Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na początku chciałem się przywitać po dłuugiej przerwie. Pojawił się widzę ciekawy dział tutaj i jeszcze ciekawsza grupa 1/8 z tego co widzę. Do nich też chyba głównie będzie skierowane to pytanie ale każda odpowiedź jest cenna.

 

Do rzeczy :) z tego co czytałem o historii m14, USMC przyjęło jego zmodyfikowaną wersję jako DMR. Tutaj mam problem w literaturze, ponieważ DMR spotykam jako opis przeznaczenia m14, jak i opis wersji m14 konstruowanej w Precision Weapons Shop, Weapons Training Battalion, Training and Education Command (MCB Quantico).

 

Wiele ciekawych zdjęc z m14 w roli głównej można znaleźć tutaj:

m14 in action

Gdzie by tam się nie pojawił Marine, ma właśnie wersję m14 DMR.

US Army ma widzę nieprzerobione wersje m14.

 

Podczas ofensywy w Fallujah z tego co czytałem, USMC testowało DMR w Al Asad. Zastanawiam się jednak czy w samej ofensywnie brała udział podstawowa wersja m14? Wszystko zdaje się tutaj temu przeczyć, choć skoro dopiero testowali DMR, podejrzewam że używali podstawowej wersji lub innego karabinu. Przyjrzałem się też grupie rekonstruującej USMC z tego czasu i na zdjęciach zauważyłem że używacie m14 bez przeróbki. 1st Battalion 8th Marines FOTO.

Mimo starań nie znalazłem jednak takiego zdjęcia z prawdziwym Marine z tego okresu. Czy obeznani forumowicze mogą rozwiać moje wątpliwości?

 

Dzięki wielkie :)

Edited by Zjawa
Link to post
Share on other sites

Czesc,

 

zdjecie ktore przytoczyles jest z czasow przed wielkiego wybuchu, wiec sie nim w ogole nie sugeruj. Wtedy bylismy jeszcze "grupa alternatywnej rekonstrukcji historycznej" ;)

 

Przegladalem stosunkowo duzo zdjec z okresu walk o Falludze, operacji Phantom Fury i nie przypominam sobie by na jakims byl DM z M14DMR.

 

Tak btw, to okres PF jest kurewsko shizowaty jesli chodzi o sprzet. Ukoronowaniem 'zla sprzetowego' byl dla mnie widok Marine w czerwonych allstarach na nogach z G3 w lapie, czyszczacego pomieszczenie.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nie chcę zakładać niepotrzebnego nowego tematu, a ten wydaje się najlepszy tak więc nie przedłużając:

Jakie amerykańskie jednostki poza USMC używają M14/M14 SOCOM i czy ww. broń znajduje się również na wyposażeniu jednostek innych armii? (jeśli tak: jakich?)

Pozdrawiam

 

Szymon23

Link to post
Share on other sites

Litwini dostali od Amerykanów jakąś ilość M14, nie pamiętam ile i w jakim stopniu jest używana.

 

http://www.militech.sownet.pl/swdm/index.html

Tutaj są dwa zdjęcia przerobionych M14, Litewska M14L1 i Estońska wersja.

 

EDIT:

http://en.wikipedia.org/wiki/M14_rifle#Operators

Tu znalazłem listę innych krajów używających M14 bądź pochodnych.

Edited by Widowm4k3r
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...