Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta TM -- rozszczelniony mag.


Recommended Posts

Witam wszystkich obecnych!

 

Jest problem--rozszczelnił mi się magazynek w Berettcie TM i to nie przy którymś zaworku, tylko uchodzi jakby przy dolnej podstawie.

Czy ktoś coś wie co można z tym zrobić- są jakieś opcje uszczelnienia?

 

Wielkie dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam

Trzeba wybić 2 bolce blokujące podstawę maga (oczywiście na pustym magazynku) i wyjąć stopkę z uszczelką. Po dokładnym wyczyszczeniu uszczelki dodatkowo pokryć to cienką warstwą silikonu uniwersalnego (do nabycia w tubkach, w sklepach motoryzacyjnych itp) w miejscach styku ze ścianką zbiorniczka gazu i złożyć. Powinno trzymać, ja tak zrobiłem w mojej beretce z WA, w 2 magach i daje radę.

Słyszałem skądinąd, iż tę operację trzeba co jakiś czas powtarzać.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ajax pytał:

"Mozna sie dowiediec co dokladniej znaczy co jakis czas??"

 

Generalnie zdania są podzielone-jedni mówią nie trzymać, inni na odwrót.Ale po spędzeniu troche czasu na czytaniu różnych topic'ow na forum stwierdzam, że jednak przeważa opinia ażeby zawsze zostawić w magu troche gazu( z własnego doświadczenia popieram tę opcje).Nie chodzi jednak żeby był on cały czas nabity na maksa,bo to też może nie najzdrowiej,ale lekkie ciśnienie trzyma uszczelki na swoim miejscu.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To "co jakis czas" to rozna jest. Jak zostawie pusty mag na tydzien to musze powtorzyc operacje z sylikonem i rozbieraniem maga. I tak jak to bylo powiedziane, to nie musi byc nabity na maxa gazem, jeno tyle zeby uszczaleka byla "wepchana" w te szczeliny co ma uszczelniac... To tzreba doswiadczalnie ustalic, ale ze to nie jest jakies extra precyzyjna sprawa to dowoana ilosc gazu (wydaje mi sie ze nawet taka co starczy na ok. 5 strzalow) powinna wystarczyc... A jak to poznac? Nasluch jak sie gaz konczy drastycznie to jest inny dziwek podczas strzelania (zwlaszcza na sucho).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...