Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Smarowanie magazynków


Recommended Posts

Witam,

 

przyszło do mnie 10 świeżutkich, pachnących - niestety - chińskich low-capów. Boyi`a dokładniej. No i tak sobie myślę, że wypadałoby je przesmarować.

 

Nie posiadam niestety smaru, a olej sylikonowy. Myślicie że też się nada ?

 

Planowałem wrzucić trochę kulek do miseczki i następnie nalać do niej oleju. Później tymi kulkami ładować magazynki.

 

Olej jest firmy LEDA.

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy olej się sprawdzi - ale pomysł może być. Raczej nie zepsujesz, a lepszy rydz niż nic... Tylko nie ładuj za pierwszym razem pełnej, deklarowanej pojemności maga - nic na siłę ;-)

 

Wiem, wiem. Pierwszy raz trzeba ładować stopniowo.

Czekam na opinie w sprawie oleju.

Link to post
Share on other sites

Nie smaruj niczym!

 

Jeżeli będą kiepsko podawały to albo zmień kulki albo poszukaj miejsca, które powoduje blokowanie i wyeliminuj je.

Pierwszy raz trzeba ładować stopniowo

Z angielska skrótem to określę: "BS".

Link to post
Share on other sites

No zobacz a wszędzie wszyscy piszą żeby smarować... No ale niby racja, wszędzie piszą żeby smarować łańcuch rowerowy, a to samobójstwo... :wink:

A co z hi-capami które nagle przestają podawać jak należy? też nie smarować?

Link to post
Share on other sites

Ja za to stosuję inną metodę, nie smaruję magów, tylko rozbieram i smaruję olejem samą sprężynę, przy okazji sprawdzając czy gdzieś nie ma zadziorów itp, a następnie wieszam sprężyna na 24godziny aby nadmiar smaru skapał i wyparował z nich i dopiero wtedy wkładam, od ponad roku stosuję tę metodę i nie narzekam, wcześniej smarowałem magi ale to samobójstwo, więcej kłopotu niż pożytku.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli magazynek w stanie suchym ma problemy z podawaniem kulek to problem leży gdzieś w wykonaniu mechanizmów lub zabrudzeniu. Smarowanie może rozwiązać problem tylko na krótką chwilę.

 

Ja od ponad 4 lat nie smaruję swoich magazynków, bo i po co... działają wyśmienicie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Kupujesz smar silikonowy w spray'u.

 

Wkładasz rurkę na dyszę i wciskasz do magazynka (musisz uważać aby ci nie została w środku). Są różne szkoły jak i ile razy psikać. Ja to robie 2 razy na 1/4 wysokości maga i na 3/4 wysokości (też mam mp5). Jak to zrobisz to sprawdzasz ile wchodzi kulek w magazynek i ładujesz po 10 czyli:

 

10 kulek - zwalniasz maga

20 kulek - zwalniasz maga

30 kulek - zwalniasz maga

.

.

.

.

.

90 kulek - zwalniasz maga

 

Jak dojdziesz do full maga, to zwalniasz cały i powtarzasz jeszcze kilka razy całość. Magazynek się zwalnia taką zapadką co jest na sprężynce i widać, że blokuje kulkę, przed wylotem z magazynka.

 

Jaśniej już się nie da...

Link to post
Share on other sites

Jak się tnie bo jest brudny to smarowanie nie pomoże, tylko jeszcze więcej syfu będzie łapał ! Najlepiej rozebrać , wyczyścić i leciutko nasmarować (tak żeby potem Ci kulki nie "smarowały" gumki :D ) , smarowanie dla zasady IMO nie ma sensu... ,jak dobrze działa to nie ruszać !

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 years later...

Ja daję dosłownie kropelkę oleju silikonowego do Midów. Robię to zaraz po zakupie i tylko wtedy, nigdy więcej. Nie chcę ryzykować zacięć z powodu zbyt dużej ilości syfu zbieranego przez olej silikonowy, który by w nadmiarze zalegał w magu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...