Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Powiedzmy w normie. Gdyby rzeczywiście waga oscylowała wokół 1800 g to było by super.

 

Z namiotów 2-2,5 kg: FN Muwang II, Quechua T2 ultralight pro, Eureka! Spitfire Duo, FN Faroe In&Out (ale to stricte trekkingowy) etc.

 

Do tego dochodzą jednopowłokowce, np. Coleman Rigel x2 czy sam Faroe Out. I można zejść poniżej 1 kg.

Link to post
Share on other sites

michalll, ale porównaj klasy, proszę.

A) parametry - żaden ze znanych mi a wymienionych przez ciebie nawet się nie zbliża (znając inne namioty Hannah mogę im zaufać)

B) konstrukcja - część podanych przez ciebie namiotów to tunelowce a nie samonośne iglo.

Mniejsza z tym, na papierze/monitorze robi na mnie wrażenie i stąd pytanie na forum.

Link to post
Share on other sites

Bo ja wiem, z parametrami to jest niestety tak że mm słupa wody w praktyce niewiele mówią. Konstrukcja z kolei przerzuca się na wagę, igloo implikuje większą wagę. Sam zresztą ciekaw jestem pierwszych opinii o tym hannahu, bo na razie w necie nic nie ma.

 

Tym niemniej jeżeli to faktycznie będzie 2250, raczej się nie skuszę, mam już namiot na ciężkie warunki (2800 g). Gdyby nie to - czemu nie.

Link to post
Share on other sites

Ha, widzisz. Ja się zbliżam już do tego wieku, że gramy dla mnie się liczą. Kilkaset gram namiotu mniej równa się samopompa, zamiast karimaty, przy tej samej wadze plecaka. Tak dla przykładu. Możliwe, że się do 8a.pl przejadę z wagą w najbliższym czasie.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj packlon lego zamiast samopompy. 250 g przy 20 mm grubości. Mnie po prostu nie urządza te ponad 2 kg - jakby to było rzeczywiście w okolicach 1800 g, to owszem. Teoretycznie bardzo kuszące są rozwiązania jednopowłokowe, a coś w rodzaju GoLite'a ShangriLa 2 w szczególności, ale to już jest spory kompromis, ze względu na kondensację. Jakbyś mógł zważyć tego Hannaha to by sporo wyjaśniło.

Link to post
Share on other sites

Aby osiągnąć taką wagę konstrukcja niestety inna być nie może. Cena, jak na tą klasę (inną niż Hannah) jest bardzo dobra - najbliższą konkurencją jest Terra Nova Laser przykładowo. Nie wiem jak jest rozwiązana wentylacja, ale ponoć nie ma problemu z kondensacją. Biorąc pod uwagę, że od Hannaha może być prawie 1 kg lżejszy, mając za priorytet wagę - wybór jest prosty.

Link to post
Share on other sites

Basta. michalll nie mam pojęcia o co ci chodzi. Co ty chcesz mi udowodnić? Że iglo za 550 pln o wadze 2 kg (+/-) i sypialni 220x130x100 to jest strasznie zły wybór i są miliony innych, lepszych? Chłopie, ja tez potrafię sobie googlać ale zapewniam cię, że na dzień dzisiejszy nie jestem innym namiotem zainteresowany z wielu, również nie poruszonych tutaj, względów. Podobnie jak i nie jestem zainteresowany twoimi teoretycznymi uwagami. Chyba, że we wszystkich tych namiotach spałeś. Jeśli tak to bardzo Cię przepraszam. A jeśli nie to odpuść sobie bo google-fu i angielski mam na wystarczającym poziomie by sobie namiot wybrać. Przy okazji, czy ja gdziekolwiek napisałem, że znalazłem namiotowego Graala?

 

Nie wiem czy w ostatnich dniach kupiłeś namiot o takich parametrach za 1100 pln i się teraz na mnie wyżywasz? ;)

 

Tak czy inaczej - skończ.

Link to post
Share on other sites

Ludzie mam pytanko,

Potrzebuje namiot który wytrzyma 2 konwenty terenowe po 10dni (jeden po drugim, 1 dzień przerwy)

I w którym rozłożę wyrko polowe.( czy lepiej dobry śpiwór ? ) ( http://rangershop.pl/product-pol-3049-Lozk...yp-US-oliv.html )

Bo ten namiot to pewnie całkowicie sie nie nadaje ?

http://rangershop.pl/product-pol-2961-Nami...r-woodland.html

 

A i Plecak Magnum Katanga V-Lite 75L wystarczy do transportu ekwipunku namiotowego ( i innych dupereli) bo tylko taki mam?

 

Ile trzeba wyłożyć za odpowiedni namiot ?

Edited by sadowski25
Link to post
Share on other sites

Wukasz, ale mnie kompletnie nie interesuje jaki sobie namiot kupisz, po prostu znalazłem ciekawy model i wrzucam info na forum. Sam jestem zainteresowany czymś takim, dlatego też szperam po necie. Wyobraź sobie że nie jesteś pępkiem świata i nie wszystko co się tu pisze jest adresowane tylko do Ciebie, bo chyba tak to odbierasz. Jak Cie nie interesuje to nie czytaj i nie odpowiadaj, sic?

 

@sadowski: Taki z Tesco albo lepiej Quechua Bionnassay T2 z Decathlonu wystarczy. Poniżej 150 zł spokojnie kupisz. To łóżko to się do NS'ów nadaje, nie do normalnego namiotu. Lepsza karimata albo mały materac dmuchany. Ten namiot z linku będzie łatwo przemakał, jest jednowarstwowy. Plecak wystarczy.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

@ Sadowski: podpisuję się pod michalll'em. Do środka karimata albo inny materac, przyzwoity śpiwór (zależy, czy marzniesz w nocy...) i można biwakować :)

 

@ Michall - jako Quechua Bionnassay wyskakuje mi plecak... możesz zalinkować, co miałeś na mysli (z czystej ciekawości, bo mam Quechuę 2 seconds)?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...