Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Termowizor/noktowizor w asg


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niesprawiedliwa to malo powiedziane. Z pewnych zrodel wiem, ze Benedykt XVI potepi termowizory w ASG, o ile nie gramy z niewiernymi.

 

Wez sie kolego zastanow, co piszesz ;)

 

Kogo stac na takie zabawki, to sobie kupuje.

Link to post
Share on other sites

Co do termowizorów to prawo nie zabrania posiadania i korzystania z nich w naszym kraju.

Co do noktowizorów to bodaj od II czy III generacji teoretycznie nie wolno posiadać ;) Ale jak jest w rzeczywistości ;)

 

Co do niesprawiedliwości to kolego Jack13 nie wypisuj bredni OK? Może niesprawiedliwe jest także to, że są tacy co używają replik TM,ICS,VFC,G&G,G&P przeciw tym co używają Cymy,KARTa,AGMa,A&K czy JG albo innego Boyi? :wink: Że o używaniu amerykańskich butów nie wspomnę...

Link to post
Share on other sites

Nie chodziło mi o to. Przynajmniej ja nie spotkałem się z używaniem termowizora w AS, bo toto drogie jak na realia airsoftu. Po prostu poprzedni post napisałem nie tak, jak chciałem żeby wyszło i żebyście to zrozumieli tak jak ja.

Link to post
Share on other sites

Termowizor na hełm?

 

Wg mni enie mozna dostac bo o ile mi wiadomo nikt nie robi termowizorów "nahełmowych". Wszystko czego używają armie świata na hełmach to NOKTOWIZORY. Termowizor żeby miał jakąś wartość na polu walki potrzebuje potężnego zasilania, i z reguły ma wielkość taką, że jest montowany na pokładach pojazdów.

 

Nie wymyślaj jak masz kasę to sobie spróbuj ściągnąć ze Stanów nokto gen IV i wyżej.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie używanie noktowizorów jest już bajerem, na który może pozwolić sobie tylko wojsko. Nie wiem czemu ma być to niesprawiedliwe, jest tak samo niesprawiedliwe jak posiadanie celniejszych replik. Nie wiem też czemu noktowizory II i wyższej generacji są zabronione.

Link to post
Share on other sites
używanie noktowizorów jest już bajerem, na który może pozwolić sobie tylko wojsko

 

Ja nie rozumieć ten fragment??

 

Ja znać sporo człowiek co używać noktowizor tak w praca jak i w zabawa czy hobby. Żadna z ten człowiek nie być wojsko.

Link to post
Share on other sites

W "mojej" ekipie są bodaj 3 sztuki, zaryzykuję twierdzenie, że większość "poważnych" ekip zwłaszcza organizujących i biorących udział w milsimach posiada po kilka sztuk noktowizorów. Chyba nawet trafiają się generacje "4" i wyżej ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Termowizor na hełm?

 

Wg mni enie mozna dostac bo o ile mi wiadomo nikt nie robi termowizorów "nahełmowych". Wszystko czego używają armie świata na hełmach to NOKTOWIZORY. Termowizor żeby miał jakąś wartość na polu walki potrzebuje potężnego zasilania, i z reguły ma wielkość taką, że jest montowany na pokładach pojazdów.

http://www.atncorp.com/units/thermalnightv...ystem/atnotis14

Link to post
Share on other sites

Ludzie, czemu w tym kraju rzeczy całkiem normalne uznaje się za nie wiadomo co, a nie wiadomo jaką głupotę za rzecz normalną? :roll:

Ja już nic nie będę mówił o Titleiście z Arnie's, który posiada chyba siedem różnych noktowizorów generacji II i lepszych... (zda mi się, że ma jakiegoś GenIII, pewności nie mam) Zresztą u Arniego jest cały temat do lansowania się swoim sprzętem noktowizyjnym, zatem go ahead make my day, ale jak u nas ktoś z Eyeclopsem wyskoczy (taka zabawka, kamera mogąca rejestrować obraz w podczerwieni + 15 diodek IR, jedyne 300 zł sprowadzane z USA) to jest wielkie wow...

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Foka, na zdjeciu widze tylko jakies lapsko trzymajace kamere termowizyjna. ;)

 

Uciekl mi jakis link, czy tam nie ma ceny?

 

Jesli chodzi o ATN, to ten za 11k USD jest jednym z tanszych modeli w ich ofercie.

Link to post
Share on other sites

Bo to jest łapsko trzymające kamerę termowizyjną. W Polsce są do dostania termowizory po 20-30 tys. zł, a nie ręczę czy i taniej się nie znajdzie.

 

Kilka lat temu na targach wojskowych pokazywali lornetkę wojskową z kompasem i z termowizją, ale ceny nie pamiętam. Oczywiście polskiej produkcji.

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Termowizory naglowne, czy kamery termowizyjne?

 

Przy obecnym kursie dolara, 11 tys,. USD to okolo 35 tys. PLN.

 

Jesli podajesz ceny sprzed kilku miesiecy, to sprawdz jeszcze raz, bo moga byc juz wyzsze. Ale tak czy inaczej, to prawie ten sam poziom cen.

 

Jasne, ze mozna szukac oszczednosci rzedu 1-3k PLN podczas zakupu, ale jesli 11 tys. USD jest rzedem zaporowym, to te oszczednosci raczej nie wplyna na decyzje o zakupie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...