Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak 74SU Cyma vs Dboys


Recommended Posts

AK105 Full Metal [CM047D]

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...roducts_id=1002

 

AKS74U Full Steel & Wood [RK-01S]

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=820

 

SLR106UR Full Steel [RK-12]

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...roducts_id=1187

 

AKS74U Full Metal & Wood [CM045A]

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...roducts_id=1138

 

 

Ceny ich są bardzo podobne, dlatego nasuwa się pytanie: które z nich są godne polecenia, a które nie ?

Niestety nie mogę znaleźć żadnego tematu odnośnie tych, nowych Cymek.

Może ktoś już ma te repliki ?

Link to post
Share on other sites

Porównajmy AKS-74U.:

 

CM.045 ma ten sam GB co CM.048. Widziałem i słyszałem GB boyi i cyma jest pod względem GB dużo lepsza. Boyi jest całe ze stali, w Cymie znajdziesz kilka znalowych części (suwadło, muszka itp).

Posiadam cm.045a i mogę śmiało polecić. Wystarczy trochę bejcy, papieru ściernego i mamy piękna replikę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mam ten sam problem. Czy osiągi cymy tak bardzo przewyższają dboysa? Byłem już zdecydowany na rk01sw, ze względu na FULL STEEL - zawsze mogłaby to być dobra skorupa pod przyszłościowe tuningowanie. Gdyby nie to, że u krakmanów cyma jest za 500zł (czyli 100 zł taniej niż na zbrojowni) i ceny obu replik różnią się nieznaczną kwotą, brałbym boya. A tak to nie wiem - czy naprawdę jakościowo cyma jest lepsza na tyle, że warto olać znalowe elementy i wziąć zamiast rk?

Link to post
Share on other sites

Z tego co zaobserwowałem na youtubie to faktycznie boyi bardziej "szczeka", tyle że wszstkie filmy dotyczą rk01 albo rk01w, a gdzieś na jakimś zagranicznym forum przemknęło mi, że w wersji SW występują "7mm metal bushings". Cóż to?

 

edit: A i "face-off" dotyczy przecież cm.035 i rk01 we wczesnych wersjach.

Edited by mscr
Link to post
Share on other sites

"Kalash wins Internals at this point aswell over CYMA, Because the Steel verions of there AEG's come with 7mm Bearings, Bearing Spring guide, Bearing piston, ect. Plus, 7mm means more opptions when upgradeing to high FPS setups.."

 

"The full steel version has 7mm metal bushings, the non full steel version has plastic 7mm bushings. Also the stock locking mechanism is more durable in full steel version. The gearbox works smooth, but it does sound that shimming is incorret or motor is adjusted wrong, but i didnt find any problems with them. But who cares, they work perfect. Both versions shoot 120m/s@0,2g, so its pretty powerful too. The internals are quite good, bearing springuide and bearing pistonhead are stock parts, thats good! Gears are steel and look qood enough. Barrel and hop up rubber are ok, but i suggest to change them. This gun would get 10/10, but since the sound is what it is, it get 9/10."

 

edit: Borol dzięki, chociaż zdążyłem sam sprawdzić. ;]

Edited by mscr
Link to post
Share on other sites

jak dla mnie zdecydowanie Dboyi. Choćby ze względu na jakość wykonania, a i GB jest niczego sobie. U mnie na stocku to jakieś 40 m zasięgu. A jak skończą się kulki top zawsze możesz je**ąć kolbą bez troski o ułamanie jakiejś części;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Sam mam boyi tyle ze RK06 giwera ma już swoje 25000 kul i nadal jest nie zawodna jedyny mankament to to ze nie wchodzą do nie magi od cymy trzeba piłować

giwera wydaje świetny dźwięk szybkostrzelność po prostu wyśmienita z kolby lecą szyby z tłumika ognia również jest tylko 1 problem bo do kolby nie wsadzisz baterii a cyma z mojego doświadczenia to z gearboxem dzieją się naprawdę cuda i jeśli cyma nie jest full metal to tak naprawdę jest bardzo krucha lecz co do osiągów nie mogę się przyczepić bo ma naprawdę dobre....

Polecam boyi....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja wybrałbym cymę. Dużo lepsze osiągi. Przynajmniej w długich wersjach. Ja mam 048 a kumpel dboysa rk.06, czy jakoś tak. W stocku moja cyma strzelała na ponad 10m więcej od niego a i cichsza była. I fakt że moja cyma na SP130 po 150k kulasów chodzi do dziś, jego dboys w stocku sypnął się po 60k. I dlatego mam teraz cymę full steel :happy: .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...