Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Condor to taki lepszy chińczyk. Widziałem go u guna, macałem, airsoftowe pole bitwy wytrzyma. Moim zdaniem za tą samą, o ile nie mniejszą kase moża dostać lepszy. Niektórzy misjonarze używają wyrobów condora, ale rezultatów nie znam. Również sie zastanawiałem swojego czasu nad platem z condora i byłem już prawie zdecydowany na niego, ale znalazłem cos lepszego, w dodatku Polski produkt. Uśmiechnij sie do kolegi kthulhu 8) - firma PS Tactical Gear. Również ma w swojej ofercie plate carriery - dodatkowo z QR. Ja swój odebrałem dosłownie pare dni temu. Cordura, taśmy poliamidowe, bardzo przyzwoicie uszyte. Nie wiem jak z terminami, pewnie trzeba będzie troche poczekać. Ja na swego czekałem nieco długo ;-), ale było warto. W "boju" jeszcze nie próbowałem ale widać że długo mi posłuży.

Link to post
Share on other sites

Z CIRASem ten HPC nie ma nic wspólnego. Przecież to nawet nie jest podobne. Miałem go i nie powiem, wykonanie bardzo fajne, użytkowane przez ok. 9 miesięcy, teraz ma go kolega i dalej daje radę. Szycie porządne, choć mogłoby być lepsze- nie było zbyt wiele zwisających nitek. Jedyny minus był taki, ze był bardzo 'miękki' tj. bez wkładów to była po prostu szmata.

 

A co do PC z tematu, to za ta samą kwotę można mieć ten sam PC Pantaca ( co prawda ściągany z HK, ale wysyłka i tak wychodzi tyle samo, a jakościowo niebo a ziemia) lub jak napisał Kolega wyżej wyroby rodzimych 'producentów' (PS TG/Currahee i inni, których nazw nie pamiętam ;) )

 

Jednym słowem (zdaniem...), wybór nie najgorszy, ale można coś lepszego kupić.

Edited by Chmielu7
Link to post
Share on other sites
Condor to taki lepszy chińczyk. Widziałem go u guna, macałem, airsoftowe pole bitwy wytrzyma. Moim zdaniem za tą samą, o ile nie mniejszą kase moża dostać lepszy. Niektórzy misjonarze używają wyrobów condora, ale rezultatów nie znam.
Ja bym powiedział, że to dużo lepszy chińczyk. Moim zdaniem jakość ma lepszą niż nie jedna firma polska.

A na misjach był używany. Jakiś czas temu nawet Blackwatersi zlecili im opracowanie pewnej ładownicy na magi do eMki.

Link to post
Share on other sites

Taki duży wybór kamizelek, że już nie wiadomo co wybrać :roll: Ja to się napaliłem na to, bo myślałem, że w kwocie 300zł zamknę się z ładownicami. Teraz jednak trochę się waham co do wyboru plate carriera. Ze względu na przeznaczenie do barziej CQB, a ja jednak wolę las.

Link to post
Share on other sites

Bardziej pomyśl nad tym jak długo zamierzasz w tym chodzić (chodzi mi o długość strzelanki). Bo to bardzo ważne i ile chcesz brać ze sobą sprzętu.

Jak szybka rozgrywka to wiadomo mniejsze i poręczniejsze, jak dłużej ala Milsimy to i większe się przyda a i w nocy nie zmarzniesz (hehe)...

Link to post
Share on other sites

Ja raczej preferuję jedno dniową zabawę. Nie przenoszę mnóstwa

potrzebnych/niepotrzebnych rzeczy. Zazwyczaj to 4xmag do 16'tki, szybkoładowarka, dokumenty,telefon, kulki, szalo-kominiarka, taśma(najlepszy przyjaciel :-o ) no i manierka. Czyli ja myślałem o ładownicach to 2x na 2 magi,małe cargo i pokrowiec na manierkę. Obecnie używam polskiej kamizelki DMV jestem zadowolony. Jednak szukam jakiegoś inne wyjścia. No i to co mogę jeszcze powiedzieć, to trochę boje się szelek, ponieważ zawsze mi spadają mi z ramion oraz preferuje taktykę zieloną. To tyle o mnie. Może zaproponujecie mi coś ciekawego? Jestem otwarty na propozycje.

Link to post
Share on other sites

Mam tego PLATE CARRIERa od hmm roku używałem go w lesie i w CQB (wiem Plate carrier raczaj do cqb) zdarzyło mi się w nim czołgać itd jak narazie nic nie popękało, nie rozpruło się itd. Nie mam w niej żadnych wkładów i jak na moje to jest jeszcze ciut za sztywna. Kolor też ok (mam OG) tylko hmm zakupiłem niedawno podwójną ładownice na magi i co się okazało... ma trochę inny (ciemniejszy) kolor i dość ciężko upchnąć do niej po 2 magazynki :/ miałem jeszcze jedną ładownice z poprzedniej dostawy i tam takiego problemu nie było...

Link to post
Share on other sites

Catch, żeby takiemu staremu wydze takie rzeczy tłumaczyć... ;)

 

Lanssss!

 

Sam mundur ma lans ujemny, pasoszelki zerowy, kamizelka ma plus trochę, ale plate carrier to dopiero jest to, co tygrysy lubią najbardziej! Mnóstwo wiele za bardzo lans, bwana!

 

;)

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Bosze jak to się zmienia ... jak w kalejdoskopie - pół roku nie trollowałem na tym forum i już kamuflaż na mundurze (metroseksualny multicam) i kamizelka (oprócz PC) nie dają praktycznie nic do lansu ...

 

Co jest trendy w tym sezonie bo jestem kompletnie niezorientowany ?

Link to post
Share on other sites

Plate Carrier noszony bez płyt to chyba raczej -300 do lansu, wyraźna to bowiem sugestia pewnej wątłości logicznej noszącego.

 

Jak nie noszę balistyki, to po co mi zintegrowane oporządzenie, skoro w tym momencie oporządzenie zwykłe - beltkit, kamizelka lub chestrig będzie o wiele wygodniejsze, przewiewniejsze itd.

Link to post
Share on other sites

...od kiedy to lans ma coś wspólnego z logiką? ;)

 

Oczywiście naśmiewam się. Z racjonalnego punktu widzenia masz absolutną rację - po cholerę komuś pokrowiec na balistykę bez balistyki...

Ale niektórym nie przetłumaczysz. Tak samo jak nie przetłumaczysz każdemu nowicjuszowi, że wcale nie jest mu od razu niezbędna "kamizelka taktyczna" (i rękawiczki taktyczne, i papier toal... znaczy się oczywiscie taktyczny!)...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Panowie kochani. Czemuż dywagujecie tu o rzeczach, które już nie raz były poruszane w "konfiguracji oporządzenia"?

 

Catch znów się czepiasz szczegółów :P

 

Jeśli Zielarz nie bawi się w żadne reko, czy perfidne wzorowanie się na czymś to niech lata w czym chce. To jest Airsoft - zabawa i wszyscy zgadzamy się na pewne ustępstwa (oprócz purystów i rekonstruktorów, ale to inna kwestia).

 

Ot kolega chce mieć coś nowego. Tez używałem konfiguracji bez "balistyki" w PC, ale za to z PBA pod nią i nie narzekałem. Za to mój kolega do tegoż właśnie PC produkcji Condora zrobił sobie "balistykę" z kilku bloków technicznych i markerem dumnie napisał nań SAPI.

 

Co do wrażeń nt kamizelki. Kumpel ma ją ponad rok i nie narzeka. Czuć różnicę pomiędzy nylonem Condora, a Cordurą G&P czy Pantaca aczkolwiek materiał jest trwały i trudno go stargać. W porównaniu z nieco starszym w użytkowaniu PCH WwCh (pierwszy rzut na rynek od krakmana) palsy ciaśniej przylegają do powierzchni, nylon Condora jest grubszy.

Również kolorystyka jest inna w tych przypadkach. Niemniej jako baza pod ładownice sprawdza się nieźle. Condor jest dość ciemny (wersja OD).Dość sztywna gąbka (czy coś tam) po wewnętrznej stronie, więc nie gnie się jak produkty WwCh/ACM. Żadne palsy się nie odpruły, nic się nie rozdarło.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

szczerze zwisa mi to że nosze pokrowiec na balistykę bez balistyki... Nie bawię się w żadna rekonstrukcje itp. A poza tym nosić coś czego nie widac, nie jest mi potrzebne i dodaje nipotrzebne kilogramy skoro strzelamy się tylko plastikowymi kulkami i balistyka jest tu conajmniej zbędna... Kupiłem ją bo mi się podobała i mogłem doczepić do niej to co mi potrzebne i nic więcej. Może i -1000 do lansu dawać a ja i tak będę miał to w... Nikt mi przecież nie zabroni tak nosić.

 

P.s.

Jak ktoś lubi obwieszać się jak choinka i poprawia mu to samopoczucie to jak by co nikomu nie bronie...

Link to post
Share on other sites

Cięższą kamizelkę bez sztywnych wkładów (no bo miękkie wypada włożyć, nawet imitację) jeszcze zrozumiem - jakoś to się prezentuje. Ale ten LPC od condora bez sztywnej płytki będzie kiepsko się prezentował na człowieku. Nierealnie, że tak powiem. Taniej i lepiej będzie łyknąć chest riga.

 

Oczywiście pisząc sztywne wkłady nie mam od razu na myśli prawdziwych sapi ;) To jak sobie kamizelkę usztywnisz zależy od upodobań i warunków fizycznych.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

może kiedyś do nich "dorosnę" i się w nie zaopatrzę:) No może noszenie pokrowca na balistykę bez balistyki jest obwieszaniem się na choinkę ale jak dla mnie na pewno bardzo wygodne w porównaniu do np chest riga którego też przymierzałem i nie przypadł mi do gustu :) A to jest lekkie luźne, nie uwiera, mam swobodę ruchu no i latem kiedy gram na krótki rękaw (wiem za to też możecie mnie zjechać) chroni klatę i plecy przed kulkami.

Link to post
Share on other sites

Porównanie z pokrowcem jest równie trafne jak rzut cegłą w dresowóz. Nie popadajmy w skrajności koledzy. Przecież plastikowa kulka 6mm nie uczyni zniszczenia w bebechach jak kula 7,62x39 mm XD

 

Ale ten LPC od condora bez sztywnej płytki będzie kiepsko się prezentował na człowieku.

 

Egzemplarz, który dane mi było oglądać, dotykać, nosić a nawet wąchać był wystarczająco sztywny bez żadnych płytek, desek i winylowych płyt w środku. Jeśli macałeś inny to zwracam honor, ale jeśli opierasz się na domysłach to przygotuj się: PODDAJE TWE SŁOWA W WĄTPLIWOŚĆ! Już. Nie bolało, chyba ^^

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...