Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsze koła zębate


Recommended Posts

I ja od siebie napiszę, że chińskie zębatki całkiem dają radę, obecnie mam XYT w 2 replikach, jedna ze sprężyną 120 druga 140 obie na dość mocnych bateriach LiPo. Niewiele mogę powiedzieć na temat wytrzymałości przy sprężynie 140 (mam ją od jakiś 3 strzelanek i narazie wszystko ok) ale wcześniej na 130 dawały radę bez problemu. W replice ze sprężyną 120 po ok 1,5 roku od włożenia owej sprężyny musiałem wymienić tłok (stock chiński) bo już się wyjechał ale na zębatkach zero śladów zużycia.

Dodam tylko, że nie mam porównania do firmowych zębatek (bo chińskie działają nad wyraz dobrze). Wśród replik w których wymieniałem cokolwiek tylko w jednej znalazłem XYT-y bez zębów (straciły je przy sprężynie 120 - przy zacince tłoka w tylnym położeniu - prawdopodobnie bo to było w replice kolegi i wnioskuję to z jego opowiadania).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trochę mnie zmartwiliście Koledzy... Kupiłem jakiś czas temu helikalne TU Systemy i czekam ze zmianą, aż mi się stockowe CA rozlecą. Może dobrze, że się nie spieszę... bo jak dotąd to zębatki stockowe CA w G36 spokojnie wytrzymują M140 i lipola 11 V.

A Systema może nie wytrzymać...?

No cóż, w ostateczności sprzedam komplecik komuś, kto ceni cichą pracę i ma niewysiloną replikę.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem zamontowane Helikalne z systemy na 140 z GFC po 3 miechu używania (strzelania na semi) i na dobrych podkładkach środkowa zębatka miała powykrzywiane zęby przez co zablokowała cały układ, pomijając sam fakt iż zerwało ostatni ząb na zębatce tłokowej na pierwszym strzelaniu. Nie wiem może felerna partia mi się trafiła ale wystarczająco żeby żałować ponad 350 zł

Link to post
Share on other sites

Eej, a właśnie chciałem jutro kupić takie zęby.

Ale z tego, co czytam, to spring 140, systema magnum i lipol 11,1 je zabiją.

To może to:

ARES - Shooter - Zębatki Oryginal Gear Set - 18.7:1

Edited by kerth
Link to post
Share on other sites

Z jakimi maksymalnie sprężynami można używać zębatki Prometheusa : Double Torque i Triple Torque ?? (W połączeniu z mocnym lipolem, silnikiem ITU Guardera i tłokiem DF FT / Hardpiston Prometa).

 

 

 

 

PS .Kerth - Zastanowiłbym się też nad STU Classic Army - Miałem je na M130, później M150 Guardera, przy 10.8v po parudziesieciu k kulek trzymają się nadal.

Link to post
Share on other sites

Nie żebym miał coś do Twojej odpowiedzi Seger, ale nic mi nie pomogła ;)

 

Sam nie znasz dokładnych wartości, coś tam strzelasz i odsyłasz mnie do strony sklepu.

 

Ogólnie to zapoznałem się z wartościami w w/w sklepie. Sam na DT używałem M150 Guardera przez ~2k kulek, ale jako, że nie było dostępnych mocnych tłoków w sensownych cenach, miałem tylko stock KA i DF z 1 zębem, które padały po paruset kulkach (Na M130 już jest ok). Mam nadzieje, że przy mocnym tłoku będzie lepiej. Mam nadzieję, że ktoś próbował poszukiwane kombinacje i będzie mógł mi pomóc.

 

A najbardziej mnie interesuję jaką najmocniejszą sprężynę wytrzyma komplet TT, ponieważ do DT i tak mocniejszej niż M150 nie będę pakował.

 

Wiem, że Kicpa miał na DT M150 z tego co pamiętam, ale nie wiem jak długo itp. Może tutaj zajrzy ;)

Link to post
Share on other sites

Guardera ja bym brał ;) Wiele osób je chwali, ja bym się zastanowił poważnie nad zębatkami JG ;) Na M140 full auto nie robi na nich wrażenia, więc ja bym je wziął.

 

Zębatki JG III. gen.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

 

Potwierdzam, zębatki JG są mocne ale dają taki dźwięk że pożal się boże, to jest najmniejsza linia oporu, BTW czy zębatki helical STU z CA dają szybsze przełożenie niż te z JG?, i o ile bardzo są od nich cichsze?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a na sp130, silniku JG 3 gen i batce 9,6V Sanyo RC 2400 jaki będzie rof przy tych zębatkach?

 

Mam podobny zestaw:

-zębatki PJ ( A&K )

-silnik PJ,

-sp130

-batka sanyo 9.6 RC 3600

-Łożyskowana cichac głowica tłoka PJ

-Łożyskowana prowadnica PJ

Bardzo dobre semi, ROF około 11-13/s

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...