nie ma. Zasięg tak jak u kolegi SDM. O dziwo skupienie się znacznie oprawiło no i serio kuleczki lecą baaaardzo daleko. U mnie na chrono 450 ( przedział 447-452 ) No i na 10.8 roff dobry tylko mała wydajność (1800kulek na 1500mAh Firefox ).

Dokupię raczej jakiegoś large'a i zamontuję w ładownicy na kolbie bo bez 3000mAh się nie poszaleje. dodam tylko że na batce G&P 9,6 2200 mAh około 2500 ( przed up'em około 4000 ) Jak się sypnie to raczej tylko tłok zębatki, cylinder i obie głowice jak w nówce, nawet jeden ząbek się nie zeszlifował.

 

Obecny wynik 41.000 Kulek

Żadnej naprawy ani uszkodzeń zewnętrznych jedynie zużyta gumka

Guardera po około 35k kulek

 

Jest po prostu REWELKA

 

P.S Jeśli ktoś chciałby się podzielić wrażeniami zapytać o coś bądź mogę jakoś

pomóc to bardzo chętnie to zrobię :)

 

gg: 3199758

Link to post
Share on other sites

...Jak otwierałem swój GB, patrząc na zębatki nie obawiam się wiele, dobra robota jak na Chińskie rączki :mrgreen: większość części mam zmienionych tylko zębatki i prowadnica sprężyny są stockowe, batka 10,8 się ładuje ale już myślę nad jakimś pakietem LiPo ;-) , myślę że wszystko spokojnie udźwignie 140-stke ;-) Łukasz, a Ty strzelasz więcej z singla czy auto???...

...Pzdr...

Link to post
Share on other sites

Prawie tylko auto do czasu Upgrade'u. Po upie odpuściłem sobie serie po 100 kulek (wcześniej to się zdarzało często jak kryłem ogniem albo spotkałem Terminatora ) ale teraz też walę tylko krótsze serie po 20-30 kulek Więcej nawet nie ma po co bo sam wiesz jak giwera teraz niesie :) ogólnie 80% mojego strzelania to AUTO :)

 

A powiedz jak wygląda sprawa FPS na m140 ?

Link to post
Share on other sites

...Właśnie Łukasz w tym problem że nie wiem, niestety nie mam dostępu do chrono, tak w teamie, jak i gdzieś blisko :???: <niby pisze że sprężyna daje prędkość 465fpsów, układ mam szczelny, więc myślę że~450mam, ale to spekulacje>a Ty jaką sprężynę wmontowałeś???...

...pozdrawiam...

Edited by SDM
Link to post
Share on other sites

M 135 GFC ( Po kosztach ) Za miesiąc wstawię lufę od m4 ( ~ 36 cm ) do tego kupię jakiś tani tłumik rączkę pistoletową i tłok z metalowymi zębami ( chyba "nieśmiertelny" Deep Fire. Na razie brak kasy na zabawki więc się z miesiąc wstrzymam ( żona w Ciąży ) także dam znać później co i jak.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sorki znowu za dwa posty ale nie mogę edytować.

Po wywaleniu 45tysięcy kulek stwierdziłem że wszystko świetnie na up'ie też także robię down i w drugą stronę tuning na rof:

M110 mos fet, kable niskooporowe, dysza, uszczelniona komora HU, baterie zostają, także spodziewam się ponad 25k/s zobaczymy. Odbiorę replikę od mojego serwisanta za 2 dni to napiszę co i jak chcę osiągnąć około 350-360 fps.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Z tego co widziałem to Łukasz pogonił swoją replikę na allegro. Przynajmniej próbował. Ogłoszenie o sprzedaży na wmasgu też było. Jak wiesz Wałku pogoniłem swoje RPK CM.051 i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem CM.045. Byłem z Ulką tylko na jednej strzelance a już dałem rady ukręcić środkową zębatkę :???: Jak? Odkręciła się głowica tłoka z zestawu bore up guardera, zablokowała się poprzek w cylindrze i łup! Głowicę też trafił jasny...uhmm(nowa była bardzo droga).

Co mam w środku? W bebechach mam preckę 6,03x290 mad bulla skrócona z 590mm(nie polecam ponieważ ta lufa ma być długa do kompresji i stanowczo odradzam skracanie tak długiej lufy) i zamierzam kupić sobie max. 300mm preckę bo podoba mi się krótkie aks74u. Mam jeszcze: gumka Systema czarna, dystansrer typu H Deep fire, bore up Guardera, M140 Guardera, wzmocniony tłok P&J z 7 stalowymi zębami, łożyska kulkowe P&J, zębatki helikalne super torque up CA a całość napędza 11,1 1600mHa LiPo stick z King Arms.

To był najdroższy tuning jaki zrobiłem w ciągu tych kilku lat jakie się strzelam a czy było warto okaże się chyba na pierwszych imprezach w roku 2010.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich serdecznie,

jestem posiadaczem Suni od początku września, replika przeszła wiele :>, ale na szczęście jeszcze żyje :evil:. Replika przemieliła już ponad 6 k kompozytu. Jak na razie była jedna awaria, prawdopodobnie coś z elektryką ale nie mam pojęcia co się stało ponieważ po wyciągnięciu i włożeniu GB w celu wymiany gumki HU bestia zaczęła warczeć :>. A propo gumki HU radze wszystkim użytkownikom CM.045 wymienić gumkę bo ta stock'owa nawet kołnierza nie ma ... Po jej wymianie problem dubletów ustał. A co do elementów zewnętrznych nie mam zastrzeżeni, no oprócz tego "bolca" który podnosi dekiel do góry, ja go już ułamałem, tzn. ten element z podstawy szczerbinki. Musiałem więc wymienić ten bolec z tej sprężynki na dłuższy.

Link to post
Share on other sites

Stokowo replika jest głośna z powodu aluminiowej tulejki w tłoku której zadaniem jest zrobienie ze sprężyny M125 mocy M130. Ponadto ja mam pogłaśniacz dźwięku zamontowany zamiast standardowego tłumika płomienia co dodatkowo sprawia, że replika jest głośna. Zaznaczam, że ja chcę mieć głośna replikę. Przeciwnik ma się bać. Głośność repliki ma działać psychologicznie na moja korzyść.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Dzięki już myślałem że z nią coś nie tak ;-). Mam jeszcze kilka pytań:

1. Gdzie mogę dostać (w kraju) w miarę taniego PBS-4 ? Jedynego jakiego znalazłem to od VFC za 300 zł.A silesia-factory znalazłem tylko kategorię.

2. Jakie magazynki polecacie ? Chce kupić 4- 6 sztuk. Low/Mid - Cap'y. Z tych tańszych ponieważ na VFC mnie nie stać

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanko jaka jest różnica między tym kalaszkiem

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1411

 

a tym

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4955

 

 

zastanawiam się bo widziałem w sklepie opakowanie od .045 i 0.35 i porównałem je sobie i żadnej różnicy nie widziałem (przynajmniej co do wykonania kolby,chwytu itp) zastanawiam się czy jest jakaś różnica w GB?

no to czekam na rozwiązanie tego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No witam panowie.

Tak był na allegro, ale z sentymentu i kiepskich ofert zostawiłem go sobie.

robi jako główna i przy tym tuningu na rof cały czas śmiga bezawaryjnie.

Obecny przebieg to około 70 tysięcy kulek i ... nic :)

w każdych warunkach, nawet we wodzie zupełnie nic. A zewnętrznie no to standardowo rdza, rdza i ... rdza + drewno :) około 15% karabinka mi koroduje, ale nic z tym nie robię, bo mi się tak podoba dołożyłem kolimator i szynę przy tej konfiguracji mocy zasię i tak mam lepszy niż g36tm z precką o jakieś 5m także bajka. POLECAM

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...